Jump to content

Tajland i ostala ostrva :) za posetiti ili ostati


Recommended Posts

8 hours ago, Yoyogi said:

Ako je intersantno, bez dramatizacije i neinformisanog uopšavanja, ulica u ženinoj varoši (na početku ulice je 7-11) na granici Kambodže.

Prozori bez stakala, masovna pojava, Tajke ni ne poznaju koncept pranja prozora

Prozori su bez stakla ali ne vidim ni mreze za insekte, a nesto mi ne deluje logicno da ih u toj provincji nema. Kako sa tim izlaze na kraj?

Link to comment
Share on other sites

@Yoyogi

 

Kao i uvek kada se radi o ozbiljnim stvarima ne slusam nikoga ....... konsultujem uvek iskljucivo "smece sa interneta".

 

U ovom slucaju, ostvarivanje prava na dobijanje penzionerske vize u Tajlandu odem na sajt tajlandskog ministarstva spoljnih poslova i proverim da li ispunjavam sve uslove.

 

Ispunjavam. 

 

http://www.mfa.go.th/main/en/services/4908/15385-Non-Immigrant-Visa-"O-A"-(Long-Stay).html

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJORDJE said:

Prozori su bez stakla ali ne vidim ni mreze za insekte, a nesto mi ne deluje logicno da ih u toj provincji nema. Kako sa tim izlaze na kraj?

Pa nema insekata. Jednostavno, nema. Ni sam ne znam kako, valjda se insekti zabave farmerskim poljima a ne kućama. Tako je isto svugde u provinciji, ne plaše se i ne čuvaju od komaraca, kao insekata. Priroda.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Kamo srece da ga isteraju iz Kanade, Zajasio socijalnu pomoc, svi placamo njegovo lecenje, subvencionisani stan, avio karte, burek i mlako pivo u Sarajevu.

 

Nego, ne moras odgovarati, ali kakve veze ima taj idiot sa Tajlandom?

 

Cemu vredjanje nepoznatih ljudi, koji su prezivjeli kancer, pa zamisli moraju da se lijece.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Denis Jasharevic said:

@Yoyogi

 

Kao i uvek kada se radi o ozbiljnim stvarima ne slusam nikoga ....... konsultujem uvek iskljucivo "smece sa interneta".

 

U ovom slucaju, ostvarivanje prava na dobijanje penzionerske vize u Tajlandu odem na sajt tajlandskog ministarstva spoljnih poslova i proverim da li ispunjavam sve uslove.

 

Ispunjavam. 

 

http://www.mfa.go.th/main/en/services/4908/15385-Non-Immigrant-Visa-"O-A"-(Long-Stay).html

 

 

 

I,  šta je različito od onoga što sam ti već rekao?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Amigo said:

 

Cemu vredjanje nepoznatih ljudi, koji su prezivjeli kancer, pa zamisli moraju da se lijece.

 

Zato sto hiljade takvih zloupotrebljavaju sistem, a ja to placam.

 

Sto se tice tvog jarana koji je zakacio kancer, izvini ..... ali kako je moguce da zavidis nekome ko ima kancer???

 

Mislim da je bilo NAJVAZNIJE da u toj prici napomenes tu SITNICU - da je covek tesko bolestan.

 

Idol ti je covek koji ima rak? U kom smislu ti je idol? Voleo bi da si kao on?

 

Mislim da u toj tvojoj prici nesto gadno skripi. Tacnije smrdi.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Zato sto hiljade takvih zloupotrebljavaju sistem, a ja to placam.

 

Sto se tice tvog jarana koji je zakacio kancer, izvini ..... ali kako je moguce da zavidis nekome ko ima kancer???

 

Mislim da je bilo NAJVAZNIJE da u toj prici napomenes tu SITNICU.

 

Idol ti je covek koji ima rak? U kom smislu ti je idol? Voleo bi da si kao on?

 

Mislim da u toj tvojoj prici nesto gadno skripi.

 

Placam i ja tebe koji radis u drzavnoj sluzbi, pa sta. Moja poenta je bila da se na 6-6 programu moraju placati dvije rente.

Gdje ko ide van Kanade, nije uopste bitno.

Ja sam i sam rekao da ne vjerujem da cu docekati 6-6 program, mada imam gdje i imacu neku ustedjevinu, jer mislim da ce me godine do tada satrati dovoljno.

Skripi samo u tvom razmisljanju, cuj volio bi da imam rak :smiley26: to nisam ni spominjao dok nisi tako lepo reagovao, nego sto neko moze da provodi vreme na taj nacin.

Vidis cijena mora da se plati, ovako ili onako, ja nisam pakash, pa ako ostvaris svoj san, good for you, meni ni iz dzepa, ni u dzep, kao i ako ga ne ostvaris, meni nece biti ni bolje, ni gore.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Amigo said:

 

Placam i ja tebe koji radis u drzavnoj sluzbi, pa sta. 

 

Ovo ne može biti netačno. A paraziti, državne službe koje drugi plaćaju a čim dođu do tastature, imaju svoje viđenje svoje veličine. Koja je ništavna.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Amigo said:

 

Placam i ja tebe koji radis u drzavnoj sluzbi, pa sta. 

 

8 hours ago, Yoyogi said:

 

Ovo ne može biti netačno. A paraziti, državne službe koje drugi plaćaju a čim dođu do tastature, imaju svoje viđenje svoje veličine. Koja je ništavna.

 

Svaki topik se pre ili kasnije pretvori u topik o meni. :classic_biggrin: Istrolujete ga, pa onda moram da branim svoj lik i delo.

 

Ne stidim se ja svog posla. Kakav je, takav je i nisam za bolje.

 

Radim na zastiti zdravlja gradjana. Trebali ste videti moje kolege kada je 22-oje ljudi umrlo od listerioze. 15 bas ovde u mom gradu, odakle je i krenuo outbreak . Niije to bas zayebancija. Pukli ljudi totalno, 3 godine sudjenja, znam ih sve, nema nas puno, 65 u Torontu ...... potpisao si batke da je sve u redu, a nije u redu, bolnice pune ljudi, umiru, rodbina u sudnici ceka odgovor, ko je kriv.

 

 Posao sam dobio isto kao i vi, mozda i teze, prijavio se na konkurs, prosao brojne testove, intervjue. Ja sam emigrant, nemam ovde nikoga, nisam clan nijedne partije :classic_biggrin:. Pre toga sam 5 godina radio u privatnom sektoru.

 

Ovaj posao je uvek drzavni. U Severoj Koreji, Japanu, Nemackoj, Americi, Srbiji. Nema privatno za sada nigde u svetu.

 

Znam ja da moj posao nije znacajan i zayeban k'o vas, Ali ne morate mi se podsmevati, nije lepo.

 

Hocemo li sad malo o Tajlandu?

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

To je za topik o "deep state", skrenulo je da ti, iz državne službe koju građani izdržavaju, napomenu da ti nekoga plaćaš. Kao da policajac kaže kako on plaća zdravstvo i školstvo. Plaća i on porez ali to ne ističe.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

 

Svaki topik se pre ili kasnije pretvori u topik o meni. :classic_biggrin: Istrolujete ga, pa onda moram da branim svoj lik i delo.

 

Nije batke, nego si mlogo agresivan, vise volis da vredjas ljude nego pivo da popijes :classic_huh:, juce si doso u Kanadu, a danas bi da proterujes druge.:capone:

 

4 hours ago, Denis Jasharevic said:

Ne stidim se ja svog posla. Kakav je, takav je i nisam za bolje.

 

Radim na zastiti zdravlja gradjana. Trebali ste videti moje kolege kada je 22-oje ljudi umrlo od listerioze. 15 bas ovde u mom gradu, odakle je i krenuo outbreak . Niije to bas zayebancija. Pukli ljudi totalno, 3 godine sudjenja, znam ih sve, nema nas puno, 65 u Torontu ...... potpisao si batke da je sve u redu, a nije u redu, bolnice pune ljudi, umiru, rodbina u sudnici ceka odgovor, ko je kriv.

 

 Posao sam dobio isto kao i vi, mozda i teze, prijavio se na konkurs, prosao brojne testove, intervjue. Ja sam emigrant, nemam ovde nikoga, nisam clan nijedne partije :classic_biggrin:. Pre toga sam 5 godina radio u privatnom sektoru.

 

Ovaj posao je uvek drzavni. U Severoj Koreji, Japanu, Nemackoj, Americi, Srbiji. Nema privatno za sada nigde u svetu.

 

Znam ja da moj posao nije znacajan i zayeban k'o vas, Ali ne morate mi se podsmevati, nije lepo.

 

Nema tu podsmevanja, cist racun, duga ljubav, mi te placamo porez da bi ti dobio platu i sve ostale benfite, a ti vec 10-15 godina po citav dan forumas sa radnog mesta.

I nije ti dosta, nego se bunis sto drugi dobiju neku crkavicu.

 

4 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Hocemo li sad malo o Tajlandu?

 

Ko ti brani :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Amigo said:

 

Nije batke, nego si mlogo agresivan, vise volis da vredjas ljude nego pivo da popijes :classic_huh:, juce si doso u Kanadu, a danas bi da proterujes druge.

 

Nisam hteo da prihvatim tvoj troll na ovom topiku. Totalno sumnjiva prica, mada ja znam tacno o cemu se radi :classic_biggrin:. Kod mene na poslu ljudi operisu rak pa se posle 7 dana vrate na posao, ne svrckaju se po Sarajevu, ali nema veze …… mozda ti neko i poveruje. 

 

Ako te bilo koja bolest onesposobi da radis, onda ide WSIB i long term disability, prakticno tebi se nastavlja plata, kakav social housing, kakvi bakrači :classic_biggrin: ….. a to kod tebe nema nigde u priči, tako da mozes da je pričas nekom drugom, ko ovde nije nikada bio. 


Sto se tice moje agresivnosti, takav sam covek …… ne podnosim prevarante, imam 9 meseci neiskoriscenih sick days. Idem i pod temperaturom na posao. Sta cu …… tako vaspitan, takav ostao. Neki kazu budala. Ne iskljucujem da su u pravu. A ko bi rek'o, svi misle ma propalitet neki, zar ne? :roflmao:

 

Quote

ti vec 10-15 godina po citav dan forumas sa radnog mesta.

 

Sposoban. Stignem sve, rutina. Iskusan, a stigle mlade snage, rasporedim ih. Ja sam ti sad senior  dzomba ovde.

 

Gde je razlika? Vidis, mene uopste ne interesuje sta ti radis, gde radis i zasto/koliko provodis vremena na forumu, za sve ove godine, racunajuci i one kada si bio trajno udaljen sa foruma.

 

Quote

Ko ti brani :smiley33:

 

Pa ti. Zar ne primecujes da me non-stop prozivas, a da si zaboravio sta je topik. Jel mozemo sad da prekinemo ili nastavljas?

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Ovo je za duži boravak u Thai. Mansion. Izdaje se na 6 meseci, ne treba ti ugovor za vodu, struju, internet, sve je kao hotel. Košta 12,000THB mesečno (mada je osnovna cena 8,000THB) sa komunalijama. To je 10EUR dnevno. Lokacija je odlična, Ekamai, na peške je sve što ti treba. U blizini je Bangkok Univeristy i zgrada sa 100 garsonjera je puna studenata (i studentkinja u uniformama), profesora stranaca. Prvi sprat je odličan restoran, nikada ne treba nigde drugde da jedeš. Donesu ti u sobu.

 

2019barbos01.jpg

 

Sve garsonjere su identične, 42kvm. Nema kuhinju. Frižider i TV su bili moji ali može da se iznajmi od zgrade i da se ne kupuje.

 

2019barbos02.jpg

 

Pogled na grad. Krov od crepa je Asia Pacific headquarter firme "Staedler".

 

2019barbos03.jpg

 

Svaka garsonjera ima parking. Zgrada ima 24x7 security u uniformama.

 

2019barbos04.jpg

 

To ko dolazi 6 meseci, pozove ih i bukura sobu. Kada ode, nema traga da je bio, nema neplaćenih računa, sve čisto. Onda može opet sledeće godine. Ja sam je imao od januara 2002. do oktobra 2006.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neki turisti, bekpekeri, na 6-mesečnim turističkim vizama, dođu ovde, Koh Chang, da provedu 2-3 nedelje. Nastamba, na plaži,  je kao ona Colonel Kurtz iz "Apokalipse". Haos koji je samog sebe sredio i umirio.

 

Ima sve što ti u životu treba

 

2019hipi01.jpg

 

2019hipi02.jpg

 

Slike su od 16h. Pazi ovu devojku što spava. Verovatno joj još pred očima pucketaju mehurići od noćašnje pijanke. Zezaju se i seksaju da im otpadaju uši. Sve stranci.

 

2019hipi03.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Amigo, nema nam g. Jašarevića. A baš je hteo mnogo da sazna o Thai samo da ne priča neko ko zna šta je Thai, nego, nako, on.

Mislim da je bilo ključno da nema moderatore za kumove i da  si ga pitao kako on, izdržavan od strane poreskih obveznika kao ti, može da postuje sa radnog mesta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moja žena je tražila, išli smo, u Iida, jabučarski region, da uopšte vidi kako se jabuke gaje. Nikada nije videla, kao što srpska deca nikada nisu videla kako se gaje banane.

 

Slikala se sa jabukama, njima je to egzotika.

 

2019jabuke01.jpg

 

Poslala desetak slika na njen Facebook koji Thai prate.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Darth Bane said:

Ali zato imaju Durian! Opet business ideja: izvoziti Durian u Srbiju!!! 

 

Da se durian iz Thai izveze u Australiju, testiraju 700 od 1,000 plodova. Da jedan pokaže neku opasnost (fruit flies, na primer) za australijsku floru i poljoprivredu, sve ih spale. Nema uvoza.

 U Japanu je to možda više relaksirano, njihove firme uzgajaju durian ne za Japan nego uopšte, za njihov biznis. Dođe durian iz Thai ponekad, samo ponekad u japanske supermarkete.

 

Ako su Australija i Japan toliko selektivni, trebala bi da bude i Srbija.

 

Da me neko ne shvati pogrešno, durian je "voćka iz raja", tako to Thai smatraju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odoše mi i Jašarević i Amigo u Kinšasu, sa nekih drugih topika.

 

Šaljem im truck load ananasa iz Thai. I pre nego što se oni vrate sa službenog puta, biću već u Thai na dva meseca.

 

2019ananas01.jpg

 

Hua Hin, Thai. Ja nisam znao kako se ananas uzgaja. To je kao do kolena

 

2019ananas02.jpg

 

Nepregledna polja ananasa

 

2019ananas03.jpg

 

Uz farme, prodaju ih uz put, sami farmeri. Tri ananasa za 2.5 EUR

 

2019ananas04.jpg

 

Hlade ih, na ledu

 

2019ananas05.jpg

 

Još, novo mi je bilo da se najbolji i najslađi ananas ne seče, nego čupka, prstima. Pokazuje mi prodavačica kako

 

2019ananas06.jpg

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Opšta pojava u Pataji, penzioneri pokazuju svoje mlohavo mesto.

 

2019penzioner01.jpg

 

Tačno, da od možda 5,000 penzionera vidiš 10 njeh dnevno ovako pa da pomisliš da su svi takvi. Ne znam u čemu je stvar, možda kada se javljaju rodbini koja čisti sneg da oni idu bez košulje?

Ovo je Jomtien beach, 9:30 ujutro, video sam ih ovakvih na desetine kako šetaju stazom pored plaže.

 

2019penzioner02.jpg

 

Singlet "Beer Chang" je toliko turistički kao "Red Bull". Ovaj nije turista

 

2019penzioner03.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Penzioneri, penzioneri. Mogli su da igraju šah na Kalemegdanu.

 

2019penzioneri05.jpg

 

Dosta ih je ovakvih. Zato Thai drže penzionerske vize na godinu dana bez ikakve garancije da će sledeće godine biti produžena. Kada su  GBP i USD pali 30% u odnosu na THB (pre 10 godina, još se nije a i neće se povratiti), svi oni po Kambodži i Angeles City na Filipinima su pali ispod crte prihoda za obnavljanje vize u Thai i morali su da se sele.

Mnogi i nemaju gde da se vrate.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...