Jump to content

Recommended Posts

Za današnje centre se slažem, sem njih 4-5 koji su out of the box centri, tipa Jokić, Towns, Embid... ostali centri su svi nekako ukalupljeni u neki standardni profil. Ali i Kukoč valjda razmišlja šta priča. Divac nije nikad ni primirisao MVP nagradi, štaviše bio je baaaaaš daleko od bilo kakvog pomena. All star je igrao jednom ako se sećam (tu me ispravite, možda grešim), dok će Jokić lagaaaano do kraja karijere igrati All Star bez da se potrudi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kukoc je poslije Chicaga dobio priliku da se pokaže kao lider u NBA. Bio je u godinama sasvim prstojnim da to pokaže i nije. U tim godinama je Divac psotao allstar, Novicki je dominirao ligom....nije bio prestar.

Link to comment
Share on other sites

Do jaja je bio igrač Kukoč ali danas bi franšizni igrač mogao da bude samo u nekoj lošoj ekipi, uostalom glupa su to poređenja.

 

Divac je bio dobar startni centar i ništa više od toga, njegov najveći forte je što je dosta dugo igrao u NBA kao koristan igrač.

 

Može li neko od starijih da me podseti, zašto se Rađa vraćao iz NBA u Evropu? Bilo mu nezanimljivo da tamo dominira ili šta? Čini mi se da je Boston u njegovo vreme bio baš odron od ekipe.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Može li neko od starijih da me podseti, zašto se Rađa vraćao iz NBA u Evropu? Bilo mu nezanimljivo da tamo dominira ili šta? Čini mi se da je Boston u njegovo vreme bio baš odron od ekipe.

 

Radja se vratio jer je pao test fizičke spremnosti u Filadelfiji, nakon što ga je Boston trejdovao u Sixerse i onda ga valjda ovi otkačili zbog toga. 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 Divac nije nikad ni primirisao MVP nagradi, štaviše bio je baaaaaš daleko od bilo kakvog pomena. All star je igrao jednom ako se sećam (tu me ispravite, možda grešim),  .

 

Igrao je jednom All star 2001 i to su ga pozvali kao zamenu za Shaqa. Duduše, 1994-95 je imao odličnu sezonu i zaslužio je poziv na All star ali su ga snubbovali. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jokić da je i najgori obrambeni igrač na svijetu bi morao biti MVP, bolesno je koliko donosi napadu svoje ekipe. 
 

Moji kockasti po običaju neće nigdje, zaigra li Nikola za Srbiju u Parizu bit ću nikad bliže toga da navijam za Srbiju.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, neko me sabotira said:

Jokić da je i najgori obrambeni igrač na svijetu bi morao biti MVP, bolesno je koliko donosi napadu svoje ekipe. 
 

Moji kockasti po običaju neće nigdje, zaigra li Nikola za Srbiju u Parizu bit ću nikad bliže toga da navijam za Srbiju.

Ogromna ne razlika izmedju prvih 7 PO utakmica i zadnje 3 što se tiče Jokica I odbrane, tu se baš podigao ozbiljno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, neko me sabotira said:

Jokić da je i najgori obrambeni igrač na svijetu bi morao biti MVP, bolesno je koliko donosi napadu svoje ekipe. 
 

Moji kockasti po običaju neće nigdje, zaigra li Nikola za Srbiju u Parizu bit ću nikad bliže toga da navijam za Srbiju.


Ima neko ko se raduje tom dogadjaju:


1-1ed2a289-6e95-6a20-a387-770829c24658.jpg.89f1cd71a4b038120d84bb0c78cd4ec4.jpg

  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Živ nisam da vidim gde će Bronny da završi i sa kakvom ulogom. Tog malog izgleda niko realno ne posmatra, ili ga precenjuju Lebronovi dickrideri ili ga ostali proglašavaju za neku vezaru koja nema mesta ni u G ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bivši Nugetlija said:

Bolji smo od ovih, samo nismu bili u ritmu zbog trke na kraju rg i jakih lakersa. Mnogo je pomoglo onih 4 dana pauze da dođemo sebi. Ako ih prođemo bićemo prekaljeni, Murray i Porter mogu samo bolje od ovoga.

What a time to change your username!

  • Ha-ha 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

I Edin je primjetio ali najvece prilagodjavanje se desilo u koriscenju Gordona. Prve dvije tekme je coskario sto je omogucavalo Gobertu da pomaze na Jokicu, dok u poslednjim utakmicama se koristi i kao igrac koji prevodi loptu kao i igrac koji se koristi u picknrollu. Sjajan posao Denvera.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Denver je imao ideju da rastereti Mareja od prenosa lopte od pocetka, ali drugi bekovi su takodje bili vrlo brzo udavljeni. Ovo resenje sa Gordonom je iskreno cudno da ovako dobro radi, ocigledno da Minesota ne moze da se potpuno prilagodi jer im puca koncepcija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
10 minutes ago, McLeod said:

Denver je imao ideju da rastereti Mareja od prenosa lopte od pocetka, ali drugi bekovi su takodje bili vrlo brzo udavljeni. Ovo resenje sa Gordonom je iskreno cudno da ovako dobro radi, ocigledno da Minesota ne moze da se potpuno prilagodi jer im puca koncepcija.


I meni se cini da je na kraju bolje ispalo nego sto su ustvari mislili.

Doduse je protiv Majamija (Final G1 '23) u prvoj utakmici imao nesto drugaciju ali isto kljucnu ulogu kada su otisli na +10 u napadanju missmatcha koje je resavao kao od sale. Gordon je zverina, ako ga ide sut je vec preozbiljan problem.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, nemanjau5 said:

I Edin je primjetio ali najvece prilagodjavanje se desilo u koriscenju Gordona. Prve dvije tekme je coskario sto je omogucavalo Gobertu da pomaze na Jokicu, dok u poslednjim utakmicama se koristi i kao igrac koji prevodi loptu kao i igrac koji se koristi u picknrollu. Sjajan posao Denvera.


To je bas najveca promjena koja je omogucila Jokicu opet da dominira, nije odmogao ni nenormalan sut gordona u trecoj i cetvrtoj. 
Realno to je i prednost Denvera, svaku seriju jedan od mareja-gordona-portera moze da bude "drugi" najvazniji igrac u seriji, a ostali bez ega da prihvate svoje uloge.

Nakon ove promjene Denvera, minesota nije uspjela da se prilagodi (ili jednostavno nemaju rjesenja). Sve tri zadnje utakmice Denver je relativno lako dolazio do dvocifrene prednosti. Minesota je imala neke nalete, ali Denver je lako pronalazio otvorene sutere (koji sada pogadjaju) ili je Jokic solirao akcije i izmisljao koseve (sto je odlika superstarova).

 

Mozda je ovaj 0-2 start i bio samar koji je trebao Denveru da bi opet dosao do prstena, jer su se nekako ukilavili citave sezone i "coastovali" i regularni dio i prvu rundu.

Doduse, serija jos nije gotova, nije nemoguce da se udje u sedmu utakmicu i neki hrkljus, ali ogroman je momentum na strani Denvera i ako sudije ne budu nesto puno kenjale u sestoj ne bi trebalo biti problema da se tu serija i zavrsi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne razumem ovo ismevanje goberta, uopste nije odigrao losu odbrambenu utakmicu, jokic je jednostavno sve pogodio sto je bacio ka kosu, a kada je tako nema igraca u istoriji koji to moze zaustaviti. edwards je na primer bio gori u odbrani a i u napadu je bio ispodprosecan.

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Rudi je odigrao dobru utakmicu ali jednostavno je izgubio duel od mnogo boljeg igrača, kao i svi drugi u ligi. 

 

Gordon definitino no 2. Denvera u ovom plej ofu.

 

Brunson takođe kida PO, nevjerovatne partije, baš junački vuče.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...