Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

11 minutes ago, Crni said:

To je dojam

Posteno.

Ali trebalo bi taj dojam utemeljiti i na nekim cinjenicama osim pukog broja slobodnih bacanja, ako se vec iznosi kao aksiom. Recimo koja su bacanja problematicna.

Ono sto sam ja video da se pominje su faul Kaminskog na Nedovicu koji se ispostavio kao cist i dva faula na Jagu, za nas faul Ledeja nad Davidovcem u poslednjem minutu. 

Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, ScepanScekicSto said:

pitao covek sta je domacinsko sudjenje…

 

i jedan od pokazatelja je br faulova i br slobodnih… po mom misljenju

 

ali skoro nije bio odnos kao sinoc… sto je opet ok, ja zaista ne zivim u zabludi… 

 

ali hajde da se ne pravimo naivni, pa da se iscudjujemo i pitamo se sta je to domacinsko sudjenje… i da kao  sto neko gore napisa cak su sudije za nas navlacile…

Well, yes... but actually no. 

 

Definicija domacinskog sudjenja jeste kada sudije u situacijama koja su 50:50 (moze biti i ovakva i onakva sudijska odluka, tipa ciji je aut, tipa faul na granici, i tako neke stvari koje je tesko videti bez pregledanja snimka) u vecem broju slucajeva donesu odluku u korist domacina. Domacinsko sudjenje je i kada sudije pogrese na stetu domacina, osete bes i negodovanje i igraca, strucnog stava i domacih navijaca, pa onda prakticno prvom prilikom izvrse neku kompenzaciju (dakle podlegnu nekom pritisku domacina). 

 

Domacinsko sudjenje nije prost odnos bacanja i/ili faulova, jer za njih treba imati siri kontekst u smislu odgovora na pitanja kakva je taktika timova bila a kakav je generalno kriterijum koje su sudije zauzele u toj pojedinacnoj utakmici, da li su faulove ekipe pravile van bonusa i mahom prilikom suta pa otuda veliki broj bacanja, ili su neki bili pametniji u svom faul management-u, da li su neki jurili rezultat pred kraj pa pravili faulove, i gomila drugih pitanja s tim u vezi. Dakle gomila faktora tu utice na broj faulova i bacanja a najmanje to da li je bilo sudjenje domacinsko (odnosno da li su te faulove na granici sudili u korist domacina). Situacija koje su 50:50 nemas mnogo po jednoj utakmici, tako da ne mogu toliko da uticu na odnos. Vise uticu ove druge stvari koje sam naveo. 

 

E sad ako sam ti ovo objasnio, i ako ti posle ovoga nastavis da vrtis istu pricu, rekao bih da svaka dalja prica moze biti ili cisto zlonamerna ili se jos vise ukopavas u neko neznanje. 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Utakmica i nije bila toliko loša, bila je zanimljiva. Što se suđenja tiče, gledam NBA plej-of i tu sudije dozvoljavaju čvršću igru, tako da i sudije iz ABA lige bi mogle malo da olabave sa kriterijumom, da se ne svira sve i svašta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Juce je bilo ukupno 67 bacanja ako se ne varam. Bas puno, verujem delimicno i zbog klizavih uslova Pionira, gde je dovoljno malo guranje da se igrac izbaci iz ravnoteze i gurne na pod.

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko snimak kad Lazic igra presing na Panteru od njihovog kosa a ovaj kad nije mogao da primi loptu do nase trojke iz nemoci samo odmahuje rukom i sklanja se u stranu mislim da je negde u cetvrtoj bilo? Video sam u hali pa nisam siguran da li se videlo u prenosu. 

Link to comment
Share on other sites

Broj slobodnih bacanja treba više da brine Zvezdu, u kontekstu postignutih poena. Izveli su 42 bacanja za 85 poena na kraju, imali lošije % za 2 pts, 3 pts i FG u odnosu na protivnika. Prvi put ove sezone Partizan je uspeo da odseče protok lopte i to se baš videlo. S obzirom na to da Sferopulos dodatno skraćuje rotaciju zbog povrede Topa, a da Teo ne može da igra baš 30 minuta u fulu, zanima me šta će pripremiti za sutra. Naravno, da je Smart na vreme bio u rotaciji, druga bi se pesma pevala. Ovako i ako bude pitanje je na šta će ličiti. Treba reći i da je KKP dosta čvršće i angažovanije ušao u ovaj derbi u odnosu na prethodne, tako da sumnjam kako će skinuti gaće u G2 za neki blowout. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Volter said:

Utakmica i nije bila toliko loša, bila je zanimljiva. Što se suđenja tiče, gledam NBA plej-of i tu sudije dozvoljavaju čvršću igru, tako da i sudije iz ABA lige bi mogle malo da olabave sa kriterijumom, da se ne svira sve i svašta.

Mislim da planski sviraju mekše (sa više faulova), kako se utakmica ne bi otela kontroli u potencijalno naelektrisanoj atmosferi. Seckanje faulovima malo ublaži energiju i na terenu, ali i oko terena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, Creed Bratton said:

Ima li neko snimak kad Lazic igra presing na Panteru od njihovog kosa a ovaj kad nije mogao da primi loptu do nase trojke iz nemoci samo odmahuje rukom i sklanja se u stranu mislim da je negde u cetvrtoj bilo? Video sam u hali pa nisam siguran da li se videlo u prenosu. 

 

Lazic u par navrata odigrao takav flaster na Panteru, cisto da pokaze zasto redovno dobija titulu najboljeg odbrambenog igraca. Sad, diskutabilno da li je i ove sezone to zasluzio s obzirom da mu je dosta manja minutaza ali skill se ne zaboravlja, mogu samo fizikalije da posustanu godinama. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 5
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, No name said:

 

 

Bolomboj 1/6 iz igre, ukupno 6 p, samo dva iz igre....Rokas i Nedovic 0/10 za tri poena...Ovde sigurno mora I može bolje...

 

Gore ne moze sigurno!! 😂😂

 

Izvini morao sam, malo sale 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, srlepajce said:

IMG-20240514-175225.jpg

 

 

Reprezentativca za koga svi znamo na kom nivou igra za Srbiju, koji je sinoć jedini u KKP aplauzom ispratio predstavljanje igrača Zvezde dok mu jedan saigrač visi na obruču, drugi šutira, a trener mu nešto crta na klupi trećem, koji je u ovoj situaciji sve vreme bio oko Topića i pomogao mu da ustane - jedan deo hale sinoć proziva i peva mu pogrdljive pesme.

Jedna reč: stoka.

 

  • Like 34
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Manu said:

 

Reprezentativca za koga svi znamo na kom nivou igra za Srbiju, koji je sinoć jedini u KKP aplauzom ispratio predstavljanje igrača Zvezde dok mu jedan saigrač visi na obruču, drugi šutira, a trener mu nešto crta na klupi trećem, koji je u ovoj situaciji sve vreme bio oko Topića i pomogao mu da ustane - jedan deo hale sinoć proziva i peva mu pogrdljive pesme.

Jedna reč: stoka.

 

 

Bukvalno mi doslo da povracam.

 

Prvo, reprezentativac je. Jbt, sutra ces da navijas za njega i radujes se njegovim potezima! Kako mogu? 

Drugo, to je Aleksa, ne bilo koji reprezentativac, zasigurno neko ko ima i srca i mozga da zna kako treba da se ponasa (dobro, ajde, ono kad je bio mlad i lud pa pisao svasta protiv Partizana na drustvenim mrezama treba mu oprostiti kao sto i komsije jesu, a evo i ja mu oprastam sto je iako zvezdas zaigrao za njih). 

 

Ne razumem vredjanje ni prema kome, ma kakav idiot taj bio, ali posebno je bljutavo prema nasim igracima. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Manu said:

 

Reprezentativca za koga svi znamo na kom nivou igra za Srbiju, koji je sinoć jedini u KKP aplauzom ispratio predstavljanje igrača Zvezde dok mu jedan saigrač visi na obruču, drugi šutira, a trener mu nešto crta na klupi trećem, koji je u ovoj situaciji sve vreme bio oko Topića i pomogao mu da ustane - jedan deo hale sinoć proziva i peva mu pogrdljive pesme.

Jedna reč: stoka.

 

Mnoga skandiranja su sinoc krenula bez nekog povoda, kao da je obaveza da se nadju u repertoaru

 

Link to comment
Share on other sites

E sad i vi...pa dobro, mora da se trazi dlaka u jajetu. Te ne cuju se, te skandiraju ovom i onom, najjace da kupe one dvoglede za pozoriste i ko pisne govno stisne.

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Manu said:

 

Nije prvi put da mi kopira avatar ako se dobro sećam @DameTime 

 

Svakako, potrudi se da napraviš razliku između PJW-a i američkog Nedovića.

 

Sve za tebe. Jedan šut po kom se pamti, kao i kod Nedovića :classic_tongue:

 

P.S. Ti kažeš kopiranje, ja kažem sinhronicitet!

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...