Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

5 minutes ago, NikolaTest said:

Apsolutno svi bismo voleli to, ali mislim da je realnost drugacija.

 

Mnogo drugačija. Zato i tavorimo na dnu evrolige bez ikakvog cilja i opravdanja. Zato i sa 50 miliona ne bismo ništa napravili.

4 minutes ago, Guru said:

Apropo Tobija, on je uvek bio mrtvi belactm koji je karijeru pravio na visinu/dohvat, dobre ruke i nešto streč potencijala. Znači ofanzivni centar koji je pre svega dobra meta iz p&r-a, solidan finišer kada nema previše kontakta, ume fino da se pozicionira za ofanzivni skok (posebno kada protivnički centar iskoči visoko u odbrani pika) i onda kao dodatak taj streč momenat, pre svega sa centralne pozicije iz p&p-a. U odbrani je uvek bio prilično loš, jer ima spore i slabe noge, ne baš impresivan frejm/snagu/fizikalnost, niti brz i eksplozivan skok, tako da je laka meta što u p&r-u, što na postu protiv nekih masivnijih centara.

 

Onda mi prvo vratimo Davidovca, produžimo Mitrovića, potpišemo Simonovića i kao šlag na tortu dovedemo takvog igrača... Al' eto Bolomboj je atleta i defanzivac, on će sve to da ispegla. I što je najcrnje, Dozet izađe i mrtav ladan izjavi kako je Tobi doveden nakon što su propali pregovori sa Mirotićem i Šengelijom, da nam donese šut. Čovek niti igra tu poziciju, niti mu je šut ikada bio glavni kvalitet, znači dovodi se sporonogi, defanzivno limitirani p&r centar da nam donese spejsing igrajući mahom sa drugim sporonogim i defanzivno limitiranim centrima i jednom takvom četvorkom. Sjajno zamišljeno, nema šta...

 

 

 

Jer Šengelija je mamojebac sa distance 🙂 Kakvi klovnovi nam rade u klubu...

 

Ovo boldirano je bukvalno princip stranačkog zapošljavanja. Bolomboy je onaj jadnik kojeg si jedinog primio na konkurs a ne preko veze, da tegli za sedmoricu, jer jebiga neko mora, a sigurno neće moj Radojica...

Edited by Juan Pablo Montoya
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Samo ne znam kako smo mogli i razmatrati Ledeja kada se zna stav delija o igračima iz Partizana a još i Ledej najomrženiji.Sad kad sam ovo pročitao čak sad i vjerujem da smo mu ponudili.

A što se tiče Tobija, ne znam šta su ljudi gledali,a sam ga najviše gledao u Sloveniji i prva pomisao mi je bilo joj ove rupe,sve što mu Dončić namjesti u napadu preko njega prime u odbrani a i više.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sinisa85 said:

Samo ne znam kako smo mogli i razmatrati Ledeja kada se zna stav delija o igračima iz Partizana a još i Ledej najomrženiji.Sad kad sam ovo pročitao čak sad i vjerujem da smo mu ponudili.

A što se tiče Tobija, ne znam šta su ljudi gledali,a sam ga najviše gledao u Sloveniji i prva pomisao mi je bilo joj ove rupe,sve što mu Dončić namjesti u napadu preko njega prime u odbrani a i više.

 

Ne želim da čitam ovaj intervju opet, ali čini mi se da piše da je Ledej NAMA nuđen od agenta, a ne da smo mi njega hteli. Igrače agenti nude stalno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ne želim da čitam ovaj intervju opet, ali čini mi se da piše da je Ledej NAMA nuđen od agenta, a ne da smo mi njega hteli. Igrače agenti nude stalno.

Piše da je nama ponudjen al da li da  vjerujemo u to što je rekao.Meni bi logično bilo da je rekao ponudjen nam mi ga odbili zbog stava delija, a ne kao nismo izašli sa konkretnom ponudom

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Никола Калинић се вратио у Звезду 2021. године у најбољим годинама, тако да не видим разлог за овакав коментар? 

Брат је увек добродошао ако жели да се врати.


Ne vidiš razlog? Uprkos tome što dovodimo igrače koji su na zalasku karijere? Jeste Kalina uvek dobrodošao, ali treba li nam sa 35-36? Evo i Teo došao sa 36, pa ga raubujemo na max, jer nema zamenu i igra iznad očekivanja i mogućnosti, pa je došlo do zamora materijala. 

Link to comment
Share on other sites

A sada imamo i intervju popularnog Bagzija, u kome se nameće to ključno pitanje - koga od domaćih igrača možemo da očekujemo u Zvezdi? :lol_2: Ovo kao da nije profesionalni Evroligaški klub sa takmičarskim ambicijama, nego reprezentacija koja se sprema za neki od FIBA turnira, svakog leta selekcija kreće po principu koji domaći igrači su spremni da se odazovu pozivu selektora dođu u Zvezdu (nevezano za poziciju, karakteristike i da li se koncepcijski uklapaju), a onda ako baš mora i neki stranac da se naturalizuje dovede tamo gde nam baš gori. 

 

Uopšte nije problem pogrešiti sa nekim igračem, napraviti lošu selekciju, pa i imati neuspešnu sezonu, problem je kada iz svojih grešaka apsolutno ništa ne naučiš i iznova ih ponavljaš.

  • Like 23
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Super, ali nemoj pobednika lige da zovu prvakom Evrope. To je pobednik Evrolige.

Kad moze pobednik NBA sebe da naziva svetskim sampionom, sto ne bi pobednik Evrolige sebe nazivao evropskim sampionom? 😄 

 

 

 

25 minutes ago, Guru said:

Apropo Tobija, on je uvek bio mrtvi belactm koji je karijeru pravio na visinu/dohvat, dobre ruke i nešto streč potencijala. Znači ofanzivni centar koji je pre svega dobra meta iz p&r-a, solidan finišer kada nema previše kontakta, ume fino da se pozicionira za ofanzivni skok (posebno kada protivnički centar iskoči visoko u odbrani pika) i onda kao dodatak taj streč momenat, pre svega sa centralne pozicije iz p&p-a. U odbrani je uvek bio prilično loš, jer ima spore i slabe noge, ne baš impresivan frejm/snagu/fizikalnost, niti brz i eksplozivan skok, tako da je laka meta što u p&r-u, što na postu protiv nekih masivnijih centara.

 

Onda mi prvo vratimo Davidovca, produžimo Mitrovića, potpišemo Simonovića i kao šlag na tortu dovedemo takvog igrača... Al' eto Bolomboj je atleta i defanzivac, on će sve to da ispegla. I što je najcrnje, Dozet izađe i mrtav ladan izjavi kako je Tobi doveden nakon što su propali pregovori sa Mirotićem i Šengelijom, da nam donese šut. Čovek niti igra tu poziciju, niti mu je šut ikada bio glavni kvalitet, znači dovodi se sporonogi, defanzivno limitirani p&r centar da nam donese spejsing igrajući mahom sa drugim sporonogim i defanzivno limitiranim centrima i jednom takvom četvorkom. Sjajno zamišljeno, nema šta...

 

 

U prvom pasusu skoro da sam zamislio Kaminskog 😄 Tobi je neki bas low budget Kaminski - takodje los u odbrani a ne toliko dobar u napadu kao Kaminski. 

 

 

Sta je po tvom misljenju adekvatan igrac pod uslovom da ostaju Bolomboj, Mitrovic, Davidovac? Koja dva visoka bi doveo da mozes? 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Krenuli su momci. Ima dovoljno vremena da na miru prvi put u sezoni Sferopulos da radi sa ekipom na svojim zamislima. Još kad bi izašla neka slika sa Topom i Trejom na treningu i parketu to bi tek bilo super. 🔥

Edited by Čočo
  • Like 4
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Sta je po tvom misljenju adekvatan igrac pod uslovom da ostaju Bolomboj, Mitrovic, Davidovac? Koja dva visoka bi doveo da mozes? 

 

 

Zavisi od toga da li Sferopulos želi 40 minuta switch odbrane, ili planira da meša sa recimo dropom (i jedno i drugo je legitimna strategija). Ako želi prvo onda još jedan agilni atleta na 5, ako želi drugo onda visoki i fizički dominantni rim protector i rebounder, pošto je utisak da ni Bolomboju takvi centri baš ne odgovoraju, o Mitroviću da ne pričam. Na 4 neki knockdown šuter, al' da nije potpuno jednodimenzionalan i posebno da nije baš kanta fizički i defanzivno... Uz to obavezno jedan fizički i atletski moćan SF/PF sa brzim nogama, koji bi počinjao utakmice kao trojka u visokoj petorci, a onda imao i minute na četiri u small ball varijantama. Tako bi i Mitrović i Davidovac bili svedeni na 3. opcije na svojim pozicijama, što im na EL nivou i jeste neka mera.

 

  • Like 19
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

@Guru hvala, ali upotpuni malo imenima please. 

I nemoj da je nekom palo na pamet da navlacim na ban sa bacanje random imena 😄 ovo nije random nego pricamo uz obrazlaganje sta bi bio fit, mislim da takve price treba da budu dopustene. 

 

  

14 minutes ago, Guru said:

 

Zavisi od toga da li Sferopulos želi 40 minuta switch odbrane, ili planira da meša sa recimo dropom (i jedno i drugo je legitimna strategija). Ako želi prvo onda još jedan agilni atleta na 5, ako želi drugo onda visoki i fizički dominantni rim protector i rebounder, pošto je utisak da ni Bolomboju takvi centri baš ne odgovoraju, o Mitroviću da ne pričam.

Ovo je valjda u nekoj teoriji trebalo da donese Gilespi, ali on ima toliko drugih mana. 😕 

 

 

14 minutes ago, Guru said:

Na 4 neki knockdown šuter, al' da nije potpuno jednodimenzionalan i posebno da nije baš kanta fizički i defanzivno...

To bi bio TT iz nekih bolji dana, zar ne? Ali srecu kvari ovo "da nije bas kanta fizicki". 

 

 

14 minutes ago, Guru said:

Uz to obavezno jedan fizički i atletski moćan SF/PF sa brzim nogama, koji bi počinjao utakmice kao trojka u visokoj petorci, a onda imao i minute na četiri u small ball varijantama. Tako bi i Mitrović i Davidovac bili svedeni na 3. opcije na svojim pozicijama, što im na EL nivou i jeste neka mera.

 

10 minutes ago, srlepajce said:

Samo se nadam da nisu toliko glupi da,  verujuci da ce doci Kalina, ne produze Rokija

I ja sam pomislio na Kalinica citajuci ovo sto je napisao Guru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

A sad lakši deo posla - da se fokusiramo na to kako pokrpiti defanzivno bekovsku rotaciju Teo-Yago-Neda. 😄

to ne bi mogao ni David Copperfield

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Kooineeperk said:

@Guru

 

  

1 hour ago, Guru said:

 

Zavisi od toga da li Sferopulos želi 40 minuta switch odbrane, ili planira da meša sa recimo dropom (i jedno i drugo je legitimna strategija). Ako želi prvo onda još jedan agilni atleta na 5, ako želi drugo onda visoki i fizički dominantni rim protector i rebounder, pošto je utisak da ni Bolomboju takvi centri baš ne odgovoraju, o Mitroviću da ne pričam. Na 4 neki knockdown šuter, al' da nije potpuno jednodimenzionalan i posebno da nije baš kanta fizički i defanzivno... Uz to obavezno jedan fizički i atletski moćan SF/PF sa brzim nogama, koji bi počinjao utakmice kao trojka u visokoj petorci, a onda imao i minute na četiri u small ball varijantama. Tako bi i Mitrović i Davidovac bili svedeni na 3. opcije na svojim pozicijama, što im na EL nivou i jeste neka mera.

 

Ovo je valjda u nekoj teoriji trebalo da donese Gilespi, ali on ima toliko drugih mana. 😕 

Gilespi je ovo prvo, agilni atleta za switch odbranu.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Crni said:

Guru-u se posle kupa otopilo zavejano srce, pa mu se opustila i rukica-odma forum druksi😁

A on u fazonu

Sneg sa sobom ja odnecu...jos cu ja vama dusu lediti!

7:08

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni said:

Guru-u se posle kupa otopilo zavejano srce, pa mu se opustila i rukica-odma forum druksi😁

 

Samo da se ta ručica ne opusti i za banove 😛

 

Spoiler

Znamo da su jednoglasne odluke svih moderatora.

 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dzakala said:

Gazda veceras kod Luke i Kuzme

 

Luka mora da glumi Tegeltiju,da bude zanimljivo. Ali svi znamo da ce biti lagan intervju za doktora. Ne dolazi on nigde gde ce da ga gaze

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, YAO said:

 

Luka mora da glumi Tegeltiju,da bude zanimljivo. Ali svi znamo da ce biti lagan intervju za doktora. Ne dolazi on nigde gde ce da ga gaze

Tegi je britko pero srpskog novinarstva.

Vazda nepristrasan, profisionalan, a vala ga je lepo i vidjet', samo da smrsa jedno 50 kila i odstrani dlake iz usiju i nosa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...