Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, MrTwister said:

Od ovih 19 pobjeda mozda su 3-4 dosle vs kompletnih ekipa a ostatak vs okrnjenih ekipa kojima je falio jedan ili vise glavnih igraca.

 

CP3 više nije u Sunsima hehehe

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Meni je kod Sunsa najveci upitnik prevelika ovisnost o skok sutu dvojca KD-Book. Durant je ove sezone samo 12.5% svojih suteva uzimao na obrucu, a Booker 14%. 

To ce im pomoci protiv Sote cija se odbrana zasniva na tome da sjajno brane obruc i trojke i teraju protivnike na midrange. Ali idu na Sunse protiv kojih imaju 0-3 u regluarnoj sezoni gde s gubili sa 10-15 razlike u proseku. Bukvalno najgori moguci matchup protiv midrange igraca kao KD i Book.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 10/24/2023 at 9:19 PM, gggggggg said:

da bacim neku prognozu par sati pre pocetka sezone, prosle godine sam bas dobro ispogadjao nagrade:

 

boston over 54.5              -55   -9                                                           denver over 53.5            - 54

milwaukee under 54.5      -53  -4                                                           phoenix over 51.5           - 52

cleveland over 50.5          -51   -2                                                           lakers over 47.5              - 49

philadelphia under 48.5   -46   -1                                                           memhpis over 46.5         - 48 

new york over 45.5          -46   +4                                                          golden state under 48.5  -47

miami under 45.5             -45                                                              clippers under 46.5         -46

-----------------------------                                                              -------------------------------

atlanta over 42.5             -44                                                              minnesota over 44.5        -46

indiana over 38.5             -41                                                              dallas over 43.5                -44

chicago over 36.5            -39                                                              new orleans under 44.5   -44

toronto over 36.5             -38                                                              oklahoma under 44.5       -41

-----------------------------                                                              -------------------------------

orlando under 36.5          -36                                                              sacramento under 44.5     -40

brooklyn under 37.5         -36                                                              utah under 35.5                 -30

charlotte under 31.5         -31                                                              houston under 31.5            -29

detroit under 28.5            -26                                                              san antonio under 29.5      -25

washington under 24.5    -24                                                              portland under 28.5           -24

 

 

 

mvp - jokic.

 

dvoumio sam se izmedju njega i tatuma ali sam se odlucio za jokica jer ce vecina glasaca zbog 'greske' prosle sezone glasati za njega cak i ako ne bude to bas 'zasluzeno' ovoga puta. tatum mi je drugi, ocekujem da boston razvali regularnu sezonu i ako budu blizu 60 pobeda uz njegove standarne brojke, mozda i bude mvp, cisto da liga ima novog mvp-ja. plus boston media bias :default_coffee:

giannis isto lagano moze biti pobedink, sve zavisi kako mu je koleno i koliko ce se milwaukee cimati do playoffa. imaju znatno stariju ekipu od bostona i mozda ce se vise stedeti.

za ostale ne vidim bas dobar argument. doncic nece uzeti dok mu ekipa ne bude imala bar 50 pobeda. davis i james se poverdjuju/odmaraju a i morali bi biti prvi, ovo vise vazi za prvog. tu je i ono pravilo od 65 utakmica. embiid jedino ako bas izdominira i uzme 55 pobeda bez hardena, inace sumnjam da ce dobiti naklonost media, nakon sto ih je opet 'prevario' u playoffu.

curry mator, nece se cimati previse imo, mitchell nema brojke, butlera zabole za rs, sga jedino ako oklahoma bas bude flertovala sa 50 pobeda. minnesota nece biti dovoljno dobra za edwarda a i nece imati kao u slucaju mitchella brojke kao neki drugi.

 

 

dpoy - mobley.

 

bas tezak izbor kao i uvek pre sezone. izabrao sam mobleya jer ako cleveland bude dominantan u regularnoj sezoni, on bi trebao automatski da bude u konverzaciji. a i naravno sto je vrhunski defanzivac koji jos moze da napreduje. pocetak sezone bi jos trebao da igra na centru, mozda mu to jos vise pomogne. za razliku od njega, jacksonu ce verovatno odmoci sto ce vise igrati centra jer je po do sada vidjenom mnogo bolji kao krilni centar. pogotovo sto se tice brojki. osim toga defanzivni skokovi (koji se lepo racunaju u naprednim brojkama) su i dalje njegov problem uz naravno glupe faulove. 

lopez i antetokounmpo - opet matori su, pogotovo u slucaju prvog, a i nece se toliko cimati imo. jos ce lopezu biti bas tesko da ponovi proslogodisnje brojke. osim toga, novi trener, ko zna, mozda i dobije malo drugaciju ulogu nego kod budenholzera, pa se stvari malo promene.

davis je odlican kandidat ali kao uvek problem su povrede i propustene utakmice. a i on zna da ima neke trenutke gde po nedelju-dve igra rovit i slicno pa eye test prevari. 

razmisljao sam jos o holidayu, koji ce sada igrati u velikom bostonu i ako bas izdominiraju regularnu sezonu, bice tu opet dreke kao sa smartom. adebayo moze biti dobar izbor i moguci pobednik, samo opet, gde ce miami zavrsiti na tabeli. ako budu u prvih tri, sasvim je moguce da ce ga usput i nagraditi zbog dobrog playoff izdanja iz prethodne sezone. walker kessler ako nastavi kako je stao u prosloj sezoni i ako utah ima dobru sezonu, moze biti medju kandidatima. draymond green je mozda i sveukupno najbolji defanzivac poslednjih desetak godina ali i on je vec u godinama i opet pre ce se stedeti za po, nego juriti nagradu.

 

 

roy - holmgren.

 

ocekujem da izdominira i da bude imao bas dobre brojke. wembanyama je izraziti favorit ali ako okc bude imao nekih dvadeset pobeda vise, nije nemoguce da ce holmgrena nagraditi. neverujem da ce wembanyama imati bas mnogo jace brojke od holmgrena. scoot je isto opcija, ali portland ce biti los i te verovatno neefikasne brojke nece biti toliko impresivne.

 

 

6moy - kuminga.

 

ovde sam izabrao kumingu jer od svih igraca u ovom trenutku koji pocinju sa klupe, kod njega vidim najveci upside u odnosu na proslu sezonu. powell moze biti dobar izbor ako harden bude trejdovan. duboke ekipe sa duzom klupom (lal, nyk npr) ce cancelovati jedne druge. portis isto moze biti dobar izbor jer ce se sada bucksi jos vise osloniti na njegove igre. pritchard/horford nije nemoguce. trent moze biti dobar izbor, kao i sharpe ako bas izdominira ali onda ce vec verovatno biti preseljen u prvu postavu...

 

 

coy - jenkins.

 

ako memphis opet bude imao 50 ili bas blizu te brojke, bice veliki favorit. ekipa nema toliko zvucna imena, morant povredjen, dva od tri prva centra propustaju sezonu. bas dobra uderdog prica i nesto sto glasaci kod ove nagrade vole. 

druge izbore je tesko pogoditi jer tu vise radi narativ. 

 

 

mip - edwards.

 

ocekujem da ubaci u jos jedan novi nivo i da bude blizu 29-30 poena po utakmici. nesto slicno kao sga prosle sezone. 

neki drugi kandidati mogu biti jos: scotty barnes, franz wagner, reaves, naw, poole, ayton, john collins...

 

 

eoy - stevens.

 

iako je cronin mozda uradio bolji posao, stevensov posao je bio mnogo tezi i rizicniji. a kod ove nagrade bi se uvek trebalo nagradjivati onaj koji je pravio promene za pobedu vise, nego onog koji je rasprodao sve u fransizi za novi pocetak.

 

boston over 54.5              -55   -9                                                             denver over 53.5            - 54  -3

milwaukee under 54.5      -53  -4                                                             phoenix over 51.5           - 52  -3

cleveland over 50.5          -51   -2                                                             lakers over 47.5              - 49  -2

philadelphia under 48.5   -46   -1                                                             memhpis over 46.5         - 48 -21

new york over 45.5          -46   +4                                                            golden state under 48.5  -47  -1

miami under 45.5             -45   +1                                                             clippers under 46.5         -46  +5

-----------------------------                                                                   -------------------------------

atlanta over 42.5             -44   -8                                                              minnesota over 44.5        -46   +10

indiana over 38.5             -41   +6                                                             dallas over 43.5                -44   +6

chicago over 36.5            -39   0                                                               new orleans under 44.5   -44   +5

toronto over 36.5             -38  -13                                                            oklahoma under 44.5       -41    +16

-----------------------------                                                                   -------------------------------

orlando under 36.5          -36  +11                                                            sacramento under 44.5     -40   -6

brooklyn under 37.5         -36  -4                                                              utah under 35.5                 -30   +1

charlotte under 31.5         -31   -10                                                           houston under 31.5            -29   +12

detroit under 28.5            -26   -12                                                           san antonio under 29.5      -25    -3

washington under 24.5    -24   -9                                                             portland under 28.5           -24   -3

 

generalno mnogo bolje nego sto sam mislio da ce biti prognoza. mada se mora priznati da je mnogo lakse pogadjati ove losije ekipe jer skoro uvek odu u jos veci under nego sto se ocekuje. istok je naravno mnogo lakse za pogadjati jer ipak ima neka hijerarhija timova koja se vecinom uvek ispostuje na kraju. 

standings na istoku je otprilike tu negde. osim velikog faila sa orlandom i atlantom (da zamene mesta) tu su u vrhu sve ekipe koje bi i trebale da budu. 

boston je zavrsio mnogo bolje nego sto sam prognozirao. trebao sam uzeti u obzir koliki je istok generalno krs. osim knicksa gotovo svi u vrhu imali manje pobeda nego sto je bila granica. sixersi bi skorko sigurno otisli u over da embiid nije poginuo na pola sezone. orlando i indiana su bas pozitivno iznenadile, pogotovo orlando koji je prebacio svoju granicu za cak 11 pobeda. chicago jedina ekipa koju sam pogodio tacan broj pobeda i mesto na tabeli (od ovih tezih). toronto je bas promasaj, trebao sam uzeti u obzir da ce biti ocekivanih trejdova, ali ni pre toga nisu izgledali mnogo dobro.

 

na zapadu mnogo teze, ekipe su em bolje em izjednacenije. iako raspored na tabeli nikako nisam potrefio, ipak su neke ekipe bile tu blizu oko tipovane granice. tri velika faila. memphis i oklahoma su totalni promasaji a minnesota za koje sam tipovao over je otisla i korak dalje i uzela deset pobeda vise nego sto sam ocekivao. memphis sam mislio da ce biti oko 50% bez moranta i da ce posle biti okej ali njihov 0-6 i 2-9 start nije pomogao. posle toga se vec polako moglo naslutiti da ce se predati pre ili kasnije. morant se vratio, vezali su neke pobede i onda se opet povredio i zavrsio sezonu, bane isto tako propustio veliki deo sezone a jackson uglavnom odigrao celu sezonu ipak nije bio ni blizu iz prosle sezone. oklahoma na drugoj strani je odigrala bolje nego sto je bilo ko ocekivao i ne samo to nego su zavrsili prvi (a ne deseti :ajme:). 

ocekivao sam dobre sezone minnesote i dallasa i to je lagano doslo dok sam mnogo potcenio houston i njihove nove igrace (iako sam medju retkima bio kome su pojacanja i ugovori bila sasvim ok). trebao sam uzeti u obzir samo kakav krs je igrao za houston prosle sezone: kj martin, usman garuba, josh cristopher, kevin porter jr, daishen nix, eric gordon, garrison matthews, tyty washington, bruno fernandno...vecina ovih igraca su igrali 40-50+ utakmica. garuba, cristopher, kpj, nix i washington su ove sezone sve ukupno odigrali oko 20 utakmica. to dovoljno govori koliki su bili raspad prosle sezone i da 22 pobede prosle godine uopste nije bio los skor mucenog silasa. pogoto ako uzmemo u obzir kakvo su smece bili neki od timova ove sezone.

utah san antonio i portland ocekivani raspad i prevelike granice. sacramento sam mislio da nece biti ni blizu vrhu zapada kao prosle sezone ali i dalje uprkos tome su otisli u over.

generalno zapad osim ovih na dnu svi uzeli vise pobeda nego sto sam ocekivao. a iz ove perspektive deluje da ce biti jos teze prognozirati sledecu sezonu.

 

 

mvpja cu pogoditi, mada da se nije skrsio embiid verovatno bi imali b2b mvpja opet. tatum kao drugi je smesno, realno nije ni blizu ovih ludaka i bas ne vidim kako ce u buducnosti uzeti jer jednostavno nema brojke niti je dobar kao ovi ostali konkurenti. sga i doncic spomenuti kao kandidati ako im ekipe budu imale dobre sezone, sto se i obestinilo. bice velika borba izmedju njih za drugo mesto.

 

dpoy - ni blizu. mobley em bio povredjen em nije odigrao onako kako se mozd ocekivalo a i cleveland je bio okej, nista specijalno. nije pomoglo ni to sto bas kada je mobley bio povredjen cleveland imao skor nekih 19-1...

gobert uzima trofej a nisam ga ni spomenuo :ajme: svi su ocekivali njegov lagani raspad a na kraju se ispotavilo da je celu proslu sezonu vukao povredu i da je sada zdrav i kao takav se vratio opet tamo gde je bio sa utahom. wembanyama deluje da ce biti u vrhu u glasovima. brutalni drugi deo sezone i verovatno visestruki osvajac ove nagrade u buducnosti. davis, adebayo isto dobijaju glasove ali nisu blizu gobertu. 

 

roy - bio sam blizu ;D wembanyama ipka klasa ili dve iznad holmgrena. konacno su ga stavili kao centra i covek isporucio. 

 

6man - kuminga sigurno nece uzeti. favorit je jedno vreme bio bogdanovic, pa monk i sada ce pobednik izgleda biti naz reid sto je malo bezveze jer je neke od svojih najboljih partija odigrao kao stareter kada je karl towns bio out.

 

coy - nece biti jenkins, iako je odradio vrlo dobar posao sa ovim igracima sa ulice. bice oni opet izuzetni od sledece sezone. nagradu ce najverovatnije uzeti daigneualt. sasvim zasluzeno. tu su jos i jamahl mosley, joe mazzulla, finch, thibs, bicky, pa i nurse.

 

mip - edwards jeste ubacio u novu brzinu ali najverovatnije nema od nista od nagrade. favoriti bi trebali biti maxey i moj izbor coby white.

 

eoy - trebalo bi da bude stevens...

 

 

moji izbori za nagrade

 

mvp - jokic sga doncic antetokounmpo brunson

roy - wembanyama holmgren lively

dpoy - gobert davis adebayo

6man - bogdanovic monk reid

coy - daigneault mosley mazzulla

mip - white divincenzo brunson

 

all-nba

 

brunson sga doncic antetokounmpo jokic

edwards tatum leonard davis gobert

james booker durant george adebayo

 

all-defense

 

gobert adebayo davis wembanyama jones

isaac suggs mcdaniels white holmgren

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2024 at 11:10 AM, DameTime said:

Da, upravo to. Ja uvek imam kognitivnu disonancu što se toga tiče, ali to opet zavisi od naših preferencija. Meni lično je veoma bitno da, pored košarkaškog skillseta koji cenim, igrač ima i neke druge pozitivne osobine na terenu i van njega - da je pristojan, kulturan u ophođenju sa medijima i navijačima, nije prljav igrač, da je borben i takmičarski nastrojen bez obzira na protivnika s druge strane, da van terena nema ekscesa tj. vodi računa o svojoj sportskoj personi. Ne mogu da sve to odvojim pošto smatram da sve navedeno čini njega kao sportistu kog ja poštujem i gotivim. Isto mislim i za muzičare i glumce; neće neko od njih postati lošiji kad ja saznam da je npr. tukao ženu, ali moj odnos prema njemu će se neminovno promeniti. Naravno, mi te ljude zapravo ne poznajemo pa je sasvim realno da kad-tad možemo saznati nešto negativno što može narušiti našu sliku o njima.

Ali opet, nemoguće je da određeni nastupi u javnosti baš ništa ne govore o njihovim osobinama.

sad tek ovo vidim. ima stvari koje su neoprostive. koliki god genij bio, ja nikad nisam pogledao film od Polanskog nakon što sam saznao da je monstrum. Kobea nisam nikad volio, ali ne razumijem kako se ljudi kojima je najdraži igrač mogu pravit da nije silovatelj.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

sad tek ovo vidim. ima stvari koje su neoprostive. koliki god genij bio, ja nikad nisam pogledao film od Polanskog nakon što sam saznao da je monstrum. Kobea nisam nikad volio, ali ne razumijem kako se ljudi kojima je najdraži igrač mogu pravit da nije silovatelj.

 

Same. A ovo što sam rekla neće postati lošiji, mislila sam lošiji glumac, muzičar ili košarkaš (po skillsetu), ne kao osoba 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kaze woja da se milwaukee 'priprema' za scenario gde nece biti giannisa u prvoj utakmici. deluje da se jos uvek ne zna kada ce se vratiti i da ta prognoza od par nedelja je tacna...

Link to comment
Share on other sites

Jes bio zver Blake ali i najbolji pokazatelj kako brzo propadaju te atlete kad ih eksplozivnost napusti. Čak je i probao neki pravolinijski šut da razvije i generalno je imao solidan osećaj za igru. Takođe je bio dosta loš defanzivac za tako monstruoznog atletu. Na kraju korektna karijera ali bih ipak rekao da je ispao malo i underachiever.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Grunf said:

Nisam freetrow, ali mislim da svi moraju napraviti nove naloge, tj. oni stari od prošle godine su poništeni.

Auuu. Nije mi palo na pamet da to treba da napominjem. Da, naravno, sve je obrisano. Ja se još čudim zašto kako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Radalek said:

To ce im pomoci protiv Sote cija se odbrana zasniva na tome da sjajno brane obruc i trojke i teraju protivnike na midrange. Ali idu na Sunse protiv kojih imaju 0-3 u regluarnoj sezoni gde s gubili sa 10-15 razlike u proseku. Bukvalno najgori moguci matchup protiv midrange igraca kao KD i Book.

agreed. KAT i Gobert u petorci im neće biti nikakva prednost u obrani. Sunsi imaju petorku s 3 vrhunska šutera, a četvrti šutira najbolje u karijeri. Mislim da Wolvesi ispadaju i 1. rundi, zajedno sa Thunderom.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jes bio zver Blake ali i najbolji pokazatelj kako brzo propadaju te atlete kad ih eksplozivnost napusti. Čak je i probao neki pravolinijski šut da razvije i generalno je imao solidan osećaj za igru. Takođe je bio dosta loš defanzivac za tako monstruoznog atletu. Na kraju korektna karijera ali bih ipak rekao da je ispao malo i underachiever.

Jeste underachiever ali sasvim dobra karijera. 

Malo su prosle ispod radara njegove igre u Detroitu, posebno prve 2 sezone. Tu je mnogo vise koristio sut sa poludistance i za 3 poena i playmaking ali falilo je motiva usled svega sta se desilo sa Klipanima. 

Mora se reci da je stavio Klipane na mapu, tuzna fransiza su bili prije njegovog dolaska a od tada su bili u zizi javnosti.

 

Lob city je morao uzeti barem 1 ako ne i vise titula, brutalnu su ekipu imali.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jes bio zver Blake ali i najbolji pokazatelj kako brzo propadaju te atlete kad ih eksplozivnost napusti. Čak je i probao neki pravolinijski šut da razvije i generalno je imao solidan osećaj za igru. Takođe je bio dosta loš defanzivac za tako monstruoznog atletu. Na kraju korektna karijera ali bih ipak rekao da je ispao malo i underachiever.

Ovo mi pada na pamet kad pomislim na Giannisa i težu ozljedu. Teža ozljeda koljena ili ahilove tetive ga preko noći pretvara u roleplayera.

2 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Jeste underachiever ali sasvim dobra karijera. 

Malo su prosle ispod radara njegove igre u Detroitu, posebno prve 2 sezone. Tu je mnogo vise koristio sut sa poludistance i za 3 poena i playmaking ali falilo je motiva usled svega sta se desilo sa Klipanima. 

Mora se reci da je stavio Klipane na mapu, tuzna fransiza su bili prije njegovog dolaska a od tada su bili u zizi javnosti.

 

Lob city je morao uzeti barem 1 ako ne i vise titula, brutalnu su ekipu imali.

Najgora u ligi i predmet sprdnje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...