Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

10 minutes ago, fasper said:

Dusko makar imao drcan stav (opravdano ili ne) i nije dao na sebe. Ovaj gleda da sa svima bude drugar, svako da ima minutazu 15ak minuta i svi zadovoljni. Ne igra se kosarka tako. A facu ima sve mislim zaplakace u svakom trenutku pored klupe. Bukvalno kao nacrtan covek za Covica. Idealan!

 

pa dushku se cele prosle sezone zameralo da ravnopravno deli minute a ove mu je samo roki igrao do 30

 

al sad odjednom dushko nesto drugo radio  ( :

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Markoss said:

Jel moze meni neko da objasni sta je to doneo Sfero, a da nije bilo sa Duskom? Ja ovo prvi put vidim, da neki klub promeni trenera i da cak nije bilo ni onog pocetnog boosta i neke serije pobeda. Bukvalno sam ubedjen da bi isto ovako izgledali i da je Dusko ostao na klupi. 

 

P.S. Gotivac mi je Sfero, neka ostane i sledece sezone da bi ponovo pokusali da uhvatimo neki kontinuitet, ali da mi je jasno bas sta smo dobili s njim sto nismo imali s Duskom, bas i nije. 

Čudi me da ti ne znaš ... aj da ponovim još jednom, zvanično je saopšteno da su koncepcijska neslaganja u pitanju.

To je rečeno na skupštini kluba u vezi otkaza Ivanooviću.

Al džaba krečimo, po ko zna koji put ... trla baba lan da joj prođe dan. :lol_2:

edit:

Kola se uvek lome na trenerima, dal je to Duško, Janis ... nebitno.

Edited by Kankkunen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Želim samo jednu stvar da kažem. Jago je doveden kao treći plej i očekivalo se da on ima jako malu minutažu u Evroligi.

 

Ovo što on radi od kad je praktično jedini klasični plej u timu je za svaku pohvalu i mislim da se čoveku baš ništa ne sme zameriti iako nekad ume da zasrlja u napadu.

 

Borbenost i srčanost su kod ovog momka uvek prisutni, a mislim da lik u poslednjih mesec dana ima prosek od preko 20 postignutih poena za tridesetak minuta po meču. 

 

Eto, uvek se trudim da u moru katastofalnih stvari nešto i pohvalim, uz napomenu da sve ovo pišem uz pretpostavka da je Jago pred početak sezone doveden kao treći plej. Bravo mališa. 

  • Like 23
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

pa dushku se cele prosle sezone zameralo da ravnopravno deli minute a ove mu je samo roki igrao do 30

 

al sad odjednom dushko nesto drugo radio  ( :

Dusko je pokazao da u zdravoj sredini mogu da se naprave rezultati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, TB Told said:

Ljudi su nerealni, očekuje se da trener koji je došao pre tri meseca uđe u rat sa predsednikom kluba koji je pustio korenje i koji je govnima polivao i Radonjića i Obradovića koji su imali daleko veću zaleđinu kod navijača.

Dusko je na mozda drugoj-trecoj kzs rekao nesto sto ga je verovatno i kostalo u konacnom zbiru (nije Zvezda socijalna ustanova) 

 

ovde su ljudi pisali da je Raduljici u oci rekao da nespremnijeg igraca nije u zivotu video, pred svima na treningu

 

mozda  je inicijalna kapisla za Duskov otkaz bilo konacno skartiranje Raduljice pre priprema

 

Kakav odnos sa Teom, kakvi bakraci

Ljudi se pozdravise najnormalnije

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Može iskompleksirana neznalica sutra da ode, kasno je za ovu, a bojim se i za naredne sezone.

 

Porazi, loša forma, promašaji u dovođenju pojačanja dešavaju se svima, i ekipama koje su košarkaški gledano sastavljene logično, u smislu da je ekipu sastavljala struka (trener + SD). Dakle ni stručno vođenje sportskog sektora nije garant za obavezan uspeh, ali je NEOPHODAN uslov da bi se navijači uopšte mogli nadati nečemu.

 

Čemu mi da se nadamo kada iz sezone u sezonu gledamo kako se budala igra sportskog direktora, bez trunke odgovornosti za promašaje? Smenjuje trenere, pljuje one koje smeni (Obradović) ili one koji odu sami (Radonjić) jer neće više da ispravljaju njegove brljotine.

 

Vidim da se pominje da li će navijači u hali da reaguju ako se izgubi Derbi. Ništa se tu promeniti neće, ni ako izgubimo, a tek neće ako dobijemo. Ovo će se zaboraviti i idemo dalje do sledećeg poraza, eventualno posle poraza neko saopštenje "da se ujedinimo protiv ovih što će da nas vrate u 2011.", uz obavezno nabrajanje osvojenih trofeja kao zasluge prvenstveno predsednika kluba.

 

Većina navijača Zvezde voli ovakve ekipe koje su zabavne za gledanje, pobede nekog jačeg, gube od fenjeraša, bude tu atraktivnih poteza, a rezultata nigde. U prilog tome govori i nikad bolja poseta, tako da je neznalica sa 50 godina staža siguran u fotelji predsednika, sportskog direktora, ne znam da li ima još neku funkciju, zvaničnu/nezvaničnu, sposoban je naš Nebojša za multitasking.

 

Kad već pominjem Derbi, razlika u načinu vođenja 2 kluba ogleda se u tome što komšije kad kritikuju Obradovića posle poraza to se odnosi na izbor igrača, izmene u toku utakmice, način igre u odbrani, tvrdoglavost u pogledu nedovođenja pojačanja na nekim pozicijama, u principu sve ono što navijači klubova rade kada kritikuju trenera.

 

Sa druge strane navijači Zvezde se u 2023. i 2024. godini raspravljaju koje igrače je doveo trener a koje predsednik kluba. Sama činjenica da je tako nešto moguće u Zvezdi dovoljno govori koliko se zapravo struka ceni u našem klubu. I takav klub hoće neki rezultat? Posle su nam svi drugi krivi osim onih koji upravljaju klubom.

  • Like 15
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Commodore 64 said:

Većina navijača Zvezde voli ovakve ekipe koje su zabavne za gledanje, pobede nekog jačeg, gube od fenjeraša, bude tu atraktivnih poteza, a rezultata nigde. U prilog tome govori i nikad bolja poseta, tako da je neznalica sa 50 godina staža siguran u fotelji predsednika, sportskog direktora, ne znam da li ima još neku funkciju, zvaničnu/nezvaničnu, sposoban je naš Nebojša za multitasking.

Nikad bolja poseta je posledica činjenice da je veliki broj navijača skupo platio sezonsku kartu i neće da odustane od sezone dok postoji i promil šanse za neki rezultat.

Link to comment
Share on other sites

Navijaci te ispostuju,kupe rekordan broj sezinskih karata,svaku utakmicu je uglavnom bilo puno a ti im vratis,kako?

Sto izadjes na tv i prozivas sta se pise po forumu,tviteru ili cemu vec,izjavis kako nema kvalitetnih igraca na trzistu?

Ako su ovo navijaci zasluzili i ljudi koju vole Zvezdu vise od svega ne znam sta vise da napisem

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Topgun said:

Krivo mi je sto nisam rodjen tipa u Ulmu i sto ne navijam za Ulm. Osudjen sam da delim vazduh sa najdebilnijim narodom na svetu (nadam se da necu jos dugo) kome je prvovencani heroj. Zar ocekivati da u bilo kakvom skupu, nasumicno odabranom ili ne, ovog bednog naroda barem 90 posto nisu teski imbecili. Teska srca priznajem da su i navijaci KKCZ skup tog naroda.

 

 

Ovim svojim postom pokazuješ da nisi u onih 10%. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, leki bg said:

Ti si bese moderator? Jesi ti slusao izjavu ili uzeo naslov? Aj, keve ti, banuj sam sebe, jer je sramota da ovako nesto napises, a da nisi cuo izjavu. Obesmisljavas forum.

Personifikacija- stilska figura, dovodjenje Smarta iz G lige kad su povredjena 3 beka i ocekujes da ti resi gostovanje u EL 8 dana po dolasku. Da, Smart je personifikacija Zvezde. Nema veze sa "najveci problem" sto si ti napisao. Moze li da te banuje drugi moderator?

Ne Leki. Sto je Darko zvani mrzim strance Plavsic uzeo u usta Smarta a ne Davidovca?

Jeste ovo dovodjenje Smarta jeste u neku ruku ogledalo Zvezde koja dovodi igrace bez koncepta kad joj dogori.

A isto tako sta je dovodjenje i davanje 20 minuta po utakmici cele sezone Dejanu Davidovcu?Sto on nikada nije na tapetu? Vec su to Dusko, Shabazz, Yago(pre nego sto je poceo da igra ovako) i sada Smart? 

 

Problem Darka Plavsica jeste u tome sto pise narucivacke tekstove i kojima vlada netreperljivost prema stranoj osnovi dok kroz prste gleda domacoj osnovi(pogotovo reprezetativcima).

 

Da je ovo prvi put da Darko Plavsic ovako nastupa prema stranom igracu ne bih ostavio takav post. Nije kriv Smart vec njegov nalogodavac Nebojsa Covic.

Nije ni kriv Deda vec Nebojsa Covic. Ali eto prema stranima ce lako da izbaci toksicne tekstove koji su subjektivno obojeni.

 

Zato treba Plavsica Darka prozivati za to. Da mu je to prvi tekst pa da kazes omaklo mu se ali nije.

  • Like 8
  • Love 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Valjda je sada jasnije zasto sam pisao onako o velicanstvenim pobedama od po 10 ili 15 razlike nad Partizanom, Maccabijem i Fenerbahceom koje je ostvarila ista ekipa koja je izgubila od Baskonie, Albe i ASVELA (tri ekipe koje su, uz Zalgiris, pri dnu EL kada su u pitanju vrednosti igraca na trzistu).

 

Da je ono za sta su igraci i trener onomad dizani u nebesa bilo iole realno, ta ekipa ne bi imala 6-11 pre toga i ta ekipa ne bi gubila od na papiru najslabijih sastava u EL. Prosto, ako je tim toliko jak da moze lagano da preokrenes Fener u Istanbulu ili da onako rutinira Maccabi i Partizan, taj tim se onda zove Real ili Barca, a ne ovogodisnja Crvena zvezda.

 

Tacno je, ne igra prvi plej, ne igra prvi bek (doduse, igrali protiv ASVELa), ali, realno, ako se onako gromoglasno pocne sezona i onda prvi plej ispadne najskuplji promasaj u istoriji kluba, prvi centar takodje promasaj, ako se pogube sve neizvesne zavrsnice u sezoni osim protiv Bayerna kod kuce, onda taj tim ni ne zasluzuje da se uopste nadje u trci za bilo cim ove sezone kada je rec o EL.

 

I to je manje vise to od ove sezone - EL je trenutno na sramotnih 9-14 ako se pogledaju nikad veca ulaganja, kup je bezvredan, liga je cirkus, a regionalno takmicenje ... pa, to zapravo moze da koliko - toliko spasi sezonu, ali ne tako sto ce da se dobije jedini rival u revijalnom finalu, nego sto ce taj isti rival da se istera iz EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Procida brat...21 godina.
Sa average 8.9ppg u sezoni večeras SEDAMNJZ za 16m i 59s u igri.
Jebena Bela Mamba za nas rodjaci.
Ne bi nam štetio ovaj poraz mnogo da nam igra nije bila ovako sramna.
Sad takvi ćopavi...mečki na rupu.
Sfero salonac do kraja. Ne bi da ljuti gazdu.
Šta dve godine na birou napravi od EL trenera:
"Radim sa onim što mi daju..."





  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Markoss said:

Jel moze meni neko da objasni sta je to doneo Sfero, a da nije bilo sa Duskom? Ja ovo prvi put vidim, da neki klub promeni trenera i da cak nije bilo ni onog pocetnog boosta i neke serije pobeda. Bukvalno sam ubedjen da bi isto ovako izgledali i da je Dusko ostao na klupi. 

 

P.S. Gotivac mi je Sfero, neka ostane i sledece sezone da bi ponovo pokusali da uhvatimo neki kontinuitet, ali da mi je jasno bas sta smo dobili s njim sto nismo imali s Duskom, bas i nije. 

 

Koncepcijski je doneo dosta stvari ali ako imas neke limite u ekipi jednostavno kad tad ce taj (ne)kvalitet doci na naplatu, da nije tako Zeljko Obradovic bi bio prvi na tabeli a Pablo Laso drugi pa eto taj Laso izgubi veceras od Asvela kuci sa timom koji je on birao. 

 

Stvarno smo neverovatni da nam je posle svega u poslednjih par godina opet glavna tema posle svakog poraza trener. Naravno odma krece ciganski romanticni nostalgizam do sad smo plakali samo za Radonjom a koliko vidim pocelo je i za Duskom da se place dok u realnosti ni sa njima nista nismo u el uradili i to nije zato sto su oni losi treneri.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Sledeće sezone će Nebojša da nam sastavi bolju ekipu pa ćemo moći svi zajedno da uživamo. Sreća u nesreći je sto dosta domaćih igrača već ima ugovor i za sledeću sezonu. Radujte se. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Domet ovog tima se izuzetno spustio onog trenutka kad se pokazalo da unaprijed projektovani prvi igrač i zvijezda ekipe, Šabaz Nejpir neće biti u stanju ni blizu da ispuni očekivanja. Tobi se iz projektovanog prvog centra pretvorio u skupljača prašine koji ne može ništa da odbrani. Pokušali smo sa nekom doselekciijom, ali Smart i Gilespi više djeluju kao neki igrači rotacije a ne nosioci. Mada za Fredija je upitno da li uopšte može da bude član nekog EL tima. Tu je i problem četvorke, jer izgleda da na kugli zemaljskoj ne postoji neka dostupna četvorka. Sad ponovo gledamo Luku na toj poziciji iako odavno najbolje partije pruža na poziciji centra, i Davidovca koji je izgleda bivši košarkaš ili neka opcija za 5-10 minuta u najboljem slučaju. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, K.Dot said:

Sledeće sezone će Nebojša da nam sastavi bolju ekipu pa ćemo moći svi zajedno da uživamo. Sreća u nesreći je sto dosta domaćih igrača već ima ugovor i za sledeću sezonu. Radujte se. 

Zamili Teo, Top, Kalina, ko sme da udari na dr-a.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Topgun said:

Po cemu tacno ?

Teška i ružna generalizacija. 

Ni u jednom narodu nema 90% idiota/imbecila, pa ni u ovom, za koji si napisao da je najdebilniji od svih. 

Takođe, pošto kažeš da je 90% takvih u bilo kom skupu, to znači da smatraš i da je bar 90% nas ovde imbecila. 

Mislim, ovde na forumu može i da prođe ta retorika, ali isključivo kad se govori o srpskom narodu. Da si slučajno napisao za neki drugi, bio bi bivši član uveliko. Ovako, sve cool.

 

A ta manjina (u realnosti), koju si predstavio kao skoro apsolutnu većinu, ima razmišljanje kao ti, za svakog ko se razlikuje od njih, u bilo kom pogledu, pa zbog toga rekoh da nažalost ne upadaš u tih 10%. 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Teška i ružna generalizacija. 

Ni u jednom narodu nema 90% idiota/imbecila, pa ni u ovom, za koji si napisao da je najdebilniji od svih. 

Takođe, pošto kažeš da je 90% takvih u bilo kom skupu, to znači da smatraš i da je bar 90% nas ovde imbecila. 

Mislim, ovde na forumu može i da prođe ta retorika, ali isključivo kad se govori o srpskom narodu. Da si slučajno napisao za neki drugi, bio bi bivši član uveliko. Ovako, sve cool.

 

A ta manjina (u realnosti), koju si predstavio kao skoro apsolutnu većinu, ima razmišljanje kao ti, za svakog ko se razlikuje od njih, u bilo kom pogledu, pa zbog toga rekoh da nažalost ne upadaš u tih 10%. 

Ili podrzavas prvorodjenog, malija, covica, terzica, vucica, jovanjicu, loncara, kuluviju, radikale, informer, pink, ultra kopove itd itd itd itd itd ili si normalan covek. Da generalizacija je tu apsolutno takva i nikako drugacija. Ili si normalan ili za batine i psihijtriju, da ti uprostim. I da ko se po ovom pitanju u bilo cemu razlikuje od menei mojih istomisljenika i jeste tezak imbecil.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Sto je najgore i ja sam za domacu osnovu i mislim da bi tako imali najbolje rezultate, ALI, domaca osnova da bude 

 

Top, Jovic, Teo

Gudura, Nedovic

Kalinic, Gedraitis, Lazic 

Cetvorka, cetvorka

Bolomboj, Petica i ako bas mora Mitrovic

 

Ja zapravo mislim i ubedjen sam da je ovo mozda i jeftiniji tim od ovog sada a da bi sa Radonjicem imali duplo bolje rezultate. 

 

mirno spavaj nano koja moze da bude napadacki potentna za razliki od ove na papiru  napadacki potentne ekipe koja ne moze nista. 

Link to comment
Share on other sites

U 15 dana smo dva puta izgubili od ubedljivo najgorih ekipa u EL i time i simbolički stavili tačku na ovogodišnje EL izdanje gde smo opet menjali trenera posle 20 dana, tumbali ekipu, doselektirali, čekali,kalkulisali, računali i šta sve ne sem imali jednu normalnu sezonu sa ekipom i trenerom koje smo na leto odabrali.  Sećam se da sam ovu Albu u Areni sa čuđenjem gledao kako tako loša ekipa igra EL a oni su nas večeras odvalili od k. Još jedna bačena sezona u vodu, preko leta standardno loženje a onda do Nove godine ti se zgadi cela košarka. Posle se okrećemo obavezama u ABA pa opet na leto loženje sa komplet novim timom i par starosedeoca koji se kroz klub razvlače dok ne postanu do te mere neupotrebljivi da ih prosledimo u FMP(da mi smo ovu sezonu započeli sa Kuzmićem kao bilo kakvom opcijom u 15 tima koji igra EL) . Da Teodosić nije odlučio da ovde završi karijeru verovatno bismo rezultatski bili u društvu Albe i Asvela, ovako nam je dao neku pobedu više i šansu da sutra u finalu ABA imamo neku šansu. Samo što ove godine neće biti vajld karti spasa pa nam je to finale ABA biti ili ne biti ako nećemo sledeće godine da u polupraznom Pioniru uživamo u košarkaškim magovima iz Kluža,Slask Wroclava ili Lietkabelisa pa da dozivamo i ovu ovakvu Albu nazad. S tim da ni ovakvo igranje EL iz godine u godine ne donosi apsolutno ništa sem popunjenog četvrtka ili petka večeri što bi se već nečim drugim u moru obaveza i jeftine i lako dostupne zabave popunilo, sa daleko manje stresa,kao što ću ja po svemu sudeći popuniti ove preostale ,,termine" do i formalnog završetka EL sezone pa da se pobijemo oko te ABA u nadi da će ovde konačno dan mrmota prestati pa da od naredne godine zaličimo na EL klub i tim koji je ozbiljan i konkurentan.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nama je ovo nebitan poraz, sasvim bezbolan. 

Jos uvek su odlicne sanse za 16. mesto, tim pre sto imamo i bolju madjusobnu kos razliku i od Albe i od Asvela.

Ako budemo 16-ti, idemo u osminu finala. Posle toga svasta moze da bude kad se igra na jednu pobedu. Cak i finale nije daleko.

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...