Jump to content

Recommended Posts

6 hours ago, Don Dusko said:

Bice zanimljivo kada se navijaci Lakersa vrate iz banovine. 😄

Spremaju postove hvalospeva o Gordonu, pošto je Marej i MPJ faza prošla

3 hours ago, NikadProtivKaline said:

na osnovu cega te tvrdnje?

mislis da je kvalitet danas znacajno manji nego 90-ih?

Kukoč bi bio top 5 igrač lige danas

On je u NBA prikazivao 30% talenta.

Zamisli da neko Nikoli Joviću doda 30 kila i kaže igraj četvorku 

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Do jaja je bio igrač Kukoč ali danas bi franšizni igrač mogao da bude samo u nekoj lošoj ekipi, uostalom glupa su to poređenja.

 

Divac je bio dobar startni centar i ništa više od toga, njegov najveći forte je što je dosta dugo igrao u NBA kao koristan igrač.

 

Može li neko od starijih da me podseti, zašto se Rađa vraćao iz NBA u Evropu? Bilo mu nezanimljivo da tamo dominira ili šta? Čini mi se da je Boston u njegovo vreme bio baš odron od ekipe.

Divac bi bio u top 5 centara, recimo Šengun like igrač

Rađa se vratio iz istog razloga zbog kog je i premoćni Dominik Vilkins došao u pao 

Ogromna lova + ogromna lova ispod žita 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Spremaju postove hvalospeva o Gordonu, pošto je Marej i MPJ faza prošla

Kukoč bi bio top 5 igrač lige danas

On je u NBA prikazivao 30% talenta.

Zamisli da neko Nikoli Joviću doda 30 kila i kaže igraj četvorku 

Divac bi bio u top 5 centara, recimo Šengun like igrač

Rađa se vratio iz istog razloga zbog kog je i premoćni Dominik Vilkins došao u pao 

Ogromna lova + ogromna lova ispod žita 


Pa vec je dodao 20, fali samo 10 😄 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Jokic je izasao iz igre na kraju 1Q, i onda se vratio na 7:36 u 2Q.
U tih 4 i po minuta Denver je dao jedan kos, i to neko ludilo ludog Gordona iz ofanzivnog skoka (ono prikucavanje).
Ali jos bitnije, nisu imali smislen napad, i najlaksi sut je bio ono promasano polaganje Brauna u kontri (nakon sto je Minesota izgubila loptu).
Bukvalno igra ne postoji, nisu ni blizu da izgrade smislen sut. 
Ulazi Jokic, daju lagan poen, on radi neko izrucenje, postavlja screen jedan, postavljan blok u ledja, cut-uje i rutinira.

Meni je nerealno kakav je igrac Jokic zaista. Koliko jebeno on oseca ovu igru, cim stane napad, kao muva krene da menja polozaj na terenu, po 2,3 area-e promeni u jednom napadu.

/divider

Edwards se bac mucio na playmakingu.

Edited by BattleBender
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ево мало плејоф статистике играча са ових простора кад смо код Јокић вс Дивац енд Рађа.

Плејоф утакмице са 20+ поена у каријери:

Јокић 68

Дончић 34

Пеђа 30

Драгић 19

Дивац 14

Вучевић 8

Бојан 8

Кукоч 7

Богдан 6

Дражен 4

Радмановић 1

Рађа 0

 

За ове сам извлачио вероватно сам неког заборавио, али кога год да сам нема нешто пуно таквих утакмица свакако.

 

Link to comment
Share on other sites

Ma iluzorno je porediti ovo sto sad Jokara pa i Doncic rade sa bilo cim iz proslosti. Realno posle njih dvojice  od EX YU igraca 2 stepenika nize je Pedja a ostali stepenik ispod Pedje. Meni je Kukoc omiljeni igrac iz tog perioda, ali je veliko pitanje da li bi se o njemu pisalo i pricalo toliko da nije bio clan cuvenog tima. Veliko je pitanje da je otisao tada u neki osrednji tim u NBA, sta bi se desilo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Logično je da stariji ljudi, čiji je zenit u nekoj oblasti prošao, budu malo više salty i imaju problem s tim što je njihove rezultate prestigao neko mlađi. Mnogo teže kontrolišu sujetu nego većina igrača koji su međusobno sličnih godina.

 

Tako da mene ne čude izjave Kukoča, Shaqa, Danilovića, Rađe itd. Ne čudi me ni što mejnstrim mediji daju toliko prostora tim izjavama, jer znaju da će to doneti najviše klikova i komentara. Ali ne bi trebalo to da rade, jer je stvarno degute da Shaq umesto o Jokićevoj MVP nagradi njemu tu priča šta se desilo pre 20 godina... 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bojdo said:

Zapravo, Kukoč je samo iskoristio Divca i Radju da indirektno kaže kako je on bolji od Jokića. Skriveni motiv se vidi iz aviona bez dvogleda.  Hvata ga sujeta jer je jasno da ce na svim all time listama koje budu pravljene van Hrvatske biti rangiran ispod Jokića kao igrač.

Kukoč je lik koji je sa 18-19 godina izjavio da više voli asistenciju nego poene, jer se asistenciji raduju dvojica. Nikad nije bio egomanijak, uostalom da je bio ne bi se nikad uklopio u Bullse kao otprilike četvrti najbitniji igrač u ekipi.

4 hours ago, Chaos Is Me said:

 

 

Može li neko od starijih da me podseti, zašto se Rađa vraćao iz NBA u Evropu? Bilo mu nezanimljivo da tamo dominira ili šta? Čini mi se da je Boston u njegovo vreme bio baš odron od ekipe.

To je bilo nakon povlačenja Birda i stare garde i prerane smrti Reggie Lewisa, Boston je bio ekipa koja nije mogla da uđe u PO, ali nisu bili baš odron, bili su na 30 i nešto pobjeda po sezoni u tim godinama kad su na Istoku Bullsi bili zakon, Orlando, NY i Pacersi bili prejake ekipe, čak je i trećem ešelonu bilo opasnih ekipa tipa Cavaliers (Price, Ehlo, Daugherty, Nance, Anderson), Charlotte (Larry Johnson, Mourning, Bogues), Atlanta (Dominique, Kevin Willis), i ostaci Bad Boysa su još uvijek bili respektabilna ekipa.

 

Rađa nije pao na testu zato što je bio nespreman, pao je zato što mu je hrskavica u jednom od koljena bila potpuno potrošena, zato je i operisan u januaru 1997. i zato ga je Boston i trejdovao u Philadelphiu, jer su znali da operacijom nije riješen problem. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa oni svakako nisu i može da se gleda kao sprdnja, ali mnogi Srbi ovaj video shvataju za ozbiljno. A naravno da on trenira, isto kao što se ostali sa snimka i te kako zezaju i pijanče preko leta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NikadProtivKaline said:

na osnovu cega te tvrdnje?

mislis da je kvalitet danas znacajno manji nego 90-ih?


Nikako. Nego Kukočev skillset više odgovara današnjem NBAu. Mogao bi igrati 1-4 bez problema, nekad i 5. Imao je šut za 3, midrange, ulaz, o asistenciama ne trebam pričati. Plus što ga ne bi tjerali nabijat masu, znači bio bi brži nego u 90-ima. 
Divac kao centar također više odgovara današnjoj košarci. Također je mogao pogoditi tricu, također je imao smisla za asistencije, mogao ju je "putat on da floor"...I treba uzerti u obzir, da igraju danas, prije bi došli u SAD, i sve to bi usavršili još više. Znači pod broj jedan Big Zu, onda Jokić, Embiid, Bam, Wemby, Sabonis. Mislim da bi Divac bio odmah iza. Ako uzmemo da su Giannis, Zion, KAT, Draymond i AD svi četvorke (u biti od Shaqa se polako izgubila ta linija koja je razdvajala C i PF. Nedavno sam slušao kako je Shaq bio razlog što smo, dijelom u 90ima, većinom 2000ima, imali velik broj oversized četvorki) U sljedećih 3-4 sezone će vjerojatno i Sengun i Chet biti ili isti nivo, ili malo iznad.
Možda lupam, ali takav dojam imam. Zato je teško uspoeđivat igrače različitih era.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni je smiješno jer je na neki (preneseni) način istinito; kod Jokića igra na terenu je toliko “lakša”, fluidnija u odnosu na ostale superstarove, baš kao što je i ovo njegovo “igranje” u odnosu na workout kojim se ostali trude dostići njegov nivo.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
11 minutes ago, DameTime said:

Pa oni svakako nisu i može da se gleda kao sprdnja, ali mnogi Srbi ovaj video shvataju za ozbiljno. A naravno da on trenira, isto kao što se ostali sa snimka i te kako zezaju i pijanče preko leta.

To jeste, mada gledam na video iz perspektive ovog foruma, sve zajebancije na stranu mislim da je svima jasno kako zapravo stoje stvari, pa malo beningog fleksovanja ovde nije na odmet

 

 

 

 

Edit:  🇷🇸

Edited by MilošVB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

a tek predrag sasa i sale sujeta

 

da se razumemo, cenim puno kukoca kao igraca, ali ove izjave random  igrac 90-ih bi danas bio top 5 su mi bas onako deplasirane

Ko nije gledao Kukoča ne zna.

Recimo to ovako beli Durant, hodajući mis meč toliko je bio dobar napadač, telo na nivou Kirilenka, levoruk, šut brutalan, bbiq brutalan , vic u igri, odbrana, klač. Sve je imao.

Dončić sa fizikalijama

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:


Pa vec je dodao 20, fali samo 10 😄 

Na postojeću kilažu sam mislio.

Njemu su dodali 50 kila i promenili ulogu drastično gde su koristili 30% njegovog skila. Bjelica u Minesoti puta 10.

 

Tvrdim da Kukoč nije mnogo lošiji igrač od Pipena, ako je uopšte.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, neko me sabotira said:

Ne znam, meni je smiješno jer je na neki (preneseni) način istinito; kod Jokića igra na terenu je toliko “lakša”, fluidnija u odnosu na ostale superstarove, baš kao što je i ovo njegovo “igranje” u odnosu na workout kojim se ostali trude dostići njegov nivo.

 

Pa ne bih išla toliko daleko da kažem kako ostali superstarovi imaju ove workout rutine sa mišlju da dostignu njegov nivo. Treniraš da budeš što bolji, a to naravno uključuje i nadmetanje sa Jokićem na terenu. Ali na kraju dana mislim da svaki igrač ima ličnu motivaciju koja nije vezana za druge. 

 

Isto tako, Jokić nema mreže pa se ne mogu naći snimci njegovih treninga, ali ih sigurno ima. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 minute ago, Don Dusko said:

Ono famozno prevrtanje guma. 😄

Ja mog klinca ubacim u gumu, gurnem gumu i onda se kotrlja u njoj. Bude presmešno.

Edited by MilošVB
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Svi u Denveru pričaju da Jokić ima neke bolesne rutine vezano za trening, teretanu pre i posle tekme i sl.

Ovo je više sprdnja na one snimke tokom leta kako su ovi superstarovi bek tu d lab, dok se Jokić ne reklamira na taj način već samo imamo snimke toga kako se provodi, odmara i sl.

Edited by Milos 3.14
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

 

Pa ne bih išla toliko daleko da kažem kako ostali superstarovi imaju ove workout rutine sa mišlju da dostignu njegov nivo. Treniraš da budeš što bolji, a to naravno uključuje i nadmetanje sa Jokićem na terenu. Ali na kraju dana mislim da svaki igrač ima ličnu motivaciju koja nije vezana za druge. 

 

Isto tako, Jokić nema mreže pa se ne mogu naći snimci njegovih treninga, ali ih sigurno ima. 


 

spacer.png

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MilošVB said:

Ja mog klinca ubacim u gumu, gurnem gumu i onda se kotrlja u njoj. Bude presmešno.

Ma ima Jokic treninge. Pogotovo kad je ulazio u NBA.

 

Pa se mnogi sprdali(pogotovo kad je odbio reprezentaciju) u fazonu vaznije mu gume nego...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...