Jump to content

Recommended Posts

Vulfsi su dali sve od sebe izgleda u G4 da ne dobiju metlu. Moja prognoza za G6-7 nije baš pogodila. Na svu sreću sam stavio disclaimer za blowout u tom postu 😀

 

Dalas pokazao majstorsku lekciju unutar meca, Luka sa trojkama, a Kajriova dugacka dvojka od table i jos mnogo toga - wow. 

 

Bice zanimljivo u finalu, let's just leave it at that. 😀

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Timberwolvesi nisu nikakvi pretenderi već ozbiljna, zajebana ekipa u kojoj superstar ima tek 22 godine i dosta prostora za napredak (kao kreator i decision maker, pre svega). Koliko god da boli ovaj poraz, značiće njima itekako ovaj playoff run i nisu ekipa od koje očekujem da potone sledeće sezone (za razliku od Pacersa npr). 

stoji boldovano

ali stoji i ovo:

- ekipa su koju je ubedljivo najvise boostovao nevidjeni mid-season adjustment sudjenja

- KAT je na, sada vec solidnom uzorku, dokazani luzer i nedovoljno dobra 2. napadacka opcija

- gober je precenjen

 

videcemo kakvi ce im biti off-season potezi, ali ja ocekujem da padnu

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
10 minutes ago, Čvarkov said:

Nekad mi bude žao što nemam više vremena i propuštam žurku na nba temi. 🪂

Zato sam ja student pa nemam tih briga.

Edited by Урош19
  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Luka jeste Slovenac naravno, ali je karakterom 100% povukao na ovu balkansku (da ne kažem srpsku, da neko ne bi inputirao neki nacionalizam) stranu, a 0% na germanski influence koji karakteriše mnoge Slovence. 

 

Jokić je npr. iako 100% Srbin, ipak malo atipičan, sa tim čudnim konjskim hobijem koji ga okupira i sa tom lalinskom flegmatičnošću na granici ozbiljne kurcobolje. Luka je paljevina.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Za mene je Dalas favorit u seriji, ne ubedljiv jer mislim da su ekipe tu negde - Boston po individualnom kvalitetu ima prednost ali Dalas je pokazao baš dosta u ovom plejofu. Tako da mislim da su ekipe tu negde. 

 

A kad bude gusto, kad se dođe u finale, svaka stvar je bitna da se dobije serija, i kad je blizu znaju da odluče 2 stvari u kojima Dalas ima prednost:

 

1. Najbolji igrač na parketu - često sve taktike, postavke, prilagođavanja i planovi padnu u vodu kad se lomi i meč i najbolji igrač stavi na leđa svoj tim i vodi ga do pobede kad je gusto. Luka Dončić je najbolji igrač u ovoj seriji u obe ekipe. 

2. Trener - svaka mala stvar je sad velika a dobri treneri donose odluke koje male stvari teraju da rade za njihov tim. Mazula se jeste popravio (u više segmenata) ali je Kid bolji trener. Mislim da ne dobija dovoljno kredita za ono što radi s Dalasom u ovoj postsezoni, odlično priprema mečeve i odlično donosi odluke u toku meča. 

 

Biće vrlo zanimljivo sa konceptualne strane videti šta će timovi da pokažu. 

 

1. Pik&Roll Dončića sa onom dvoglavim aždajom ispod koša Lajvli/Gaford je najbolji u ligi. Očekujem da Porz bude na Jonesu i da kampuje na obruču a da Tatum čuva centra da bi Boston switchovao sve. To naravno povlači neke druge stvari koje Mavsi mogu da rade u napadu kao odgovor na ovo i biće zabavno pratiti ovaj proces u seriji. 

2. S druge strane, videćemo kako će Dalas da odgovori na 5 out spacing Bostona, nešto što može da oduzme prednost koju centri Dalasa prave u reketu u odbrani. 

3 Što se tiče čuvanja Luke, zanimljivo će biti s kojim otrovom Boston želi da živi. Ja bih lično voleo da se akcenat stavi na čuvanje reketa i da se testira šut pomoćnog osoblja Dalasa - Bostonovi defanzivci su elitni u closeoutu.

4. Mnogo mi je veće poverenje u zelene ove godine jer nema Smarta. White I Jrue su ozbiljne glave koje stalno prave winning plays I prave odluke na terenu. 

5. Imamo sudar ofanzivnog i defanzivnog najboljeg bekovskog tandema u ligi. Biće tu i dodatnih mečupa, verujem da će se svi izređati da čuvaju Luku. 

6. Može li PJ Washington da pogađa trojke tako da prave prevagu? Može li Horford?

7. Da li imamo revenge tour Irvinga ili Porzingisa? Irving nije pobedio u Bostonu od kad je gajio logo (iz glave, 0-10). Nek tako i ostane. 

8. Šta će biti s trojkama Bostona i kako će Dalas pristupiti branjenju šuta za 3? Boston želi trojke. U regularnoj sezoni (skoro pred kraj, možda ne svi mečevi) ih je uzeo najviše, najviše je imao otvorenih trojki i pogađao ih je u najboljem procentu. Uspešna realizacija kvalitetnog šuta (i po vrednosti i po izgrađenosti). To se ne zove pripaljivanje trojki, to se zove kvalitetan napad. 

9. Ko je ukrao talenat za šut Semu Hauseru?

10. Od čega su Tatum I Brown? Ranije su kritike bile preterane (jer jebi ga, internet koga baš briga za njihove godine i što nisu u prajmu). Sad nema opravdanja. Moraju da se pokažu ako želi Boston da dobije. 

 

Iako dajem (blagu) prednost Dalasu, smatram da je neosvajanje titule neuspeh. Biće lepih košarkaških stvari kao što rekoh ali teško da ću ih videti jer ću gledati navijačkim očima. 

 

Kad izgubi Boston biće sigurno "pa nije vam ovo slabašni istok" i slične internet mudroserije. Taman da se još malo potceni Dalas. 

 

Još 4 pobede, protiv ozbiljnog rivala. Još 4 pobede ili nova trauma. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Ma biće top finale. Obe ekipe imaju i majstore košarke i elitne prašinare. Za Boston bi bilo jako bitno da izbegavaju neizvesne završnice jer Luka i Kyrie u finišu donose mnogo pametnije odluke od Tatuma i Browna kod kojih kao da dođe do pomračenja i neizbežno pikaju 1 na 5 u tim situacijama. Voleo bih da Zinger bude zdrav i da obe ekipe budu kompletne. Za mene će finale biti pravo uživanje jer bih sa jedne strane voleo da Luka uzme prsten, a i vremenom su mi postali veoma gotivni neki Mavs role playeri, sa druge strane nikad nisam mrzeo Boston i mnogo su mi gotivniji od ostalih ekipa sa velikih tržišta (Lakers, Bulls, Knicks) a i red je da ovaj trio Tatum - Brown - Horf konačno ode do kraja. Blage simpatije ipak na strani Mavsa ali mislim da će obe ekipe morati da izvuku svoje najbolje partije u PO, Celticsi svakako, a i Mavsi naspram sebe imaju najjačeg protivnika do sada i napadačku mašinu od ekipe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Boston je favorit zbog dubine, skora u regularci, prednosti domaceg. Kad poludi Luka je za citavu stratosferuTM bolji od prvog sledeceg igraca u seriji, tako da Dallas nikako nije bez sansi. Medjutim, titula Mavsa bi ipak bila jedna manja senzacija, budimo posteni.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2024 at 11:25 AM, Bugl Khan said:

Ni približno na 100%. Ali i ovako je metla izgledna. Ako nastave koristit Gafforda i Livelya kao do sad, ako Kyrie nastavi na ovom nivou, i ako jedan šuter bude pogađao, to je barem gentleman's sweep. Da je Kleiba zdrav, rekao bi metla. Jednostavno Luka će ih rastavljat na komade.

Highlight sinoćnje utakimice mi je što je Luka napravio Antu kod one trice.

smijemo se....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koliko god gotivio Luku ,njegovu igru i ludu srpsku glavu ipak navijam za Boston i to pre svega zbog Tejtuma, a onda i JB.

Da je Tejtum odigrao jednu krš utakmicu kakvih je Ant imao onoliko bio bi razapet najstrašnije. Ovoliko konferencijskih finala, i finala lige u njegovim godinama se isto potcenjuje, a sve to sa stalnim promenama trenera. JB se pljuje preterano takođe.

Boston već 2 godine igra najbolji basket u ligi, udarni dvojac se držao jedan drugog i mislim da su zaslužili.

 

Što se Luke tiče neće ovo njemu biti prvo finale, nek stane u red

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Luka ide po ono sto mu pripada i da posle toga stane rame uz rame sa najvecima. 

Vrlo moguće, ja lično ne bih imao ništa protiv, ali bi mi za nijansu draže bilo da to bude Tejtum 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...