Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Quote

Čak je i Jago dobio šansu. Izgledao je kao da ima uticajnog oca koji mu je kupio skupe patike i preko veze mu omogućio nekoliko evroligaških minuta. 

 

Plavsic oktobra meseca 2023.

 

I ja sad da se klanjam za neki ok tekst 

  • Like 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Davidovac igra za 600k i on je preplacen, Mitrovic igra za 450k (potpisao je na 3 sezone 450+550+650) i on prikazuje mnogo vise od toga koliko je placen, ovo za Nedovica je presmesno, a Lazarevic prima 250k i on je takodje preplacen.

 

Kako Telegraf nezvanično saznaje, Davidovac će zaraditi 2.100.000 evra za tri godine na Malom Kalemegdanu, odnosno 700.000 "evropskih novčanica" po sezoni.

 

 

Centar Crvene zvezde Luka Mitrović nedavno je potpisao novi, trogodišnji ugovor sa crveno-belima. Kako se može čuti, na osnovu njega će zaraditi ukupno 1.650.000 evra.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Potkačio ih je sa "pojedini/nekolicina", dok je ozloglašeni dvojac Smart-Gilespi uspeo tri puta poimence da navede:

 

 

S obzirom na to koliko u toku svakog prenosa hajpuje Teodosića, Mitrovića i nešto manje Nedovića, nisam siguran na koga je onda uopšte mislio? 

 

Preodvratan lik, kamo sreće da prenosi samo reprezentaciju... Pet puta mi je draži Kovačić koji realno nema pojma i užasan je komentator, al' makar ne gura neku svoju agendu tokom svakog prenosa i ne baca zajedljive opaske na svaki loš potez igrača na koga ima pik (po pravilu stranca).

 

Izvini Guru, nemam loše namere, ne shvataj ovo kao uvredu, ali utisak mi je da tako nešto, samo dijametralno suprotno, radiš i ti. Samo što su domaći igrači u pitanju. 

 

Mnogo košarke pratiš i znaš (time se ako sam razumeo i baviš), potpuni respekt za to, ali kad pišeš, često su u pitanju omalovažavanja i potkačinjanje naših, pre svega Mitrovića (od Davidovca si i odustao, s razlogom), pa Teodosića, Lazića, Nedovića... iz tog razloga mi i bude krivo što neko ko toliko prati (kao recimo što je i sa Darkom Plavšićem slučaj), ne može da bude potpuno objektivan iz amnioziteta prema domaćim igračima, tačnije prema situaciji u kojoj se forsira ta mantra Deje Radonjića "što više domaćih" i "jako je bitna domaća osnova". 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ovo se do sad nije desavalo, bar ja da sam ipratio da Plavsic u svojim tekstovima indirektno proziva Covica...jasno je da mu Covic nece ostati duzan za ovaj tekst, provuci ce i njega kroz pricu na nekoj turneji po jutarnjim programima...

Link to comment
Share on other sites

Mozete li pogoditi koji forumas je ovo letos pisao?

 

 

Teodosic ne moze u istu recenicu sa ostalima, on je doveden kao bek ap plej od recimo 15min i za tu opciju je odlicno resenje. Verovatno cemo imati jednog od nekoliko najboljih bek ap plejmejkera u Evroligi ako ne i najboljeg.

 

Mitrovic ce imati manju minutazu od Tobija i Bolomboja to se nekako namece. Kapiram da ce Tobi da igra 20min a ostatak da pokrivaju Bolmboj i Mitrovic jedno 14 prema 6 prosecno.

 

Lazic ce svakako biti na najmanjoj minutazu u Zvezdi do sada a mozda cak i van 12 kada budemo kompletni.

 

Simonovic je doveden kao bek ap cetvorka, Misko je zahtevao neku minutazu, u to nema sumnje, inace ga ne bi ni doveli.

 

Ono sto sam trubio od pocetka je da su Teodosic, Davidovac i Mitrovic bek ap opcije u Zvezdi. Al uzalud ljudi bili ubedili sebe da su to starteri... Sta sam sve citao tokom ovog prelaznog roka, majko mila.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Crni said:

Kako Telegraf nezvanično saznaje, Davidovac će zaraditi 2.100.000 evra za tri godine na Malom Kalemegdanu, odnosno 700.000 "evropskih novčanica" po sezoni.

 

 

Centar Crvene zvezde Luka Mitrović nedavno je potpisao novi, trogodišnji ugovor sa crveno-belima. Kako se može čuti, na osnovu njega će zaraditi ukupno 1.650.000 evra.

 

 

 

Mitrovic kao sto sam napisao 450+550+650 je tacno toliko.

 

Mitrovic sa svojim ucinkom na terenu spada u sam vrh igraca u El odnosu na plata kroz doprinos. I Teo takodje. To su vrhunski poslovi priznao to neko ili ne, kao sto su katastrofalna preplacivanja Davidovca i Simonovica i Tobija s tim da za ovog 3. niko nije ocekivao da nece da postoji na terenu cak ni u napadu.

 

Davidovac za ovu sezonu prima 600k i tu pise kako Telegraf nezvanicno saznaje a ja vam pricam zvanicno iz kluba sta je receno. E sad ako Telegraf zna bolje onda ok. Mozda je to sa bonusima ili mozda prima 2 100 000 sa 600+700+800 pa da je za prvu sezonu 600. Verovatnije da je tako onda.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ti si se letos pozivao na Telegraf...

Mitrovic treba da igra u COL BUD ili slicno, za koje pare, ne znam...ali te cetvorke bez suta, petice bez atletike niko normalan ne bi angazovao u evroligi. Niko. Nikada. Sem blesavog Covica.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni said:

Mozete li pogoditi koji forumas je ovo letos pisao?

 

 

Teodosic ne moze u istu recenicu sa ostalima, on je doveden kao bek ap plej od recimo 15min i za tu opciju je odlicno resenje. Verovatno cemo imati jednog od nekoliko najboljih bek ap plejmejkera u Evroligi ako ne i najboljeg.

 

Mitrovic ce imati manju minutazu od Tobija i Bolomboja to se nekako namece. Kapiram da ce Tobi da igra 20min a ostatak da pokrivaju Bolmboj i Mitrovic jedno 14 prema 6 prosecno.

 

Lazic ce svakako biti na najmanjoj minutazu u Zvezdi do sada a mozda cak i van 12 kada budemo kompletni.

 

Simonovic je doveden kao bek ap cetvorka, Misko je zahtevao neku minutazu, u to nema sumnje, inace ga ne bi ni doveli.

 

Ono sto sam trubio od pocetka je da su Teodosic, Davidovac i Mitrovic bek ap opcije u Zvezdi. Al uzalud ljudi bili ubedili sebe da su to starteri... Sta sam sve citao tokom ovog prelaznog roka, majko mila.

 

Sve tacno napisano kako je zamisljeno, nesto nisam video da si ti ili neko drugi pisao kako ce Nejpir da se raspadne pa da Teo mora da igra vise od 15min, da Bjelica ce da odustane tik pred pocetak sezone dok nema kvalitetnih cetvorki da ga zamene a pritim Tobi da ne postoji pa da ce Mitrovic morati da igra 20min na 4.

 

Lazic i jeste bio na najmanjoj minutazi do sada.

 

Simonovic i jeste bio zamisljen kao bek ap cetvorka.

 

Naravno da je Teo bio zamisljen za bek ap opciju (a nije ni bio starter gotovo nikad cak i ovako), kao i Mitrovic sto se videlo kod Duska, kao i Davidovac.

 

Ne secam se da ste pisali tad da ce Dusko biti smenjen, da ce se Sabaz raspasti, da Bjelica nece igrati itd. 

 

Generali posle bitke, moja omiljena kategorija.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Brat od Korneta said:

Mitrovic sa svojim ucinkom na terenu spada u sam vrh igraca u El odnosu na plata kroz doprinos. I Teo takodje.

Ne bih rekao da je za poređenje. Bez Teodosića nemamo pobedu u EL, a kod Mitrovića je upravo suprotno, što mu je veća minutaža to je lošiji učinak kluba, a jedine dve uzastopne pobede smo ostvarili bez njega. To što će on da u napadu nabije statistiku u utakmici koju će Zvezda lagano da izgubi se teško može nazvati vrhunskim doprinosom ekipi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Sve tacno napisano kako je zamisljeno, nesto nisam video da si ti ili neko drugi pisao kako ce Nejpir da se raspadne pa da Teo mora da igra vise od 15min, da Bjelica ce da odustane tik pred pocetak sezone dok nema kvalitetnih cetvorki da ga zamene a pritim Tobi da ne postoji pa da ce Mitrovic morati da igra 20min na 4.

 

Lazic i jeste bio na najmanjoj minutazi do sada.

 

Simonovic i jeste bio zamisljen kao bek ap cetvorka.

 

Naravno da je Teo bio zamisljen za bek ap opciju (a nije ni bio starter gotovo nikad cak i ovako), kao i Mitrovic sto se videlo kod Duska, kao i Davidovac.

 

Ne secam se da ste pisali tad da ce Dusko biti smenjen, da ce se Sabaz raspasti, da Bjelica nece igrati itd. 

 

Generali posle bitke, moja omiljena kategorija.

 

 

Ti ne kapiras poentu, uvek ide prica kako su Mitar, Deda i ostali poluamateri tu  da popune broj, a kako krene sezona isti postanu nosioci, onda cudjenje zasto smo 16.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni said:

Ti si se letos pozivao na Telegraf...

Mitrovic treba da igra u COL BUD ili slicno, za koje pare, ne znam...ali te cetvorke bez suta, petice bez atletike niko normalan ne bi angazovao u evroligi. Niko. Nikada. Sem blesavog Covica.

 

Mitrovic nije anagozavan kao cetvorka nego kao petica. Petica bez atletike ima dosta u Evroligi a ima i cetvorki bez suta za 3 poena. 

 

Poenta price je da je Mitrovicev doprinos na terenu daleko iznad toga koliko je placen.

 

Igraci poput Sengelije, Da Silve, Endiajea, Inglisa (koji je doduse 4/5 al je 5 igrao vise u odsustvu Dejvisa), Riversa bolje i da ne sutiraju za 3 poena jer sutiraju ipod 25% sto se i ne isplati da sutiraju uopste a imas i Dzon Brauna i Sikmu nisu sutirali za 3 uopste. 

 

Davidovac je sutirao sa pristojnim procentima za 3 ali on je jasno puno losiji na 4 od Mitrovica jer sut za 3 poena nije u par najvaznijih aspekata igre kod cetvorki. Takodje dosta cetvorki uzima tek 1 sut za 3 po utakmici cak i manje sto znaci da to nije nesto sto pravi razliku osim kod igraca koji uzimaju 3+ suta sa te pozicije kojih je malo.

 

Sto se tice spejsinga moguce je ako imas peticu koja moze da rasiri kao sto je to Bolomboj koji je sutirao pristojnih 33% za 3, a ponekad je igrao i u paru sa Tobijem koji je bolje da nije ni sutirao. Dakle sledece sezone ce nam trebati jos jedna petica sa sutem ako se Mitrovic planira ponovo na 4 i sa te pozicije je puno korisniji za tim nego sa pozicije 5 gde je los u odbrani petica ispod kosa i cesto inferiroran na defanzivnom skoku a i gotovo je nemoguce da hvata ofanzivne skokove dok kada cuva cetvorke je bio jedan od najboljih ofanzivnih skakaca u ligi i pristojan u defanzivnom skoku i u odbrani post up-a situacija a dosta je napredovao i u switch odbrani cak je brze i bolje ispratio pojedine bekove od Bolomboja.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sigurno najgora EL sezona u istoriji KKCZ. Em smo ispali u januaru, em i do tad nismo ni na sta licili i doslovno nismo odigrali tri dobre utakmice za sezonu.

 

Sad ide vadjenje u ABA i KLS, ali uprkos prednosti domaceg terena i tome sto je Sferopulos rutinirao Zeljka tri puta, mislim da je Partizan daleko bolji tim od nas i da ce biti iznenadjenje ako osvojimo oba trofeja. 

 

U narednoj sezoni, moze Bolomboj i 11 novih igraca, a ne bi mi tesko pao ni odlazak Sferopulosa. Ponovicu po 100. put, ali ja u zivotu nisam video da novi trener u neku ekipu ne donese apsolutno nista, vec sve ostane kako je bilo. Nismo cak imali ni onaj honeymoon period, bukvalno nista. 

 

Teoljub sam, ali se nadam da ce se povuci posle ove dobre sezone. Siguran sam da vec sledece ne bi bio na tom levelu, a sanse nema da bi dobro resenje bila neka redukovana uloga od 10,.15 minuta, niti je on karakter koji bi to podneo. A jasno je da ni za nas nije najsrecnije da nam bog i batina u timu bude igrac od 37 godina. 

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Crni said:

Ti ne kapiras poentu, uvek ide prica kako su Mitar, Deda i ostali poluamateri tu  da popune broj, a kako krene sezona isti postanu nosioci, onda cudjenje zasto smo 16.

 

U 21/22 sezoni Mitrovic je zamisljen da deli minutazu sa Kuzmicem i jos jednim centrom kog smo trebali da dovedemo a izbor na trzistu je bio los a Radonja nije hteo da dovede bilo koga po svaku cenu i racionalno je trosio novac kao da je njegov licno sto je sa moralne strane odlicno ali jedino bi mu to zamerio od svih poteza iz te sezone sto nije potpisao bilo koga a ne Cirbesa. Tako da spletom okolnosti Mitrovic je imao veci minutazu te sezone.

 

Naredne sezone je zamisljen da deli minutazu sa Martinom i Kuzmicem a kako se prvi vise puta povredjivao igrao je vise spletom okolnosti i nije on kriv za to. Cak je imao sasvim dobru sezonu.

 

Ove sezone je bio kod Duska zamisljen da deli minutazu na 5 sa Tobijem i Bolombojem a iskocio je u 1. plan na poziciji 4 spletom okolnosti koje sam opisao iznad. I vrlo dobro je izneo tu ulogu i ovu sezonu generalno. To sto on nije za startera na 4 u ozbiljnoj ekipi ili za startnu peticu nije on kriv za to i on momak igra i vise nego dobro za onoliko koliko je placen. Tako da racun za kritiku toga mogu da idu Covicu ili trenerima koji mu daju toliku minutazu a po meni je skandalzno kritikovati Mitrovica za bilo sta znajuci koliko je placen.

 

Nece ni sledece biti planiran za startera kao sto nije bio ni poslednje 3 sezone. Uvek moze da se desi da dovedemo cetvorku i da se povredi kao Vajt 5 meseci i onda sta treba da krivimo Mitrovica ako bude opet bio starter na 4 ili ako se bude povredio Bolomboj ili ako nam se desi novi Noko da se imaju papiri da je zdrav pa dodje na pregled i odsustvuje 6 meseci a nemas centara na trzistu ili da kao Martin bez obzira na njegov istorijat povreda jednu povredu je zaradio slucajno. Dakle ne mozemo da znamo unapred sta ce biti i kako, uvek je sve moguce, a sustina je da on nije bio planiran za startera nijedne sezone (niti ce biti sledece) a da je iskocio spletom okolnosti i da je svake sezone bio u nasa 2 najbolja visoka igraca. Prve cak bio najbolji, naredne on i Petrusev, ove on i Bolomboj.

 

Kapa dole Mitrovicu za sve, uvek. 

 

P.s. I Laso je hteo da ga dovede za bek ap centra al kad se znalo da ce ostati potpisali su Danka Brankovica za nesto manji novac a nema sumnje da je Mitrovic bolji od njega trenutno i na poziciji 5 za koju su hteli da ga dovedu. Iako je Brankovic perspektivniji u buducnosti ipak Bajern je tim koji juri instant rezultate u El a ne da im je primarni cilj da razigraju mlade hrvatske ili bilo cije druge igrace.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da te ne kvotujem, imam osecaj da pricam zidovima.

Opravdavas Covica svakim slovom, braneci Mitrovica. Letos si branio Lazarevica i Kuzmica, a posao kako ce Deda imati jos bolju sezonu nego ranije u CSKA i Zvezdi.

Po kojoj logici je malo 1 650 000e za trecu opciju? 

Ovde je pisano x puta, bolje dovesti par kapitalca i nekolicinu solidnih igraca, nego natrpavati besmisleno roster sa 16 igraca od kojih pola jednom nogom u penziji, a pola vuce hronicne povrede.

Znaci godinama tavoris u evropu ponavljajuci istu glupost, sa tim sto si ove godine uspeo da sprcas nikad vece pare i napravis najgorinrezultat u istoriji.

Evo ti prosta matematika, deda, mitar, kuzmic, lazarevic, simonovic, gilespi, smart ne samo da kostaju vise od dva kapitalca, vec i ne donose ni 10 posto kvaliteta.

Zvezda od tih igraca nema nista, osim ceh. Oduzmi Lejkersima Dejvisa i Lebrona i dovedi im Micica, Vukcevica, Pokusevskog, Bobija i Jovica pa bi video na sta bi to licilo.

 

Ko po tebi treba ostati od ovih sto igraju sada za iducu sezonu osim Bolomboja?

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Markoss said:

Sigurno najgora EL sezona u istoriji KKCZ. Em smo ispali u januaru, em i do tad nismo ni na sta licili i doslovno nismo odigrali tri dobre utakmice za sezonu.

 

Sad ide vadjenje u ABA i KLS, ali uprkos prednosti domaceg terena i tome sto je Sferopulos rutinirao Zeljka tri puta, mislim da je Partizan daleko bolji tim od nas i da ce biti iznenadjenje ako osvojimo oba trofeja. 

 

U narednoj sezoni, moze Bolomboj i 11 novih igraca, a ne bi mi tesko pao ni odlazak Sferopulosa. Ponovicu po 100. put, ali ja u zivotu nisam video da novi trener u neku ekipu ne donese apsolutno nista, vec sve ostane kako je bilo. Nismo cak imali ni onaj honeymoon period, bukvalno nista. 

 

Teoljub sam, ali se nadam da ce se povuci posle ove dobre sezone. Siguran sam da vec sledece ne bi bio na tom levelu, a sanse nema da bi dobro resenje bila neka redukovana uloga od 10,.15 minuta, niti je on karakter koji bi to podneo. A jasno je da ni za nas nije najsrecnije da nam bog i batina u timu bude igrac od 37 godina. 

Podneo bi, samo nikako da probamo da dovedemo jednog zdravog 1/2 kapitalca koji može vuče na 30 minuta oba pravca. 

Miloš ima svoj ego, međutim nije ni glup ni mazohista da zaista da misli i želi da bude nosilac sa 37 i toliko povreda. 

 

Mnogo veći problem po Zvezdu su Nedović i Mitrović koji takođe imaju veliki ego, samo ničim utemeljen na top EL nivou. Koji neironično misle da su mnogo zajebani i moćni igrači, samo eto neće ih sreća junačka. 

Edited by Molina23
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Crni said:

Ko po tebi treba ostati od ovih sto igraju sada za iducu sezonu osim Bolomboja?

 

Za prvi deo teksta se ne slazem gotovo ni sa cim te ne bih da pisem dugacak upis nepotrebno i rizikujem ban. Odgovoricu ti samo na ovo sto mi jedino ima smisla pitanje. Dakle:

 

?, Teo, Jago

?, Nedovic, Djurisic

?, Hanga, Davidovac

?, Mitrovic, Ilic

Bolomboj, ?, ?

 

Ukoliko ne dovedemo jos jednu peticu sa sutem onda Mitrovic kao jedan od ova dva bek ap centra i taj 3. obavezno da bude dobar defanzivac a ne Plavsic jer bi to bilo uzas ako se povredi Bolomboj da ostanes sa Mitovicem i Plavsicem i siguran sam da to nije ni pod a ni pod b Sferopulosu. Ukoliko bi doveli nekog aj da ne pisem imena jer ne sme ali kvalitetnog centra jos jednog onda bi mogao i Plavsic kao 3. centar a Mitrovic kao bek ap cetvorka, u pod uslovom da dovedemo jos jednog centra sa sutem.

 

Na trzistu postoji dovoljno manje ili vise two way igraca

koji bi bili potencijalni starteri i koji bi izbalansirali ovosezonski roster sa cvrscom odbranom pre svega i pozeljno sa vise atleticzma i sajza. Svakako ne sumnjam u to da cemo biti cvrsci defanzivno jer bi to trebao biti primaran cilj, mi i ovako bez zamisljenog alfa i omege Sabaza (a nismo doveli zamenu) smo igrali prosecan napad u El, samo bi trebalo dovesti jos jednog kreatora (po meni cak i vise za sebe nego za druge) uz Tea koji bi bio starter i svakako igrace sa dobrim procentima za 3 poena jer smo tu najvise podbacili u napadu.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, leki bg said:

Zato sto su oni Sferopulosova doselekcija, te predstavljaju "ono sto Dusko nije selektovao i zajeb'o opet".

 

Okej, this makes sense, nisam razmišljala u tom pravcu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Za prvi deo teksta se ne slazem gotovo ni sa cim te ne bih da pisem dugacak upis nepotrebno i rizikujem ban. Odgovoricu ti samo na ovo sto mi jedino ima smisla pitanje. Dakle:

 

?, Teo, Jago

?, Nedovic, Djurisic

?, Hanga, Davidovac

?, Mitrovic, Ilic

Bolomboj, ?, ?

 

Ukoliko ne dovedemo jos jednu peticu sa sutem onda Mitrovic kao jedan od ova dva bek ap centra i taj 3. obavezno da bude dobar defanzivac a ne Plavsic jer bi to bilo uzas ako se povredi Bolomboj da ostanes sa Mitovicem i Plavsicem i siguran sam da to nije ni pod a ni pod b Sferopulosu. Ukoliko bi doveli nekog aj da ne pisem imena jer ne sme ali kvalitetnog centra jos jednog onda bi mogao i Plavsic kao 3. centar a Mitrovic kao bek ap cetvorka, u pod uslovom da dovedemo jos jednog centra sa sutem.

 

Na trzistu postoji dovoljno manje ili vise two way igraca

koji bi bili potencijalni starteri i koji bi izbalansirali ovosezonski roster sa cvrscom odbranom pre svega i pozeljno sa vise atleticzma i sajza. Svakako ne sumnjam u to da cemo biti cvrsci defanzivno jer bi to trebao biti primaran cilj, mi i ovako bez zamisljenog alfa i omege Sabaza (a nismo doveli zamenu) smo igrali prosecan napad u El, samo bi trebalo dovesti jos jednog kreatora (po meni cak i vise za sebe nego za druge) uz Tea koji bi bio starter i svakako igrace sa dobrim procentima za 3 poena jer smo tu najvise podbacili u napadu.

 

 

Dakle 15 igraca kako vidim, ostace svi sem Rokasa, Tobija, Lazica i Lazarevica.

A sta ces sa ugovorima Lazica, Lazarevica i Kuzmica?

Ko da placa igrace koje nece igrati? I te pare su u okviru budzeta.

Dakle imamo dedu kao trecu opciju od 700k.

Mislis da ce ovo sto imas prodati kartu? 

Jel i Janis ostaje? On selektuje ili gazda? Il Gurke? 

Za sta je ovaj tim, da se napadne 15.mesto?

Edited by Crni
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...