Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Gilespi bi bio pun pogodak, da u košarci postoji mogućnost izmena kao u rukometu. U odbrani izuzetno koristan, sve preuzima, dobar na skoku, ne može baš svako da ga ugura u koš, ali... U napadu je veliki ćorak. Kontam logiku da se posle faila sa Tobijem i Kuzmićem, tražio centar, koji može da donese čvrstinu u reketu, u odbrani. Ali da uzmeš centra, koji u napadu ne zna osnovne postulate ove igre, je u najmanju ruku neozbiljno. Ako ubode zicer, da slavimo kao gol u finalu svetskog prvenstva. Da je zaista bio toliko dobar i koristan, pa zar bi i u Bajernu grejao klupu? Ne bi ga se oni lako odrekli. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Cavani said:

Ne znam zasto se Smart uzima kao nesto lose i pominje samo u pezurativnom smislu.

Ima skoro 10 poena uz 2 skoka i asistencija, sa 65 posto za dva i 100 posto sa bacanja, uz losiji procenat za tri gde ima prostora za napredak. Uz to igra dobru odbranu, u napadu se podredio timu i uopste ne sili a cak mi deluje da ga malo i preskacu nasi bekovi. 

Vec sada se pokazao kao korisniji od Sabaza, Tobija, nasih drva Davidovca, Lazarevica, Ilica..

Ne znam sta su ljudi ocekivali tu, nek pogledaju doselekcije u drugim EL klubovima.

Ja ne bih imao ništa protiv da on ostane i za sledeću sezonu, naravno ne kao prva opcija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da igrače poput Lazarevica treba izvaciti iz sastava i nikad ne dovoditi slicne, sada bi da nadju nekog istog takvog.

Covek koji nije u stanju loptu da spusti na parket, da pogodi otvoren sut, i da pogodi zicer, nema sta da trazi ni u kk hercegovac iz Gajdobre, a kamo li u euroligaskom timu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, No name said:

Ja sam mislio da igrače poput Lazarevica treba izvaciti iz sastava i nikad ne dovoditi slicne, sada bi da nadju nekog istog takvog.

Covek koji nije u stanju loptu da spusti na parket, da pogodi otvoren sut, i da pogodi zicer, nema sta da trazi ni u kk hercegovac iz Gajdobre, a kamo li u euroligaskom timu.

 

 

Ako misliš na Đurišića, kontrola lopte mu je sasvim dobra. Šut nije.

U odnosu na Lazarevića je svakako napredak, ali pitanje koliki. Ako recimo budemo, ne daj Bože igrali Evrocup, to je no brainer. Ovako...ne znam.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, propolis said:

Tomislav Buljan iz Cibone

 

20 minutes ago, John Terry said:

Meni se najviše sviđa kako napreduje onaj Hrvat Jelavić.

 

Momci, kakve su ovo zajebancije :lol_2:

 

Pre će Lilard da nam zaigra nego super talenat samo jer dolazi iz Hrvatske.

 

Nažalost, mi smo pored svih ostalih sranja koja prate menadžment kluba na sve to i taoci grupe kriminalaca sa kvazi nacionalnim pedigreom koja će objasniti upravi zašto ovako nešto nije dobra ideja. 

 

Zašto? Zato!

  • Like 15
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, No name said:

Ja sam mislio da igrače poput Lazarevica treba izvaciti iz sastava i nikad ne dovoditi slicne, sada bi da nadju nekog istog takvog.

Covek koji nije u stanju loptu da spusti na parket, da pogodi otvoren sut, i da pogodi zicer, nema sta da trazi ni u kk hercegovac iz Gajdobre, a kamo li u euroligaskom timu.

Jeste, ocigledan je napredak u rezultatima tima u odnosu na vreme kad je Lazarevic bio redovni clan rostera. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Valensija said:

Zacudio bih se da smo kompletni. Ovako, vec vidjeno milion puta.

Mi još i dobro stojimo koliko toliko, s obzirom da nam je otišao Nejpir projektovana prva opcija, da nam je Teidosic drugi ponajbolji igrac malo malo odsutan i ne igra, a da je i Nedovic bio povredjen jedan bitan period. 

 

Zamislite druge timove da im konstantno fale tri najbolja igraca. Kakvi bi bili rezultati...

Imamo ovdašnji primer iz kkp, da to nije isti tim da im ne igraju Panter, Douzer, i Naneli,  tri objektivno najbolja igraca.

 

Doduše mi smo i sami krivi. Znalo se i pre pocetka sa kim i cim raspolazemo, ko je u godinama i ko je sklon povredama.

Klupa nam je tanka da tanja ne moze biti. Kuzmic, Lazic,Lazarevic,Davidovac,Ilic ,Simonovic, Toby, sad Gilespi, gomila neupotrebljivih igraca koji nisu u stanju ni par minuta da odigraju upotrebljivo. Tako da ovi rezultati uopste ne cude.

Edited by No name
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenadd said:

Sasvim je korektna razlika koju je doneo Gilespi, s obzirom da smo tek nakon njegovog dovodjenja mogli potpuno da sprovedemo sistem odbrane sa totalnim preuzimanjem.

To nije moglo sa nekim crncem od 215 i 120kg misica koji raznosi sve pred sobom, bio je potreban neko sa brzim nogama i reakcijama kako bi mogao da cuva bekove, po moguctsvu da zna sta je EL i da je u top fizickoj formi.

U tom smislu smo konacno mogli da prestanemo da se patimo sa Tobijevih garantovanih 15 minuta u igri, koji nije doveden da igra tu vrstu odbrane, niti to moze, a na sta su naravno bili spremni i svi skauting timovi nasih protivnika.

Sa Giletom se Tobijeva minutaza ne podrazumeva i ako Sfero ne zeli da ga proba u zavisnosti od mecapa - nece ni igrati.

To nam je dalo nephodnu sirinu i malo produbilo Sferove mogucnost, pre svega u odbrani.

Napad je u tom slucaju samo plus, a cak i to bi izgledalo bolje kada bi na 4 imali nekoga ko nece morati da se drzi za ruke sa Gilespijem sve vreme, vec ce imati range i sut sa vise od 3m udaljenosti od kosa.

 

Druga stvar je sto Bolomboj igra sezonu zivota, odnosno sto nismo imali boljeg centra godinama, pa je i Giletova minutaza (i potreba za njom) minimalna, ali neophodna

 

Treca stvar je sto ti i vecina ljudi ovde pod razlikom podrazumeva neko pojacanje sa garantovanim ppg, koje ce doneti instant napadacki kvalitet.

Sfero je na raspolaganju imao sastav nalik razbijenom sportskom automobilu, a za ovu trku je odlucio da mu treba dzip.

U takvoj situaciji svaki delic puzle moze da donese razliku, bez obzira na njegovu pojedinacnu vrednost, vizuelni efekat itd.

 

Moja poenta uopšte nije šta je pojačanje, već značenje ove sintagme igrač koji pravi razliku. Ni Gilespi ni Smart to jednostavno nisu, kao što nije ni većina igrača koja dođe u ovo vreme u doselekciji (Campazzo excluded). 

 

A da oni mogu pomoći u rotaciji, biti osigurači u slučaju povreda prvotimaca i pomoći obavljanjem zadataka na terenu - svakako da da.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Hroničar985 said:

Sferopulos izjavio da su Teodosić i Lazić upitni za sutrašnju utakmicu.

To se desi kad bez potrebe forsiras i tad rovitog Tea u Podgorici, umjesto da das Smartu minute.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

Kem Birč se spominjao kao potencijalno pojačanje Zvezde, ali je na kraju otišao u Đironu.

„Mogu da kažem sledeće. Kada smo hteli da ga angažujemo, on nije bio spreman da dođe kod nas. On nije bio spreman pre dva meseca, kada smo pričali sa njim“.   

 

Sad svu zajebanciju sa nama kakvi smo kljakavi, ja verujem da je ovo istina. Doduše istina kojoj smo dosta doprineli. Plus je pitanje koliko smo mu ponudili u decembru pa se odlučoio za Gironu. Ako evroligaš u decembru ne može da priušti igrača kakav je Birch pa on završi u donjem domu Endese, jasno je koliko je sati. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sector said:

Bila bi fora da ne debituje do isteka ugovora. :lol_2:

Што ће се врло вероватно и десити јер иде пауза за куп и репрезентацију, свакако неће пре првог марта дебитовати што је пар дана пре истека уговора

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

 

Sad svu zajebanciju sa nama kakvi smo kljakavi, ja verujem da je ovo istina. Doduše istina kojoj smo dosta doprineli. Plus je pitanje koliko smo mu ponudili u decembru pa se odlučoio za Gironu. Ako evroligaš u decembru ne može da priušti igrača kakav je Birch pa on završi u donjem domu Endese, jasno je koliko je sati. 

Poslali smo mu ponudu koja se lako odbija.

  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NMX said:

 

Sad svu zajebanciju sa nama kakvi smo kljakavi, ja verujem da je ovo istina. Doduše istina kojoj smo dosta doprineli. Plus je pitanje koliko smo mu ponudili u decembru pa se odlučoio za Gironu. Ako evroligaš u decembru ne može da priušti igrača kakav je Birch pa on završi u donjem domu Endese, jasno je koliko je sati. 

Ја знам да је овде омиљени спорт пљување нас самих, али јасно је рекао Сферопулос да није био спреман а не да није желео, није у Ђирони завршио тада па ја ето изабрао њих пре нас него пре 3 дана.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

Meni su od mladih igrača zapali za oko Miha Crkvenik iz Krke, Tomislav Buljan iz Cibone i Andrija Jelavic iz Mege. Čini mi se da bi tu bilo materijala za nekog beka apa,a mozda i startera u budućnosti. 

 

Probao bih sa još recimo DJ Stewartom iz COL, Saranovicem ili Aranitovicem umesto Lazarevića. 

Lazarević je imao finu šansu, ali košarka je na kraju sport gde se lopta probacuje kroz obruč. Ne znam da li bi Lazić igrao ovoliko dugo da nema veoma dobre procente za tri.

 

Cerkvenik - da valja bio bi u svojoj Cedeviti sa te 22 godine. A nema ni neki poseban size. U tom smislu mi je Djurisic dosta bolji, i jos domaci igrac. 

Buljan - sta znam, mlad centar, ima prostora u Ciboni a presao je iz Zadra, koji su razlozi da nije ostao u jacem klubu, ne znam... I stranac, i HR pasos sto ce odmah Dileje stopirati.

Jelavic - od ove trojice verovatno najveci potencijal i nesto najbolje sto HR kosarka trenutno ima u toj generaciji. Nema jos ni 20 godina. On bi ove godine trebao izaci na draft. Dosta mekana ruka (mada ove godine u ABA ligi nije tako dobar za 3p), odlican osecaj za skok (ok, 210cm mu svakako pomaze, ali i raspon ruku). Ovo je ono sto Misko bas voli, materijal za obradu i plasiranje dalje. I kao kod Buljana, ne moze on kod nas zbog Dileja. 

 

Saranovic nam je verovatno najbolji bet iz nase skole. Aranitovicevo vreme je davno proslo.

 

A DJ Stewart, nisam ispratio statse od ranije ali je tek poceo svoju evropsku karijeru i u Cedelimpiji mu za sada bolje dati da sutira za 3p (49% na velikom uzorku) nego pustiti na ulaz da ga fauliraju (52% za 1p). Nisam mnogo pratio Cedelimpiju ove sezone da ga ispratim kakav je overall, u defanzivi, sekundarnoj kreaciji. 

 

 

Valjda mi u nasoj skoli imamo neke prospekte koji mogu biti bolji od Lazarevica majku mu? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...