Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

5 minutes ago, Borca said:

Inace posto se spominjao Hanga i njegova manja minutaza u drugom poluvremenu sinoc, po nekim drugim forumima se provlaci "informacija" da se tokom utakmice pozalio na problem/povredu vezano za kuk.

Ne znam da li je istina (mozda neki forumas ovde mozda zna vise) ali to sam procitao ne samo na jednom "mestu" na internetu od sinoc.

Takve stvari su očekivane kad imaš najstariji sastav u EL uz Asvel i Milano, možda je čak naš i najstariji, i kad čekaš pravoslavnu Novu godinu da prođe da bi doveo igrače koji ti trebaju od početka sezone.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih najvise volio da nam trener jednog dana bude Sasa Obradovic a sportski direktor Igor Rakocevic,to su nekako zvezdasi na mjestu,na celu kluba ovi gradjevinari izgleda (svakako bolje nego Covic),naravno obije ruke i za Sedlaceka..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Borca said:

Inace posto se spominjao Hanga i njegova manja minutaza u drugom poluvremenu sinoc, po nekim drugim forumima se provlaci "informacija" da se tokom utakmice pozalio na problem/povredu vezano za kuk.

Tose nisam nado.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nik1991 said:

Ja bih najvise volio da nam trener jednog dana bude Sasa Obradovic a sportski direktor Igor Rakocevic,to su nekako zvezdasi na mjestu,na celu kluba ovi gradjevinari izgleda (svakako bolje nego Covic),naravno obije ruke i za Sedlaceka..

Koliko znam Igora to bas i ne zanima

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, uini said:

 

 

ovo sto vas dvojica navodite je pre svega razlika u kontekstu (nikakva ocekivanja u euroleague, uglavnom nikakva ozbiljna konkurencija u aba, izvan tri ili koliko sezona, kao sto sam i pomenuo);

 

daklem, radonjic je uradio sjajne stvari, zato sto je dobar trener i zato sto je imao kakav-takav kontinuitet.

 

samo kazem da je modus operandi kluba bio uglavnom identican, tako da, ili cemo se opredeliti za kontinuitet, ili cemo cekati da nas opet prokenja kontekst, da bi bili iole zadovoljni.

I dalje je spinovanje u pitanju. 

Kakav crni kontekst, u pitanju je ogromna razlika u rezultatima u EL. 

Kontinuitet sa Čovićevim nakaradnim selekcijama, na to misliš? 

 

Link to comment
Share on other sites

Jbg... Baš šteta za ono sinoć, ambijent za pamćenje, dobar start, dobrih 20 min... Al' ja sam na poluvremenu osjećao neki nemir... Vidim dali smo 53p a, ovi i dalje tu, dišu za vratom.. Kako su žilava ekipa mamicu im... Drugih 20 min možda i ključnih kada su naše EL ambicije u pitanju :(... Šteta... Iako težak poraz u svakom smislu, drago mi je što su momci onako odigrali bez 2 najbolja igrača... Smart je pokazao da ćemo imati koristi od njega do kraja sezone... Jago polako ali sigurno raste kao igrač... Nisam ljut, sinoć su nas naša dva najkonstantnija igrača "izdala" Mitar i Bolomboj... Malo me brine to što nam se dešavaju utakmice u kojima dajemo 90 poena a gubimo... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Višednevna disharmonična simfonija misli i mišljenja, antagonizam ,bijes i neutemeljenost kritike kao i nedosljednost hvalospjeva čine ovaj krtlog omiljenom deponijomom mediokriteta. Naime, unaprijed skrećem pažnju da moje pisanje nije poruga niti aludiranje, a najmanje kolektivna lobotomija, za koju ,priznaću, nisam kadar. Priznaću i da je inicijalna kapisla za ovaj višeredni monolog bila sinoćnja utakmica i njen ishod kao takav, kao i vaše opservacije na istu, par dana prije i ovo vrijeme ,poslije nje. 

Slobodnom interpretacijom pisanja, učinila mi se racionalnim saglasnost oko očekivanja, podstaknuta povredama i osakaćenim rosterom, bojaznost oko ishoda same utakmice kao i ranije implementiran stav i vox populi da nam sastav čine evrokup igrači, prijevremeno penzionisani matorci i propale investicije. 

Apropo svega , Hauard i Moneke dokazuju svoju klasu, ne bi bilo zgoreg napomenuti, na krilima vaše intuicije. Valjalo bi reći, uz dobru odbranu i teške šuteve, priznaćete.

Ne bi li bilo pošteno reći da je višeputa etiketirani evrokup plej plesao sjajno, da se matorcima vratila hrskavica u nogu, Mitrović pogodio trojku ( dobro, za zle jezike - Dženkins dvojka ) ,nova akvizicija nadmašila realna očekivanja, više puta prežaljeni Davidovac probacio loptu kroz obruč ( tri put prešao granicu poena), itd.

 

Možda realnost nikad nije briga na koju smo se obazirali , ali pošteno govoreći, za sve objektivno taložene kritike koje su se gomilale prethodnih mečeva - u ovome, nije bilo mjesta. Medjutim, kako obično biva , dolaze promašena bacanja Mitrovića i Rokasa, nepokupljeni skokovi , koji su jelte , do ove utakmice bili forte i ostale anomalije ,koje sasvim slučajno isplivaju poslije poraza od jednog koša razlike sa vidno desetkovanim rosterom.

 

Ostaje naknadna pamet - pronaći alibi za sopstvene frustracije, izbaciti fekalije po onome ko se prethodno cjelivao, onda kad ste umjesto besane Baskonija noći imali pijanu Fenerbahce noć.

Zaista jesmo navijači rezultata i robovi ranije ukorijenjenog mentaliteta, rekao bih iracionalni istomišljenici čija se logika prije svega naslanja na sopstvenu frustraciju , nego na realan aspekt sporta- da jedan mora biti pobijedjen a drugi pobijednik. 

Sport ne bi bio sport da u svojoj okrutnosti ponekad ne zamijeni uloge , čineći do juče frustriranog ,sutra hiper-uzbudjenim. Ono što im je zajedničko biće neracionalno rasudjivanje, sklonost fatalizmu, objektivno zanemarivanje ranije postavljenih - sopstvenih činjenica i polu-stav kao takav ,koji se na kraju plasira kao mišljenje 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jednom je morala da se dogodi povreda Teodosića (37g) pred meč. Jednom je morao da se desi pošten poraz na jednu loptu uz korektnu igru. Jednom je iznudjeno potpisani crnac morao bio pojačanje. 3/3

 

Idemo dalje. Biće bolje. Kalemegdan u junu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naknadna pamet, ali sinoć je i Tobi trebao da dobije par minuta, bar da se proba. Oni nemaju teške centre koji bi ga unosili u koš, a mogao je da uhvati neku loptu sa svojom visinom, a u napadu opcija više. Mitar se svim silama gurao da bude lider, tražio lopte, ali je to skautirano i nije bio neka pretnja. Ako je neka utakmica bila za Tobija, to je bila ova sinoć. Takođe se slažem da je i Lazarevića trebalo probati, makar na nekoliko minuta na Hauardu, da ga bar poklopi umesto da se šeta i dobija faulove pri šutu za 3. Gilespi je bez Tea nepotreban, što se i videlo sinoć. Ali Tobi nije...

 

Čim se u prvom nismo odvojili na 15+, a moralo je sa onakvim procentima i igrom, znao sam da će biti čupavo. Jako loše smo branili šut za 3. Očigledno nemamo kapacitet da u kontinuitetu odbrambeno igramo kao protiv Fenera i Milana... na stranu povrede Tea, Topa i Nedare... Mi smo sinoć izgubili zbog odbrane, a ne napada, što je baš wtf...

 

Od svih poraza do sada, ovaj sinoć mi je najteže pao...

Edited by Issey
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TB Told said:

Neozbiljno je izjednačavati njihov učinak sinoć. 

Ma ništa ne izjednačavam niti komentarišemo njihovu partiju... Mislim na dva promašena bacanja i protivnički skok u ključnim momentima, zato sam napisao "izdali"... Možda bi svakako izgubili... Na kraju krajeva, Baskonija je pobjedila više nego dobrom igrom svojih igrača... 

Link to comment
Share on other sites

Ne, Tobi nije trebao i nije hvala Bogu imao minute jer onako spor i kljakav ni u kom segmenti ne bi imao prednost u odnosu na unutrašnju liniju Baskonije. 

Ne, Bolomboj nije,, izdao", on je imao samo poenterski slab učinak za šta mu je trebao Teodosić ali ostalo je sve pokrio što u prilogu ide i treći najveći indeks u ekipi (16) sa 9p, 5sk(od čega 4 u napadu), 2a, 3ukr i 3blk.

5 minutes ago, Nini3112 said:

Kako vama deluje Smart?

Meni izgleda okej ali se vidi da bas ne razume timsku odbranu,kapiram da ce to biti bolje ipak je iz aviona usao na mec.

Ono što je pokazao sa svim okolnostima kaže da će biti odličan. Timska odbrana se uvežbava i ne može ni da je zna i razume sa dva šuterska treninga(pravi trening još nije imao). 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dzistrou said:

Jednom je morala da se dogodi povreda Teodosića (37g) pred meč. Jednom je morao da se desi pošten poraz na jednu loptu uz korektnu igru. Jednom je iznudjeno potpisani crnac morao bio pojačanje. 3/3

 

Idemo dalje. Biće bolje. Kalemegdan u junu.

A hoće li ikad biti evroligaška košarka krajem aprila i u maju? I pobjeda u neizvjesnoj završnici ove sezone?

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, TB Told said:

I dalje je spinovanje u pitanju. 

Kakav crni kontekst, u pitanju je ogromna razlika u rezultatima u EL. 

Kontinuitet sa Čovićevim nakaradnim selekcijama, na to misliš? 

 

 

jel mozes da mi pojasnis ovo oko spinovanja, pa zatim crnog konteksta, posto nista ne razumem, izgubio sam nit.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

jel mozes da mi pojasnis ovo oko spinovanja, pa zatim crnog konteksta, posto nista ne razumem, izgubio sam nit.

Može, nije problem. 

Prvo napišeš da su Radonjićevi rezultati u EL do 2017 isti kao i Čovićevi posle toga, pa kad se utvrdi da je to besmislica, onda pređeš na priču o nekakvom kontekstu koji ni sam ne umeš da objasniš i na kraju se praviš nevešt, pa nećeš da nam kažeš da li se taj kontinuitet na koji pozivas odnosi na Čovića. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, bodo said:

Kad ćemo mi dočekati dan da naši skautiraju igrača poput Howarda na čije ludilo možeš dobiti bar svaku drugu, teću utakmicu. 

Mi imamo tu opsesiju suludih rotacija i podjednake minutaze, a 20 suteva po utakmici nije uzimao niko od Rakoca i Gurovica.

Da Hauard igra kod nas igrao bi po 19 minuta, delio minutazu sa Lazicem i leteo na klupu posle prve greske. 

Edited by Cavani
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Kad neko priziva Lazarevica , mozes zamisliti koja je muka u pitanju na terenu.

Lazarevic nekog da sacuva? Kad nemamo zašta da se uhvatimo, kada čovek nema ništa što bi moglo da mu se doda kao plus, ide prica kako igra odbranu?! Kakvu crnu odbranu, probijaju ga kako stignu, najsveziji primer imate protiv Borca. Momak ne postoji na parketu,  i mozemo sami sebe da lažemo, kako on nesto može.

Minus igrač koji nema ni jedan jedini kvalitet da bi igrao EL. 

Tu je godinama sa timom, i ja ne mogu da verujem da nije uspeo nesto da uvežba, da nesto usavrši. 

Prošla je masa igrača kroz klub, pa pokupio bi bar nešto od nekog.

Momak popunjava broj i prima pare da imamo igrača za trening i da popuni mesto u 12 kada je deo igrača povredjen.

Koristi ama baš nikakve. Ne smes da ga uvedeš ni kad si u minusu rezultatom , ni kad vodiš .

 

  • Like 9
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kad neko priziva Lazarevica , mozes zamisliti koja je muka u pitanju na terenu.
Lazarevic nekog da sacuva? Kad nemamo zašta da se uhvatimo, kada čovek nema ništa što bi moglo da mu se doda kao plus, ide prica kako igra odbranu?! Kakvu crnu odbranu, probijaju ga kako stignu, najsveziji primer imate protiv Borca. Momak ne postoji na parketu,  i mozemo sami sebe da lažemo, kako on nesto može.
Minus igrač koji nema ni jedan jedini kvalitet da bi igrao EL. 
Tu je godinama sa timom, i ja ne mogu da verujem da nije uspeo nesto da uvežba, da nesto usavrši. 
Prošla je masa igrača kroz klub, pa pokupio bi bar nešto od nekog.
Momak popunjava broj i prima pare da imamo igrača za trening i da popuni mesto u 12 kada je deo igrača povredjen.
Koristi ama baš nikakve. Ne smes da ga uvedeš ni kad si u minusu rezultatom , ni kad vodiš .
 
Lazarević je top defanzivac za 3/4 4/3 igrace, i čista krila, al ne moze on da brani bekove nikako, on bi za Monekea bio idealan npr ili Sedekerskisa.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Lazarevic je u BG odlicno branio Wilbekina, bukvalno ga isfrustrirao i time doneo nervozu celom gostujucem timu koji smo rastavili na sastavne delove, kao retko kog u EL, ne samo ove sezone.

 

Lazic vec treci put dobija Howarda u zadatak, I sva tri puta covek nas je ugazio, jer se ne da takav igrac na Taj nacin (sa)cuvati. Usmeravanje i iskaknje visokih nam je donelo rezultat, da je utakmica jos malo potrajala, mislim da bi ih prelomili.

I da, kako je moguce da Howarda nismo napadali, imao je dva faula, sigurno ne bi rizikovao i treci. Coach Sfero je dobar, ali ovde je ozbiljno pogresio, na zalost.

 

A Bolomboyu je Moneke uzeo poslednji skok, tako da jeste, ima i njegove krivice.

 

A ako je tacno da se I Hanga povredio, bice bas veselo, po 35 minuta za Yaga i Smarta za vikend i u Berlinu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, TB Told said:

Može, nije problem. 

Prvo napišeš da su Radonjićevi rezultati u EL do 2017 isti kao i Čovićevi posle toga, pa kad se utvrdi da je to besmislica, onda pređeš na priču o nekakvom kontekstu koji ni sam ne umeš da objasniš i na kraju se praviš nevešt, pa nećeš da nam kažeš da li se taj kontinuitet na koji pozivas odnosi na Čovića. 

 

aha, okej.

pre je bio radonjic a posle covic, nesto novo sam naucio.

 

takodje sam naucio i da smo do 2017e imali super rezultate u euroleague.

 

izvini za ovo sto necu da kazem, nissm znao, pa zato.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...