Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Oskar kupuvao vreme,odugovlačio..bacio kosku i dočekao raskol..umesto da su ostali jedinstveni do kraja i primorali ih na još neki ustupak.
Za mene veoma razočaravajući ishod. I potpuno mi je svejedno ko je i da li ima krivca.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U jedinstvu je kljuc. Uvek je tako bilo. Uvek ce tako biti. Ako bi se islo na bojkot ogroman broj Beogradjana bi ostao kuci. Pa bi isla prica ako Albanci na severu Kosova mogli da drze  vlast sa izlaznoscu od 3.4 poso, zasto Vucic ne bi sa izlaznoscu od recimo 25posto. Festival demokratije u oba slucaja. Da ne govorim efekte i naelektrisanu atmosferu  u aktivnoj kampanji bojkota. Objasnjavati ljudima zasto ostati kuci. Pitanje je da li ovakva opozicija kakva je ima kapacitet za takav pristup. Sa druge strane bilo koja opcija u okviru opozicije da bojkotuje tu je kraj nadanjima o pobedi u Beogradu. Cak kad bi samo NDSS/Poks bojkotovali to bi bio kraj sanse da se pobedi u  Beogradu. Mene zanima kakav ce stavzauzeti Nova S i N1? Da li ce vodti kampanju bojkota u smislu tepih bombardovanja u informativnim emisijama ili ce biti otvoren za deo opozicije koja izlazi na izbore....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada bi kojim slučajem Kim Il Debeljko organizovao demokratske izbore, uz ovakvu opoziciju bi dobio vlast na keca.

 

Odavno ja govorim da je to skup teških kretena. ali me mnogi ne uzimaju za ozbiljno.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/18/2024 at 3:54 PM, McLeod said:

Druga stvar, sa svom kradjom, oni su u Beogradu knap. Sada nece moci da pokradu koliko su prosli put i opozicija, objektivno, ima sanse da osvoji vlast. I sa ovakvim uslovima.

 

Problem je sto nisu knap, upravo zbog nelegalnih radnji rezima.

 

Na stranu ideoloska cistunstva koja kazu da samo centar i levo od centra dolaze u obzir ako pricamo o protivnicima SNS (dakle, nista desnica, "njima je prirodno mesto u savezu sa vlascu") i Zika Gojkovic i njegov deo POKS i Zavetnici nikada i nisu bili iskreni deo opozicije i to ne zato sto su kupljeni ili ucenjeni nego zato sto Gojkovic i Djurdjevic - Stamenkovski nikada i nisu imali ambicije da budu ista vise od "malih koalicionih partnera koji dobija svoj deo kolaca".

 

Nestorovic je SNS covek, bio je deo staba za vreme pandemije, on i ljudi oko njega su malo bolja verzija SRS i nista vise.

 

Na proslogodisnjim izborima SNS+ su dobili skoro 40% glasova, SPS+ oko 5% glasova, Mi-GIN 5,50%, sve zajedno nesto preko 50%. Opozicione koalicije su zajedno imale 41,5%. Ostatak otpada na NO (pola - pola) i 2,6%, NS + SDS + DjB su na 3,7% i oko 2% imaju SNS privesci od krajnje gradjanskih do krajnje nacionalistickih pokreta.

 

Dakle, opozicija u Srbiji prvo mora sama sebi da prizna da bi bilo kakva njihova vecina u BG bila prava senzacija, a ne nesto sto je zdravo za gotovo pa se dozvoljava raznim Jeremicima, Tadicima i Radulovicima da opusteno tvrde da su opozicija, a da izlaze samostalno na izbore. NS je morao da se ugura u NADA koaliciju, a SDS u SPN, svi ostali koji nisu hteli je trebalo mesecima prozivati da su saradnici rezima, a ne nekakve "trece opcije" i slicne nebuloze.

Link to comment
Share on other sites

Bojkot je vec jednom bio i nije doneo nista. Izlaznost je tada navucena na blizu 50%. Opozicija je tvrdila da je prava izlaznost oko 35%, a realnost je nesto preko 40. I sada bi tako bilo na nivou Srbije. Na nivou Bg definitivno ne bi, ali bi svakako bila preko 30. Ako se dobro secam takvih izlaznosti je vec bilo, ciji mi se kad je bio duel Bogdanovic-Vucic, tako da prica legitimiteta otpada. Ne postoji sansa da bojkot bude tako masovan kao 2020. posebno u opstinama i gradovima van Bg. 
 

Pritom kad je u opticaju kao termin bio 28. april, skoro svi iz opozicije su se javili da kazu da je zakonski rok 2. jun. Prvi Pavle Grbovic, a onda su dobili taj 2. jun. Znaci u startu je bilo odstupanja i delovanja u razlicitom pravcu. Dobrica je primera radi pre decembarskih izbora izjavio da nema nikakvih selidba biraca i da se biracki spisak u Bg minimalno razlikuje u odnosu na 2022. 
 

Jasno je da je moral pao posle decembra i da istrazivanja nisu najbolja, ali ne razumem stav da je bolje povuci se nego izgubiti nekom malom razlikom i sacuvati jezgro. Takodje mislim da su ostale partije shvatile da ako se ne suprostave Djilasu da ce ih on progutati. Tu pre svega mislim na PSG.

Da ne pricam o tome da ako bi Sava sad izleteo na izbore kao dodatna lista da bi bez dileme doneo neke nove glasove i da bi povecao ukupan zbir kao nova opcija na vec postojece.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sto bi rekao Boban Stojanovic, opozicija u Srbiji je zarobljena u vremenskoj petlji koju cine protesti, bojkot, protesti, izbori, protesti, bojkot, protesti,...

 

Evo sad ce jos malo pa cetvrtina 21. veka i hajde da vidimo u sta je baceno poslednjih 5-6 godina:

 

Krajem 2018, pocetkom 2019. godine dolazi do napada na Borka Stefanovica. Opozicija pod nazivom Savez za Srbiju (SSP, NS, DS, Dveri) organizuje velike proteste "Stop krvavim kosuljama". Ti protesti traju sve do nekog aprila ili maja 2019. (pisem po secanju, moze neko da proveri tacne datume), kada opozicija organizuje "veliki miting u Beogradu" na kojem se nista ne desava osim setnje i vatrenih govora politicara. Pricamo o vremenskom periodu u kojem su tadasnji ucenici u osnovnoj skoli sada vec studenti, u kojem su ljudi koji su tada imali 35, sada zagazili u 5. deceniju zivota, pricamo o necemu sto se dogadjalo pre pola decenije.

 

Dalje slede izbori 2020. na kojem SZS proglasava bojkot, ali na izbore (neuspesno) izlaze PSG, NDSS, POKS, pokrete koje sada smatramo opozicijom, kao i tadasnju opoziciju u vidu SPAS, Zavetnika, UDS, da ne pricamo sad o LDP i SRS. Nakon te 2020. SNS i SPS imaju jedno 90%+ poslanika u parlamentu, SZS se raspada, nestaje ideja o opoziciji koja zajedno nastupa bez obzira na ideoloske pozicije. Slede opet protesti, pa ovaj put ipak izlazak na izbore, ali u vise kolona - NDBG u jednu sa EU i Zelenovicem, SSP-DS-NS-PSG u drugu kolonu, NADA kao treca kolona, izlaze sami i Dveri (+deo POKS) i Zavetnici. Medju gradjanskim strankama i glasacima vlada euforija kako Beograd pada i kako nece trebati desnica jer "su oni ionako isto sto i SNS", dolaze izbori, Vucic razbija konkurenciju, SNS pada na 43%, Beograd i dalje ostaje u rukama SNS i SPS, a razocarani gradjani ne mogu cudom da se nacude kako to da desnica zajedno ima skoro 15%.

 

Nakon toga 2023. opet krecu protesti, cak i na ovom mestu se pisalo kako SNS pada i ne moze vise da ima takav procenat, opozicija opet izlazi na izbore, a da se ne zna ni ko je, a ko nije protiv SNS i sta je cilj (jer, kako objasniti pojave raznih strancica koje same izlaze na izbore?). Izbore lagano dobija SNS, Beograd samo miloscu Vucica nije opet izabrao naprednjacku vlast, no zato slede:

 

1. Izbori! Na kojima ce SNS i ostala ekipica od SDPS i DS preletaca pa sve do Seselja i Milice Zavetnice dobiti najvise glasova, nece imati vecinu, ali ce opet tu biti neki "zmajevi", "treci putevi" i njima slicni koji nikako ne mogu da ruse SNS, ali, kao ne mogu ni sa njima (ovo je ranije pricao SRS, kasnije Zavetnici).

 

2. Bojkot! Pravimo se da izbori ne postoje, zustro setamo i mrko ih gledamo, bude malo carki i spremamo se za 2027. kada ON sigurno pada.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

Sto bi rekao Boban Stojanovic, opozicija u Srbiji je zarobljena u vremenskoj petlji koju cine protesti, bojkot, protesti, izbori, protesti, bojkot, protesti,...

Šta je konkretna ideja da se petlja razbije, može li iko ovde da napiše.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Drug Crni said:

Oskar kupuvao vreme,odugovlačio..bacio kosku i dočekao raskol..umesto da su ostali jedinstveni do kraja i primorali ih na još neki ustupak.
Za mene veoma razočaravajući ishod. I potpuno mi je svejedno ko je i da li ima krivca.

U pravu je @DJ_Vasa, ovo je skup ozbiljnih diletanata i klovnova koji su pomislili da su vazniji nego sto jesu. Mogu da dam ruku u vatru da im je trecina onih 24 posto dala glas jer bukvalno nema kome drugom- tj. glasala samo protiv Pickoustog. Umesto da donesu jedinstvenu odluku, svako od njih je trcao i lajao na opozicionim medijima. Drzimo se ljudi svojih zivota, karijera, porodice i prijatelja, zemlja nam je, bojim se, nepovratno otisla u kurac. Jahace ovi jos mnogo godina

5 hours ago, goldberg said:

Sto bi rekao Boban Stojanovic, opozicija u Srbiji je zarobljena u vremenskoj petlji koju cine protesti, bojkot, protesti, izbori, protesti, bojkot, protesti,...

 

Evo sad ce jos malo pa cetvrtina 21. veka i hajde da vidimo u sta je baceno poslednjih 5-6 godina:

 

Krajem 2018, pocetkom 2019. godine dolazi do napada na Borka Stefanovica. Opozicija pod nazivom Savez za Srbiju (SSP, NS, DS, Dveri) organizuje velike proteste "Stop krvavim kosuljama". Ti protesti traju sve do nekog aprila ili maja 2019. (pisem po secanju, moze neko da proveri tacne datume), kada opozicija organizuje "veliki miting u Beogradu" na kojem se nista ne desava osim setnje i vatrenih govora politicara. Pricamo o vremenskom periodu u kojem su tadasnji ucenici u osnovnoj skoli sada vec studenti, u kojem su ljudi koji su tada imali 35, sada zagazili u 5. deceniju zivota, pricamo o necemu sto se dogadjalo pre pola decenije.

 

Dalje slede izbori 2020. na kojem SZS proglasava bojkot, ali na izbore (neuspesno) izlaze PSG, NDSS, POKS, pokrete koje sada smatramo opozicijom, kao i tadasnju opoziciju u vidu SPAS, Zavetnika, UDS, da ne pricamo sad o LDP i SRS. Nakon te 2020. SNS i SPS imaju jedno 90%+ poslanika u parlamentu, SZS se raspada, nestaje ideja o opoziciji koja zajedno nastupa bez obzira na ideoloske pozicije. Slede opet protesti, pa ovaj put ipak izlazak na izbore, ali u vise kolona - NDBG u jednu sa EU i Zelenovicem, SSP-DS-NS-PSG u drugu kolonu, NADA kao treca kolona, izlaze sami i Dveri (+deo POKS) i Zavetnici. Medju gradjanskim strankama i glasacima vlada euforija kako Beograd pada i kako nece trebati desnica jer "su oni ionako isto sto i SNS", dolaze izbori, Vucic razbija konkurenciju, SNS pada na 43%, Beograd i dalje ostaje u rukama SNS i SPS, a razocarani gradjani ne mogu cudom da se nacude kako to da desnica zajedno ima skoro 15%.

 

Nakon toga 2023. opet krecu protesti, cak i na ovom mestu se pisalo kako SNS pada i ne moze vise da ima takav procenat, opozicija opet izlazi na izbore, a da se ne zna ni ko je, a ko nije protiv SNS i sta je cilj (jer, kako objasniti pojave raznih strancica koje same izlaze na izbore?). Izbore lagano dobija SNS, Beograd samo miloscu Vucica nije opet izabrao naprednjacku vlast, no zato slede:

 

1. Izbori! Na kojima ce SNS i ostala ekipica od SDPS i DS preletaca pa sve do Seselja i Milice Zavetnice dobiti najvise glasova, nece imati vecinu, ali ce opet tu biti neki "zmajevi", "treci putevi" i njima slicni koji nikako ne mogu da ruse SNS, ali, kao ne mogu ni sa njima (ovo je ranije pricao SRS, kasnije Zavetnici).

 

2. Bojkot! Pravimo se da izbori ne postoje, zustro setamo i mrko ih gledamo, bude malo carki i spremamo se za 2027. kada ON sigurno pada.

 

Bila je popularna prica da Savo i Boban rade za Vucica 😄 eto cime se ti majmuni zamlacuju, svaki glas razuma je ubacen, odmah pocinje istraga izdajnika

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Savo možda i ne radi za Vučića,ali meni deluje kao da potiče sa istog izvora. Jer u situaciji kada jedina tema mora biti izborna krađa i obezbeđivanje bar nekih minimalnih uslova da se ona makar ograniči,lik pravi performanse protiv Rio Tinta i kosovari.

Ja ću možda čak i izaći da glasam jer onaj deo opozicije kojeg ja doživljavam malo više evropskim ili "evropskim" (namerno sa i bez navoda) je odlučio da izađe na izbore. Međutim,činjenica je da da je Oskar dobio i više nego se nadao - sa razjedninjenom SPN izlaznost njihovih birača će se drastično smanjiti,on čak neće ni morati da prebacuje i dovozi lažne glasače..tako će ovi izbori izgledati više fer,a rezulatati opozicije će biti zanemarljivi. Debakl u najavi.

 

3 hours ago, Kosjan Willavić said:

Drzimo se ljudi svojih zivota, karijera, porodice i prijatelja, zemlja nam je, bojim se, nepovratno otisla u kurac. Jahace ovi jos mnogo godina

Svaka čast ako ti tako možeš. Ovo slušam godinama i od nekih mojih prijatelja. Čuveni srpski babl.

Međutim,ja nemam svoju porodicu,a nemam ni prijatelje. Jer su odavde svi otišli..neko u Beograd,neko u Novi Sad,a većina ortaka mi je u inostranstvu:trojica u Beču, jedan u Londonu..a jedan radi sezonski napolju i kući je samo nekih 3-4 meseca u godini..ja bukvalno nemam koga da pozovem na kafu..u bioskop ili pozorište idem isključivo sam i to već nekih 10.godina..za mene to nije opcija,pa ću potražiti sreću napolju.

Babl mi nije opcija,a Ribnikar i Mladenovac su pokazali da nije ni efikasan.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I sta je bilo na kraju, bojkotovati? ne bojkotovati? ili niko nista ne znati.......?

 

 

Grbovic kaze da nece bojkot....Znaci svako ko zeli da izadje ima koga da zaokruzi. Bojkot jos uvek nisam najbolje shvatila, ali malo ko jeste. Ako je bojkot smisljen kao neki vid pobune ili opstrukcije izbora, gomile ljudi na ulicama, pistanje, skandiranje i slicno - ja sam za. 

 

Ko je lud da dozvoli da taj drugi jun prodje kao da je sve normalno...to mislim ako vec hoce da bojkotuje....pa ne bojkotujes tako sto se samo pravis lud i gledas prenos glasanja na tv

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od bojkotaša očekujem da naprave neki vid blokade ili slično 2. juna, jednostavno, tenzije se moraju podići na viši nivo ... I ako misle da nešto postignu, verovatno će morati glavu da poture pod palicu i da budu prvi u redu za eventualno hapšenje, što su sve do sada iskusno izbegavali ...

Link to comment
Share on other sites

A da svi glasaci opozicije urade obje stvari istovremeno: 1) izadju na izvbore i glasaju za onaj dio opozicije koji je izasao na izbore, 2) izadju na ulicu i podrze bojkot... 40% glasova u skupstinama i istih 40% ljudi na ulici daje privid od 80% ... Moze i opozicija brojati duplo...

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tjurkan said:

Od bojkotaša očekujem da naprave neki vid blokade ili slično 2. juna, jednostavno, tenzije se moraju podići na viši nivo ... I ako misle da nešto postignu, verovatno će morati glavu da poture pod palicu i da budu prvi u redu za eventualno hapšenje, što su sve do sada iskusno izbegavali ...

 

A ja očekujem da se prvo podele na bar još nekoliko desetina stranaka, pa da na izbore izađu proamerički ekolozi leve orijentacije, kremaljski podržavaoci Rio Tinta, evropski desničari antiekološke orijentacije, savez sa saradnju sa Kinom i EU, srpski ravnogorci koji su za nezavisno Kosovo, kao i koalicija potomaka četnika i partizana. Izbore će bojkotovati ekolozi koji su za Rio Tinto, antiekolozi koji su protiv Rio Tinta, unija pomiritelja SAD i RuZZije, levo krilo potomaka četnika i desno krilo potomaka partizana koji su se odvojili od koalicije potomaka četnika i partizana, podržavaoci Aljbina Kurtija koji se protive nezavisnosti Kosova, a možda i stranka eskimske manjine u koaliciji sa partijom Japanaca iz Banata.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Constantin said:

Najbolje je da sekta i dalje upravlja prestonicom sa novo gradonačelnicom Milicom...:default_coffee:

 

Pa to će i biti, u smislu da ista stranka ostaje na vlasti, mada ja prognoziram još jedan mandat onom balvanu. Koja budala bi prepuštala zlatnu finansijsku koku nekome sa strane ukoliko može da samostalno vrši vlast? Uz ovakvu opoziciju bi i Kim il Debeljko dobio i najpoštenije moguće izbore.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

Vaso,ti si pametan čovek. I rezoni su ti na mestu. Što nije uvek garancija..ne postoji apsolutna korelacija između inteligencije i racionalnog promišljanja.

Šta ti očekuješ?
Opoziciju po uzoru na političare iz Švedske,Francuske,Austrije..? Kakav narod,takva vlast,ali takva i opozicija. I ona proizilazi iz tog naroda. A da stvari budu gore - ON je ovde satrao opoziciju..što jedan civilizovani političar nikad ne bi uradio jer je u demokratskom poretku i opozicija politička institucija..sastavni je deo takvog sistema.. Gotovo je nemoguće da se pojave nove opcije..nova lica..jer su mladi ljudi obeshrabreni da stupe u ovakvo blato..

Hoću da kažem - imamo to što imamo. Vremena nemamo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

A ja očekujem da se prvo podele na bar još nekoliko desetina stranaka, pa da na izbore izađu proamerički ekolozi leve orijentacije, kremaljski podržavaoci Rio Tinta, evropski desničari antiekološke orijentacije, savez sa saradnju sa Kinom i EU, srpski ravnogorci koji su za nezavisno Kosovo, kao i koalicija potomaka četnika i partizana. Izbore će bojkotovati ekolozi koji su za Rio Tinto, antiekolozi koji su protiv Rio Tinta, unija pomiritelja SAD i RuZZije, levo krilo potomaka četnika i desno krilo potomaka partizana koji su se odvojili od koalicije potomaka četnika i partizana, podržavaoci Aljbina Kurtija koji se protive nezavisnosti Kosova, a možda i stranka eskimske manjine u koaliciji sa partijom Japanaca iz Banata.

Moje je nada, ali ovo tvoje je verovatna realnost, na žalost ... 🫥

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drug Crni said:

Vaso,ti si pametan čovek. I rezoni su ti na mestu. Što nije uvek garancija..ne postoji apsolutna korelacija između inteligencije i racionalnog promišljanja.

Šta ti očekuješ?
Opoziciju po uzoru na političare iz Švedske,Francuske,Austrije..? Kakav narod,takva vlast,ali takva i opozicija. I ona proizilazi iz tog naroda. A da stvari budu gore - ON je ovde satrao opoziciju..što jedan civilizovani političar nikad ne bi uradio jer je u demokratskom poretku i opozicija politička institucija..sastavni je deo takvog sistema.. Gotovo je nemoguće da se pojave nove opcije..nova lica..jer su mladi ljudi obeshrabreni da stupe u ovakvo blato..

Hoću da kažem - imamo to što imamo. Vremena nemamo.

 

 

Ne razumem šta očekuješ kao odgovor. Mogu da se složim da su političari u tim zemljama manje lopuže i da se od ovih naših može očekivati da kraduckaju kada dođu na vlast, ali inteligencija nema baš mnogo veze sa time da li su iz Švedske, Austrije ili Tunguzije. Nije njima krivo podneblje što su glupi k'o tocila, što su sujetni k'o filmske zvezde, što ne umeju da poštuju osnovna načela demokratskog dogovora (prevod: ako nije kako ja kažem, onda neću da se igram) i što sami od sebe prave budale.

 

Ako su na prethodnim gradskim izborima praktično pobedili jer je krađa dokazana, mogli su da koncentrišu snage na predstojeće izbore i da pobede, a u slučaju neke krađe da ponovo opstruiraju formiranje gradske vlasti.

 

I nije ovde AV ni najmanje kriv što su oni idioti.

- Da li ih je on terao da krše sopstvene dogovore? - Nije.

- Da li im je branio da krenu u kampanju kako znaju i umeju pre konačne odluke? - Nije.

- Da li im je pre izbora branio da skupljaju podršku po svetu tako što će se dogovarati za potencijalne nabavke oružja, ulazak u NATO, privatizacije, privlačenje ozbiljnih kompanija, prelazak na evropske kredite i slično? - Nije.

- Da li im je on osmišljavao debilne akcije? - Nije.

 

Ima ovoga još, a sada će se sami još više zakopati.

 

Ne znam zašto bih u njih polagao nade jer očigledno je da su nesposobni i glupi. To je isto kao kada bih mislio da Zastava 101 koja nije videla majstora deset godina može u komadu da pređe put oko sveta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najbolji scenario iz svega ovoga - opozicija gubi minoran broj glasova, osvaja vlast i oslobadja se balasta u vidu Djilasa. Najgori scenario - Opozicija dobija minoran broj glasova i zavrsava karijeru, Savo ulazi u politiku. Bice nesto izmedju verovatno ali sam blizi misljenju da je SSP sa ovim postao Vuk Draskovic koji nije hteo u DOS, nego najcrnjem scenariju. Mislim da ljudi zele da izadju na izbore, a Djilasu takodje ne ide u prilog sto ova beogradska ekipa mladjih politicara izlazi, sto u Nisu ima dosta jakih lokalnih pokreta iskreno mislim da se bas zestoko preracunao.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao suprotno, da je zainteresovanost daleko manja, jer nista promenjeno nije. Kad krenu fantomske liste, preglasavanje u gik-u, nove kupovine i sl. jos ce vise opasti. Deluje mi da zeleni, psg i ostali pre zele da se vise osamostale nego sto misle da mogu da pobede. Imace problema i uzi centar da osvoje. 

Link to comment
Share on other sites

bojkot je nešto što žulja parizera posle decembarskih izbora jer je uhvaćen u krađi. Njemu trebaju legitimni izbori sada da se pred zapadom opere i overi svoj legitimitet i na republičkom nivou. Zato je pretnja bojkotom opozicije koja je ujedinjena ovog puta za razliku od 2020. bila mnogo potentnija. 2020. nismo imali dokaze za krađu niti bilo šta slično, nismo imali Srbiju koja je jedina u Evropi nije uvela sankcjie Rusiji, nismo imali terorsitički napad na Kosovu organizovan od parizerove desne ruke. Dakle on ove izbore ne ponavlja zbog nas u Srbiji nego zbog zapada. Izlazak na ove izbore pola opozicije će im dati legitimitet i to je kraj toj priči. Opozicija nema ni 1% šanse na ovim izborima čak i ako komplet izađe jer je nesloga već izašla na videlo i verovatno će biti tema do samih izbora.

 

Ništa čudno da Grbović želi na izbore. Izašao je i 2020. i prošao kao bos po trnju, očigledno taj momak nema kapacitet da se bavi politikom jer ne shvata neke osnovne stvari. Interesantno je da je Zelenski sada za bojkot a on je izašao 2020. voleo bih njega da čujem u nekom intervjuu da vidim kako on objašnjava svoju promenu. DS je izgleda promenio mišljenje i sada su i oni za izbore, doduše izvor baš nije jak.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...