Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Neumesno je poređenje šta je Nikolić radio 2012. u kampanji, tada je bila (makar nekakva) demokratija. Sada, ko iz opozicije dođe nekom "domaćinu" u posetu, em to nema gde da se vidi, em taj posle ima raznorazne probleme (ne svaki, nego recimo svaki n-ti, taman da se ljudi razmisle da li im je to pametno). Kada opozicionari sednu negde na iće/piće, posle dođe inspekcija i zatvori tu kafanu. Niko nije posle blesav da ugrožava sebi egzistenciju.

 

@Smrtokapa Ne možeš u realnosti sabirati procente i na osnovu toga izvlačiti zaključke. U realnosti, moraju prvo stranke da se odluče na zajedničku listu (pa tu idu poslaničke/odborničke kvote), a nakon toga i glasači da glasaju za njih i da neko to posle prebroji.

 

Saberi procente otkad je SNS zajahao.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo baš poražavajuće. Jel stvarno da je SNS nešto uradio oko toga dok drugi nisu? Ili je samo jeftina propaganda u pitanju, dok se u stvari ništa posebno nije desilo?
 
Ako je tako, razumem meštane tok sela. Srbija nije samo Beograd i okolina. 
Uglavnom propaganda jer i kad je neko drugi nešto radio, nisu im davali mnogo više glasova.
I nisu ljudi po tim malim selima toliki problem, nema tu milion glasača. Problem su manji gradovi i okolina, kojih ima dosta po Srbiji i u koiima sns dobija po 60-70% a glasači od njih ne dobijaju bas ništa. I ovi ih i dalje zaokružuju.

Mene zanima jedna druga stvar, kad ljudi van Beograda (gradskog jezgra za koje smo utvrdili na šta se odnosi) tvrde kako nisu oni krivi sto sns ima tolike procente.
Pa ko je kriv, ja sa zvezdare? Constantin iz Niša? Clash iz Novog Sada? Izvinjavam se obojici što ih pominjem, ovako napamet znam samo njihova prebivališta.
U Barajevu, Grockoj, Lazarevcu, Mladenovcu ko je glasao za sns? Marsovci?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brian Setzer said:

@Smrtokapa Ne možeš u realnosti sabirati procente i na osnovu toga izvlačiti zaključke. U realnosti, moraju prvo stranke da se odluče na zajedničku listu (pa tu idu poslaničke/odborničke kvote), a nakon toga i glasači da glasaju za njih i da neko to posle prebroji.

 

Saberi procente otkad je SNS zajahao.

 

Procenti otkako je SNS zajahao su očajni i ovo je najbolji rezultat do sada na parlamentarnim izborima.

 

Rezultati koje sam naveo su bili samo neka gruba ilustracija. Teza je da je rezervoar ljudi koji po ideologiji/svetonazoru pripadaju nekog građanskoj opciji (a tu bi spadali liberalna levica, liberalna desnica i neke socijaldemokratske opcije sve do centra) ograničen na malo više od četvrtine glasačkog tela. Ja sad nemam konkretne dokaze pri ruci, trebalo bi da vadim ozbiljna istraživanja javnog mnjenja i ukrštam sa detaljnim rezultatima izbora. Moja poenta je da, ako se želi veći rast, taj rast mora doći iz rezervoara populistički nastrojenih birača (gde populizam vidim u vrednosno neutralnom smislu, a može biti i levi i desni).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I još ovo da otkucam, pa ću valjda da stanem: predsednik parizer digne plate prosvetarima i penzosima po 5% i obeća još 10+% ali posle izbora i podeli svim penzosima po 20 hiljada.

 

U odnosu na efekat spomenutog u prošlom pasusu (SAMO toga), svako palamuđenje šta je opozicija trebalo da duradi je, po meni, bzvz.

 

Najveća tragikomedija je, što će, kada se u nekom trenutku promeni vlast, ti novi opet da potroše mandat peglajući šta je SNS mafija ostavila iza sebe, opet će da bude nepopularno i opet će vrlo brzo da puknu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

 

Upravo to "parče pleha" je jedan od pokazatelja da je Srbija već priznala nezavisnost Kosova. Rečima jednog mladog hrvatskog analitičara (ne mogu se setiti imena), koja to država priznaje dokumenta i tablice svoje AP? 

 

Ili što bi jedna profesorka Pravnog rekla u dokumentarnom filmu Državni gambit - sve što treba da znate o situaciji sa Kosovom jeste da se Srbija danas bori za neki vid autonomije u vidu ZSO. 

 

Svima odgovara da Vučić targetira ove nedavače Kosova, kojima servira politiku da mi ne damo nešto što je srpsko, a u stvarnosti je to davno završena priča.

Kad god AV zaurla "ne dam ..." zna se da je već to predao i prodao. Od 17.12.2023. započeo je i prodaju Republike Srpske ali će to da malo potraje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

I šta tačno dobijaš time što te ljude, koji ne znaju da povežu dva i dva, gledaš sa visine iz svog dobro utvrđenog bedema?

 

 

Nemam šta da dobijem ili izgubim običnom konstatacijom ili stavom. Ako se slažeš sa konstatacijom, onda dobro, a ako se ne slažeš, opet dobro. Mogu da konstatujem i da je mleko belo, da je voda mokra ili da prema poslednjem popisu ima oko 24% onih kojima je plafon obrazovanja osnovna škola. Da li je ova poslednja tvrdnja netačna ili problematična po bilo kom osnovu?

 

Mogu da se složim da oni iz opozicije ne umeju da takvima priđu, ali to nije moj problem. Ovo nije zvaničan sajt SPN-a niti stranaka koje ga sačinajvaju, a ja pišem kao običan građanin koji nije dužan da se bavi tuđim marketingom i ne mora da drži jezik za zubima ukoliko konstatuje neprijatne činjenice. Niti je ovo partijski sastanak, niti me zanima što neki Pera Perić može da se duri što ga smatram glupim, mada mi se čini da tu nisam usamljen.

 

Quote

O tome sam takođe već pisala, ovaj narod živi u naučenoj bespomoćnosti. Sistemski smo učeni i usmeravani da, što Eddard kaže, uvek postoji neko "iznad" ko se sve pita i o svemu odlučuje. Kad generacije 30-40 godina odrastaju u takvom društvu, naravno da će prihvatiti i da im je Vučić (lično) sagradio put. 

 

Ne znam čemu su 'vas' učili ili čemu su tebe učili jer si spominjala ranije da imaš sasvim pristojne škole. U školi to nisam učio, bar koliko se sećam. Ja sam rođen kada je Tito bio živ, imao sam prilike da iznad školske table gledam njegovu sliku, da učim kako je mali Joža zajeb'o pastira Juru, kako se sankao u koritu, kako nam je dao slobodu i tako to, ali, dotični je umro pre četrdeset i kusur godina. Nije mi poznato da je otvarao okolne ulice, škole, prodavnice i tome slično, bar ne u neposrednom okruženju. Jeste da su tada stalno drvili da je maltene lično dao slobodu Jugoslaviji i tako to, ali se zaista ne sećam da je neko kokodakao da je samo zahvaljujući njemu asfaltirano nekoliko kilometara ulice ili da je sagrađena neka zgrada. Ovo sada mi više deluje kao regresija, a znamo šta je čika Darvin zborio o nekim stvarima.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

E bre Vaso u doba druga tite kad bi kao navijači upali u frku sa lokalnom policijom dosetili bi se čuvene"mi smo titovi tito je naš i druže tito mi ti se kunemo" i policajci ne smeju da nas biju nego kažu "drugovi omladinci, srećan put". Svako drugo brdo imalo je njegovo ime i svaka centralna ulica po gradovima. Trčali smo iz neku štafetu i mesecima spremali slet, dočekivali ga kad se vrati od nevrstanih ili kad mu neko dođe u posetu. Na bilo kom okupljanju dbe reči protiv njega i eto te u zatvoru. Ova vremena sad su loša ali ni tad nija bilo slobode i demokratije.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

E bre Vaso u doba druga tite kad bi kao navijači upali u frku sa lokalnom policijom dosetili bi se čuvene"mi smo titovi tito je naš i druže tito mi ti se kunemo" i policajci ne smeju da nas biju nego kažu "drugovi omladinci, srećan put". Svako drugo brdo imalo je njegovo ime i svaka centralna ulica po gradovima. Trčali smo iz neku štafetu i mesecima spremali slet, dočekivali ga kad se vrati od nevrstanih ili kad mu neko dođe u posetu. Na bilo kom okupljanju dbe reči protiv njega i eto te u zatvoru. Ova vremena sad su loša ali ni tad nija bilo slobode i demokratije.

 

Ma znam i ono za navijačke majice sa Titovom slikom, da je mali Joža ukrao svinjsku glavu i zato dobio batine i tako to, ali zaista se ne sećam da je neko trabunjao da je Tito maltene svojim rukama postavio tramvajske šine ili okrpio asfalt u dva sokaka, niti se nešto trtio da otvara robne kuće, tri kilometra puta ili prodavnicu PKB-a.

Link to comment
Share on other sites

Evo šta kaže Kreni-promeni:

Quote

Ovih dana dobjamo veliki broj pitanja o narednim koracima za izlazak iz trenutnog stanja. Na osnovu izveštaja baziranog na posmatranju i dokazima 233 akreditovana posmatrača Kreni - Promeni, kao i izveštaju drugih organizacija i kontrolora jasno je da smo imali izbornu krađu.

 

Podržavamo svaku vrstu borbe za rešavanje ovog problema. Izbor narednog koraka je na opoziciji, jer su oni bili učesnici i imali liste kandidata na ovim izborima. OPOZICIJA ima dva moguća puta izlaska iz krize. 

 

Prvi - NEPRIZNAVANJE IZBORA - odbijanje svih mandata i ulazak u totalnu vaninstitucionalnu borbu - protesti, blokade, štrajkovi.

 

Drugi -  ULAZAK U INSTITUCIJE - i pokušaj popravke anomalija iznutra, pravnim putem uz jačanje svoje strukture. 

 

Najgore je ići IZMEĐU i drobiti snagu na ulici, a onda uzeti mandate i dati legitimitet izborima. 

 

Najbolji trenutak da izađe sa jasnim stavom opozicija je imala sat vremena nakon zatvaranja izbora. Drugi najbolji trenutak je sada!

 

Kreni - Promeni

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ma znam i ono za navijačke majice sa Titovom slikom, da je mali Joža ukrao svinjsku glavu i zato dobio batine i tako to, ali zaista se ne sećam da je neko trabunjao da je Tito maltene svojim rukama postavio tramvajske šine ili okrpio asfalt u dva sokaka, niti se nešto trtio da otvara robne kuće, tri kilometra puta ili prodavnicu PKB-a.

Nije imao potrebe za tim pošto je stvarno bilo dosta kapitalnih objekata. Od jednog poznanika iz HR čuo sam da su jugoslovenska košarka i jugoslovensko građevinarstvo bili na svetskom nivou. Gradilo se od Đerdapa do auto puta i železnice

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Div said:

Možda svira ali nema Sava za šta da tvrdi pazar, nije učestvovao na izborima, niti šta dobija niti gubi. Niti prodaje niti kupuje.

 

Valjda je glasao, kako nije učestvovao?

 

A glas mu nije od zlata, pa da se nešto specijalno baš na njega pazi.

 

Opozicija (SPN) je takva kakva je.

 

Ako ćemo tim rečnikom (propuštene šanse, kad je šta trebalo uraditi i to) onda bolje da je glasao za Miloša Francuza, uklapa se komplet ovo što je pod stavkom dva otkucao.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Perkos2 said:

Nije imao potrebe za tim pošto je stvarno bilo dosta kapitalnih objekata. Od jednog poznanika iz HR čuo sam da su jugoslovenska košarka i jugoslovensko građevinarstvo bili na svetskom nivou. Gradilo se od Đerdapa do auto puta i železnice

 

Ja već zamišljam kako Bajden otvara neku autobusku stanicu u Vašingtonu, Makrona kako preseca traku na otvaranju 10 km puta od Pariza prema Lionu, kralja Čarlsa kako otvara novi Tesco u Edinburgu ili Šolca na otvaranju novog stadiona u Volfsburgu.

 

Smejem se k'o blesav dok to zamišljam, a supruga me pita šta se smejem k'o lud na brašno. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Brian Setzer said:

Neumesno je poređenje šta je Nikolić radio 2012. u kampanji, tada je bila (makar nekakva) demokratija. 

 

Moraćemo da poredimo, pošto smo se zainatili da u nedemokratskoj državi nedemokratskog vlastodršca rušimo na demokratski način. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

 

Tako je. Ko se seća SNS kampanje 2012, kad je Toma išao po ruralnim mestima i sedeo u kućama domaćina, gde su bistrili politiku, pili rakiju i pričali o pečenju te iste rakije? 

 

Na taj način su i pridobili deo tog biračkog tela. Daklem, ako Marinika neće da se zavlači po srpskim selima, treba još jače isturiti Mikija Aleksića da to obavlja za SPN.0

 

 

...ne slazem se da se `zavlacenjem po selima` moze izvrsiti bilo kakva brzinska edukacija ljudi posebno ne par dana pred izbore. Par dana, cak ni meseci ni godina nije dovoljno da, uz ili bez `pecenja rakije` ispred kuce, recimo marinika ili aleksic govori o sebi kao pravom kandidatu koji ce srpskog seljaka odvesti u evropu, jer seljaku je vec receno da ko ode u eu, ne moze da pece rakiju - seljak misli - sta ce onda u toj evropi da radi....

 

Jos ce ispasti da se slobodan milosevic zavlacio po selima pa je zato sve ono mogao da cini i on i supruga...ili tadic se kao zavlacio po selima pa zato dobijao izbore, Tadic je dobijao izbore jer je demokratski premijer ubijen i jer se vecina glasaca nadala da ce se zauvek osloboditi `pecenja rakije ispred kuce` glasajuci za Tadica a zenama je bio mmmmmm i  takodje verujuci da je Kostunica prefinjeni gospodin koji samo cita knjige i ponekad tokom vladavine mu se dogodi nedavacki moleban ....Ne secam se da je taj lik, kostunica, pekao rakiju ili radio neke stavari zbog kojih bi svaki seljak bio srecan da mu da glas....Izgledao je kao da nije sa ovog sveta, kao neko bice iznad svih gradjana a posebno iznad seljaka i bio pozeljan bas takav.

 

....A gospodin tom.nikolic nije samo pekao rakije vec je obecavao mnoga cuda :heart: tipa prokopavanja kanala od bg do soluna, tada sam secam se, spakovala kupaci kostim, masku i peraja i iz kuvajata doletela na te izbore, medjutim u odsudnom trenutku kada se biralo izmedju tadica i nikolica, nesto u meni mi progovorilo - ne glasaj vise, mozda izgleda da su svi u kanalu ali nema nista od tog kanala. I tu su me izgubili a sa mnom i poslednju nadu da ce Srbija biti ikada normalnija od mene. :lol_2:

 

(ovo je sve piruetalno receno, ne shvatiti svaku rec bukvalno, samo ukupno znacenje toga sto kazem moze bukvalno)

 

Znaci lepo je obilaziti sela i pricati ali opozicija nema mogucnost da uradi nesto sve dok ne dobije pomoc zapada jer za sada pomoc zapada dobija samo onaj ko gradi i asfaltira....sta ce opozicija tamo? Da joj se smeju seljani? Tako da prvo sto opozicija mora da uradi je da sebe promovise kao bolji prozapadnjacki faktor nego sto je to ovaj sto asfaltira, posle neka asfaltiraju oni jos ce da imponuju seljaku sto se ne spustaju na nivo - eto i mi smo isti kao nikolic aj pecemo rakiju i lupetamo 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne može se sve ni pogledati ni pročitati, pa dosta stvari ostane neopaženo, naročito ako je van fokusa i ako je van interesne sfere.

 

Pa tako sad radim nešto, a na YT mi se u lupu smenjuju klipovi, kad eto ti predizborni skup Nestorovićeve liste u Kruševcu... I pustim da ide, kad čovek u jednom trenutku jasno i glasno pominje kriminalne radnje sa uvezenim i prelociranim glasačima koje je njihov pravni tim dokumentovao i pohranio.

 

I još preti da če se izvršioci tih radnji susresti sa pravnim konsenkvencama i posledično završiti u zatvoru ako neka sledeća vlast iskaže političku volju za tim.

 

A sad uopšte to ne pominje i pravi se mutav kada je reč o krađi na izborima, a i niko ga čak ne pita o tome niti podseća na izrečeno jer su retki oni koji uopšte znaju da je Nestorović to izrekao na predizbornoj tribini, pošto nema baš toliko budala kao što sam ja koji će da gledaju maltene sve sadržaje.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Selina said:

Srbiji je potreban 1 Vuk Draskovic i 1 Ceda Jovanovic, ali u obliku od pre trijes godina.

Vuk Draskovic je umeo i sa seljacima i sa gradjanima, a narocito sa omladinom, a Jovanovic je bio dobra logistika..

 

vuk draskovic je samo bio neki nagovestaj talenta koji si mu pripisala, u periodu 89-91; vec 92-93 su ga svi provalili da je fejk tj all style no substance

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

...mene recimo ne zanima da li mi se svidjaju neki cuta ili marinika, koje mi je iskreno zao zbog konstitucije i onda jos i strajkuje gladju....ali obozavam atmosferu protesta, i bas danas kada je najavljen veliki protest sedim kod kuce i kijam...i nesto sam cula - Cuta kaze da ce danas da osvoje zgradu RiK a Milivojevic - 

„Puklo je narodno trpilo, prelila se čaša gneva i besa. Imam poruku samo za neke ljude koji se prave da to ne vide, slušaj dobro parizer dahijo, ti koji si pokrao izbore, ovaj ti narod kaže – gotovo je, lopove kakvog svet video nije“, rekao je Milivojević.

Nakon toga iz mase su se čuli povici: „Lopovi, lopovi“.

 

...idemoooooo a ja prva sedim :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uini said:

 

vuk draskovic je samo bio neki nagovestaj talenta koji si mu pripisala, u periodu 89-91; vec 92-93 su ga svi provalili da je fejk tj all style no substance

 

 

СПО је предводио све веће антивладине протесте током 90-их:

велике антивладине демонстрација 9. марта 1991,

демонстрације након Видовданског сабора 1992. године,

јунске демонстрације 1993. године под називом Стоп фашизму,

велике тромесечне демонстрације широм Србије у зиму 1996/1997, као предводник коалиције Заједно,

антивладине демонстрације 1999. године након НАТО бомбардовања.

 

Za boldovano skidam kapu i njemu i Djindjicu i Vesni Pesic, a u prvom redu stotinama hiljada ljudi sirom Srbije.

10 minutes ago, Mama_mia said:

...mene recimo ne zanima da li mi se svidjaju neki cuta ili marinika, koje mi je iskreno zao zbog konstitucije i onda jos i strajkuje gladju....ali obozavam atmosferu protesta, i bas danas kada je najavljen veliki protest sedim kod kuce i kijam...i nesto sam cula - Cuta kaze da ce danas da osvoje zgradu RiK a Milivojevic - 

„Puklo je narodno trpilo, prelila se čaša gneva i besa. Imam poruku samo za neke ljude koji se prave da to ne vide, slušaj dobro parizer dahijo, ti koji si pokrao izbore, ovaj ti narod kaže – gotovo je, lopove kakvog svet video nije“, rekao je Milivojević.

Nakon toga iz mase su se čuli povici: „Lopovi, lopovi“.

 

...idemoooooo a ja prva sedim :lol_2:

🤣

Link to comment
Share on other sites

Malo off topic, malo generalizacija - bio sam za vikend u Budimpesti, bilo u busu ljudi iz Mladenovca dosta. Kontam da ne mora SNS tamo da krade da ima 80% jer ono sto sam video je bas gospodar prstenova u malom, mi gospoda elfovi, a oni orkovi. Malo karikiram, ali onaj seljacizam i malogradjanstina se bas retko vidja.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...