Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Baš je žalosno gledati Luku i Murray-a u ovakom stanju. Nije plejof isti kada nisu svoji. Bem ti povrede. 

Edited by Darko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Evo pregledaj slobodno moje i Mikijeve postove i nadji gdje je bilo ko od nas dvojice rekao da smo apsolutni favoriti za titulu i da cemo sve pregaziti.

Gde sam to napisao? Mislim da ti izmišljaš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Barkley#34 said:

A je l' ti palo na pamet da je to posledica kurčenja i hottejkovanja cele sezone i to ne samo ove? Te videćete kad su LBJ i AD zdravi, te prošle godine je bio kratak period između utakmica, te ovo, te ono. Uostalom, vasceli internet se sprda sa fazama navijača Lejkersa tokom sezone od loženja i pretnji do nestajanja, ne odskače forum sa tim. 

 

8 minutes ago, Barkley#34 said:

Gde sam to napisao? Mislim da ti izmišljaš.


Necemo glumiti ludilo. Apsolutno nikakvog kurcenja i hottejkovanja nije bilo. Izmisljotina na kvadrar.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao Dallas ali čini mi se da neće baš dobro provesti protiv Thundera. Kao da se nazire finale zapada između njih i vukova. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
13 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Ako si vec dajes pravo da izmislijas nesto cega nije bilo, vrijedjati sigurno neces. 

Slobodan si da se žališ mojoj mami da sam bio nevaljao.

Edited by Barkley#34
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Ne moze Dallas sa ovakvim Lukom ni gore ekipe od ovog OKC dobiti, igra koliko moze sa tim koljenom a to je nedovoljno za drugu rundu PO. Nijesu oni mogli da nadoknade ni kad su LAC sutirali dobro u seriji a ta serija je bila mnogo vise defense friendly u smislu handchecka i fizikalnosti. Falilo je dosta toga nocas njima al tesko da mogu sto da traze vs iole ozbiljnije ekipe napadacki.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

navijacke preferencije na stranu, ocekivano novcana kazna za jamala

da je bilo nesto drugo opet bi bilo drvlje i kamenje po nba kako suspenzijom i definitivno resava seriju, a to niko (normalan) ne zeli

jamal svakako ne igra nista, i nagetsi ispadaju i sa njim, ali bar se nece pricati za x godina da je serija resena za zelenim stolom

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, NikadProtivKaline said:

navijacke preferencije na stranu, ocekivano novcana kazna za jamala

da je bilo nesto drugo opet bi bilo drvlje i kamenje po nba kako suspenzijom i definitivno resava seriju, a to niko (normalan) ne zeli

jamal svakako ne igra nista, i nagetsi ispadaju i sa njim, ali bar se nece pricati za x godina da je serija resena za zelenim stolom


To je i meni proslo kroz glavu. U RS bi bila 100% suspenzija, ovako ne zele da stvaraju diskusiju za potencijalnu metlu bez Murraya, koje ce verovatno biti i s njime u sastavu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Morala je biti suspenzija neovisno o rezultatu seriji i neovisno o ekipi. Lik je na istom mecu gadjao sudiju peskirom, ubacio heat pack na teren gdje pukom srecom niko nije stao na isti i potencijalno se povrijedio i jos pokazivao rukama da su sudije potplacene. Cirkus od odluke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Msm da je Denver gotov. Vracali su se oni par puta iz 1-3, ali ni u tim situacijama nisu izgledali ovako i ovoliko bespomocno.

 

Naravno, igra se dok se igra, ali ako je Sota izasla ovako agresivna i prepaljena na planinu, mogu tek da zamislim kako izaci na domaci teren. I ako je u Koloradu pusten kriterijum koji njima vise odgovara, ne vidim da ce se isti menjati u Minesoti.

 

Ako nista, ovolika pauza do G3 je svakako bolja za Denver.

Edited by MC Thunder 2
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Msm da je Denver gotov. Vracali su se oni par puta iz 1-3, ali ni u tim situacijama nisu izgledali ovako i ovoliko bespomocno.

 

Naravno, igra se dok se igra, ali ako je Sota izasla ovako agresivna i prepaljena na planinu, mogu tek da zamislim kako izaci na domaci teren. I ako je u Koloradu pusten kriterijum koji njima vise odgovara, ne vidim da ce se isti menjati u Minesoti.

 

Ako nista, ovolika pauza do G3 je svakako bolja za Denver.

Sota jednostavno izgleda kao pobednička ekipa u ovom duelu. Na stranu napaljenost i agresivnost, oni pogađaju kad treba, odgovaraju na sve, maskiraju svoje mane i preživljavaju sušne periode u mečevima. U g1 nekoliko puta nisu dozvolili da Denver ode na +10, a posle su sve ispogađali. U g2 Rid kao zamena pogodi tri trojke na startu, odmakne ih pa posle dokusure odbranom. 

 

Denver sve suprotno, ne pogađaju ni otvorene ili uobičajene šuteve, propuštaju sve one sitne trenutke koji mogu da vrate samopouzdanje. Ubija ih Sota visinom, ne pamtim da se Jokić ovoliko banana naprimao a ni Gordon nije fizički faktor što se nije desilo skoro. Sto puta ponovljeno, fali šesti i sedmi igrač da oganizuje, promeni ritam, donese šut ili odbranu, kupi vreme vedetama da se srede. 

 

Svaka utakmica počinje od 0-0 i teče svojim tokom ali Denver bi morao da izbriše sve što se desilo i mnogo toga promeni da bi uneo neizvesnost u seriju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Nakon sto sam hladne glave pogledao snimak, moram prvo da uputim jedno javno izvinjenje
 

Spoiler

Dzamalu Mareju, sto sam i na trenutak posumnjao u njegove motive. :classic_biggrin: Pljacka decenije!


Salu na stranu, ali stvarno mi je ponovno gledanje potvrdilo sve sto sam video i uzivo. Prosto nema tu govora o nekoj plejof odbrani i kriterijumu. Vise kontakta u borbi za poziciju i neke stvari tokom prenosa lopte je ocekivano i pozeljno pustiti. Ali faul po rukama je uvek faul, cak i u "odbrani 90ih", prica koja se niotkud pojavila i koju su komentatori prihvatili kao da su pravila resetovana na to doba odjednom. Tauns je trebao biti non faktor, covek je napravio toliko faulova, trebao je komotno da zavrsi mec u 1/2.
Ostaje nejasno zasto su se na ovo odjednom odlucili, ali gledajuci sve ostale utakmice ovog plejofa, kao i prvu ove serije, nista slicno nije bilo dozvoljeno.

Drago mi je da je dosta analiticara koji generalno vole i prate kosarku zbog same igre, a ne narativa i prepucavanja, prepoznalo istu stvar. Evo jednog odlicnog tvita na temu 

Video sam i da je Endi Bejli bio u hali i pisao da je uzivo to izgledalo dosta gore tj. ociglednije.

I pored ovoga, Minesota zasluzeno vodi 2:0, izgleda kao bolji tim, te kao sto rekoh, ne kapiram zasto su napravili cirkus od utakmice. Jedino ako su se bojali da bi moglao da bude blowout bez Rudija, sto se na kraju i desilo, samo u suprotnom smeru. :lol_2: A Minesota odigrala kao i prvi mec, ako ne i bolje.
Takodje, mislim da Denver ne moze ovo da okrene, trebalo bi previse stvari da se poklopi, a bez Mareja na 100% nadati se tome je suludo. Ipak bilo bi lepo vratiti seriju u Denver i odigrati jos 2-3 kvalitetne utakmice.

Edited by Sombor Shuffle
Link to comment
Share on other sites

Denver je, takodje, odigrao daleko manje agresivno nego u g1. Taj pristanak na fajt im je tada i doneo preokret. Sinoc je izgledalo ne samo kao da nisu hteli to da ponove, vec da nisu ni mogli, Vuci su prosto bili prebrzi na obe strane, kao da ih je 6 na terenu. HC Minesote je 1 ozbiljan prilagodjavac.

 

A los momenat da MPJ odigra najlosiju tekmu u plej ofu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Povodom situacije sa Marejem, u potpunosti razumem zasto je bio besan kao ris. Da ti odjednom prirede ovako nesto u najbitnijoj utakmici sezone, u tvojoj hali, pred tvojim navijacima...nepravda boli jbg.
Insinuiranje sa suskama, da su eventualno potplaceni - razumem zasto nije dobro za imidz lige, ali ni sama liga nije doprinela da se takve sumnje u startu pobiju, vec samo kazne one koje dovedu u situaciju gde se sa pravom osecaju kao da su pokradeni (a videli smo nekoliko takvih situacija samo ove sezone) dok sudije nikad nisu krive. Sa te strane, ko ih j. ne zalim ih ni najmanje.

Ipak, ono sa ubacivanjem stvari na teren je apsolutno nedopustivo, i ozbiljna je sramota sto nije suspendovan.
Klasicna situacija, pustimo sudijsko izivljavanje, koje dovede igraca na granicu pucanja, prouzrokuje da napravi sranje, ali ajde da ga ipak ne suspendujemo, jer nije dobro za seriju, pasce gledanost i rejtinzi. More :smiley18:
 

52 minutes ago, freethrow said:

A neko za samoodbranu i nespretan pokret rukom dobije psihijatrijsko lečenje do daljnjeg... Liga licimura.


upravo ovo je dodatni razlog, zasto je presedan izostanak suspenzije ovde.
Jer ce ovo dati opravdanje pravim psihopatama, poput Drejmonda i slicnih, pa cemo jednog dana umesto peskira videti kako plasticna flajka leti u neciju glavu. Pa ce biti "kako je Marej mogao" i sl.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...