Jump to content

EuroCup 2023/24


goldberg

Recommended Posts

Besiktas pobedio na Kanarima, umalo da Simonovic bude tragicar sa 2 promasena bacanja na +2 za goste na 7.1s do kraja. U preostalom vremenu  su domaci promasili sut za pobedu. Alimpije kao underdog ponovo odlicno radi, sada igraju sa Hapoelom i trebalo bi dase igra u Beogradu sledece srede ako ne bude nekih promena zbog bezbedonosnih procedura...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Grobarcina1992 said:

Izbaci Alimpijevic Gran Canariu Alimpijevic je postao kralj ovog sistema u Evrokupu na strani svakog pobedio osim Virtusa 

 

Prosle godine je ispao bas na Kanarskim ostrvima.

 

Mnogo je jaca bila grupa "A" od grupe "B", bas je bio neuravnotezen zreb. London se poigrao sa jadnim Turk Telekomom, Prometej je zgazio Aris, Ulm je izgledao kao 16. u ACB ligi protiv Joventuta, a, eto, cak je i najkvalitenija ekipa "B" grupe ispala od 6. iz grupa "A".

 

Ispadanje branica titule osim sto, naravno, znaci da cemo dobiti novog sampiona, znaci i da postoji realna mogucnost da cemo imati novi tim u EL sledece sezone, pa ostaje da se vidi ko ce biti 18. (a mozda i 17.) prase. Od ovih ekipa sto su ostali, Paris Basket ima ubedljivo najjaci sastav i oni ce igrati EL, Joventut ako bude osvojio igrace umesto Valencie, mislim da i Besiktas i Hapoel imaju evroligaske ambicije, London je takodje zlatna koka EL, dok Prometey, Cluj i Bourg niti mogu do kraja niti deluju da imaju evroligaske ambicije.

Link to comment
Share on other sites

Draze mi je sto su ovu raspalu Gran Canariu izbacili i pored svog guranja i usera standardnih kakvih imaju svaki jebeni mec ko da su Real ovog Eurocupa. 

Imao je Simonovic i 4p iz 2 putbacka iz ofanzivnog skoka (kojih je 5 nocas imao) u zadnji minut al zamalo onim bacanjima sve da zajebe. Jos Brussino mrtvi pogadja onu trojku sto se vrcela jedno 15x oko obruca, pakao.

Mislim da mogu i do finala doci obzirom da ove ostale ekipe nijesu nesto posebno al je bar on bolji coach od tih preko puta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, ta Gran Canaria mi je vec 2-3 sezone na vrhu liste omrazenih ekipa. Pocev od odbijanja da igraju EL (neka idu u FIBA LS onda), pa preko toga da stalno pobedjuju tako sto samo imaju dobre sutere. Bukvalno su postali simbol potonuca EC, kad sa takvom igrom i metuzalemima na spoljnim pozicijama uspevaju da budu tako uspesni.

 

Zato je i bilo lepo gledati kako ih prvo Buducnost urnise u PG, pa evo i sad kako ispadaju opet u ranoj fazi sezone. Njima uopste i nije mesto u EC, umesto njih treba da igra Unicaja i to je to.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Da, ta Gran Canaria mi je vec 2-3 sezone na vrhu liste omrazenih ekipa. Pocev od odbijanja da igraju EL (neka idu u FIBA LS onda), pa preko toga da stalno pobedjuju tako sto samo imaju dobre sutere. Bukvalno su postali simbol potonuca EC, kad sa takvom igrom i metuzalemima na spoljnim pozicijama uspevaju da budu tako uspesni.

 

Zato je i bilo lepo gledati kako ih prvo Buducnost urnise u PG, pa evo i sad kako ispadaju opet u ranoj fazi sezone. Njima uopste i nije mesto u EC, umesto njih treba da igra Unicaja i to je to.

Nije to ni toliko zbog odbijanja koliko do nedostatka nekih uslova za dvoranu i logisticke nocne more koja je to putovanje za vecinu klubova, zajebali su se one jedne godine kad su ih pustili jer pola timova nije mogla da se organizuje na dupla kola tamo ni trening da odrze jer se dolazilo nekoliko sati pred utakmice bez ako ne leti se carterima. Da ne pominjemo onaj skandal u finalu EC prosle godine kad su vozikali one iz Turk Telekoma po ostrvu nakon dolaska kako bi "propustili termin" za trening koji su trebali da odrze pred utakmicu na sta su se ovi i zalili al nikog briga nije bilo. Jednostavno ih ne zele ovi iz EL klubovi jer ne nude nista konkurentno, ne mogu da skrpe konkurentan budzet a sve i da mogu, ne ide se nikom tamo na mjesto koje je blize Africi no Spaniji.

A ekipa je takva da dobijaju vise zbog kontinuiteta jer dosta igraca tamo ostaje vise sezona + ne uzimaju previse amerikanaca i crnaca generalno, osjetljivi su na njih pa i ako dovedu nekog amera dovedu uglavnom se izbjegavaju crnci ili ako mora uzmu se ovi sa iskustvom evropskim. Pa ima vazda nekih evropljana i raznih Shurni, Happova, Lammersa, Krameri, Ferrariji, Kuric, Pangos mislim da je i Mekel tamo cak igrao 😄 

Edited by MrTwister
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, bekrinjo said:

Besiktas pobedio na Kanarima, umalo da Simonovic bude tragicar sa 2 promasena bacanja na +2 za goste na 7.1s do kraja. U preostalom vremenu  su domaci promasili sut za pobedu. Alimpije kao underdog ponovo odlicno radi, sada igraju sa Hapoelom i trebalo bi dase igra u Beogradu sledece srede ako ne bude nekih promena zbog bezbedonosnih procedura...

Meč se ipak igra u Viljnusu...

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, MrTwister said:

A ekipa je takva da dobijaju vise zbog kontinuiteta jer dosta igraca tamo ostaje vise sezona + ne uzimaju previse amerikanaca i crnaca generalno, osjetljivi su na njih pa i ako dovedu nekog amera dovedu uglavnom se izbjegavaju crnci ili ako mora uzmu se ovi sa iskustvom evropskim. Pa ima vazda nekih evropljana i raznih Shurni, Happova, Lammersa, Krameri, Ferrariji, Kuric, Pangos mislim da je i Mekel tamo cak igrao 😄 

 

Dobro, to im je pametno, zato i izgledaju dosta bolje od onoga sto se ocekuje kada se pogleda njihov sastav.

 

Samo klubovi iz Izraela uspevaju da izgledaju dobro na terenu i pored mnostva Amera individualaca u sastavu. Svi ostali se raspadaju i pruzaju dosta slabije partije sa 4 ili 5 "punjaca statistike" u svojim redovima. Dobar primer je Buducnost u sezoni 2018/19, to je bilo horor za gledanje, pa i sada sve dok nisu sutnuti Ross, Williams i MJK i umesto njih dovedeni Ferrell, Tanaskovic i Kamenjas.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Don Dusko said:

Besiktas od -18 na HT do prolaska dalje.

Može da bude Alimpije dziber još 100 puta ali kakav posao on radi sa ispodprosečnim ekipama ( Bursa i Bešiktaš) treba da mu se skine kapa. Sazreo je u ozbiljnog trenera. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Čočo said:

Može da bude Alimpije dziber još 100 puta ali kakav posao on radi sa ispodprosečnim ekipama ( Bursa i Bešiktaš) treba da mu se skine kapa. Sazreo je u ozbiljnog trenera. 

Ne bi bio ni prvi ni poslednji trener koji odlicno funkcionise u manjim klubovima, a izgubi se u vecem klubu gde su veca ocekivanja i pritisak. Zato mu sledeci korak u karijeri mora biti klub sa vecim ambicijama. Zvezda ga je brzo istrosila, zaista je bilo prerano za njega u tom momentu, ali bi trebalo da je sada iskusniji i zreliji. Ne znam da li je spreman za EL, ali recimo neki klub kojem bi ambicija bila osvajanje EC bi verovatno bio po meri.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Pa Bešiktaš lako može da osvoji EC ove godine, ja bih rekao da su favorit protiv Burga, a i u finalu ih neće čekati neka Valensija ili borderline EL ekipa nego klub koji može da se dobije na jednu utakmicu.

 

Ako se ne varam, ove sezone je na dve pobede od polufinala dalje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2024 at 10:31 AM, Chaos Is Me said:

Pa Bešiktaš lako može da osvoji EC ove godine, ja bih rekao da su favorit protiv Burga, a i u finalu ih neće čekati neka Valensija ili borderline EL ekipa nego klub koji može da se dobije na jednu utakmicu.

 

Paris Basket je mnogo jaca ekipa od Besiktasa, treba cudo da se desi da oni ne osvoje.

 

Besiktas moze da se probije do finala, a onda cemo videti da li ce biti novca za njih i WC za EL ili ce da se ponove slucajevi Bursa i Turk Telekom.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Bešiktaš je gigant i veliki brend u Turskoj na konto fudbala, ne bih njih poredio sa ovim od danas do sutra košarkaškim projektima. Svakako je pobednik serije Huventud - Pariz favorit za trofej.

Pariz - London i Bešiktaš - Burg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...