Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

171 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Podrska za odluku ABA lige da se osudi fasisticki napad na delegaciju KKCZ i da se utakmica igra pred publikom, jer Ustase su bas to i htele, da bude prazno, da se raspiruje mrznja.

 

Sport je za dobre ljude, za prijateljstvo.

 

Siguran sam da je ovo samo izolovan incident malog broja ludaka i da ce publika iskljucivo bodriti svoj klub uz postovanje protivnika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, John Terry said:

Podrska za odluku ABA lige da se osudi fasisticki napad na delegaciju KKCZ i da se utakmica igra pred publikom, jer Ustase su bas to i htele, da bude prazno, da se raspiruje mrznja.

 

Sport je za dobre ljude, za prijateljstvo.

 

Siguran sam da je ovo samo izolovan incident malog broja ludaka i da ce publika iskljucivo bodriti svoj klub uz postovanje protivnika.

Slažem se, ali .... Da se ne shvatim pogrešno, mišljenja sam da ABA liga ne bi bila dosledna i donela istu odluku kad bi uloge aktera bile obrnute....

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Azazelkg said:

Slažem se, ali .... Da se ne shvatim pogrešno, mišljenja sam da ABA liga ne bi bila dosledna i donela istu odluku kad bi uloge aktera bile obrnute....

 

Mislim da bi.

 

Jedno je kad se to desina samom dogadjaju a drugo je kad se desi van.

Ne mozes zbog 5 krelaca da uskratis uzivanje 10 000 ljudi.

 

Osim toga, prazne tribine bi bile pobeda terora i mrznje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Azazelkg said:

Slažem se, ali .... Da se ne shvatim pogrešno, mišljenja sam da ABA liga ne bi bila dosledna i donela istu odluku kad bi uloge aktera bile obrnute....

ABA liga, kao i bilo koja druga liga, mogu reagovati samo na ono sto se desava na terenu i u hali.

Za ovakve stvari su nadlezne lokalne policije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Kronostime said:

ABA liga, kao i bilo koja druga liga, mogu reagovati samo na ono sto se desava na terenu i u hali.

Za ovakve stvari su nadlezne lokalne policije.

Ne znam na koje lige ti misliš, ali bar UEFA rutinski kažnjava klubove zbog nereda navijača van stadiona prije ili poslije utakmica. A i logično bi bilo da ABA na ovo reaguje kaznom. Organizacija utakmice uključuje i bezbjednost delegacija i novinara.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, quentin said:

Ne znam na koje lige ti misliš, ali bar UEFA rutinski kažnjava klubove zbog nereda navijača van stadiona prije ili poslije utakmica. A i logično bi bilo da ABA na ovo reaguje kaznom. Organizacija utakmice uključuje i bezbjednost delegacija i novinara.

UEFI je morao da se dogodi jedan Hejsel pa da pocne da reaguje na takve stvari.

Do duse, imali su i podrsku medju pojedinim tadasnjim politicarima koji su poostrili zakonske kazne za nasilje na i van sportskih terena kao npr Margaret Tacer pa su Britanci i danas mirni u UK kad su u pitanju sportske priredbe.

Dzaba da ABA bilo sta uradi kad ce mamlazi biti na slobodi i eto ih na sledecoj utakmici.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kronostime said:

UEFI je morao da se dogodi jedan Hejsel pa da pocne da reaguje na takve stvari.

Do duse, imali su i podrsku medju pojedinim tadasnjim politicarima koji su poostrili zakonske kazne za nasilje na i van sportskih terena kao npr Margaret Tacer pa su Britanci i danas mirni u UK kad su u pitanju sportske priredbe.

Dzaba da ABA bilo sta uradi kad ce mamlazi biti na slobodi i eto ih na sledecoj utakmici.

:default_coffee:

Hejsel se desio na samom stadionu, nema veze sa ovim o čemu govorimo.

Ali svejedno, bezbjednost gostujuće delegacije i novinara mora da bude obaveza domaćina, bar tokom samog sportskog događaja i transporta do i od aerodroma. Da se sranje desilo u nekoj konobi u Zadru ne bih tako mislio, ali ovo bi moralo da bude bar novčana kazna za KK Zadar.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, quentin said:

Hejsel se desio na samom stadionu, nema veze sa ovim o čemu govorimo.

Ali svejedno, bezbjednost gostujuće delegacije i novinara mora da bude obaveza domaćina, bar tokom samog sportskog događaja i transporta do i od aerodroma. Da se sranje desilo u nekoj konobi u Zadru ne bih tako mislio, ali ovo bi moralo da bude bar novčana kazna za KK Zadar.

Bezbednost bilo koga bilo gde je obaveza policije - domacin moze samo da zamoli za pojacane mere bezbednosti i nista vise.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kronostime said:

Bezbednost bilo koga bilo gde je obaveza policije - domacin moze samo da zamoli za pojacane mere bezbednosti i nista vise.

Sad se vraćamo na isto - zašto onda UEFA žestoko kazni klubove kad se navijači pobiju na ulici?

Klub je organizator i mora da obezbijedi uslove za gostujuću delegaciju i novinare. Naravno da to moraju da koordinišu sa policijom, ali na klubu je odgovornost iz perspektive lige. Dalje je između kluba i policije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, quentin said:

Sad se vraćamo na isto - zašto onda UEFA žestoko kazni klubove kad se navijači pobiju na ulici?

Klub je organizator i mora da obezbijedi uslove za gostujuću delegaciju i novinare. Naravno da to moraju da koordinišu sa policijom, ali na klubu je odgovornost iz perspektive lige. Dalje je između kluba i policije.

UEFA je UEFA i zaduzena je za fudbal, dok je FIBA zaduzena za kosarku.

Svaka organizacija ima svoja pravila kojih se pridrzava i predlazem ti da pitanja uputis njima kao i odgovarajucim drzavnim organima zaduzenim za javni red i mir.

Ja ti nisam adresa za ta pitanja. :default_coffee:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno grozno je ovo sto se desilo. Treba spustiti loptu. To su izolovani slucajevi po mom mišljenju. Ljudi naprave gluposti, pravili su ih najvise, da budem iskren, u Podgorici i Beogradu. Evo sad i Zadru. Ne mogu "normalni" ljudi iz regiona biti uskraćeni dobrih stvari zbog sačice debila. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Naravno grozno je ovo sto se desilo. Treba spustiti loptu. To su izolovani slucajevi po mom mišljenju. Ljudi naprave gluposti, pravili su ih najvise, da budem iskren, u Podgorici i Beogradu. Evo sad i Zadru. Ne mogu "normalni" ljudi iz regiona biti uskraćeni dobrih stvari zbog sačice debila. 

Za Podgoricu ne znam ali kada se zadnji put desio napad na rukovodstvo kluba i novinare iz druge zemlje u Beogradu ???

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Nele said:

Za Podgoricu ne znam ali kada se zadnji put desio napad na rukovodstvo kluba i novinare iz druge zemlje u Beogradu ???

Ne zeljeci da mjerim stepen tj velicinu djela, saglasan sam da do sada nisu nigdje napadnuti rukovodioci, makar ne da ja znam i da je bilo u medije. Ne zelim da nabrajamo sta se sve desavalo periodično svih godina. Poenta je da je sve to proslo i da je sada skoro pa nemoguće da se stvari ponove. Periodičnih ekscesa ima svuda. Mislim da treba znati i opraštati a onome koji radi lose stvari neka ide na obraz. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Azazelkg said:

Slažem se, ali .... Da se ne shvatim pogrešno, mišljenja sam da ABA liga ne bi bila dosledna i donela istu odluku kad bi uloge aktera bile obrnute....

Kakav je to odnos ABA lige prema nama pa imas to misljenje? Zvezda je bukvalno slala kriminalce na teren da ometaju zagrevanje igraca Buducnosti, pa jedan covek iz hale nije izbacen, a trebalo je cela hala da se isprazni. Isto vazi i za Buducnost i Podgoricu.

Uvek neka zavera protiv nas, a KKCZ i KKP maltene drze ligu u saci i pitaju se za sve. Na stranu sto je suludo zabraniti navijace na utakmici zbog izolovanog incidenta na ulici, koji nema nikake veze sa Zadrom kao kosarkaskim klubom.

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Da je u Bgd-u napadnut član UO Zadra i njegov prijatelj, koji su bukirali hotel u kojem nije odseo KK Zadar i koji nema protokolarni nadzor policije, da li bi imalo smisla da se sutradan zbog tog incidenta igra u praznoj Areni?
Uzgred, novinari su napadnuti ne zato što su to zvezdini novinari, već zato što su u glavama tih šovinista dovoljno kvalifikovani za ulogu mete samo zbog posedovanja srpskog pasoša jer i prijatelj člana UO možda navija za Partizan, i iz tog ugla hejta prvenstveno ka CZ predstavljao bi kolateral u ovom slučaju, što je besmisleno i komentarisati.
Sada je to isključivo jurisdikcija i obaveza policije i to uz nadzor i više instance od lokalne, koja i ne vidim kako je mogla ovo da spreči...jer motiv u ovom slučaju nije šala.
A ako je ikom od gradjana Zadra drago što su njihovi sugradjani organizovali ovakvo gostoprimstvo sportskoj delegaciji...(važi i za bilo kog splićana i ono iživljavanje nad srpskim vaterpolistom) neka im je daleko lepa kuća.
Takvoj glavi bi u bilo kom "Zadru", "Splitu", lokacija je nebitna, ulepšalo dan i da je srpskog novinara ujeo pas lutalica u centru grada.









  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, srlepajce said:

 posle 30 god

tuga


Pa Olujom lako ocistis svoje dvoriste, to je to sto su ljudi ovde de fakto i trazili. Izolovani slucaj (50. na tekmama Zadar - Zvezda u Dalmaciji). 
Mislim da je ipak ovo sve posledica provokacija Nebojse Covica i velikosrpskog hegemonizma. Komsije tu nista same nisu krive. 

Ali da ne skrenemo levo od Albukerkija i ostanemo fer i sportski i pozdravimo kao i obicno Zadrane toplim aplauzom u Beogradu. 
Meni je jedino zao Arijana Lakica, kako se taj decko mora osecati danas u tom cirkusu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...