Jump to content

Tajland i ostala ostrva :) za posetiti ili ostati


Recommended Posts

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

Nisam googlao, nego sam studirao anatomiju (3 semestra), fiziologiju (2), hirurgiju (2), patofiziologiju (2), histologiju (2), pa znam ponesto iz medicine.

 

To ti priznajem. Tačka, nema diskusije, to je to. Svaka ti čast.

 

Meni ponekad nadođe ovako, da od toga da sam imao 30 matematika i statistika (od 45 ispita). Šalju mi googlatorske linkove i lonliplanetaška iskustva, to nikada ne kliknem niti pogledam.

Lične napise, naravno, cenim, kakvi su da su, na njih i odgovaram. Samo ne linkove sa neta.

 

Stick to your guns.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

 

Eh, vidis kako svet raznolik. Stvarno nas ima svakakvih, nije cudo da se ponekad ne razumemo.

 

Rekao bih, da parafraziram tvoje reci, "od 10 mojih prijatelja samo 1 je ostao u braku jedan se razveo.

Pa, "ne ocekujem da razvedeni ljudi koji su ostali u braku razumeju prednosti nas koji smo slobodni jos uvek u srecnom braku".

I onda, "ja sam sa bivsom suprugom i nakon 35 godina u vrlo korektnim, gotovo prijateljskim odlicnim odnosima".

 

Sta ces, valjda nisi pazio kad si se zenio... :classic_tongue:

 

 

Sretan brak alternative nema, to ne moze da popravi ni sto amerika ili tajlanda, pa cak se i Dzordz Kluni na kraju ozenio :smiley53:

Medjutim potpuno podrzavam razmisljanje da je dobar razvod bolji od loseg braka, kao i da neki ljudi jednostavno nisu za takvu zajednicu, sto  ne znaci da nisu dobri ljudi, sto kazes svet je raznolik.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kada su kuhinje u stanovima male (male su radne površine) kao ova u mom stanu, slika pre useljenja, kako neko da nauči da kuva?

Pa nikako, u gradovima im i ne treba, kupe na ulici. Ovo je još i dobro, u Singapuru 80% stanova i nema kuhinju.

 

2019kuhinja001.jpg

 

Ženina kuća na granici sa Kambodžom. Sa desna je kao šupa. Tu se kuva, nikada u kući. Ne postoji koncept čuvanja hrane u frižideru, podgrevanja, kuvanja unapred za nedelju dana.  Svi sastojci su raspoloživi svaki dan u godini. Da u Thai domaćinstvu otvoriš frižider, unutra samo boce sa vodom, možda pivo. Nikada nikakva hrana. Suhomesnati i mlečni proizvodi nepoznati.

 

2019kuhinja02.jpg

 

Tu, u džungli (ovo je ženina sestra, sprema nešto u wok-u) nauče da spreme 300-400 različitih jela. Te seljanke, one su ta kičma koja je napravila Thai kulinarskom supersilom. Gradska deca znaju to da prodaju ali ne i da sama skuvaju

 

2019kuhinja03.jpg

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koh Samet, 2.5 sata od Bangkoka pa ferry (pola sata) ili gliser (10 minuta)

 

2019kohsamet00.jpg


Ovo drvo ispod kojeg stojim je endemsko, "samet"

 

2017lonelypl05.jpg

 

Bekpekerska omladina i day trippers sa kopna.

 

2017lonelypl02.jpg

 

Ovo im je centrala, Youth House

 

2017lonelypl03.jpg

 

To je mesto

 

2017lonelypl04.jpg

 

Na samoj vodi, sa druge strane puta koji ide obalom nema skoro ništa, plaža je glavna ulica

 

2017lonelypl05.jpg

 

Napijanja teška od miksovanih pića. Dobi se "bucket" sa raznim bočicama

 

2017lonelypl06.jpg

 

Ovde se ostaje 1-2 dana, retko ko ostaje duže. Bio sam bar 10 puta na day trip, spavao samo dva puta.

Ovo su im ideje vodilje dok su na letovanju dole jedna parola kaže "Screaming orgasm".

 

2017lonelypl08.jpg

 

Danju Youth House

 

2017lonelypl09.jpg

 

Noću, posle 21h pa do 3 ujutro, ludnica. Nesakriveni sex na plaži (bekpekeri između sebe, Thai su jedino konobari i konobarice, nema drugih)

 

2017lonelypl10.jpg

 

Restorani za poluležeći položaj

 

2017lonelypl11.jpg

 

2017lonelypl12.jpg

 

Celonoćna ludnica duž svih 2km plaže

 

2017lonelypl13.jpg

 

2017lonelypl14.jpg

 

Nema komaraca ni muva, čudno ali nema

 

2017lonelypl15.jpg

 

2017lonelypl16.jpg

 

Mladi Kinezi, dosta ih se ne meša hedonistima što kao starom Rimu jedu poluležećki. Njima su aranžmani i obroci unapred plaćeni, ovo su samo izašli da budu napolju  i na moru, ko zna koliko im je daleko do morske obale u Kini.

 

2017lonelypl17.jpg

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Žalio se jedan koji je preko AirBnB iznajmio stan na dva meseca u Bangkoku. Izdavanje na rok kraći od 6 meseci je ilegalno, to smeju da rade samo licencirani objekti (hoteli, pansioni, serviced apartments).

 

Kaže taj čovek da se posle dve nedelje boravka u zgradi, na ulazu pojavio ovakav pano:

 

ATTENTION For Traveler Tourist Backpacker Day/week/Month Rental
This place is for residents only. NOT A HOTEL
Day / week / Month Rentals are not allowed and illegal. If you are honestly Not familiar with Thai law, Please contact the Juristic person office. Travelers who do not report to the juristic person will be arrested by the police as trespassers and prosecuted to the maximum extent of the law.
NOTE: Residents who find or suspect people who might be day/week/month renters, Please report them to the juristic person office immediately.

 

Odgovor advokata je bio da ga neće baš uhapsiti ali će u prisustvu policije platiti kaznu (sada je 200EUR), izbaciće ga na ulicu  a uprava zgrade i vlasnik će imati veće kazne.

Eto, na netu i sajtu AirBnB ne kaže o postojanje ovakvog panoa u toj zgradi. Neko može na nega da naiđe čim kroči u zgradu i postane samim tim činom kriminalac koji praktično trči go po parku, svako može da ga prijavi i eto policije.

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2019 at 3:37 PM, Denis Jasharevic said:

Sve te drugarice rade na izgradnji tajlandske privrede, doprinose kako koja moze. I te sa kamiona ne bi isle na gradjevinu kada bi mogle lakse da zarade. Nema tu nista lose.

Suštinski, za mene prostitucija dok nije prisilna, a kako ta industrija funkcioniše na Tajlandu ne znam, nije društveno nemoralna i ne bi trebalo na nju da se gleda kao kriminal. 

E sad, meni lično je neshvatljiva psihologija mladih devojaka koje zarađuju novac spavajući sa nekakvim zadriglim tipovima, matorcima što smrde na beli luk, uopšte se divim kakav želudac moraju imati te devojke. A i ti tipovi koji ne mogu naći devojku dok je ne plate su ili ozbiljna patologija ili teški luzeri i nikogovići. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Yoyogi said:

Našo Jašar ortaka za diskusiju, džaba meni more i palme.

Ja sam za legalizaciju prostitucije da bi te devojke bile zastićene i za isključivu mogućnost da te devojke rade u sopstvenoj režiji. Nikako u hotelima, motelima da zarađuju pare kojekakvim kapitalistima. Realno uz dužno poštovanje Tajlanda kao destinacije, prva asocijacija na Tajland mi je jeftina prostitucija.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jonnhy Clash said:

Suštinski, za mene prostitucija dok nije prisilna, a kako ta industrija funkcioniše na Tajlandu ne znam, nije društveno nemoralna i ne bi trebalo na nju da se gleda kao kriminal. 

E sad, meni lično je neshvatljiva psihologija mladih devojaka koje zarađuju novac spavajući sa nekakvim zadriglim tipovima, matorcima što smrde na beli luk, uopšte se divim kakav želudac moraju imati te devojke. A i ti tipovi koji ne mogu naći devojku dok je ne plate su ili ozbiljna patologija ili teški luzeri i nikogovići. 

 

12 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Ja sam za legalizaciju prostitucije da bi te devojke bile zastićene i za isključivu mogućnost da te devojke rade u sopstvenoj režiji. Nikako u hotelima, motelima da zarađuju pare kojekakvim kapitalistima. Realno uz dužno poštovanje Tajlanda kao destinacije, prva asocijacija na Tajland mi je jeftina prostitucija.

 

Ne mogu ti odgovoriti iz vise razloga:

 

1. nisam nikada bio u Tajlandu

2. nisam nikada koristio usluge prostitutki

3. nisam jos matorac, necu nikada biti zadrigao (genetika), ne smrdim na beli luk (ne jedem ga).

 

Samo da te upozorim da ovo nije topik o komunizmu/fasizmu i da ne trolujes, jer ces biti prijavljen moderaciji. Komunizam nema apsolutno nikakve veze sa Tajlandom. Ovo je topik o lepim stvarima, a ne ruznim, zlocinackim ideologijama.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jonnhy Clash said:

Suštinski, za mene prostitucija dok nije prisilna, a kako ta industrija funkcioniše na Tajlandu ne znam, nije društveno nemoralna i ne bi trebalo na nju da se gleda kao kriminal. 

E sad, meni lično je neshvatljiva psihologija mladih devojaka koje zarađuju novac spavajući sa nekakvim zadriglim tipovima, matorcima što smrde na beli luk, uopšte se divim kakav želudac moraju imati te devojke. A i ti tipovi koji ne mogu naći devojku dok je ne plate su ili ozbiljna patologija ili teški luzeri i nikogovići. 

U sustini to je relativno lako zaradjen novac - bar u 70 % slucajeva. Iz sledeceg razloga : ti zadrigli od piva i debelo "pod gasom" - malo sta mogu da "urade" sa doticnom lady. I onda se sve svodi uglavnom na "hand job"!!!

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

U sustini to je relativno lako zaradjen novac - bar u 70 % slucajeva. Iz sledeceg razloga : ti zadrigli od piva i debelo "pod gasom" - malo sta mogu da "urade" sa doticnom lady. I onda se sve svodi uglavnom na "hand job"!!!

Mogu da budu zadrigli i od svinjetine, hamburgera, koka kole. Dovoljno je da mlada devojka pipne takvog jednog staronju i da joj se zivot smuči. Ipak, ja sam više da se ove postuju slike i dozivljaji ljudi koji su posetili Tajland, njihova iskustva, preporuke a ne da se bavimo društvenom marginom kakva je prostitucija. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Mogu da budu zadrigli i od svinjetine, hamburgera, koka kole. Dovoljno je da mlada devojka pipne takvog jednog staronju i da joj se zivot smuči. Ipak, ja sam više da se ove postuju slike i dozivljaji ljudi koji su posetili Tajland, njihova iskustva, preporuke a ne da se bavimo društvenom marginom kakva je prostitucija. 

Pa pitanje le da li joj se zivot bas smuci?! A sta npr sa vodoinstalaterima koji otpusuju odvode fekalnih voda??? Pa ljudi ipak zive i rade normalno. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Darth Bane said:

U sustini to je jeftino zaradjen novac - bar u 70 % slucajeva. Iz sledeceg razloga : ti zadrigli od piva i debelo "pod gasom" - malo sta mogu da "urade" sa doticnom lady. I onda se sve svodi uglavnom na "hand job"!!!

 

Darth Bane je na topiku od početka, da mu kažem. To što si rekao Bane je prestalo negde 2008-2009. Do tada je devojka mogla da se "uzme" iz gogo bara (gde radi kao zaposlena igračica, na mesečnoj plati, sada je 300 EUR) na celu noć ili čak i da se odvede na letovanje u Phuket 7 dana.

 

I pre, i sada, njima su noćna mora mladi i oni koji udu u gym, koji mogu da ih delju. Ti mladi su "customer from hell". Najviše su volele sredovečne, pijane, koji ne mogu ništa da urade pa se, kada shvate šta su uradili (man like me, girl like you, place like this), zaplaču i pokazuju slike svojih porodica iz novčanika.

 

Pritok ženskih je drastično opao. Sa obaveznih 9 razreda škole, sa manje dece po porodicama u provinciji, sa punom zapošljenošću, koja  ide u gogo barove? Sada su tamo samo "mercenaries", lujke , narkomanke, alkoholičarke. Dva sata i gotovo. U "short time" hotelu na 50-100m od bara. Pa se onda vrati nazad i novog.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se vratimo na palme i plaže. lokacija ovog lepog a malo poznatog ostrva u Thai.  Koh Chang

 

2019kohchang99.jpg

 

Kažu da mu je ime Chang jer podseća na grbu slona (chang = slon, u Thai)

 

2019kohchang00.jpg

 

To je nacionalni park, gradnja ograničena, sa vidikovca nema neke velike primetne promene za 15 godina

 

2019kohchang01.jpg

 

Najveća plaža je ista, samo ima više restorana za više turista

 

2019kohchang02.jpg

 

Po plimi, plaža se i smanji

 

2019kohchang03.jpg

 

Opet je tropski raj kao sa slika kokosovih sapuna

 

2019kohchang04.jpg

 

Smeštaj, ima ga na stotine, odmah uz vodenu liniju

 

2019kohchang05.jpg

 

2019kohchang06.jpg

 

2019kohchang07.jpg

 

Ovo ti je pogled iz tih bungalova

 

2019kohchang09.jpg

 

2019kohchang10.jpg

 

Ko je u Koh Chang Sand Beach Resort, a svi su isto dobri, ovde se doručkuje

 

2019kohchang11.jpg

 

Ima i jeftinijeg smeštaja,, isto plaža, 

 

2019kohchang14.jpg

 

2019kohchang15.jpg

 

Sa njihove terase

 

2019kohchang16.jpg

 

Cene. za najskuplje i najbolje u White sand beach resort, 1 EUR = 40THB

 

2019kohchang12.jpg

 

Uzećemo baš ovaj dvospratni bungalov, biće još jedna porodica sa nama

 

"Kuća - poso" postane kuća- plaža. Nigde ne treba da ideš, plaža, smeštaj, restoran dobar i po istoj ceni kao plaža.

Jedino, ako hoćeš da prošetaš 3km plažom.

 

2019kohchang13.jpg

 

Da, baš tu ima da odemo posle ekspedicije 7 dana Isaan. Pola smo ga prešli na prethodnom putovanju. Ta provincija, Isaan, veća nego bivša SFRJ, sa 25 miliona stanovnika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jonnhy Clash said:

...

Ipak, ja sam više da se ove postuju slike i dozivljaji ljudi koji su posetili Tajland, njihova iskustva, preporuke a ne da se bavimo društvenom marginom kakva je prostitucija. 

 

Pa vidi od početka topika. Uleteo si kao padobranac i došao do granice da budeš prijavljen Moderaciji.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Jonnhy Clash said:

Ja sam za legalizaciju prostitucije da bi te devojke bile zastićene i za isključivu mogućnost da te devojke rade u sopstvenoj režiji. Nikako u hotelima, motelima da zarađuju pare kojekakvim kapitalistima. Realno uz dužno poštovanje Tajlanda kao destinacije, prva asocijacija na Tajland mi je jeftina prostitucija.

Sta ces, kraljevina, nazadna zemlja, u kojoj nije bilo revolucije i socijalne pravde. Mene jedino cudi zasto se Kuba zove Tajland na Karibima? To je verovatno deo planske privrede, gde se drugarice ukljucuju u turisticku ponudu.

Link to comment
Share on other sites

Forumaš Johnny Clash je već objasnio da je nenamerno skrenuo diskusiju u pravcu koji nema veze sa Tajlandom i jugoističnom Azijom, i lepo kazao ida neće više pisati o globalnim problemima, kao što je  prostitucija, na temi o putovanjima i egzotičnim destinacijama.

 

Dalja rasprava o prostituciji na ovom topiku nema smisla.

 

Otvori posebnu temu o prostituciji negde na podforumu "društvo".

 

Ima je svuda, a ne samo na Tajlandu.

Edited by yossarian
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DJORDJE said:

Sta ces, kraljevina, nazadna zemlja, u kojoj nije bilo revolucije i socijalne pravde. Mene jedino cudi zasto se Kuba zove Tajland na Karibima? 

 

I mene cudi, prvi put cujem, a na Kubu idem svake godine. Cuo sam za Dominikansku, kao da tamo idu u peMziju, iz istih razloga kao i na Tajland.

A mozda je sve samo urbani mit :cigar:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, yossarian said:

Dalja rasprava o prostituciji na ovom topiku nema smisla.

 

Otvori posebnu temu o prostituciji negde na podforumu "društvo".

 

Ima je svuda, a ne samo na Tajlandu.

 

Nisam znao da si postao moderator. Cestitam! Aj' se izljubimo … cmok, cmok, cmok.

 

Vidi …….. ovaj topik sam ja postavio, sa odredjenom namerom. Zainteresovan sam za ZIVOT u Tajlandu, ne interesuje me turizam. Penzionerski zivot, kada za to dodje vreme. Stalni boravak ili 6 meseci tamo-vamo. Ovo nije, ali moze da bude i turisticki topik. Ne smeta ako je neko posetio pa podelio iskustva, naprotiv.

 

Topik nisam postavio zbog prostitucije. Ne znam ni gde se to postavlja. Ne vidim "ljubav i sex", bilo je na starom forumu. Postavio sam topik da bih saznao eventualno nesto novo o plazama, gradovima, kulturi, administrativnim obavezama, kupovini nekog apartmana, cenama, zabavi, fenomenalnoj kuhinji …….. generalno o ZIVOTU ….. pa i o prostituciji, ona je deo necijih zivota. Tebe mozda taj deo ne interesuje ….. medjutim to ne bi trebalo da bude forumski problem. Ti nisi ni ucestvovao na ovom topiku, samo si dosao da kazes "ovo vise ne moze ovako"! Komesarski.

 

Ti zivis u Holandiji. I sad recimo ti otvoris topik o Amsterdamu, neko pita za Red Light District ……. a ti kazes - o tome mozes da otvoris poseban topik - generalno o prostituciji, u Nju Delhiju, Mozambiku, Urugvaju, Srbiji !!!

 

A? Koliko tek to ima smisla??? Evo reci cu ti ………. to ne bi proslo ni u skoli za decu sa smetnjama u razvoju. I ona bi ti rekla da je to potpuno besmisleno, da ne upotrebim tezu rec.

 

Pitanje recimo - kakva je situacija sa drogama danas u Amsterdamu? Tvoj odgovor: Nemoj to da pitas …...zabranjeno je ! Na topiku o Amsterdamu se prica samo o cvecu, klompama, vetrenjacama i biciklama. Ne sme da se prica o drogama. Odlucio komitet.

 

Jel to normalno? Pa nije. To je nenormalno. Ali se pokusava predstaviti kao normalno.

 

A eto, zamisli …… ta amsterdamska cetvrt i coffee shopovi su kudikamo poznatiji od Rijksmuseum, kuce Ane Frank, kraljevske palate i Van Gogh muzeja zajedno. Za drogue I prostituciju su svi culi, 100% turista, a za ove potonje daj boze i pola da zna sta je, niti ih interesuje.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Bolje da se razjasni odmah je li ovo forum za dzihadiste pa se za pricu o nekim drustvenim pojavama sece glava ili je forum za normalne, odrasle osobe koje …… ponekad imaju potrebu za tim groznim, blasfemicnim porokom - seksom. Uzas …… stoka bezboznicka.

 

Pre par dana sam postavio ovde video koji stoji na youtubu vec 2 godine i pogledalo ga je 350 hiljada ljudi. Moderator je odlucio da ga obrise i obavestio me o tome, zahvaljujem. Znam da je to uradio pod pritiskom. Na klipu se vidi devojka koja lezi na krevetu u sorcu i majici i prica sa majkom na tajlandskom. To je deo koji je bio sporran, mada sam ja napomenuo da se preskoce ta prva 4 minuta, smatrajuci to dosadnim i neinteresantnim. Posle toga ide 6 nastavaka u kojima se prikazuje iskljucivo zivot na tajlandskom selu. Nema ruznih reci, nema golotinje, ni traga naravno od seksa …… da je drugacije ne bi ni bio na youtube-u, zar ne? Pijaca, selo, razgovori seljana, zivot, komsiluk ……….. potpuno bezazleno. Zapravo vrlo interesantno. Rucna masina za pranje vesa, ventilator samo za oca i majku, ostali nemaju, nema prozora/stakla, nema ni asfalta …… putopis, reportaza takoreci.

 

Sada se medjutim vrsi ideoloski pritisak i odredjuju smernice forumske petoletke. Namece se ispravnost, vrlina, revolucionarni model pravovernog ucesnika foruma.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Diskusija je skrenula sa Tajlanda i prostitucije na Tajlandu na prostituciju uopšte - da li je etički prihvatljiva ili nije, kakvo treba da bude zakonodavstvo, u kakvim državnom uređenju je ima više a gde manje... kakva je kao zanimanje, koja socijalna grupa se njome bavi...

 

Zar nije bolje na ovom topiku pričati o Tajlandu i drugim tropskim desdtinacijama (uključujući, naravno, i prostituciju u tim zemljama), a za diskusiju o samoj prostituciji otovoriti poseban topik? Eto, to je sve što sam hteo da predložim.

 

 

 

 

Edited by yossarian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...