Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Baš bih voleo sad od leta da vidim u klubu ponovo Tomića ili na poziciji SD ili kao asistenta Sferopulosu (sa kojim je inače sarađivao dugo godina u Oliju kao trener-asistent), ali mislim da od toga nažalost nema ništa i da je utopija…

 

Inače čovek je veoma iskusan, stručan i sposoban da radi na nekoj od ove dve pozicije u klubu, i prošao je ozbiljne sisteme - bio u jednom Olimpijakosu i dosta toga prošao i osvojio tamo… Evo sad radi kod Mesine kao asistent, znači prošao je još jedan ozbiljan sistem i ima i to još jedno iskustvo… Bio je kao igrač plej što nije uopšte zanemarljivo i što je čak prednost za ulogu asistenta (ali i SD-a) jer ti koji su nekad bili plejmejkeri dokazano i u velikom broju slučajeva dobro razmišljaju, donose kvalitetne odluke, imaju (jasnu) viziju i ideju, a kao treneri/asistenti su dobri taktičari i kreativni u istoj i idejama… Takođe iz ugla SD-a dokazano ima njuh i ume da iskopa i pronađe nekog igrača ispod radara i to kvalitetnog.

 

Pored njega voleo bih da vidim Rakočevića (kao asistent SD-u npr. ili tako nekoj poziciji uz Tomića ako bi on bio SD) i Čabarkapu na poziciji GM-a. Ova tri čoveka su ljudi koji dokazano znaju, razumeju i sposobni su da obavljaju ove funkcije i mogu da budu na ovim pozicijama, podigli bi klub na viši (EL) nivo, imaju kapacitet za taj nivo, a takođe bi i oprali klub (koliko je moguće) i doneli jednu novu i zdravu klimu po pitanju reputacije, ugleda i logistike u okviru EL.

 

Nažalost, znam da od ovoga naravno nema ništa i da je ovo samo utopija i moja pusta želja… Jer dok je Čović tu do ovoga neće doći nikad i klub neće funkcionisati košarkaški, kao i svaki drugi klub u EL. A i kao što gazda reče - "Koje je to zvučnije ime od Bagzija?"…

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Fat Zadd said:

 

 

 

Čuj samo agilniju,  nego i mnogo pametniju/inteligentniju, što se jelte može videti na mnogo primera.

Vidjeti njiov i nas tim/budzet na pocetku godine, zatim njiovu i nasu doselekciju i onda usporediti broj trofeja ove godine.

Prosto ko Gradistanac 😁

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kosta said:

Vidjeti njiov i nas tim/budzet na pocetku godine, zatim njiovu i nasu doselekciju i onda usporediti broj trofeja ove godine.

Prosto ko Gradistanac 😁

To samo znaci da njihov sportski sektor ne prati menadzment deo dok je kod nas obrnuto.

 

Uprkos losem menadzmentu smo uzeli trofeje.

Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2024 at 10:29 PM, Crni said:

Meni je takodje Gilespi prirastao za srce.

Da sam vlasnik kluba, on bi bio moja talija.

I meni. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Evo i naših momaka za KLS :

1.  Lazarević Stefan
2. Teodosić Miloš
3. Davidovac Dejan
4. Mitrović Luka
5. Lazić Branko
6. Bolomboy Joel
7. Ilić Dalibor
8. Nedović Nemanja
9. Giedraitis Rokas
10. Dos Santos Yago
11. Nikola Topić
12.Howard Thompkins III
13. Relja Radovanović

(igrači rođeni 2006. godine i mlađi)
14.Andrej Kostić
15. Stefan Marjanović

💪🔴

Edited by Čočo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Šizofrena gostovanja Nebojše Čovića se nastavljaju. Tu je likovanje, prozivanje rivala, seljoberski humor, vređanje svojih navijača. Sve hejtere je poslao u rupe, kaže tamo im je i mesto. Vidim da je prelazni rok za nas počeo i za početak bi najveće pojačanje za klub bio odlazak Čovića. 

Edited by Volter
  • Like 19
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Volter said:

Šizofrena gostovanja Nebijše Čovića se nastavljaju. Tu je likovanje, prozivanje rivala, seljoberski humor, vređanje svojih navijača. Sve hejtere je poslao u rupe, kaže tamo im je i mesto. Vidim da je prelazni rok za nas počeo i za početak bi najveće pojačanje za klub bio odlazak Čovića. 

I to je izasao posle osvajanja ABA lige a dok je bila EL zavukao se u misiju rupu. Seljak i mnogo pokvaren covek.

Tacno zna na sta se masa lozi a to je trofej ABA nebitno kako se u EL prodje. Mozemo imati i 0-34 ali to ce sve oprati domacim trofejima i da smo bolji od Partizana.

Samo sto su te rupe sve plice i plice pa nece moci jos dugo da ih salje tamo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Podrzavam to da Covic ode iz Zvezde, ali daj ne zamlacujte se s Drcelicem i tim glavama. Bukvalno su i on i sve one glave oko njega klasicne SNS telece lobanje na celu sa onim gnarom Gurovicem, i zaista ne znam na osnovu cega neko bazira optimizam. Gledao sam ono slavlje posle 0:3 i te glave kad su usle na teren i tu stale oko igraca, bukvalno mi je vise delovalo kao da su dosli kod AV na slavu, a ne da su to neki kosarkaski wannabe radnici.

 

Odvratne glave i niko ko je ikad ista pozitivno uradio za srpsku kosarku u tom strucnom smislu nije u toj ekipi. Osim ako ne racunamo to sto je Ilija napravio Nikolu Jovica, a Gurovic imao kosarkasku rolu u Indijanapolisu. Za te Drcelice, Vasice i ostale, zaista ne znam sta ih, osim pripadnosti stranci, kvalifikuje da budu u bilo kakvom opticaju za Zvezdu.

 

Covic kakav god da je smrad i muljator, je i neki kosarkaski radnik, koji je i pre dolaska u Zvezdu imao neke rezultate s FMP i bar ga je nesto kvalifikovalo. 

 

Mislim, meni je jasno da se cigani loze sad na taj momenat gde je Ostoja kao neminovno zlo dosao u KKP, ali se sklonio sa strane i doveo strucne ljude oko sebe. Ali, mi niti imamo nekog Obradovica u trenerskom smislu koji bi mogao instant da podigne pricu na visi nivo, niti bi iko bio zadovoljan da u narednih pet godina osvojimo jednu ABA ligu, koliki je ucinak SNS "strucnjaka" iz crno-belog tabora.

 

Nama ovako ne gine neki Drcelic i Alimpijevic na klupi gde cemo da se ulupavamo jos vise i da budemo dobar punching bag Partizanu. Makar da su oko te glavice neki likovi poput Rakocevica, Bjelice, Tadija, da ne kazem kulturni esalon zvezdasa, lik do sebe dovede onu spodobu Gurovica i sad iko treba da veruje da ce sutra da bude bolje nego juce. 

Edited by Markoss
  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Osim gostovanja, stigao da iskuca eksel tabele. Supermen 🤣

 

-KK Crvena zvezda Meridianbet delima potvrđuje da je najtransparentniji klub na ovim prostorima, jer je osim izveštaja o namenskom trošenju sredstava, već davao (i davaće) na uvid javnosti sve prihode i rashode kluba, plate igrača, menadžmenta

 

https://kkcrvenazvezda.rs/2024/05/23/kk-crvena-zvezda-meridianbet-izvestaj-budzetske-inspekcije-bez-ikakvih-zamerki/

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Markoss said:

Podrzavam to da Covic ode iz Zvezde, ali daj ne zamlacujte se s Drcelicem i tim glavama. Bukvalno su i on i sve one glave oko njega klasicne SNS telece lobanje na celu sa onim gnarom Gurovicem, i zaista ne znam na osnovu cega neko bazira optimizam. Gledao sam ono slavlje posle 0:3 i te glave kad su usle na teren i tu stale oko igraca, bukvalno mi je vise delovalo kao da su dosli kod AV na slavu, a ne da su to neki kosarkaski wannabe radnici.

 

Odvratne glave i niko ko je ikad ista pozitivno uradio za srpsku kosarku u tom strucnom smislu nije u toj ekipi. Osim ako ne racunamo to sto je Ilija napravio Nikolu Jovica, a Gurovic imao kosarkasku rolu u Indijanapolisu. Za te Drcelice, Vasice i ostale, zaista ne znam sta ih, osim pripadnosti stranci, kvalifikuje da budu u bilo kakvom opticaju za Zvezdu.

 

Covic kakav god da je smrad i muljator, je i neki kosarkaski radnik, koji je i pre dolaska u Zvezdu imao neke rezultate s FMP i bar ga je nesto kvalifikovalo. 

 

Mislim, meni je jasno da se cigani loze sad na taj momenat gde je Ostoja kao neminovno zlo dosao u KKP, ali se sklonio sa strane i doveo strucne ljude oko sebe. Ali, mi niti imamo nekog Obradovica u trenerskom smislu koji bi mogao instant da podigne pricu na visi nivo, niti bi iko bio zadovoljan da u narednih pet godina osvojimo jednu ABA ligu, koliki je ucinak SNS "strucnjaka" iz crno-belog tabora.

 

Nama ovako ne gine neki Drcelic i Alimpijevic na klupi gde cemo da se ulupavamo jos vise i da budemo dobar punching bag Partizanu. Makar da su oko te glavice neki likovi poput Rakocevica, Bjelice, Tadija, da ne kazem kulturni esalon zvezdasa, lik do sebe dovede onu spodobu Gurovica i sad iko treba da veruje da ce sutra da bude bolje nego juce. 

 

Niko (nadam se) nema iluziju da su Drčela i slični išta drugo do crveno bele Ostoje. Dakle, razumeju se u košarku kao marica u kriv kurac ali zaista je teško da mogu da prosipaju toliko otrova i da otvaraju frontove sa svima poput Teče. A to bi već bio neki napredak. Pošto se ne razumeju u košarku, logično bi bilo da u klub dovedu nekog sposobnog na mesto sportskog direktora koji će, što da ne, napraviti svoj tim koji će se baviti isključivo sportskim menadžmentom dok bi Drčela ili drugi crveno beli Ostoja bio zadužen za odnose sa državom i javnim preduzećima, a možda proširio i krug privatnih sponzora. Tečin problem je upravo to što je bio prethodno sportski radnik iz hobija i misli da sve zna najbolje, a ne zna ništa osim da pravi brlog. Dakle, predsednik kluba da rukovodi, predstavlja klub u koliko je ovim telećim glavama moguće u dobrom svetlu, stara se o budžetu, GM ili sportski direktor da se bavi kompozicijom tima, ugovorima i ostali, a stručni štab da bude potpuno slobodan da radi svoj posao. Teča nažalost radi tako što objedinjuje sve te 3 funkcije usput ratujući sa svima, zato treba da ode pa makar došli i ovi novopečeni bizmismeni. Očekivati u Srbiji 2024e išta bolje od toga je, nažalost, iluzija.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Mene zanima ko je sredio sudjenje u finalu sad? Imali smo brutalno dobro sudjene, cak i tamo kod njih. Nikad se nije desilo ovako nesto. E sad jel to sredio Nebojsa ili ova SNS ekipa?

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Podrzavam to da Covic ode iz Zvezde, ali daj ne zamlacujte se s Drcelicem i tim glavama.

 

Niko se ovde i ne zamlaćuje da su oni mesije koji će nas izvesti na pravi put. Chaos je delom objasnio, a za početak je dovoljno da se ne mešaju treneru u rad, tačnije da poput Čovića ne manipulišu trenerima a on to radi godinama. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
7 minutes ago, Nini3112 said:

A što? Čime smo je zaslužili? Osvojili ABA ligu? Pa ona odavno nije garancija da se bude učesnik u EL. Rezultatima i ponašanjem nismo ni blizu nje i ako je skandalozna organizacija sama EL. Ali bolje trenutno nema. Ima samo zdravije. 

Edited by Čočo
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...