Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

12 minutes ago, duško matić said:

Šta predlažeš kao alternativu?

 

Kradikale ne možeš pobediti a da im ne ukradeš glasače a znaš na čega se njihovi glasači primaju.

 

Kampovanje ispred RIK-a ili svakodnevne posete dok ne usvoje žalbe za ono što je očigledno kršenje pravila. To sa štrajkom glađu mogu da okače mačku o rep. Nije mi poznato da su za Grobara glasali samo zato što je štrajkovao glađu, a ako treba pokupiti njihove glasove, neka im obećaju 100 evra, parizer i 'leba.

 

6 minutes ago, Nicklord said:

Ne vidim da su se javili nešto puno iz USA i EU do sad. Ajde @erwin iskopaj koliko im obično treba 😄

 

 

Nije da nisu:

Međunarodni posmatrači o mogućnosti poništavanja izbora i glasačima iz okolnih zemalja

Međunarodni posmatrači o izborima: Zloupotreba javnih resursa, zastrašivanje, pritisci, kupovina glasova

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

Baš zbog toga i kažem, nisam video da je neki zvaničnik reagovao na izveštaje

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kosta said:

Moram da priznam da je sve ovo sa 'fantomskim' glasacima poprilican krindz...pa nije valjda da neko vjeruje da su ovo prvi izbori na kojima su ti ljudi glasali? 🫣

Majko mila.

 

Sudeci po snimcima pustanim na mrezama juce, neki od tih glasaca su sasvim sigurno po prvi put glasali na izborima u Srbiji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

 

Sudeci po snimcima pustanim na mrezama juce, neki od tih glasaca su sasvim sigurno po prvi put glasali na izborima u Srbiji.

Ma frogs and grandmothers, ne mislim na te ljude per se nego govorim o tome da su neki valjda tek jucer skuzili da ljudi sa dvojnim/visestrukim drzavljanstvom mogu da glasaju u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

I da ih je bilo 200.000 po vazecim zakonima ne postoji nikakav prekrsaj niti pravni razlog za ponistavanje izbora,Ninic je na N1 sve objasnio.

E sada zasto niko o tome nije ranije razmisljao a pricalo se o tome da ce do toga doci to je pitanje.

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kosta said:

Ma frogs and grandmothers, ne mislim na te ljude per se nego govorim o tome da su neki valjda tek jucer skuzili da ljudi sa dvojnim/visestrukim drzavljanstvom mogu da glasaju u Srbiji.

 

Opet nas zajebavaš ovde, ne radi se o tome da li mogu ili ne mogu, nego o načinu na koji je to osmišljeno, organizovano i sprovedeno u delo. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, robespierre said:

 

Opet nas zajebavaš ovde, ne radi se o tome da li mogu ili ne mogu, nego o načinu na koji je to osmišljeno, organizovano i sprovedeno u delo. 

Nikog ne zajebavam, znam hrpu ljudi iz Bosne/Hr/Slo/Cg koji glasaju u Srbiji na izborima vec preko 20 godina i poprilicno je krindz sto je to neko sad 'otkrio' kao razlog za pushangiju na izborima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosta said:

Nikog ne zajebavam, znam hrpu ljudi iz Bosne/Hr/Slo/Cg koji glasaju u Srbiji na izborima vec preko 20 godina i poprilicno je krindz sto je to neko sad 'otkrio' kao razlog za pushangiju na izborima.

Zajebavaš i ponavljaš se.

 

Ljudi su dovodjeni busevima u Arenu i odatle razvoženi na biračka mesta na kojima treba da glasaju pošto pojma nemaju ni gde su prijavljeni.

 

Kakve to veze ima sa ostalima koji žele da glasaju koje ti poznaješ, uopšte se ne radi ovde o njima.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, crni_bombarder said:

Pa selo apsolutno i nosi Vucica, em je izlaznost ogromna (neko bi rekao razumeju svoju dužnost) em na toliku izlaznost apsolutnu većinu odnosi Vucic.

 

Indjija je bila apsolotno opstina demokrata, dok danas Vucic u celoj opstini ima 3/4 podršku....

 

Sve bivse demokrate danas su odani vojnici svom gazdi, a pred izbore su delili vaucere za kupovinu u vrednosti 3000 din, mahom socijalnim slucajevima i penzionerima sa izrazito niskim penzijama (ispod 200e)...

 

Takav mehanizam kupovine na izborima niko ne moze pobediti.

 

Ovde se piše kao da su ljudi u gradovima svi 100% procentno glasali za opoziciju, a niko za vlast, pa su sada ljudi sa sela prevagnuli...sto uopste nije tacno...ni ti su svi u gradu glasali za opoziciju,  ni ti su svi na selu glasali za vucica.

...Dakle, itekako su ljudi u gradovima glasali za vladajuću stranku u najvecem procentu,  što se vidi po rezultatima gde je svuda dobio. Negde vise, negde manje, ali je dobio. Pored Beograda, i ostali veliki gradovi su u potpunosti glasali za Vlast. Da je opozicija dobila bar neki veci grad,  pa da kazemo kako je selo prevagnulo u korist vlasti,  ali to se nije desilo nažalost, jer je grad itekako glasao za vladajucu stranku.

Edited by No name
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jebes mi mater ako ista razumem.

 

- nosioci liste na rep.izborima koji i inace ne glasaju u Beogradu stupaju u strajk gladju i traze ponistavanje izbora

- nosilac liste Dobrica za Danas kaze da novi izbori nista nece doneti

- Trazi se ponistavanje izbora bez da su podneti prigovori na pojedinacnd zapisnike

- Doneti dokazi na disku i slike muljacina iako to ne moze da bude osnov za ponistenje

 

Ja ne znam sta da mislim, zaista.

 

btw. jebeni ex cetnik radikal Ivan Ninic malopre na N1 lepo objasnio

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ljudi shvatite da poseduje svaki mehanizam da odbrani ovu kradju, to je živo zlo koje je oko sebe postavilo tupake i glupake koji na svaku zapovest mrdaju repom...

Iskreno napuštanje ove prcije od zemlje je najbolje rešenje i to sa bez povratne karte narednih x godina, a možda i nikad.

Nikad manje obraz u ovoj guberniji nije vredeo, čak i kad je crveni teror uspostavljao svoje pipke nakon 45-te, pa je komšija komšiju prijavljivao, e sad čitave familije moraju biti u sekti da bi se neko zaposlio.

Na lokalu je tek teror gde prete i ucenjuju na najgore moguće nacine, pa se posle mi pitamo što nas niko ne voli, pa do nas je jer je ovaj narod i bio poštovan koliko toliko dok crveni jahaci a danas njihovi potomci nisu uzurpirali vlast.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, duško matić said:

Zajebavaš i ponavljaš se.

 

Ljudi su dovodjeni busevima u Arenu i odatle razvoženi na biračka mesta na kojima treba da glasaju pošto pojma nemaju ni gde su prijavljeni.

 

Kakve to veze ima sa ostalima koji žele da glasaju koje ti poznaješ, uopšte se ne radi ovde o njima.

Jucer , a i danas, izrazavam cudjenje sto hrpa ljudi ovdje , a i van foruma, ne kuzi da ljudi sa visestrukim drzavljanstvom IMAJU PRAVO GLASA(NJA) u Srbiji. Potpuno je suludo sto neki pitaju pa kako to moze.To sto vecina vas to povezuje sa iskljucivo lokalnim izborima je vas problem. Ja govorim o pravu glasa, a da li je taj neki Zika iz Banja Luke dovezen u Srbiju da glasa na lokalnim izborima - ako nema prijavljeno boraviste/prebivaliste ovdje - onda to jeste prevara, to je jasno.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kosta said:

Nikog ne zajebavam, znam hrpu ljudi iz Bosne/Hr/Slo/Cg koji glasaju u Srbiji na izborima vec preko 20 godina i poprilicno je krindz sto je to neko sad 'otkrio' kao razlog za pushangiju na izborima.

Ovde nije pitanje Srbija nego Beograda. Ako su već prelazili granicu zašto nisu autobusima išli i glasali u Užicu, Loznici... Zašto nisu glasali po Srbiji već samo Beograd. I ne može familija sa dvojnim državljanstvom da glasa gde im se ćefne već samo tamo gde ima prebivalište. I to do sada i sada postoji ali u nekom srazmernom broju i na njima poznatom mestu. Problem je što se znalo da je za mesec dana prijavljeno fiktivno 5000 osoba iz Republike Srpske samo na Vračaru, da je još tada tražena informacija od policije o čemu se tu radi a da je još tada njihov odgovor bio da,, ne znamo o čemu pričate" i da,, nismo informisani o tome". 

7 minutes ago, NMX said:

Jebes mi mater ako ista razumem.

 

- nosioci liste na rep.izborima koji i inace ne glasaju u Beogradu stupaju u strajk gladju i traze ponistavanje izbora

- nosilac liste Dobrica za Danas kaze da novi izbori nista nece doneti

- Trazi se ponistavanje izbora bez da su podneti prigovori na pojedinacnd zapisnike

- Doneti dokazi na disku i slike muljacina iako to ne moze da bude osnov za ponistenje

 

Ja ne znam sta da mislim, zaista.

 

btw. jebeni ex cetnik radikal Ivan Ninic malopre na N1 lepo objasnio

Pa ne mogu da tek tako puste sve ovo i ako i oni znaju da od svega ovoga šta se zahteva neće biti ništa. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Ovde nije pitanje Srbija nego Beograda. Ako su već prelazili granicu zašto nisu autobusima išli i glasali u Užicu, Loznici... Zašto nisu glasali po Srbiji već samo Beograd. I ne može familija sa dvojnim državljanstvom da glasa gde im se ćefne već samo tamo gde ima prebivalište. I to do sada i sada postoji ali u nekom srazmernom broju i na njima poznatom mestu. Problem je što se znalo da je za mesec dana prijavljeno fiktivno 5000 osoba iz Republike Srpske samo na Vračaru, da je još tada tražena informacija od policije o čemu se tu radi a da je još tada njihov odgovor bio da,, ne znamo o čemu pričate" i da,, nismo informisani o tome". 

Sve se slazem. Samo, to nije neki novitet, tako se radi jos od Slobe.

Gdje je opozicija da to preduhitri?

Link to comment
Share on other sites

 
Ovde se piše kao da su ljudi u gradovima svi 100% procentno glasali za opoziciju, a niko za vlast, pa su sada ljudi sa sela prevagnuli...sto uopste nije tacno...ni ti su svi u gradu glasali za opoziciju,  ni ti su svi na selu glasali za vucica.
...Dakle, itekako su ljudi u gradovima glasali za vladajuću stranku u najvecem procentu,  što se vidi po rezultatima gde je svuda dobio. Negde vise, negde manje, ali je dobio. Pored Beograda, i ostali veliki gradovi su u potpunosti glasali za Vlast. Da je opozicija dobila bar neki veci grad,  pa da kazemo kako je selo prevagnulo u korist vlasti,  ali to se nije desilo nažalost, jer je grad itekako glasao za vladajucu stranku.
Pa svuda ima svoje pipke, ali na lokalu je ogromna razlika u njegovu korist, veliki broj penzionera uopste ni nije u 800k članova sekte, tako da ti članovi su tu zbog lične koristi a mahom mrze Vucica I sve oko njega ali ,,moraju,, glasati, dok na lokalu on ima dosta iskreniju podršku, ljudi koji su uvereni da je on prava osoba i da su svi drugi žuti lopovi, što preko instrumenata pozicije (da ih ne navodim ovde) se i potencira.


Suma sumarum jeste to da na lokalu će ljudi otvoreno se hvaliti da su za njega, dok u gradu i ako glasaju to će većinski kriti jer nije bas reprezentativno.


Mene duša boli sto generalizujem ali nažalost je tako...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, erwin said:

Ako je neko neiskusan kojim slučajem očekivao ostavku od Boška:

 

uvek se odusevim kad vidim Boska kako se poziva na Evropu.
Kazem, ima kod njega potencijala, progovori mu srce po nekad, mogao je da bude moderan evropski politicar, ali je na zalost potpuno onesvescen putinovom rusijom.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kosta said:

Jucer , a i danas, izrazavam cudjenje sto hrpa ljudi ovdje , a i van foruma, ne kuzi da ljudi sa visestrukim drzavljanstvom IMAJU PRAVO GLASA(NJA) u Srbiji. Potpuno je suludo sto neki pitaju pa kako to moze.To sto vecina vas to povezuje sa iskljucivo lokalnim izborima je vas problem. Ja govorim o pravu glasa, a da li je taj neki Zika iz Banja Luke dovezen u Srbiju da glasa na lokalnim izborima - ako nema prijavljeno boraviste/prebivaliste ovdje - onda to jeste prevara, to je jasno.

Ja imam dve licne katre.U Srbiji zivim od 1992 i imam licnu kartu izdatu u Nisu.Rodjen sam u Tuzli,zivio tamo do 1992 i imam licnu kartu izdatu u Tuzli.Sad izgleda da mogu da glasam i u Nisu i u Tuzli(tamo naravno nikada nisam glasao).Zar to nije glupo?I zar to ne govori o tome kakve su te drzave?

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...