Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ono što ja vidim da ostaje sigurno je sledeće:

1. Yago,

2. Teo (ako odluči da još igra),

3. Topić (ako odluči da je rano još za NBA), 

4. Nedović (na žalost ima ugovor i za sledeću i teško da će on negde), 

5. Lazić ( kao i Teo ako odluči da može još), 

6. Hanga ( jbg ima ugovor na još 1 sezonu teško da će prihvatiti i raskid s obzirom da mu se igra EL a da teško da će ga neka druga EL ekipa hteti), 

7. Davidovac ( jbg još dve sezone najmanje) 

8. Mitrović

9.Bolomboj

 

Na žalost ovo nam je osnova i da se ja pitam svakako bih se rešio Nedovića, Lazića, Hange i Davidovca i krenuo da tražim mlade i željne dokazivanja igrače. Ovako ostaje nam takva osnova da ne treba da očekujemo velike promene na leto. Sigurno će doći krilo, krilni centar i bar jedan centar (naravno). Plej će se dovesti samo ako Topić i/ili Teo ne budu tu. Znači 3 do 4 igrača maksimalno plus možda mlada domaća osnova ( iz Mege, FMP i SC Derby). 

 

Edited by Čočo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fradler said:

Dajte neku dobru foru za Tompkinsa i deljenje cveca, na vrh mi jezika, ali ne da mi se da je adekvatno formulisem :default_coffee:

Jel došo Tompkins?

Čim dođe Tompkins, žešće nam procvetalo cveće u naše preduzeće ...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Čočo said:

Ono što ja vidim da ostaje sigurno je sledeće:

1. Yago,

2. Teo (ako odluči da još igra),

3. Topić (ako odluči da je rano još za NBA), 

4. Nedović (na žalost ima ugovor i za sledeću i teško da će on negde), 

5. Lazić ( kao i Teo ako odluči da može još), 

6. Hanga ( jbg ima ugovor na još 1 sezonu teško da će prihvatiti i raskid s obzirom da mu se igra EL a da teško da će ga neka druga EL ekipa hteti), 

7. Davidovac ( jbg još dve sezone najmanje) 

8. Mitrović

9.Bolomboj

 

Na žalost ovo nam je osnova i da se ja pitam svakako bih se rešio Nedovića, Lazića, Hange i Davidovca i krenuo da tražim mlade i željne dokazivanja igrače. Ovako ostaje nam takva osnova da ne treba da očekujemo velike promene na leto. Sigurno će doći krilo, krilni centar i bar jedan centar (naravno). Plej će se dovesti samo ako Topić i/ili Teo ne budu tu. Znači 3 do 4 igrača maksimalno plus možda mlada domaća osnova ( iz Mege, FMP i SC Derby). 

 


Ne postoji promil sanse da neko ko ce biti najverovatnije TOP 5 pik odluci da mu je rano za NBA. Ide sigurno ja mislim. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Crni said:

Stefan lazarevic u EL ima 1.5 pts, 1.1reb, 0.2as, 0.1stl, 0blk i index0.7

To je ucinak momka koji igra u Zvezdi evo vec ko zna koju godinu.

 

A evo i ucinka igraca koji je okarakterisan kao glup, drven...

 

3.2pts 2.0reb 0.4as 0.3 stl

0.4blk   3.5 indeks.

U pitanju je Gilespi.

 

I kad bude doslo leto, kad gazda ponovo produzi Despota, ponovo ce biti prica kako je sezona duga i kako nam je on "jeftino" resenje, a plus je domaci.

 

Nema potrebe da brinemo o produžetku ugovora za Lazarevića, on je letos potpisao trogodišnji ugovor.

 

Inače kad se već poredi Gilespi, koga su hrabri novinari prepoznali kao najveći problem i koji je najčešće na udaru kao ofanzivno neupotrebljiv košarkaš, evo još jednog poređenja, ali u apsolutnim brojkama.

Gilespi je od dolaska do 01.marta odigrao 10 utakmica, ukupno 79.05 minuta, 30 poena i 3 asistencije.

 

Jedan drugi košarkaš je u istom tom periodu na 10 utakmica odigrao 184.42 minuta i ima ukupno 28 poena i 4 asistencije.

 

Ako sve ocene za Gilespija stoje, kako treba opisati ovog drugog košarkaša i zašto hrabri novinari ne smatraju da je takav košarkaš problem, posebno jer ima dugogodišnji ugovor?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Juan Pablo Montoya said:

Alba, Asvel, Žalgiris...bili bismo u istoj poziciji kao komšije. Eto...ali jebiga. Na tim malim utakmicama se gubi sezona.

 

@Čočo Iskreno mi je svejedno. Nek pobede sve...nek izgube sve.

Iskreno, ne bih voleo da pobedimo sve ostale. Lakše ću podneti da budemo 16ti nego 11ti na pobedu od 10tog mesta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vratio se se veceras kuci posle koncerta Čorbe, vidim komšije pukle. Daj da odgledam zadnju cetvrinu i imam sta da vidim. Nejpir resava utakmicu i daje valjda 7 zanjih poena za Italijane. Valjda ce Čovic da se oglasi povodom toga.

Rokasa necemo da produzimo jer se juri Kalina. Pa da, da se ne dupliraju dva oslicna igraca na toj poziciji. Samo neka.se gomila drvna balvanerska gradja sa Despotom, Dedom, Tobijem, Dačom, Gilespijem...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, СтелаРоса said:

Onda tako mozes da kazes i da je Zvezda kalkulisala protiv Asvela i izgubila da bi dva dana posle dobila Armani u Milanu jer je procenila da joj je Armani konkurent? 

 

Zapravo, to i ima smisla - ne mozes da igras obe utakmice na maksimumu i onda odaberes da imas bolji medjusobni skor sa Armanijem koji tu negde, dok je ASVEL na dnu pa je na dnu.

 

15 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

@goldberg Brate, uz sve poštovanje, pišeš apsolutne špekulacije i lične dojmove i predstavljaš ih kao istinu zapisanu u Zvezdama.

 

Partizan je bolje plasiran jer je bolje sastavljen roster i nema veterane od po 35 godina koji više ne mogu da igraju konstantno dobro. Zvezda ima mnogo oscilacija jer nema kontinuitet ni u radu trenera ni u rosteru ni u ulozi pojedinaca, između ostalog i zbog stalnih povreda. To sve Partizan ima. Zvezda je to imala sa Radonjićem i umela je da zgazi 2,3 puta skuplje ekipe.

 

I onda dođemo do toga da Zvezda ponekad zablista i razbije protivnika, ali u globalu, na duže staze, to je sve mršavo i nekonstantno. Osim toga, rupčage koje ovaj tim Zvezde ima na pozicijama 2 i 4 ne može ni Fil Džekson da pokrpi. Prosto je nemoguće.

 

Ono o cemu ja pisem je vrlo jednostavno - ne moze jedna skupocena ekipa da razbije drugu skupocenu ekipu u evroligi i da kazemo da je to normalan rezultat, tako se desi dan kada pobednik zablista i podseti na CSKA iz najboljih dana.

 

Evo, recimo, video si mec Monaco - Crvena zvezda. Ko je tu pisao o odlicnoj partiji Monaca, da su u fenomenalnoj formi, da ih ni sa kompletnim sastavom ne bi uveli u egal i tome slicno? Pa niko ili skoro niko, svi su se osvrtali na uzasnu igru Crvene zvezde, uz reci da se trener predao.

 

Ja samo necu da za pobede Crvene zvezde od 15, 20, 30 razlike budu odgovorni samo igraci i trener Crvene zvezde jer su igrali sjajno/odlicno vodio ekipu sa klupe, a kada Crvena zvezda pukne 20 razlike, onda se pise kako su nasi odigrali lose i kako su se predali. Ajde? A Fenerbahce se nije predao kada su prvi put dozvolili da sa 10 odu na 20 razlike? Fenerbahce nije stao na terenu kada su od 57:50 dosli do 59:71 (ili tako nesto) i razbijeni na kraju?

 

Da, sustina je da u ovom sistemu svaka ekipa padne pod pritiskom i prosto odigra nezainteresovano, sa jedinom zeljom da se ne umore vise nego sto treba. Kontraargument bi bio - zasto na svakom mecu ne bi igrali sa voljom, energijom, zeljom, zalaganjem? Zato sto bi u ovom sistemu vrlo brzo ostali bez 4-5 igraca i onda im uzalud i 2. mesto na kraju kad ce biti lak plen u PO.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, berti said:

Vratio se se veceras kuci posle koncerta Čorbe, vidim komšije pukle. Daj da odgledam zadnju cetvrinu i imam sta da vidim. Nejpir resava utakmicu i daje valjda 7 zanjih poena za Italijane. Valjda ce Čovic da se oglasi povodom toga.

Rokasa necemo da produzimo jer se juri Kalina. Pa da, da se ne dupliraju dva oslicna igraca na toj poziciji. Samo neka.se gomila drvna balvanerska gradja sa Despotom, Dedom, Tobijem, Dačom, Gilespijem...

I ti si niski, sta je sugradjana na forumu😇

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, MarkoB said:

Zaboravlja se ponekad smisao sporta za nas gledaoce - a to je zabava. Vrlo prosto.

 

Ja navijam za partizan, ali iskren da budem, radujem se da odgledam i zvezdu, naprimer juce, kad partizan nije igrao. Jer nije to svrha nas gledaoca - uzivanje u sportu? Ako mogu da uzivam gledajuci nase predstavnike, pa naravno da navijam da i zvezda i partizan dobiju tu A licencu (pa i jos neki treci klub iz Abe, sta je nazalost nerealno). Smatram, da bi se onda mnogo tenzije spustile, zato sto od Abe ne bih zavisila vise ta evroliga.

 

Poenta je za sve navijace ista: Treba uzivati u Sportu i ne unositi previse emocija. Zivot ima previse izazova, gde je ta potrosena energija bitnija.

 

Smisao sporta je da pokusa da simulira razne zivotne situacije u kojima postoje konflikti dve ili vise strana (barem, po meni). Recimo, mi igramo sah ili posmatramo dvoboj u snukeru - time ucestvujemo u simulaciji zivota i to nam odvlaci misli od realnih problema i pomaze nam da nakupimo snagu i volju za dalje zivotne borbe (koje su svakodnevne).

 

Na svakom EP, SP, OI, u LS, pa i u fudbalskim prvenstvima, pobeda donosi dalji san o trofeju, poraz znaci kraj (ili je cesto velika prepreka ka cilju). Idealno okruzenje je ono u kojem postoji sto vise mogucnosti za poraz, a to se postize jakom i nezavisnom konkurencijom.

 

Uzmimo, na primer, nase fudbalsko prvenstvo - tu nema ni govora o nekom takmicenju jer niti ima jakih niti nezavisnih rivala i onda se pobede samo redjaju. Odes u Nis, tamo brdo tvojih navijaca, protivnicki igraci i trener ne osecaju nista prema svom klubu i gledaju kako da pobegnu, uprave protivnickog kluba su prijatelji sa nasim klubom, apsolutno nema nikakvog izazova. Zapravo, jos je i gore, jer se prvenstvo zvanicno reklamira kao takmicenje 14, 16 ili 18 rivala koji zele da imaju sto vise pobeda i zele da budu sto blizi titulu, a svi znamo da to nije slucaj.

 

No, cak i u tom fudbalskom prvenstvu postoji neki smisao - Partizan je na +1 i to mu, za sada donosi kvalifikacije za LS i povoljan zreb za grupe LE. Drugoplasirani na tabeli ce imati mnogo tezu situaciju. Dakle, pobednik se nagradjuje, porazeni se suocava sa teskocama.

 

Sto se tice ABA lige - do sada su i KKP i KKCZ svake sezone imali sansu da igraju EL. Zna se i kako se do EL stize, tako sto se osvoji ABA liga. No, to je nasim ljubiteljima kosarke i sporta generalno izgleda nesto strano, oni bi da im se garantuje uspeh i moc, nesto kao SNS u politici - svima je dozvoljeno da kandiduju svoje ideje i svima je dozvoljeno ucesce, ali se zna ko MORA da pobedi.

 

A licenca za projekte znaci samo da ne zelimo konkurenciju nego uspehe i moc i bukvalno zelimo da kupimo i jedno i drugo. Koga briga sto ce Tedeschi najverovatnije da stavi kljuc u bravu (jer sta je smisao ucestvovanja u fingiranju takmicenja?), ovi iz CG ce takodje da odustanu (opet, ni politicki im se ne isplati da finansiraju nesto sto ce biti u senci "jaceg i starijeg brata"), imamo KLS sa sve igracima i trenerima koji u slobodno vreme (kojeg imaju dosta) trce da ne zakasne na meceve KKP i KKCZ, a u svojim klubovima su tu dok im ne iskrsne posao za koji ce biti placeni ili zato sto i nisu za bolje.

 

Jedan od najbesmislenijih argumenata koji se stalno potezu je - jos, bice tenzija, dajte im tu igracku u ruke da vise ne placu. Pa nisu valjda svi u tim klubovima na nivou beba kojima mora da se da posudje da se igraju, inace ce da postanu nepodnosljivi?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...