Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

26 minutes ago, goldberg said:

Pa i hoce kad mu ovi iz EL namignu da ce svejedno da mu daju WC, samo ostavljaju nas malobrojne koji ne zelimo da gledamo ovaj cirkus vise da se jos malo nadamo.

 

Goldi, ti si bre ozbiljan čovek... Ko će mu namigne, Bodiroga? :smiley5:

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Stefi88 said:

Ja na prvu se setim Stratosa, tata...sjajan je bio, steta sto zbog povrede nije mnogo igrao u korona sezoni...

Sofo, Kej Si Rivers...

 

Preozbiljan mudonja. Sve bitne utakmice te sezone je odigrao sa 15 plus poena. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Goldi, ti si bre ozbiljan čovek... Ko će mu namigne, Bodiroga? :smiley5:

 

Pa vidis da vec najavljuju da ce da sutnu Albu, to znaci da pripremaju teren da nekako uglave i jedan i drugi projekat.

 

Treba lepo da im daju A licencu i jednima i drugima, ukinuti ABA ligu, vratiti KLS sa dva kluba koji ce vecno da budu u finalu pa i da ja malo odmorim od retardirane evropske klupske kosarke. Bolje tako nego svake sezone da se podrazumeva da ce i jedni i drugi da igraju, a onda da se veca hoce li Valencia ili Alba nazad u EC.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Brat od Korneta said:

 

U smislu ocekivanja da. Al imao je takvu konkurenciju da ne bi bas olako rekao da je najgori.

 

Raduljica, zatim Cirbes iz 3. mandata, Teri, Nikola Jovanovic, Ristic nista nije pokazao takodje, Milko Bjelica...

 

Od prajm Kuzmica rekao bih da nismo imali kvalitetnog centra sve do Bolomboja. Noko je trebao biti jos taj jedan al nije imao srece sa svojim problemima i tek je pred kraj odigrao dobro.

 

 

 

Daleko je Bjelica od vezare, sećam se derbija gde je utrpao 30 poena Partizanu, imao solidnih partija

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Tunis said:

 

Daleko je Bjelica od vezare, sećam se derbija gde je utrpao 30 poena Partizanu, imao solidnih partija

Imao je sasvim solidnu sezonu kod Deja kao bekap Kuzmicu, kasnije ga je malo i Tompson rasteretio.

Te sezone smo igrali najbolju kosarku pod Radonjicem, u regionu smo uzeli sve, a Milko je doprineo sa nekih 15 minuta po mecu.

 

Diletantsko resenje Alimpija da Bjelicu sa 33 godine vrati od pozicije 5 na 4 i upari sa Lesorom je umnogome doprinela Milkovoj slaboj sezoni.

Na to sve mu je digao minutazu sa 15 na 25 minuta u proseku, usled nove domace osnove koja se nije primila te sezone (Jankovic i Jovanovic).

I takav kakav je, odigrao je dobro tokom jeseni, da bi se kasnije raspao, pre svega fizicki, u tom novom formatu EL.

Na to se nadovezala Coviceva kleveta kojom je pokusao da se opere zbog neuspeha u ABA i eto narativa kako je Milko bio neka rupetina i promasaj.

To nam je, u pogledu Covicevog sastavljanja ekipa, menjanja trenera i kasnije svaljivanja krivice na druge, bilo sefte, kasnije smo imali prilike da vidimo isti modus jos par puta.

 

Daleko je Milko bio od idealnog pojacanja, nije bio ni jeftin, ali isto tako bismo ogresili dusu da ga stavimo u isti kos sa raznim promasajima tokom ovih sezona, sto domacih sto stranih.

Nije se sam doveo, nije se ni obrukao, odigrao je par odlicnih utakmica, uzeo nekoliko trofeja i zaokruzio desetogodisnju EL karijeru.

Ko je od njega ocekivao da nam osvoji ABA ligu, zajebao se u startu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko je tačna ona Gazdina priča oko 12k prodatih sezonskih. Vrv nije ni blizu. Pa razmišljam da u njegovoj glavi nije daleko ideja da PO igramo u Pioniru. Bez najvernijih mi Arenu teško da ćemo napuniti. Brejk će komšije lakše napraviti i gazdina sezona iz snova će se završiti kako je i počela, fijaskom. Tako da me ne bi čudilo da budala prebaci tekme u Pionir znajući koliko smo stvarno sezonskih prodali. Jer slamka spasa. Ne uzme li ABA, uz sve faulove pre i tokom sezone (a i akumulirane iz prošlosti) ne bio mu u koži pred finansijerima. 

 

Za aba derbi gde smo bili domaćini smo prijavili skoro 19k gledalaca. Nisam bio na tekmi pa ne mogu da ocenim al evo ako je neko bio, nek potvrdi, koliko je ljudi stvarno bilo?

 

 

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kankkunen said:

Mislim da je Smartov izostanak povezan sa povratkom Tea i Jaga, da se oni uvedu u ritam, nema to veze sa Lazarevićem.

Pritom, Hanga i dalje mora da igra pleja dok se ova dvojica ne osposobe ... malo je tu prostora ostalo za Smarta.

Ma Smart je pokrpio ono sto se od njega najvise ocekivalo, kad se budu u potpunosti vratili Teo&sinovi, on ce na tribine.

Takav je plan i bio od starta, jedino je to mogla da promeni neka Smartova nepredvidjena eksplozija ala Kvisni Miler, sto je, naravno, bilo malo realno.

 

Potpuno je drugi problem to sto ga nisu doveli 2 meseca ranije, sto nije imao vremena da se uklopi nego je iz aviona stigao na Baskoniju.

Mozda bi u tom slucaju i on izgledao bolje, a definitivno bismo imali bar jednu-dve pobede vise u EL.

Ovako, on je nagovestio neki karakter i neki potencijal, mada je cinjenica da se nije najbolje uklopio u ekipu i da cesto nekako strci na parketu.

 

Sta znam, mislim da se njemu moze naci neka uloga Klivlenda iz Makabija, ali videcemo sta kaze Grk, imace on dosta naturenih resenja u sastavljanju spoljne linije i bez Smarta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

Za aba derbi gde smo bili domaćini smo prijavili skoro 19k gledalaca. Nisam bio na tekmi pa ne mogu da ocenim al evo ako je neko bio, nek potvrdi, koliko je ljudi stvarno bilo?

Pa bilo je skoro puno, ne prepuno kao na EL derbiju recimo, ali 90% sigurno ispunjeno. U plej-ofu ce sigurno biti puna hala ako protivnik bude Partizan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Povratak Topica i prikljucenje TT u roster moze poprilicno da razmontira ekipu umesto da nam bude prednost. Premalo je utakmica ostalo za njihovo uigravanje. Nama se u ovom periodu sezone Deda razigrao, a Ilic dobio minute koje sasvim dobro koristi. Jasno je da bi Tompkins to promenio ako bi konacno bio u rosteru. I na spoljnim pozicijama, Hanga je vec duze vreme na kecu, treba vratiti formu Teu i Yagu, a na sve to ako se vraca i Topic nece biti lako uklopiti kako treba, jer kao sto rekoh nema jos puno utakmica za to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nenadd said:

Sta znam, mislim da se njemu moze naci neka uloga Klivlenda iz Makabija, ali videcemo sta kaze Grk, imace on dosta naturenih resenja u sastavljanju spoljne linije i bez Smarta.

Mislim da će pokušati sa nekim "proverenim" EL igračima, Smart može biti neka D opcija ... otom - potom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, NMX said:

Ne znam koliko je tačna ona Gazdina priča oko 12k prodatih sezonskih. Vrv nije ni blizu. Pa razmišljam da u njegovoj glavi nije daleko ideja da PO igramo u Pioniru. Bez najvernijih mi Arenu teško da ćemo napuniti. Brejk će komšije lakše napraviti i gazdina sezona iz snova će se završiti kako je i počela, fijaskom. Tako da me ne bi čudilo da budala prebaci tekme u Pionir znajući koliko smo stvarno sezonskih prodali. Jer slamka spasa. Ne uzme li ABA, uz sve faulove pre i tokom sezone (a i akumulirane iz prošlosti) ne bio mu u koži pred finansijerima. 

 

Za aba derbi gde smo bili domaćini smo prijavili skoro 19k gledalaca. Nisam bio na tekmi pa ne mogu da ocenim al evo ako je neko bio, nek potvrdi, koliko je ljudi stvarno bilo?

 

 

Na tviteru je već počela kampanja za pionir

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kankkunen said:

Mislim da će pokušati sa nekim "proverenim" EL igračima, Smart može biti neka D opcija ... otom - potom.

Sreća pa sa tim "provjerenim" dobro prolazimo.

Link to comment
Share on other sites

Smart je antikampanja kluba za dolazak talentovanih Amera preko bare kod nas, a koje je ionako tesko nagovoriti da promene kontinent. 

Decko je dosao i pristojno se pokazao, iskoristili smo ga i pokrpio je rupe kada nam je trebalo a sada kada nam ne treba nema mesta za njega ni na kraju klupe, a za Despota ima. 

Nije mu data prava sansa ni da se aklimatizuje, a neke igrace sukljamo godinama. 

Posle ce se cuditi kada niko talentovan ne bude hteo da se oproba kod nas i kada opet budemo jednogodisnja usputna stanica do Japana za EL veterane.

  • Like 19
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, NMX said:

Ne znam koliko je tačna ona Gazdina priča oko 12k prodatih sezonskih. Vrv nije ni blizu. Pa razmišljam da u njegovoj glavi nije daleko ideja da PO igramo u Pioniru. Bez najvernijih mi Arenu teško da ćemo napuniti. Brejk će komšije lakše napraviti i gazdina sezona iz snova će se završiti kako je i počela, fijaskom. Tako da me ne bi čudilo da budala prebaci tekme u Pionir znajući koliko smo stvarno sezonskih prodali. Jer slamka spasa. Ne uzme li ABA, uz sve faulove pre i tokom sezone (a i akumulirane iz prošlosti) ne bio mu u koži pred finansijerima. 

 

Za aba derbi gde smo bili domaćini smo prijavili skoro 19k gledalaca. Nisam bio na tekmi pa ne mogu da ocenim al evo ako je neko bio, nek potvrdi, koliko je ljudi stvarno bilo?

 

 

Pionir bi bio jedina sansa za odbraniti domaci teren.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

Nekad pogodiš, nekad promašiš ... kao šut.

Dešava se i drugima, al je naša muka najveća :classic_smile:

Nekako imam osjećaj da su kod nas većinom promašaji sa tim isluženim evroligaškim igračima.Više sam da i ako platimo platimo nekog iz nba, ali ne baš anonimusa iz razvojne,nekog tipa Kendrick Nuna,igrača sa nekim učinkom u nba što su otpali pa dolaze u evropu prvi put.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Za aba derbi gde smo bili domaćini smo prijavili skoro 19k gledalaca. Nisam bio na tekmi pa ne mogu da ocenim al evo ako je neko bio, nek potvrdi, koliko je ljudi stvarno bilo?

 

Bilo je puno, ali naravno, ne atmosfera kao na EL derbiju. 

 

E sad, budemo li PO ABA lige igrali u Pioniru, nece me sezonska videti dok Covic i takve njegove gluposti ne odu iz naseg kluba. Taman kad smo dosli do nivoa Arene i nismo na 8-10k posetilaca i 4-5k sezonskih, mi hocemo da se unazadimo? Samo nam jos to treba, dosta nas je unazadio svojom politikom dovodjenja igraca... umesto da sedne i da se razgovara sa tim Dilejama koje cute, pa ako vec cute neka makar pune Arenu, neeee... kod nas sve mora nakaradno! Mrs!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tobey je tip igrača kakve bih zaobilazio u širokom luku, međutim treba biti pošten i reći da je i on u solidnoj meri žrtva nakaradne selekcije zbog koje je dobio ulogu koja mu nikako ne leži. Ako si doveo centra koji je imao nekog uspeha u karijeri kao roll man iz centralnog pika koji se povremeno izvuče i na pop - onda ga tako i koristi, nemoj pokušavati da napraviš od njega nekog PF/C floor spacera koji će da visi po kornerima više nego ikada u dosašnjoj karijeri. Njemu su u Valensiji šutevi za tri činili 20-28% pokušaja iz igre, ove sezone u EL mu čine 41%, a čovek em ima sporiji izbačaj, em nema igru licem da napadne closeout... I to posebno ispada smešno kada igra četvorku pa primi loptu u korneru, gde ako nije otvoren mora ili da potegne preko ruke (što mu nikada nije bio forte), ili ga defanzivac "zarobi" u ćošku pošto ovaj ne ume da spusti loptu na parket i napadne ulazom/šutne iz driblinga. Takođe, to što imamo trenera koji forsira switch heavy odbranu mu nikako ne ide u prilog, pošto on sa svojim izrazito sporim nogama pik može da brani samo u dropu i da proba koliko-toliko da smeta oko obruča svojom visinom i dohvatom, na perimetru je bukvalno kao riba na suvom.

 

Tako da kada se poteže kako ovaj ili onaj igrač nije ispunio očekivanja treba imati i u vidu kako mi tog igrača koristimo, odnosno šta smo uradili da maksimizujemo njegove kvalitete a prikrijemo mane. Mi prilikom same selekcije nemamo jasnu ideju kakvu košarku želimo da igramo, pa onda ni kakvi igrački profili su nam za takvu košarku potrebni, nego uzimamo mahom najzvučnija dostupna imena koja onda često izbacujemo iz zone komfora dajući im uloge za koje uopšte nemaju adekvatan skillset.

 

 

  • Like 37
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kakav Pionir. Nema potrebe da brinete i bez šipkaša Arena za finale ako se igra protiv Partizana ima da bude krcata. Ja nisam bio na ABA derbi ali jeste društvo. Njihovo iskustvo je da je atmosfera bila baš dobra. Verujem da će za finale da bude ako ne bolja onda sigurno približna EL derbiju. Tako da, nikakav crni Pionir. Pobogu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Урош19 said:

Na tviteru je već počela kampanja za pionir

 

hahhahah pa, da. Gazdine botine. 

 

Ajd boze zdravlja da jesmo prodali preko 8k sezonskih i da ova ideja ode u kanalizaciju odmah.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...