Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ovo je vec klasicno trava je bila zelenija u moje vrijeme. Jokic je ofanzivno vrlo vjerovatno najkompletniji centar ikad. On bi u apsolutno svakoj eri kosarke nasao nacin da dodje do svog ucinka. 

Ti beše nisi Srbin?

 

Svaka čast na razmišljanju.

Link to comment
Share on other sites

ne znam na kojim drogama je uini od jutros ali nema nikakve sumnje da je sada najtalentovanija liga. ako je skauting bolje nego sto je bilo, ako su treneri bolji nego pre, ako je fizio osobolje i cela medicina bolja nego ikada, pa cak i generalni menadzeri i sveukupno executivei™ pametniji nego ikada, zasto igraci ne bi. i to nisu samo 'bolji suteri', igraci su i mnogo bolji defanzivci, bolje atlete, kao i pametniji i takticki bolje potkovaniji.

ne treba ici dalje nego videti da ima 10-12 nesevernoamerikanaca medju pedesetak najboljih igraca u ligi. u uinijevo zlatno doba toga nije bilo ni blizu.

 

i hiljaditi put, nisu problem igraci sto 'ne igraju odbranu' nego silver i njegova ideja da se apsolutno oteza igranje odbrane na svaki moguci nacin. samim tim je i sudijama javljeno da maksimalno dopustaju napadacima da rade sta zele i otuda ovakvi rezultati.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:


Apsolutno banaliziranje. Igraci su nikad vjestiji i to nije samo sut u pitanju. Dribling, kretnje, citanje igre. Bukvalno sve na nikad visoj razini. U najjacim ekipama lige dns fakticki imas startne petorke gdje svih 5 igraca moze napasti s loptom na sve nacine. Tip staticnih 3&D igraca koji se muce spustiti loptu na parket je fakticki izumro. Sve je krenulo sa 2014 Spursima i Warriorsima nakon sto ih je Kerr preuzeo. 

Ovo jednostavno nije tacno.

Igraci danas, tu mislim na vecinu iliti nekog prosecnog NBA igraca recimo, jesu fizicki nadareniji, da se tako izrazim, ali mahom dolaze nepripremljeni u ligu i potrebno im je dosta vremena da se prilagode onome sto se zahteva od njih. Tu pre svega mislim na igrace koji u ligu ulaze kao tinejdzeri, a nisu ni blizu statusa generacijskog talenta poput Luke, Vembija ili cak ni klasu ispod.
Za razliku od njih dvojice i slicnih, gde se unapred zna da ce pre ili kasnije postati vodeci igraci svojih fransiza te imati nepromenjenu ulogu, velika vecina u ligu ulazi kao tinejdzeri koji su bili glavne zvezde svojih srednjih skola ili koledza u prvih godinu, eventualno dve. Sto znaci dosta izolacijske kosarke, igra sa loptom u rukama vecinu vremena i vrlo malo zahteva u defanzivi koji treba da ispune.
Onda kada dodju u ligu i od njih se zahteva nesto potpuno drugacije, dolazi do situacija da pojedini ni propisan blok ne umeju da postave, iz prostog razloga sto nikada pre nisu imali potrebu za takvim necim.

Ali ako ne verujes na rec bumerima meni i @uini, evo sta na tu temu ima da kaze najvece trenersko ime lige, pre samo nekoliko dana

Uostalom, pogled na nekih 5-10 najboljih igraca lige danas, i nacin odnosno razlozi zbog kojih dominiraju igrom, dosta govore u prilog tome.
Pocev od Jokica, koji je verovatno najneatleticniji igrac u citavoj ligi, pa Luke, za koga svi kazu da je strasno spor itd.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Slabo se priča o odličnoj seriji Cavsa, pa iako Donovan Mitchell verovatno nije lik koji kao najbolji igrač ekipe može da osvoji prsten, voleo bih da urade nešto u PO I pomrse račune mnogima.

 

@uini izgleda da moraš da pojačaš produkciju oko Merrilla

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Tu pre svega mislim na igrace koji u ligu ulaze kao tinejdzeri

 

Valjda razlikujemo izmedju onih koji su usli u ligu sa 19/20 i onih koji ulaze posle koledza. A ranije tih od 19 godina nije ni bilo. 

 

A sada stvarno ima rukija koji nisu superstari (niti ce to biti 99%) a igraju ko matori.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Ovo jednostavno nije tacno.

Igraci danas, tu mislim na vecinu iliti nekog prosecnog NBA igraca recimo, jesu fizicki nadareniji, da se tako izrazim, ali mahom dolaze nepripremljeni u ligu i potrebno im je dosta vremena da se prilagode onome sto se zahteva od njih. Tu pre svega mislim na igrace koji u ligu ulaze kao tinejdzeri, a nisu ni blizu statusa generacijskog talenta poput Luke, Vembija ili cak ni klasu ispod.
Za razliku od njih dvojice i slicnih, gde se unapred zna da ce pre ili kasnije postati vodeci igraci svojih fransiza te imati nepromenjenu ulogu, velika vecina u ligu ulazi kao tinejdzeri koji su bili glavne zvezde svojih srednjih skola ili koledza u prvih godinu, eventualno dve. Sto znaci dosta izolacijske kosarke, igra sa loptom u rukama vecinu vremena i vrlo malo zahteva u defanzivi koji treba da ispune.
Onda kada dodju u ligu i od njih se zahteva nesto potpuno drugacije, dolazi do situacija da pojedini ni propisan blok ne umeju da postave, iz prostog razloga sto nikada pre nisu imali potrebu za takvim necim.

Ali ako ne verujes na rec bumerima meni i @uini, evo sta na tu temu ima da kaze najvece trenersko ime lige, pre samo nekoliko dana

Uostalom, pogled na nekih 5-10 najboljih igraca lige danas, i nacin odnosno razlozi zbog kojih dominiraju igrom, dosta govore u prilog tome.
Pocev od Jokica, koji je verovatno najneatleticniji igrac u citavoj ligi, pa Luke, za koga svi kazu da je strasno spor itd.

 

Ti rookie igraci o kojima govoris imaju veliku minutazu i ulogu samo u najlosijim ekipama lige gdje se mogu istrpit njihove mane. U iole boljim takvi igraci imaju minutazu samo kad je pola ekipe polomljeno ili u garbage timeu i provode sezonu u G ligi dok se ne prilagode ligi. Kao takvi oni se apsolutno ne mogu uzeti kao ikakva referenca za opceniti nivo skilla u ligi. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sombor Shuffle said:

Atlanta je uz Indijanu ekipa koja igra u najbrzem ritmu ove sezone. Rekao bih da to rade smisleno, jer su defanzivno toliko losi, da im ne preostaje nista drugo, sem da probaju da pobede na "poen vise" taktiku.

 

Za mene je Snyder katastrofalno razočaranje. Ima Atlanta dosta igrača koji su sposobni da igraju dobru odbranu - Murray, Johnson, Capela, Okongwu, pokojni Hunter...a izgledaju užasno na toj strani i uopšte se ni ne trude, kao da ih je sve zahvatio Traeyoungitis.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

ne znam na kojim drogama je uini od jutros ali nema nikakve sumnje da je sada najtalentovanija liga. ako je skauting bolje nego sto je bilo, ako su treneri bolji nego pre, ako je fizio osobolje i cela medicina bolja nego ikada, pa cak i generalni menadzeri i sveukupno executivei™ pametniji nego ikada, zasto igraci ne bi. i to nisu samo 'bolji suteri', igraci su i mnogo bolji defanzivci, bolje atlete, kao i pametniji i takticki bolje potkovaniji.

ne treba ici dalje nego videti da ima 10-12 nesevernoamerikanaca medju pedesetak najboljih igraca u ligi. u uinijevo zlatno doba toga nije bilo ni blizu.

 

i hiljaditi put, nisu problem igraci sto 'ne igraju odbranu' nego silver i njegova ideja da se apsolutno oteza igranje odbrane na svaki moguci nacin. samim tim je i sudijama javljeno da maksimalno dopustaju napadacima da rade sta zele i otuda ovakvi rezultati.

 

 

Ja sam recimo siguran da bi najbolja petorka iz 80tih ili 90tih pa čak i iz 2000tih pregazila najbolju petorku sada u bilo kom finalu na 4 dobijene.

 

Izuini, ali uini nije drogiran nego je gledao Nba i pre ovog današnjeg.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Za mene je Snyder katastrofalno razočaranje. Ima Atlanta dosta igrača koji su sposobni da igraju dobru odbranu - Murray, Johnson, Capela, Okongwu, pokojni Hunter...a izgledaju užasno na toj strani i uopšte se ni ne trude, kao da ih je sve zahvatio Traeyoungitis.

Na papiru da, ali kad ih pogledas, sve ti bude jasno. 
Treja je postalo nemoguce sakriti i ekipe to maksimalno eksploatisu. Kapela vise nije ni senka one defanzivne atletske zveri iz Hjustona. To se vidi na obe strane terena, jednostavno je izgubio na skocnosti i eksplozivnosti pa niti je alej ap pretnja kao nekada, a ni zastita obruca nije na tom nivou, kao ni pikenrol odbrana. Dosta su povrede uticale, a polako i ulazi u ozbiljne godine za centra.
Marej i Dzonson jesu dobri defanzivci ali ne i elitni, kao sto je Kapela nekad bio. Cak i da jedan od njih to jeste, opet je tu previse rupa koje treba zakrpiti. Hanter duplo vise vremena provodi na rehabilitaciji nego na terenu. Ne vidim da bi prebacivanje Okongvua da igra vecinu svojih minuta sa starterima nesto promenilo. Pokusali su i to, nije davalo znacajnog rezultata.

Mislim da njima verovatno sledi jedan totalni rebuild, nesto poput Vasingtona. Ako ne u februaru, onda na kraju sezone, posto mozda pokusaju da poprave stvari do kraja sezone, a to poslednje plejin mesto ce verovatno biti otvoreno do samog kraja, jer ni Bruklin i Toronto nisu nista bolji.
Ne bih ih stavljao u isti kos sa predjasnjim ekipama Vasingtona, jer su mi uvek delovali smislenije i talentovanije rekao bih. Vise mislim u smislu da ne postoji opcija za koju bi mogli da trejduju a da bi im donela bilo kakav znacajan pomak, jer im najveci problem lezi upravo u fransiznom igracu.
Mislim da jedini nacin da naprave stvari funkcionalnim a da Trej ostane, bi bili da dovedu jos jednog superstara, ali neko bas ozbiljno ime. To bi mogli da budu jedino Janis ili Embid, mozda jos par imena, ali ja mislim da su sanse za to prakticno nepostojece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, propolis said:

 

 

Ja sam recimo siguran da bi najbolja petorka iz 80tih ili 90tih pa čak i iz 2000tih pregazila najbolju petorku sada u bilo kom finalu na 4 dobijene.

 

Izuini, ali uini nije drogiran nego je gledao Nba i pre ovog današnjeg.

 

80te: Magic, MJ, Bird, Barkley, KAJ

90te:Stockton, MJ, Pippen, Malone, Hakeem

'00te:Nash, Kobe, Lebron, Timi, Shaq

 

Koja je najbolja petorka sada? Luka, SGA, Tatum, Janis, Jokic?

Link to comment
Share on other sites

popovich je poslednjih godina vise terorista nego neki mozak. ono sto je radio par sezona gde se vise tvrdoglavo fokusirao na mrtvi mid-range nego na trojke je bilo bas sramotno. ove sezone mu trebalo 25 utakmica da skonta da sochan nije za pleja i da konacno stavi jonesa u startnu postavu. usput je i kao shadow gm failovao dosta.

 

sto se tice era, dovoljno je pogledati sta rade defanzivci ovih godina u odnosu na pre 15-20-25-30 godina. razlika nebo i zemlja. samo zato sto je tada liga dozvoljavala tucu i svekupunu agresiju ne znaci da su tada igraci bili bolji defanzivci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...