Jump to content

Tajland i ostala ostrva :) za posetiti ili ostati


Recommended Posts

4 hours ago, Denis Jasharevic said:

...

Pre par dana sam postavio ovde video koji stoji na youtubu vec 2 godine i pogledalo ga je 350 hiljada ljudi. Moderator je odlucio da ga obrise i obavestio me o tome, zahvaljujem. Znam da je to uradio pod pritiskom. Na klipu se vidi devojka koja lezi na krevetu u sorcu i majici i prica sa majkom na tajlandskom. To je deo koji je bio sporran, mada sam ja napomenuo da se preskoce ta prva 4 minuta, smatrajuci to dosadnim i neinteresantnim. Posle toga ide 6 nastavaka u kojima se prikazuje iskljucivo zivot na tajlandskom selu. Nema ruznih reci, nema golotinje, ni traga naravno od seksa …… da je drugacije ne bi ni bio na youtube-u, zar ne? Pijaca, selo, razgovori seljana, zivot, komsiluk ……….. potpuno bezazleno. Zapravo vrlo interesantno. Rucna masina za pranje vesa, ventilator samo za oca i majku, ostali nemaju, nema prozora/stakla, nema ni asfalta …… putopis, reportaza takoreci.

 

 

To je neko mogao da ode u Zemun Polje u naselje "ciganske rupe", napravi snimak i neko ga pokupi na netu i počne da postavlja "vidite kako se živi u Srbiji".

Ili ono propagandno smeće "Ta Amerika" koje je pre 40 godina kolalo SFRJ bioskopima i bilo i na TV (zvali Gorana Milića da da uvodnu reč) gde u koanalizacionim katakombama ispod Njujorka beskućnici na vatri peku pacove. To je naš narod bukvalno shvatao na šta liči Amerika, mislim da oni koji nemaju pasoše i dalje misle da je to tako.

 

Nisam taj tvoj klip pogledao, nisam ni prijavljivao (ne znam šta je na njemu) ali ako ga je postavio neko ko o Thai nema pojma da drugima kao on kaže nešto,  to je moglo samo na neki šoder da liči, uopštavanje na osnovu nečega što je ko zna kakav jutjuber snimio.

Link to comment
Share on other sites

Ako je intersantno, bez dramatizacije i neinformisanog uopšavanja, ulica u ženinoj varoši (na početku ulice je 7-11) na granici Kambodže.

 

2019wang01.jpg

 

Sama kuća, kada je ona išla u školu bila je samo ono što je danas šupa sa desna. U tome može da se živi, dole beton, nema hladnoće.

 

2019wang02.jpg

 

Ovo je iznad proseka, ima pločice i plafon. Obično je goli beton a bez plafona, kada je kiša, bubnji kao da si u šatoru.

Ovaj drveni kao regal im je žena kupila a ostalo je naš stari nameštaj iz 2000-te. Obično nema nikakvog nameštaja, ni kreveta ni stolova ni stolica.

 

2019wang03.jpg

 

Prozori bez stakala, masovna pojava, Tajke ni ne poznaju koncept pranja prozora

 

2019wang04.jpg

 

Komšije dolaze i odlaze, niko nikoga ne zove, nekad neko dođe i sedi sam bez ijednog ukućanina

 

2019wang05.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Yoyogi said:

Ma ništa tamo nije super. Prekriveno ćebetom dosade. Jedan dan godišnje tamo odem, mora se.

Znaci - ziva dosada! Rayong mi deluje zanimljivo. Kao "hidden gem"! A nije ni preskup. Izgleda mi dobro da se tamo malo " napune baterije"!?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Denis Jasharevic said:

...

Vidi …….. ovaj topik sam ja postavio, sa odredjenom namerom. Zainteresovan sam za ZIVOT u Tajlandu, ne interesuje me turizam. Penzionerski zivot, kada za to dodje vreme. Stalni boravak ili 6 meseci tamo-vamo.

Stalni boravak (permanent residency) može da dobije onaj ko je u Thai radio (pa i kao kao nastavnik engleskog), plaćao porez i nije imao problema sa policijom. Posle 5 godina taj zahtev može da se podnese, traje 8 meseci da se odobri. Penzionerima je to nemoguće. Zaboravi to.

 

Kako možeš da budeš "6 meseci tamo, 6 meseci vamo". Jedno 2-3 godine, jedna turistička viza na 6 meseci gde bilo koji boravak traje 60 dana, moraš da izađeš iz zemlje pa da se vratiš (low cost carrier do Singapura na dan-dva). A moraš i da imaš gde da stanuješ,  sva izdavanja stanova su minimum 6 meseci. Ta viza može da se produži za još 3 meseca u Thai, praktično 9 meseci. Thai su počeli to da onemogućavaju, back-to-back turistička viza upali crveno svetlo na ekranu Immigration službenika na aerodromu pa počnu da propituju. Na tu vizu ne možeš da iznajmiš stan, možeš serviced apartments, to je osetno skuplje.

 

Drugo kako možeš da budeš 6/6 je da dobiješ penzionersku vizu. Tu treba da pokažeš ili 10,000EUR u Thai banci koji su stajali 3 meseca pre aplikacije i da pokažeš prihod od minimum 1,000EUR mesečno koji leže na račun redovno. Prihod ne mora da se pokazuje ako si stavio 20,000EUR u Thai banku. Za to bi bolje bilo da imaš svoj stan inače rentiranje, ugovori. Onda možeš da budeš 6/6 meseci, svako produžavanje (novo izdavanje penzionerske vize) mora ponovo svake godine.

 

To isto važi i za mene. Ono što je različito, moj stan ima i moju ćerku uknjiženu, on je praktično njen, ona je Thai national,  kada ja odem u večna lovišta. Taj račun u banci, ona bi imala moju ATM karticu i PIN da podigne pare malo po malo i da ga isuši. Da, imaju, ko postaje vlasnik tog računa u slučaju moje smrti, ona bi tamo bila imenom i prezimenom, može sve te pare da uzme. To neko pao sa Marsa nema.

 

Ako misliš da je ovo mnogo strogo, zamisli Thai national koji hoće da bude u Kanadi ili u Americi 6 meseci a 6 meseci u Thai. U ambasadama bi mislili da je ludak,  provokator, možda bi i pozvali security da ga odstrane iz objekta.

 

Ako misliš da su Thai nešto specijalno strogi, nisu, čak su i bolji od većine zemalja Zapadnog sveta.

Link to comment
Share on other sites

On ‎6‎/‎19‎/‎2019 at 7:19 AM, Jonnhy Clash said:

Mogu da budu zadrigli i od svinjetine, hamburgera, koka kole. Dovoljno je da mlada devojka pipne takvog jednog staronju i da joj se zivot smuči. Ipak, ja sam više da se ove postuju slike i dozivljaji ljudi koji su posetili Tajland, njihova iskustva, preporuke a ne da se bavimo društvenom marginom kakva je prostitucija. 

 

17 hours ago, yossarian said:

Forumaš Johnny Clash je već objasnio da je nenamerno skrenuo diskusiju u pravcu koji nema veze sa Tajlandom i jugoističnom Azijom, i lepo kazao ida neće više pisati o globalnim problemima, kao što je  prostitucija, na temi o putovanjima i egzotičnim destinacijama.

 

Dalja rasprava o prostituciji na ovom topiku nema smisla.

 

Otvori posebnu temu o prostituciji negde na podforumu "društvo".

 

Ima je svuda, a ne samo na Tajlandu.

 

7 hours ago, yossarian said:

Diskusija je skrenula sa Tajlanda i prostitucije na Tajlandu na prostituciju uopšte - da li je etički prihvatljiva ili nije, kakvo treba da bude zakonodavstvo, u kakvim državnom uređenju je ima više a gde manje... kakva je kao zanimanje, koja socijalna grupa se njome bavi...

 

Zar nije bolje na ovom topiku pričati o Tajlandu i drugim tropskim desdtinacijama (uključujući, naravno, i prostituciju u tim zemljama), a za diskusiju o samoj prostituciji otovoriti poseban topik? Eto, to je sve što sam hteo da predložim.

 

Diskusija nije skrenula na prostituciju …….. nju je skrenuo na prostituciju forumas koji tek sto je sisao sa moderatorskog odobravanja postova, jer nista drugo i ne radi nego ide po forumu, troluje i siri "ideje" komunizma. Sa idiotizmima tipa "od svinjetine, hamburegera i coca-cole" se postaje zadrigao. Zaista? Pa ovde niko i ne jede svinjetinu, sve se izvozi u Kinu, najnepopularnije meso, hamburgeri su izmedju ostalog 100% govedina - nikada svinjetina, a Coca-Cola je samo "crni sok" koji se pije svuda u svetu, a danas se i zivi/hrani zdravije nego u vecini sveta. Mora da je nesto pomesao sa lokalom.

 

Nije se on izvinio i rekao da nece vise trolovati, nema toga sto ti vidis, osim sto mu plusicaris. Napisao je kako bi on "sredio" ovaj topik, da mu bude po njegovoj meri. Jos po tebi ispade I fin covek, uvazeni forumas. A onda si ti nastupio kao moderator i podrzao njegov predlog. Ne navodeci uopste kome se obracas. Sugerisuci otvaranje novog topika. I ocenjujuci smislenost/besmislenost istog.

 

Ja isto zelim kao ti da predlozim da ostavimo odredjivanje kako bi topik trebalo da izgleda onima koji ucestvuju u njemu i moderaciji, a ne da dolazite jedan po jedan i uredjujete topik po vlastitom ukusu. A da pri tome niste napisali nijedan post na njemu.

 

Dajte ljudi odrastite. Koga zanima prostitucija o Srbiji, a koliko ja cujem to je danas evropski Tajland, neka pise na temi o Srbiji ili otvori poseban topik. A ovde se slabo o prostituciji i pise, ali ako neko nesto i napise, napise zato sto ona definitivno postoji, njome se bavi 250-300 hiljada Tajlandjanki i to je cinjenica.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Yoyogi said:

 

To je neko mogao da ode u Zemun Polje u naselje "ciganske rupe", napravi snimak i neko ga pokupi na netu i počne da postavlja "vidite kako se živi u Srbiji".

 

 

Ono sto je taj video prikazao je isto sto ti postavljas ove tvoje slike, ali zapanjujuce isto ……. kuce bez prozora, seoska dosada, relativno siromastvo , sedenje ispred kuce, zivot u provinciji ……. ali su brizni moralisti izvrsili pritisak na moderaciju da ga skine. U njemu se Tajland ne hvali, ne pljuje, ostavlja se gledaocu da sam proceni.

 

Ipak, preferiram video u odnosu na fotografije.

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Yoyogi said:

 

 

Ako misliš da su Thai nešto specijalno strogi, nisu, čak su i bolji od većine zemalja Zapadnog sveta.

 

Prilicno je daleko moje penzionisanje, malo sam ja to pozurio, a nije da ne cekam sa velikom radoscu :classic_biggrin:. Ko zna sta ce se jos do tada izdesavati i kako ce to izgledati kada vreme dodje. Tajland se ubrzano globalizuje ….. steta, citao sam kako im masovno zabranjuju tradicional - ulicnu pripremu i prodaju hrane.

 

Ne mislim ja da su oni strogi. Kao i svaka drzava - ima svoje propise, koji se moraju ispostovati.

 

Ja ispunjavam sve uslove za penzionersku vizu, godine starosti, mesecni prihod, a mogu da podrzim i depozitom u banci, mada nije neophodno uz dokaz za redovni prihod.

 

6-6 je dokazano moguce, kao sto rekoh imam poznanika koji upravo to radi.


Videcemo …….. daleko je, ko zna gde cu zvrsiti, to je samo zamisao, zelja.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Denis Jasharevic said:

 

Prilicno je daleko moje penzionisanje, malo sam ja to pozurio, a nije da cekam sa velikom radoscu. Ko zna sta ce se jos do tada izdesavati i kako ce to izgledati kada vreme dodje. Tajland se ubrzano globalizuje ….. steta, citao sam kako im masovno zabranjuju tradicional - ulicnu pripremu i prodaju hrane.

 

Ne mislim ja da su oni strogi. Kao i svaka drzava - ima svoje propise, koji se moraju ispostovati.

 

Ja ispunjavam sve uslove za penzionersku vizu, godine starosti, mesecni prihod, a mogu da podrzim i depozitom u banci, mada nije neophodno uz dokaz za redovni prihod.


Videcemo …….. daleko je, ko zna gde cu zvrsiti, to je samo zamisoa, zelja.

 

Ništa loše u tome. Pa malo mi je drago da si spustio loptu. Da odeš u Thai u penziju, to mora da jako želiš. Lično sam investiran u Thai i bilo bi mi lakše nego tebi mada zakoni isti. Ma znaš šta mislim, video si postove.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

6-6 je dokazano moguce, kao sto rekoh imam poznanika koji upravo to radi.

 

Nije moguće. Pitaj tvog poznanika da li mora, na toj vizi,  da izađe iz Thai na svakih 60 dana. Ili da ide u Immigration da bogoradi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Yoyogi said:

 

Nije moguće. Pitaj tvog poznanika da li mora, na toj vizi,  da izađe iz Thai na svakih 60 dana. Ili da ide u Immigration da bogoradi.

Ma moze yoyogi, sve moze kad imas pare! Predjes granicu na jedan dan pa se vratis! 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Ma moze yoyogi, sve moze kad imas pare! Predjes granicu na jedan dan pa se vratis! 

 To je turistička viza, na to su Thai uradili "clamp down" da onemoguće Zapadnjake da tako žive u Thai. Izađe se na dan dva ali to nije normalan život. Baš kao što je duh tih viza - turističke.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Denis Jasharevic said:

6-6 je dokazano moguce, kao sto rekoh imam poznanika koji upravo to radi.

 

Da li to znaci da kolega placa istovremeno rentu i ovde i tamo negde :smiley33: I ja imam poznanika sa 6-6 kombinacijom, samo sto on ide u Sarajevo negde od pocetka maja pa do oktobra. 

Tamo ima stan u centru, znaci ne mora da placa, porez je mozda 50 dolara godisnje, a ovde je dobio housing, pa nekako krpi.

Covek je moj idol, nema nesto para, ali slobodan ko ptica :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Vidi, po tebi je smece sve sto se nalazi na netu. Osim onoga sto ti stavis na taj isti net :classic_biggrin:.

 

Ono sto je taj video prikazao je isto sto ti postavljas ove tvoje slike, ali zapanjujuce isto ……. kuce bez prozora, seoska dosada, relativno siromastvo , sedenje ispred kuce, zivot u provinciji ……. ali su brizni moralisti izvrsili pritisak na moderaciju da ga skine. U njemu se Tajland ne hvali, ne pljuje, ostavlja se gledaocu da sam proceni.

 

Ipak, preferiram video u odnosu na fotografije.

 

Samo to su moja lična iskustva, moje slike. Da si stavio svoje lično snimljene fotografije, znao šta je u kadru, a world of difference.

Ti si donosio nepoznato smeće sa neta sa mesta koja ni sam ne znaš gde su. Pa još mislio da i ti imaš nešto da kažeš.

To je razlika.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

 

Da li to znaci da kolega placa istovremeno rentu i ovde i tamo negde :smiley33: I ja imam poznanika sa 6-6 kombinacijom, samo sto on ide u Sarajevo negde od pocetka maja pa do oktobra. 

Tamo ima stan u centru, znaci ne mora da placa, porez je mozda 50 dolara godisnje, a ovde je dobio housing, pa nekako krpi.

Covek je moj idol, nema nesto para, ali slobodan ko ptica :classic_rolleyes:

 

Njemu je lakše i bolje, ako baš "Ne može bez Sarajeva, bez te vode i bez tog zraka" (Dr Nele Karajlić, numera "Tri Ratna havera").

Koja mu viza treba?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

 

 

Diskusija nije skrenula na prostituciju …….. nju je skrenuo na prostituciju forumas koji tek sto je sisao sa moderatorskog odobravanja postova, jer nista drugo i ne radi nego ide po forumu, troluje i siri "ideje" komunizma. Sa idiotizmima tipa "od svinjetine, hamburegera i coca-cole" se postaje zadrigao. Zaista? Pa ovde niko i ne jede svinjetinu, sve se izvozi u Kinu, najnepopularnije meso, hamburgeri su izmedju ostalog 100% govedina - nikada svinjetina, a Coca-Cola je samo "crni sok" koji se pije svuda u svetu, a danas se i zivi/hrani zdravije nego u vecini sveta. Mora da je nesto pomesao sa lokalom.

 

Nije se on izvinio i rekao da nece vise trolovati, nema toga sto ti vidis, osim sto mu plusicaris. Napisao je kako bi on "sredio" ovaj topik, da mu bude po njegovoj meri. Jos po tebi ispade I fin covek, uvazeni forumas. A onda si ti nastupio kao moderator i podrzao njegov predlog. Ne navodeci uopste kome se obracas. Sugerisuci otvaranje novog topika. I ocenjujuci smislenost/besmislenost istog.

 

Ja isto zelim kao ti da predlozim da ostavimo odredjivanje kako bi topik trebalo da izgleda onima koji ucestvuju u njemu i moderaciji, a ne da dolazite jedan po jedan i uredjujete topik po vlastitom ukusu. A da pri tome niste napisali nijedan post na njemu.

 

Dajte ljudi odrastite. Koga zanima prostitucija o Srbiji, a koliko ja cujem to je danas evropski Tajland, neka pise na temi o Srbiji ili otvori poseban topik. A ovde se slabo o prostituciji i pise, ali ako neko nesto i napise, napise zato sto ona definitivno postoji, njome se bavi 250-300 hiljada Tajlandjanki i to je cinjenica.

Kao prvo, ja nisam pokrenuo temu o prostituciji na Tajlandu vec se nadovezao na pricu koja je vec postojala. Izvrces, kao sto si radio i na prethodnom forumu gde sam zbog tvog prijavljivanja i banovan. Ove dalje price o zadriglosti i hrani necu da komentarisem. Jasno je sta sam mislio. Zasto si na moju jednu recenicu se nadovezao sa 10, ne znam. Ok. A pogotovu ti da nazivas moje postove idiotskim koji si ceo forumski opus sveo na samohvalisanje i usiljenu ironiju koja nije ni duhovita. Da ne duzimo dalje, posto nisam nikada bio na Tajlandu a voleo bih da odem zanima me neka preporuka od forumasa koji su bili ili su sad tamo. Koje bi najbolje doba godine bilo za odlazak na dve nedelje? Koje mesto ima najlepse plaze? Iskustva sa kuhinjom i hranom? Znamenitosti. Mesta za provod i mesta za mirniji odmor. Eto, tema za pricu koliko god. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Yoyogi said:

 

Njemu je lakše i bolje, ako baš "Ne može bez Sarajeva, bez te vode i bez tog zraka" (Dr Nele Karajlić, numera "Tri Ratna havera").

Koja mu viza treba?

 

Ne treba mu nikakva viza, covek je drzavljanin i Kanade i BiH, problem je samo ako si odsutan iz Kanade vise od 6 meseci gubis zdravstveno osiguranje, tj nije da gubis, nego kada se vratis onda moras da cekas 3 meseca da bi ga obnovio, a kada si u tim godinama doktor ti moze trebati svakog momenta.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

 

Ne treba mu nikakva viza, covek je drzavljanin i Kanade i BiH, problem je samo ako si odsutan iz Kanade vise od 6 meseci gubis zdravstveno osiguranje, tj nije da gubis, nego kada se vratis onda moras da cekas 3 meseca da bi ga obnovio, a kada si u tim godinama doktor ti moze trebati svakog momenta.

 

Da ne ulazimo u tehniklalije, ne samo penzionisanje u Thai da ima svoje, ima i sa "source country". Tromesečno javljanje Immigration je da Thai održe kredibilitet. Neko umro a pare stižu, kada će primaoci para javiti da prestanu da se šalju? Nikada.

 

Ko ima svoje penzijske pare kao u Australiji, verovatno i u Kanadi, tu nema nekih problema. Problemi nastaju sa "age pension" koja je niska, možda 1,000 dolara mesečno ako i to.

U Australiji, primaoci tih penzija treba da se jave jednom godišnje sa telefonskog broja koji postoji samo u Australiji. Moraju da budu na austtralijskom tlu. Da potvrde da su živi i da niko drugi ne prima tu penziju.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Poznavajuci zivot ovde, to je finansijski, a i zbog nekih drugih stvari, tesko izvodljivo, ali covek mora i da masta, nema nista lose u tome.

Ovaj moj kolega je to uspio da uradi vec u svojim pedesetim godinama, ali on se prvo razbolio, pa preziveo, pa dobio invalidsku penziju, kada se ja penzionisem, valjda cu to docekati, bicu mator i sretan ako me nista ne boli :classic_unsure:

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Amigo said:

 

Da li to znaci da kolega placa istovremeno rentu i ovde i tamo negde :smiley33: I ja imam poznanika sa 6-6 kombinacijom, samo sto on ide u Sarajevo negde od pocetka maja pa do oktobra. 

Tamo ima stan u centru, znaci ne mora da placa, porez je mozda 50 dolara godisnje, a ovde je dobio housing, pa nekako krpi.

Covek je moj idol, nema nesto para, ali slobodan ko ptica :classic_rolleyes:

 

Kamo srece da ga isteraju iz Kanade, Zajasio socijalnu pomoc, svi placamo njegovo lecenje, subvencionisani stan, avio karte, burek i mlako pivo u Sarajevu.

 

Nego, ne moras odgovarati, ali kakve veze ima taj idiot sa Tajlandom?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...