Jump to content

Tajland i ostala ostrva :) za posetiti ili ostati


Recommended Posts

2 minutes ago, srbija do tokija said:

 

Yoyogi je to.

 

Minimalna nadnica je 1,072 dinara dnevno. Na građevini se radi i subotom, to je 27,800 dinara mesečno. Minimalna. To je neto, na ispod 15,000 THB (380 EUR) se ne plaća nikakav porez.

 

Programeri, profesionalci, zarađuju min 2,000 EUR mesečno. Otprilike kao u Sloveniji, možda i bolje, ne znam za sve struke.

Tih 27, 800 dinara je otprilike 5-6 "snosaja" za one "prijateljice noci" koje smo ranije pomenuli.

Btw. Programeri i u Srbiji "freelancers" zaradjuju dosta dobro: oko 1000 evra "too easy" a oni zaista dobri "ubijaju" 2000 evra 'ladno! 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, srbija do tokija said:

 

To bi se isto desilo i u Srbiji na gradilištu samo su tamo sve muškarci. Zamisli jednoga koji je pijanac, eratičan, svadljiv, gad kao čovek, isto bi tako prošao

Ne. To se u Srbiji, i pored svih sranja koje ta zemlja ima, ipak ne desava. Ono je kao da si opisao Cambodiu! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

Tih 27, 800 dinara je otprilike 5-6 "snosaja" za one "prijateljice noci" koje smo ranije pomenuli.

Btw. Programeri i u Srbiji "freelancers" zaradjuju dosta dobro: oko 1000 evra "too easy" a oni zaista dobri "ubijaju" 2000 evra 'ladno! 

 

Prijateljice noći u gogo barovima ako okrenu 3 ture za noć, svaka po 50 EUR njima neto u džep pa ti pomnoži. Samo, to je tolika manjina i to naravno retko ko hoće da radi. Ni najuspešnije ne traju duže od godinu-dve, ili ih neko oženi ili se razbiju od alkohola i droga i onda na ulicu za 10 EUR.

 

Moje kolege u Bangkoku, IT, oni su na 3,000-4,000 EUR mesečno, menadžeri na 6,000 EUR plus službeni auto. Sekretarice (receptionist) su na 500-600 EUR mesečno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darth Bane said:

Ne. To se u Srbiji, i pored svih sranja koje ta zemlja ima, ipak ne desava. Ono je kao da si opisao Cambodiu! 

 

 

Moj ćale je bio tako terenac po građevinama, on mi je to pričao, tako je bilo 1950-1960. OK, možda sada pošalju predstavnika da kaže poslovođi da tipa otpusti a rezultat je isti - na ulicu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, srbija do tokija said:

 

 

Moj ćale je bio tako terenac po građevinama, on mi je to pričao, tako je bilo 1950-1960. OK, možda sada pošalju predstavnika da kaže poslovođi da tipa otpusti a rezultat je isti - na ulicu.

 Dobro - to je bilo pre 70 godina! 

P.S. Tada je recimo, bilo sasvim legitimno u Australiji ustreliti Aboridzina puskom- kao da je divlja zver! I nikome ne odgovaras za to ! 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

Pa neka i jeste. Ono što ti je malo poznato, danas su te "lopate" uglavnom baš Khmer i Burma. Thai retko ima, ona slika je iz 2001. Ali nije da ih baš nema.

Ko je bio u Thai pa video obogaljene prosjake, to nisu Thai, to su Khmer (Cambodia) od ranjavanja minama i dan danas milioni tih rasejanih mina postoje. Ili su Burma. Granice su za njih porozne, fizički se  razlikuju, jezik im nije baš stran (kao srpski i slovenački)  pa ih se toleriše.

Link to comment
Share on other sites

Desile su se u Thai dve promene tektonske dubine. 

 

Prva, 2002, da je obavezno obrazovanje podignuto sa 6 na 9 razreda. Kada je ušlo u krvotok sistema, to je sa najjeftinijeg rada skinulo milione Thai otvarajući  njima pre neviđene perspektive (rad u hi-tech fabrikama elektronike, na primer). I u Japanu je 9 razreda obrazovanja obavezno, ne više.

 

Druga, 2007. minimalna dnevnica je podignuta sa 180THB (2.5 EUR) na 325THB (7.5 EUR). To ista cena za minimalac u Japanu.

 

Ta, državom zagarantovana minimalna dnevnica se koristi u svim statistikama za obračune u zdravstvu, državnim službama, u svemu. To je dovelo do poskupljenja vidljivim svima po radnjama, uslugama, u svemu. Od tada je Thai prestao da bude jeftina zemlja.

Link to comment
Share on other sites

Bez guranja molim, stanite u red!

 

2019bkkflight01.jpg

 

Bangkok Souvarnabhumi Airport, otvoren 19. septembra 2006. Stari aerodrom, Don Muang, je pucao po šavovima sa 30 miliona putnika i otvoren je Souvarnabhumi za 45 miliona putnika. Taj kapacite je prevaziđen već u prvoj godini. Sada je 65 miliona putnika i prave novu pistu i dva terminala da ga prošire za 125 miliona putnika.

 

Sada ima 800 letova dnevno, danju na 30 sekundi.

 

Stari aerodrom je otvoren ponovo 2007. sa idejom da oprema ne zarđa i da se očuva struka osoblja, sa svega nekoliko letova dnevno. Sada, taj stari aerodrom ima 41 milion putnika, 6 miliona (Surčin ima 5.5 miliona svezajedno) više nego što je imao kada je zbog malog kapaciteta zatvoren. Izdržava nekako je ima mali broj međunarodnih letova pa sa check-in 30 minuta pre leta, bez imigracije, pasoša, carine to ide brže nego što mu je bilo u prethodnom životu.

Link to comment
Share on other sites

Dubai je već tu. I za više, 150 miliona putnika.

 

Za taxi, prvo, ko u Thai vozi taxi pri punoj zapošljenosti? Oni koji ne mogu da nađu posao na kojem će trajati nedelju dana, alkosi, narkomani, bivši zatvorenici, generalno, neodgovorni ljudi. Plaćaju 800THB dnevno da uzmu taxi od firme 12 sati smena i vozilo treba da vrate na kraju smene.  Šta zarade, zarade, preko toga, to im je. Taxi cene se nisu promenile od 1998.

 

Da uzmemo da su oni iskreni i dobri radnici, odvesti tebe na aerodrom njemu znači bar 2 sata čekanja na putnike koji hoće taxi za grad Bangkok. Kada te istovari na aerodromu, ne sme samo da ode u promet nego u red čekanja na samom aerodromu, sati i sati bez prometa su u pitanju. To ih prate, samo da ode, ne može. Može, izgubi licencu za iznajmljivanje taxi vozila.

 

Kada sam poslednji put uzeo taxi od aerodroma do kuće (2001), vožnja je bila divljačka, 140km/h, besomučna preticanja, kažem taksisti da nam se ne žuri, da uspori.

Moja žena mu prevede a on reče "Gde si sestro našla ovog pedera? Da nije tebe (moje žene) , stao bih, izbacio ga iz kola pa neka ide peške sa prtljagom po autoputu".

 

Od tada, uvek uzmem svoja kola, rentacar.

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Denis Jasharevic said:

Pa gde ce ti toliki ljudi? 125 miliona ….. o boze, nije valjda taj Tajland toliko interesantan? Sta ima tamo?

 

Ima dve zemlje Indija i Kina sa 2.7 milijardi ljudi i naglim porastom putovanja. Od njih se očekuje rast (Samo Kinezi, Rusi i Indusi nose 15 miliona putnika u 2018). Kada je Souvarnabhumi bio u dizajn fazi pre 30 godina pa i kada je otvoren 2006. njih nije bilo. Za njih se pravi taj kapacitet od 120 miliona putnika.

Samo 5% Kineza (35 miliona, kao celo stanovništvo Kanade) ima pasoš i 11 miliona njih je došlo u Thai 2018. Ništa mi još nismo videli, tek će da bude pa i tih 120 miliona kapacitet može da se pokaže nedovoljnim za 10 godina. Onda će, pretpostavljam da stari Don Muang unaprede sa 35 miliona na 100 miliona.

 

Od Zapadne klijentele se ne očekuje značajniji rast, oni su uvek mogli da putuju, nema eksplozije kao sa Kinom i Indijom koje su pre 10 godina počele niodčega. Postoje pasoški šalteri, 5-6 njih, obeležena kao Chinese speaking officers (na kineskom).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darth Bane said:

Manje me zanima koji je manager! Interesira me repertoar! Super zabava! 

 

Pa i jeste, danas kada su lonliplanetaši i porodice došli da vide ta mesta, sami Thai se čude zašto pa i te ženske iz gogo barova.

 

Moj Thai kolega iz iste firme misli, to bi trebalo da Thai Royal Airforce uzme za vežbovnu prostoriju i da to sve izrokaju u nepostojanje.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Eddard said:

Mora li baš to reklamiranje prostitucije?

 

9 minutes ago, Eddard said:

Mora li baš to reklamiranje prostitucije?

 

Onda mora da je nešto obrisano, nisam video. Nisam ja reklamirao ništa, nisu moji postovi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...