Jump to content

Recommended Posts

Ja sam ga prvi put gledao sad u nedelju protiv Toronta, blokade i defanzivno prisustvo koje donosi su ujedno i najimpresivnija stvar, i to ne samo zaštita obruča već i odbrana šuta za tri poena, gde je nekoliko puta naterao igrače Toronta na air ballove zbog luka kojim su primorani da izbacuju loptu usled raspona ruku. S druge strane, napadački sam vrlo negativno iznenadjen, čini mi se nekako lenj, odnosno da su ga igrači Toronta, koji jebiga jesu jedna od najfizikalnijih ekipa u ligi, u drugom poluvremenu u potpunosti isterali iz reketa, pa je lenjo pribegao pokušajima za 3p. Ne postoji bolji scenario za protivnika nego da igru igrača od 224 svede na to, gde čak nije ni pretnja na ofanzivnom skoku. Doduše, treba reći da su mu plejmejkeri bili Sohan i Tre Džons koji su prilični bezveznjaci, naročito me Sohan iznervirao low iq odlukama koje je donosio u kontinuitetu, sa sve moronskim izvodjenjem lopte nakon dva Popova tajmauta u crunch time-u.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Kako to kod njega lako izgleda, neverovatno. Najbolju post igru ima od svih, to je danas dying art nažalost. 

 

Način na koji koristi telo, ubrzanje i usporavanje, duge i kraće korake ... pivots, spins, hook shots, "jump" shots, vizija. Najinteligentniji igrač koga sam ikad gledao, kapa dole.

Edited by Darko
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

jeste jokić veliki intelektualac ali sam ubeđen da bi još solidno igrača pokazivalo sličan nivo pameti, kada bimogli da izvedu ono što on izvodi 🙃

hoću da kažem, lik je verovatno najveštiji centar kojeg smo ikada videli, plus ima meku ruku kao neki bek i sve ostalo što si naveo

Link to comment
Share on other sites

dva vezana poraza od hjustona 🥶

 

par glupih poraza kao i na početku prošle sezone ili vraćanje na staro?

 

 

da mi je neko rekao da ću plakati za foksom jednog dana, poručio bih mu da smanji opijate...

ajde, ne može hjuston večito da bude loš, visoki pikovi jbg, ali prošle sezone su bili dumpster fire

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

jeste jokić veliki intelektualac ali sam ubeđen da bi još solidno igrača pokazivalo sličan nivo pameti, kada bimogli da izvedu ono što on izvodi 🙃

hoću da kažem, lik je verovatno najveštiji centar kojeg smo ikada videli, plus ima meku ruku kao neki bek i sve ostalo što si naveo


Vreme je za konacnu Jokic vs. Sabonis diskusiju😄

Arvydas naravno ne Domantas. 😄

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ljutikrilo said:

dva vezana poraza od hjustona 🥶

 

par glupih poraza kao i na početku prošle sezone ili vraćanje na staro?

 

 

da mi je neko rekao da ću plakati za foksom jednog dana, poručio bih mu da smanji opijate...

ajde, ne može hjuston večito da bude loš, visoki pikovi jbg, ali prošle sezone su bili dumpster fire

 

Jel mozemo samo sa vama da igramo do kraja sezone?

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, ljutikrilo said:

dva vezana poraza od hjustona 🥶

 

par glupih poraza kao i na početku prošle sezone ili vraćanje na staro?

 

 

da mi je neko rekao da ću plakati za foksom jednog dana, poručio bih mu da smanji opijate...

ajde, ne može hjuston večito da bude loš, visoki pikovi jbg, ali prošle sezone su bili dumpster fire

Dobili su lani Sunse u Phoenixu jednu ako je imalo utješno. Svejedno ružni porazi. Zapravo loš start Kraljeva ali sve je to nadoknadivo u 82 utakmice dugoj sezoni. Jedino je problem šta je zapad krcat jakih ekipa. 

Link to comment
Share on other sites

Šta je sve Ante počinio goblinima, na obe strane parketa! :classic_love: Obožavam malog do imbecilnosti i već se nerviram što će sledeće sezone depresivna braća uzimati 100 miliona i time onemogućiti da Minesota ikada postane pravi contender. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Kingsi su mi bas fool's gold, nesto kao Cavsi na istoku. I Fox i Mitchell su vrlo dobri, ali nije to dovoljno protiv ozbiljnijih ekipa.

 

pogotovo kad fox ne igra

svakako im fali jedan odličan igrač ali cepaju dobar i ultra brz basket. bar je tako bilo prošle godine, ove nisam gled'o

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

jeste jokić veliki intelektualac ali sam ubeđen da bi još solidno igrača pokazivalo sličan nivo pameti, kada bimogli da izvedu ono što on izvodi 🙃

hoću da kažem, lik je verovatno najveštiji centar kojeg smo ikada videli, plus ima meku ruku kao neki bek i sve ostalo što si naveo

Slažem se da je najveštiji, ali nije samo to u pitanju. Zna kada i kako da iskoristi svoju veštinu, vidi teren bolje nego mi na TV-u. Tako da se ne slažem sa tim delom, ne verujem da ima solidan broj igrača koji bi to mogao.

 

1 hour ago, RatzenStadt said:

 

Jokić za sirotinju.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko said:

Slažem se da je najveštiji, ali nije samo to u pitanju. Zna kada i kako da iskoristi svoju veštinu, vidi teren bolje nego mi na TV-u. Tako da se ne slažem sa tim delom, ne verujem da ima solidan broj igrača koji bi to mogao.

 

ne želim da bagatelišem njegovu inteligenciju, samo hoću da naglasim da se zanemaruje veština, jer, džaba ti pregled igre, ako ne možeš da baciš pravovremen pas u trepavicu

džaba ti pamet ako nemaš footwork i igru leđima

džaba ti ideja kad treba da šutnešako nemaš meku ruku ..i tako redom

 

e sad, što se tiče pregleda igre, tu je nesumnjivi genije. opet, pomaže i kada se visok 211cm a imaš skill, vidiš mnogo bolje nego neki regularni bek.

to i dončiću pomaže da baca neke pasove, vidi preko odbrane

 

ali opet kažem, genijalan je lik, tu nema zbora, samo ne bi to puno vredelo bez ovih xy stavki

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Horium said:

Jbg, licemerno bi bilo hvaliti Jokica za takve poteze a kritikovati Dzejmsa. 

 

I u jednom i u drugom slucaju ispravna odluka imho. 

 

samo sto jokic vrlo cesto i uzima suteve za pobedu/izjednacenje iako nije ni najbolji suter u ekipi ali jeste najbolji igrac. no, nebitno, randle je sutnuo 42% i za celu sezonu je na 29,9%. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 Teoljub said:

Luka na 31.6/9.6/8.9 na 49.3 FG% i 41.3 3P% a Dallas na skoru 6-1. 

 

Ako odrzi priblizne brojke i Dallas bude u top 4 na zapadu, MVP.

Jokic i Embiid igraju bolju sezonu, ako i oni nastave ovako i njihovi timovi budu pobedjivali, nista nije sigurno.

1 hour ago, gggggggg said:

 

samo sto jokic vrlo cesto i uzima suteve za pobedu/izjednacenje iako nije ni najbolji suter u ekipi ali jeste najbolji igrac. no, nebitno, randle je sutnuo 42% i za celu sezonu je na 29,9%. 

Jokic je najbolji suter u ekipi Denvera.

10 hours ago, Darko said:

Strawther razbija, Nikola sa povredom do 30+ poena i još jednim triple double-om. Izgleda da se upisuje još jedna pobeda i to bez Murray-a. 

Pa pobedjivao je bez Mareja i u proslosti ali je ekipa u totalnom kanalu kada Jokic propusta utakmice🙂

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 Teoljub said:

Luka na 31.6/9.6/8.9 na 49.3 FG% i 41.3 3P% a Dallas na skoru 6-1. 

 

Ako odrzi priblizne brojke i Dallas bude u top 4 na zapadu, MVP.

Kako je to bolje od Jokica za sada, koji igra za ekipu koja ce da bude prva na zapadu?

 

*znam da namerno pustas bait za Jokicevce, nego me zanima objasnjenje

Edited by bosMan_jr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bosMan_jr said:

Kako je to bolje od Jokica za sada, koji igra za ekipu koja ce da bude prva na zapadu?

 

*znam da namerno pustas bait za Jokicevce, nego me zanima objasnjenje

 

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

mora miki da fura novi narativ, kad mu se srusio onaj obrva MVP

Vi ko da prvi put pratite NBA. Kad je poslednji put Lebron bio MVP? Steph? Janis? Isto to ceka i Jokica, on je zavrsio sa MVP priznanjima osim da ima toliko ubedljivu sezonu u odnosu na konkurenciju a ako Luka i Tatum nastave sa ovakvim partijamato nece biti slucaj. 

Novo ime se trazi. Nba je showbiz.

 

A sto se tice AD, rekao sam za AD da ce biti DPOY i u krugu igraca za MVP. Zao mi je sto vam to ne odgovara.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

 

Vi ko da prvi put pratite NBA. Kad je poslednji put Lebron bio MVP? Steph? Janis? Isto to ceka i Jokica, on je zavrsio sa MVP priznanjima osim da ima toliko ubedljivu sezonu u odnosu na konkurenciju a ako Luka i Tatum nastave sa ovakvim partijamato nece biti slucaj. 

Novo ime se trazi. Nba je showbiz.

 

A sto se tice AD, rekao sam za AD da ce biti DPOY i u krugu igraca za MVP. Zao mi je sto vam to ne odgovara.

Sto se Dejvisa tice, nemoj pisati u mnozini, ja ga nisam pomenuo, nece biti u krugu igraca za MVP, ali nebitno jer ga nisam pomenuo.

 

Sto se tice pitanja kada je Janis/Lebron/Stef bio MVP poslednji put, odgovor je veoma prost - onda kada su zasluzili. 
 

Moze biti da u slucaju dve prilicno jednake sezone prednost dobije novo ime, kao Embiid prosle godine, ali nece se bezveze deliti nagrada. U svakom slucaju pre vidim Tejtuma u slucaju no1 seed Bostona kao MVP nego Luku.

Ne verujem da moze da drzi procente, a jos mnogo manje verujem da ce Dalas da bude u top 3 ili 4.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...