Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Nisam nesto raspolozen zbog ovog vremena pa cu da napisem bez ovijanja u oblande: ko misli da je Zvezdin problem odbrana, nista ili malo sta zna o kosarci.

 

Da je ovo Radonjina Zvezda, pricali bi da li nam je odbrana bila dovoljno dobra ili ne. Posto ekipa nije tako koncipirana mi cemo dobijati/gubiti utakmice iskljucivo zbog: da li nam je bio dovoljno dobar napad ili ne, odnosno efikasan. To ne znaci da necemo ponekad igrati i dobru odbranu, ali ce nam retko ishod meca zavisiti od toga.

 

Isti je slucaj i sa Partizanom kada ih toliko pominjete. Skoro su pisali dal protiv Igokee ili Bajerna pomesao sam, kako je jedno poluvreme bilo dobro (zbog odbrane) a drugo lose, dok je Zeljko izjavio na koneferenciji potpuno suprotno koje je poluvreme bilo dobro (zbog napada) a koje lose. Ljudi ne obracaju paznju na to, imaju neku svoju verziju i to je to. Iako sam im sve najavio i prethodne sezone na 4-9 i sad kad su startovali lose. Ali ne zarezuju cinjenice, kao i kod nas, uglavnom su lupetali razloge za poraze, kao i kod nas. Ovo sto su napisali Uini i Bogoljub Gagic iznad je sustina.

 

Budemo li podigli procente efikasnosti cesce cemo pobedjivati, ne budemo li i nastavili sa ovim kao do sad, gubicemo.

  • Like 3
  • Ha-ha 8
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Taki said:

Sto je najbitnije imaju tijelo,fizikalije da mogu igrati dobru odbranu..kod njih jedino Kaminski i Andjušić tu odskaču,moza mogu nešto u nekom naletu odigrati ali generalno ispodprosječni defanzivci.

A kod nas Teo,Nedović,Nejpjer,Jago,Tobi,Davidovac,Simonović,sve loši defanzivci,pa i Mitrović,a stalno su bar dvojica trojica od ovih u petorci,nema trenera koji bi tu unapredio odbranu.

 

Mi smo 6 pozicija ispred njih po defanzivnom rejtingu, 4 pozicija ispred po primljenim poenima prosecno po mecu i 5 pozicija ispred po primljenim poenima na 100 poseda.

 

Kako to kad smo manji sajzom i imamo daleko manje atletike? Bice da kosarka nije igrica, bice da postoji i timska defanziva i IQ u odbrani i citanje igre i jos dosta drugih segmenata.

 

Mi imamo omalene Sabaza i Jaga, Nedovica i Tea koji su "cunjevi" u odbrani, nejakog Luku "muku" i "mlohavog" Davidovca ili Tobija... Dok oni nemaju cak nijednog beka omalenog sajzom, zapravo nemaju nijednog igraca na svojoj poziciji odnosno imaju sajz na svakoj poziciji kao i atleticizam, imaju Douzera-Avramovica kao top defanzivce na bekovima, Ponitku i Trifunovica koji su takodje dobri defanzivci na sf, Ledeja koji nije los defanzivac, Kaboklo je sve bolji u tom segmentu itd. Znaci na svim pozicijama imaju i sajz i defanzivce i ni u jednom defanzivnom segmentu nisu bolji od nas? Cak sta vise ispred smo za 4-5-6 timova kao sto vidis a i ti timovi koji su iza nas takodje imaju veci sajz od nas.

 

Dakle brojke ne lazu, a njihova odbrana je losija od nase. Da imas opciju da biras ili sajz a da imas ekipu koja prima vise poena ili manji sajz a da imas ekipu koja prima manje poena sta bi izabrao? (ne racunajuci napad vec samo odbranu)

 

Podsetio bih da smo odigrali 7 utakmica bez Hange koji nam je prebitan za defanzivu kao i 8 utakmica bez Lazica. Deo tih utakmica smo igrali i bez obojice. Zamislite da je Partizan odigrao 5 utakmica bez 2 najbolja defanzivca spolja u vidu Douzera i Avramovica a i sa njima su primali 90+ poena na parketu.

 

Da nam je forte defanziva Lazarevic bi igrao svih 13 meceva do sad po 20 minuta prosecno a ne 9 sa malom minutazom, a svoju minutazu bi imao i Kuzmic. Verovatno bi tako i bilo da nam je Radonja trener u ovom trenutku sa ovim rosterom i to je takodje legit. Ipak jasno je da su u ovoj koncepciji rostera oni zamisljeni da uskoce kad treba ili po potrebi za mec ap ili ako imamo povrede.

 

Dakle, koga briga sto nam je defanziva bolja od Partizanove na  uzorku od 13 meceva do sad, kad imamo 3 pobede manje. Oni imaju 3 pobede vise zbog znacajno efikasnijeg napada i to je sustina. Kada im napad nije bio dovoljno efikasan u pocetku vise su gubili. Nas skor je ovakav za sad zbog nedovoljno efikasnog napada, a tu najpre mislim na otvorene trojke i zicere. Mi i dajemo dosta ppg, ali vazniji su procenti od toga.

 

Dakle, nije problem u odbrani, vec u napadu. I to ne u neorganizovanoj igri, cak sta vise igramo jedan od organizovanijih napada u Evroligi i sa malim brojem izolacija, vec u promasenim otvorenim trojkama kojih je previse bilo i u promasenim zicerima i za to nije kriv trener.

 

Moracu da ponovim jos jednom, i znam da zvuci grubo ali ionako ne pisem da bi se dopao nekome vec zato sto ovo vidim kao de facto:

 

Ko misli da je Sferopulos kriv za neki poraz do sad, nista ili malo sta zna o kosarci.

 

Ko misli da smo zbog lose odbrane gubili meceve do sad, nista ili malo sta zna o kosarci.

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bogoljub Gagic said:

Толико шуре одбрану да су само 3 пута у 13 кола примили мање од 80, а чак 5 пута су примили 90+, али наставите да дркате њих

Čisto da ponovo pročitaš šta je napisao kolega.

Prva petorka xD

2 hours ago, K.Dot said:


Ne znam za makabi ali u partizanu cela prva petorka ne da igra i odbranu i napad nego šuri.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Пошто волите да се поредите са њима овако стоје ствари:

Шут за 2 ми имамо 53.5% они 62.1%

Шут за 3 ми имамо 33.8% они 36.7%

Слободна бацања ми 78.1% они 82.7%

То је сва мудролија, просто много боље убацују лопту кроз обруч него ми, никакву одбрану не играју боље од нас.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Sterling Brown, out since Round 9 with a knee injury, returned to action domestically and is available for Round 14 at Zvezda.

Matt Thomas, who missed four EuroLeague games, is also due back for Round 14.

Louis Olinde, who missed three games following a concussion, is listed by ALBA as available for Round 14.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zašto je Partizan primao toliko poena je za mene bila baš misterija,mislim da je Obradović svjesno uigravao neka preuzimanja rotacije ne znam ni ja šta već, pa im treba više vremena da pohvataju jer individualno nije realno da toliko poena primaju.A inače zadnje 3 u evroligi Milano 69p,Monako prije prod 72p i Panatenaikos prije produžetka 78p,a aba liga koja i nije mjerilo ali i tu su nerealno puno primali Stud centar 76,Fmp 61,Borac 56.Tako da te brojke što iznosite..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bogoljub Gagic said:

Пошто волите да се поредите са њима овако стоје ствари:

Шут за 2 ми имамо 53.5% они 62.1%

Шут за 3 ми имамо 33.8% они 36.7%

Слободна бацања ми 78.1% они 82.7%

То је сва мудролија, просто много боље убацују лопту кроз обруч него ми, никакву одбрану не играју боље од нас.

 

Igraju znacajno losiju odbranu i sve brojke do sad govore. Pritom smo igrali 8 utakmica bez Lazica i 7 bez Hange, ali hajde da potisnemo to.

 

Ali ljudi koji misle da je sajz=odbrana. 😃 😃 😃

 

Mozda u 3 vs 3 basketu.

 

A timska odbrana, IQ igraca, strana pomoci, citanje igre i protivnickih akcija, trenerski zamisli poput recimo triple switch-a da se izbegnu ili svedu na minimum missmach situacije... Sve je to odbrana kao i individualna, pa se sve to sabere i onda dobijete da smo solidno bolji po svim defanzivnim parametrima. (ponovicu sa 7 meceva bez Hange i 8 bez Lazica i vecinu tih bez obojice).

 

Super, ako je odbrana problem, hajde da igramo sad sa petorkom Hanga-Lazic-Lazarevic-Bolomboj-Kuzmic. Bili bi to najjaca defanzivna petorka u El posle Kampaco-Musa-Dek-Jabusele-Tavares. Naravno da necemo nikad igrati sa tom petorkom.

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sector said:

Koja polemika oko toga što je K.Dot napisao da najjače petorke Makabija i Partizana imaju potencijal da ispogađaju a istovremeno i pritegnu odbranu, što je 100% tačno.

 

Zvezda nema takvu petorku.

 

nije napisao da imaju potencijal već da šure u oba smera, čisto preciznosti radi, eno gore kod dropckicka quotea

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, NMX said:

Šteta što sa Realom igramo na Svetog Nikolu pa mož biti da hala neće biti puna, što zbog ovih što slave, što zbog ovih što idu što zbog ovih zvezdasrbija ali bi baš bio red da sa 20k ljudi dočekamo Facua. Da vidi šta je propustio.

 

Ako se ne varam, on je u Areni igrao samo protiv Grobara one dve prve utakmice u finalu aba?

A majstoricu nije igrao? :classic_biggrin: Igrao je i derbi u ABA ligi u regularnoj sezoni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možda sam ja pogrešio u proceni, KKP gledam samo u EL pa sam moguće i stekao pogrešan dojam o njihovoj igri a možda sam samo pod utiskom njihove igre protiv milana. Petorka PJ - Panter - Naneli- Ledej - Kaboklo realno šuri i napad i odbranu ali ako gledamo procente i napredne statisticke parametre ispade da su oni lošiji od nas a pobedjuju, nije ni to lako. Naše petorke uvek imaju dvojicu ili čak trojicu koji ne mogu da igraju odbranu, jer je nikada nisu ni igrali. Teo - Nedović - Lazić - Davidovac - Bolomboj će biti verovatno petorka koja će se suprotstaviti njihovoj gorenavedenoj. A gde su Jago, Nejpir, Rokas, Simonović, Tobi? Sve bolje i bolje.

Edited by K.Dot
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, K.Dot said:

Možda sam ja pogrešio u proceni, KKP gledam samo u EL pa sam moguće i stekao pogrešan dojam o njihovoj igri a možda sam samo pod utiskom njihove igre protiv milana. Petorka PJ - Panter - Naneli- Ledej - Kaboklo realno šuri i napad i odbranu ali ako gledamo procente i napredne statisticke parametre ispade da su oni lošiji od nas a pobedjuju, nije ni to lako. Naše petorke uvek imaju dvojicu ili čak trojicu koji ne mogu da igraju odbranu, jer je nikada nisu ni igrali. Teo - Nedović - Lazić - Davidovac - Bolomboj će biti verovatno petorka koja će se suprotstaviti njihovoj gorenavedenoj.

Nadam se da u ovoj kompilaciji Davidovac nije onaj na koga računaš da igra odbranu? Trenutno bih pre gledao Lazarevića na 4 nego njega. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Teodosic igra preko svih mojih ocekivanja, cak se i u odbrani cima kao nikada u karijeri. Postavlja se u odbrani za faulove u napadu, bori se na niskom postu, a cak je i ukrao loptu ili dve sto ne pamtim da sam vidjao od njega.

Bio sam sleptican kada je dolazio, ali bilo bi glupo zaliti se kada jedino on i Bolomboj isporuju od pojacanja, 2/10, tuga..

Teu bi trebalo samo dozirati minutazu, posebno u zavrsnicama,  ali tu bi trebao neko da istupi od pojacanja da bi se to desilo.

 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Ljudi gledaju na odbranu i napad kao da se prvo igra 20 minuta odbrana pa sledecih 20 minuta samo napad pa jedno sa drugim nema nikakve veze.

U nasoj igri je vidno da nervoza i frustracija u napadu dolazi iz toga sto nista ne mozemo da odbranimo i sto manjkom agresivnosti u odbrani na pocetku meca razigramo i uvedemo u ritam svakog protivnickog igraca, pa i kad se odlucimo da budemo agresivniji ubadaju svakakve suteve.

Nije ni cudo da u periodima u utakmici kada pogadjamo u napadu igramo i jako dobru odbranu u vecini slucajeva a sve ovo tesko da mogu da kazu statistike vec mora malo i da se gleda. 🙂

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Igor_ said:

Prosecno preko davidovca primamo 20+ sa pozicije 4 verovatno 30+ po mecu. Ali glavni problem nam nije odbrana. Svasta se moze procitati. 

 

ako je tačno to što si napisao (mada nisam baš siguran u to, pošto bi sferopulos prikucao davidovca za klupu), ni onda nam nije glavni problem odbrana, već davidovac.

ali svi znamo da naša loša odbrana nema rezervisanu jednu poziciju, već da može da dođe sa svih strana.

 

svakako će pomoći kada hanga i lazić budu igrali na maks obrtaja. neće to i dalje biti dobro generalno ali će nam pružiti mogućnost da odigramo određen broj minuta defanzive dobro u kontinuitetu. e onda samo treba materijalizovati tu dobru odbranu probacivanjem lopte kroz koš iz izglednih prilika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

ako je tačno to što si napisao (mada nisam baš siguran u to, pošto bi sferopulos prikucao davidovca za klupu), ni onda nam nije glavni problem odbrana, već davidovac.

ali svi znamo da naša loša odbrana nema rezervisanu jednu poziciju, već da može da dođe sa svih strana.

 

svakako će pomoći kada hanga i lazić budu igrali na maks obrtaja. neće to i dalje biti dobro generalno ali će nam pružiti mogućnost da odigramo određen broj minuta defanzive dobro u kontinuitetu. e onda samo treba materijalizovati tu dobru odbranu probacivanjem lopte kroz koš iz izglednih prilika.

Podatke nisam proverio da se razunemo. Ovo je na subjektivni osecaj. Makar sto se davidovca tice. A za ovo sa pozicije 4 mozes sam da vidis kako nas trpaju iz kola u kolom

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sector said:

 

Prađed jeste problem br 1. 

Pohvale za avatar ja bi iskoristio za jos jedno 7 igraca

Posle 10 godina apsolutno ravna linija za ovu bezmudasku ekipu dal pobedili ili izgubili isti je osecaj

Edited by Mile1
Link to comment
Share on other sites

4 poraza od Albe za redom kući. Poslednja pobeda pre bezmalo 9 godina gde su ih Boban, Djenka i Markus natrpali.

 

Poslednje dve po 15 razlike.

 

Pre toga dve u produžecima, lagano.

 

Ako i danas uspemo da izgubimo, ajd što će biti zaista kraj evrolige za ovu sezonu nego što će biti baš baš onako trademark blam za naš tim.

 

Mrzi me da kopam ali obe ruke dajem da Alba nema u gostima ni sa jednom ekipom skor ka sa nama. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...