Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

o ne, jos jedna runda luka da sutira na 3...na zagrevanju pogadja znate

 

svako ko je pogledao bar jednu utakmicu je video da je luki i sa bacanja svaki izbacaj lutrija

kakav crni sut za 3

Pa bar da sutne koju, ne bi li rasirio malo odbranu, ovako, njegova uloga na 4 je besmislena

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Има врхунских 20% каријерно у Евролиги. У сезони 14-15 их је шутнуо феноменалних 11-63.

Pretece me.

Luka je sasvim korektan centar za nas klub i El nivo.

Hipoteticki, centarska linija Bolomboj-Luka-Gilespi bi bila jedna od jacih koje smo imali, i pod uslovom da imamo jednako kvalitetan dvojac na 4 mogli bismo necemu da se nadamo.

 

Posto nema nista od toga, Luka krpi i najjace bi bilo da mu sada spocitavamo sto jos i ne sutira za 3.

Nume to da pogodi, zna svasta drugo i to je to.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nenadd said:

Pretece me.

Luka je sasvim korektan centar za nas klub i El nivo.

Hipoteticki, centarska linija Bolomboj-Luka-Gilespi bi bila jedna od jacih koje smo imali, i pod uslovom da imamo jednako kvalitetan dvojac na 4 mogli bismo necemu da se nadamo.

 

Posto nema nista od toga, Luka krpi i najjace bi bilo da mu sada spocitavamo sto jos i ne sutira za 3.

Nume to da pogodi, zna svasta drugo i to je to.

Luka ne bi ni morao da šutira već da radi ono što najbolje zna kad bi imali kvalitetnog krilnog centra koji šutira. Ovako, najbolji šuter iz reketa nam Bolomboj. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je izuzetno zasmetalo što Topić nije bio bar medju 12 sinoć. 

Imas najboljeg mladog igrača u regionu koji se kotira medju top 7 pikova u NBA.

Nalaziš se na dnu EL i maltene nemaš šta da izgubiš i ti ne smeš da ubaciš velikog talenta koji voli klub i željan je dokazivanja. 

Govoriš kako veruješ u igrača i onda umesto njega u 12 ubaciš Lazarevića, e moj ti.....

 

Sinoć je moralo biti minuta za Topića ukoliko mu se veruje!!!

Edited by propolis
  • Like 3
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DameTime said:

Čudo da niko nije letos otvarao oči Kariju da mu ne treba Davidovac, nego je pomenuti imao top 5 minutažu u najvažnijim utakmicama (protiv Litve i Kanade). Nije bio samo deo pobedničke ekipe, već pre svega sistema, iz čega su se i izrodile te pobede. Dakle u nekom sistemu gde je uloga shodno njegovim fizičkim predispozicijama i skillsetu, Davidovac bi i te kako mogao da doprinese. Ali pošto je u nepostojećem sistemu, a patike su većeg broja nego što on može popuniti, gledamo ovo što gledamo. I zato je velikom broju igrača u ekipi totalno opalo samopouzdanje, pa se "skrivaju" na parketu. 

 

Igrači imaju odgovornost shodno ulozi i plati koju su zadužili u dresu ekipe. Dakle Shabazz je imao najveću odgovornost i najmanje je isporučio, a za njega se imalo najviše razumevanja kad se sve uzme u obzir. Dok su na tapetu redovno (bili) Teo, Yago, Mitrović, Davidovac - gle čuda nijedan ne bi trebalo da bude starter na svojoj poziciji.

 

Kad već poredimo sa detinjim ponašanjem, mene sve to podseća na ono kad ćale ili keva kupe igračku detetu, a ono nezadovoljno jer igračka ne fercera baš kako je očekivao, zafrljači je u zid. I onda plače jer eto, igračka zaista više ne radi. 

 

Daj ti meni Bogdana i Milutinova pa ću nekako pristati i na Dedinih 15 minuta. Ti pričaš o nekoj potpuno levoj situaciji i dijametralno suprotnom kontekstu i ne znam čemu to služi. Davidovac meni izgleda kao oni ruski igrači što su se vucarali po njihovim klubovima pa se uvek prisetim kakva je sreća što smo košarkaška nacija pa su naši domaći igrači koji moraju da igraju kudikamo bolji. Meni je nekako i žao kad ga gledam na parketu, čovek izgleda kao amater naspram mišićavih čika koji treniraju 2 puta dnevno. Pri tome je taj Dedica plaćen više nego mnogi od tih čika, ako su i blizu tačne cifre od 700k po sezoni. To mu ni roditelj ne bi dao i to nije plata rezervnog igrača. I ne, nije on najveći problem ali jeste problem i to veliki jer je projektovan za pozciju gde smo ubedljivo najslabiji. Ponavljam se kao papagaj, ni ono nešto nekonvencionalne kreacije što je imao više nema ni u tragovima već čista nemoć. Svestan je on svoje nemoći pa se zato i krije po terenu, samo da ne zasere previše. Kriterijumi su toliko sniženi da se ovde slavi kad da koš uz faul iz trećeg plana, to može i Lazarević ili random back up igrač iz Krke.

  • Like 30
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Došao je u ekipu koja je 1. evroligaš 2. ima solidno para 3. ima solidan roster koji doduše nije balansiran ali ima sa čim da se radi 4. imala je Napiera kao potencijalnog EL gamechangera koji se ispostavio kao puvanjak kod oba trenera. Nije to tako neatraktivna ponuda, a sigurno je i dobro plaćen. I ja bih probao na njegovom mestu. Šta se dešava iza zatvorenih vrata ne znamo ni ti ni ja, ni Čočo, ni miledelija58zvezdamijesve. Sumnjam da je čovek debil, ozbiljan trener je u pitanju.

Možeš li nesto o letošnjem učinku Diska Ivanovića?

Njegova kolaboracija sa Čovićem u prelaznom roku nije nešto što se može amnestirati.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Daj ti meni Bogdana i Milutinova pa ću nekako pristati i na Dedinih 15 minuta. Ti pričaš o nekoj potpuno levoj situaciji i dijametralno suprotnom kontekstu i ne znam čemu to služi. Davidovac meni izgleda kao oni ruski igrači što su se vucarali po njihovim klubovima pa se uvek prisetim kakva je sreća što smo košarkaška nacija pa su naši domaći igrači koji moraju da igraju kudikamo bolji. Meni je nekako i žao kad ga gledam na parketu, čovek izgleda kao amater naspram mišićavih čika koji treniraju 2 puta dnevno. Pri tome je taj Dedica plaćen više nego mnogi od tih čika, ako su i blizu tačne cifre od 700k po sezoni. To mu ni roditelj ne bi dao i to nije plata rezervnog igrača. I ne, nije on najveći problem ali jeste problem i to veliki jer je projektovan za pozciju gde smo ubedljivo najslabiji. Ponavljam se kao papagaj, ni ono nešto nekonvencionalne kreacije što je imao više nema ni u tragovima već čista nemoć. Svestan je on svoje nemoći pa se zato i krije po terenu, samo da ne zasere previše. Kriterijumi su toliko sniženi da se ovde slavi kad da koš uz faul iz trećeg plana, to može i Lazarević ili random back up igrač iz Krke.

 

Da sam SD ili trener, dala bih ti Bogdana i Milutinova, ili barem nosioce približne njima. :classic_smile: Međutim nisam, a glavni problem jeste u tome što nosioci ne isporučuju u skladu sa očekivanjima + zapravo nije doveden adekvatan starter na 4. Shodno tome i Davidovac izgleda lošije nego što bi izgledao u nekom smislenom igračkom sistemu (odatle moje poređenje). 

 

Što se tiče plate, ona jeste previsoka, međutim nismo mu je dali ni ti ni ja, niti je on sam sebe doveo u klub i dao te pare.  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, robins said:

Možeš li nesto o letošnjem učinku Diska Ivanovića?

Njegova kolaboracija sa Čovićem u prelaznom roku nije nešto što se može amnestirati.

 

 

Kakvom letošnjem učinku Ivanovića? Sa svih strana je navedeno da je u ekipi bilo nekoliko igrača koje on decidno nije želeo pa su ipak dovedeni. To je po meni sasvim dovoljno za amnestiju. To što se na kraju najplaćeniji i najbolji igrač pokazao kao prevara nije mogao da zna ni Duško, niti bi na njegovom mestu znali Željko Obradović ili Phil Jackson. Uostalom čovek je dobio otkaz i sada sasvim dobro gura u drugom evroligaškom klubu koji ga je odmah angažovao.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Наши проценти на полусезони у Евролиги за 2 поена 52.8 % и за 3 поена 33.7%.

За 2 имамо боље проценте само од Жалгириса, Басконије, Валенсије, Албе, Асвела и Монака. Дакле у том параметру смо 12. у Евролиги.

За 3 смо бољи само од Валенсије и Ефеса дакле ту смо катастрофални 16.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, DameTime said:

Čudo da niko nije letos otvarao oči Kariju da mu ne treba Davidovac, nego je pomenuti imao top 5 minutažu u najvažnijim utakmicama (protiv Litve i Kanade). Nije bio samo deo pobedničke ekipe, već pre svega sistema, iz čega su se i izrodile te pobede. Dakle u nekom sistemu gde je uloga shodno njegovim fizičkim predispozicijama i skillsetu, Davidovac bi i te kako mogao da doprinese. Ali pošto je u nepostojećem sistemu, a patike su većeg broja nego što on može popuniti, gledamo ovo što gledamo. I zato je velikom broju igrača u ekipi totalno opalo samopouzdanje, pa se "skrivaju" na parketu. 

 

Igrači imaju odgovornost shodno ulozi i plati koju su zadužili u dresu ekipe. Dakle Shabazz je imao najveću odgovornost i najmanje je isporučio, a za njega se imalo najviše razumevanja kad se sve uzme u obzir. Dok su na tapetu redovno (bili) Teo, Yago, Mitrović, Davidovac - gle čuda nijedan ne bi trebalo da bude starter na svojoj poziciji.

 

Kad već poredimo sa detinjim ponašanjem, mene sve to podseća na ono kad ćale ili keva kupe igračku detetu, a ono nezadovoljno jer igračka ne fercera baš kako je očekivao, zafrljači je u zid. I onda plače jer eto, igračka zaista više ne radi. 

   Kakvu odgovornost onda treba da ima neko sa 700k platom kao Deda, sto je red velicina Bolomboja, Tobija, Gidre, Hange, pa i jebenog Tea koji kida i ciji je odnos ulozenog vracenog najveci.

   Ta prica je mogla da prodje kada je Deda coskario za 300k, sada ima preko duplo vise. Premalo za 3 poena i 2 skoka povremeno, uz ocajnu odbranu stalno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

 

Kakvom letošnjem učinku Ivanovića? Sa svih strana je navedeno da je u ekipi bilo nekoliko igrača koje on decidno nije želeo pa su ipak dovedeni. To je po meni sasvim dovoljno za amnestiju. To što se na kraju najplaćeniji i najbolji igrač pokazao kao prevara nije mogao da zna ni Duško, niti bi na njegovom mestu znali Željko Obradović ili Phil Jackson. Uostalom čovek je dobio otkaz i sada sasvim dobro gura u drugom evroligaškom klubu koji ga je odmah angažovao.

I ja bih ga amnestirao da je kao Skariolo izašao i otvoreno rekao, ili barem nagovestio, da je nezadovoljan rosterom.

Nije on budala, da ne vidi ono što vidi 90% forumaša sa Voxa.

Zvezda mu je bila pozicija cuvara plaže u zimskom periodu dok nije iskrsla Baskonija.

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

   Kakvu odgovornost onda treba da ima neko sa 700k platom kao Deda, sto je red velicina Bolomboja, Tobija, Gidre, Hange, pa i jebenog Tea koji kida i ciji je odnos ulozenog vracenog najveci.

 

Pa prvo u skladu sa ulogom, a kao drugo u skladu sa platom. Što se uloge tiče, je li odgovornost Davidovca što nemate advekvatnu startnu četvorku? A što se plate tiče, navedeni Toby i Gidra su još gori od njega, s obzirom na projektovanu ulogu i kvalitet sa kojim su došli u KKCZ. 

 

Najlakše je sve svaliti na prašinare koji nemaju ni magiju ni šut, ali je problem ove ekipe mnogo dublji od toga. Samim tim što su igrači međusobno maltene neuklopivi, dolazi se u situaciju da sve njihove individualne mane dođu do izražaja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prasinar od 700k ne postoji ni u Real Madridu tako da ta prica kako je on back up je bas trula.

Lik ima platu startera u Zvezdi a igra i ponasa se kao 13. igrac u rotaciji.

Da se Simon krije od lopte u napadu kao pradjed nista gori ne bi bio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@robins Nisu stvari u životu idealne. Ponekad imaš motiv da guraš stvari baš uprkos tome što ti postavljaju klipove u točkove. Duško je pristao na kompromise (kao uostalom i svaki trener na svetu, pa i taj Scariolo prethodne sezone), platio poslom loše rezultate a glavni krivci su ostali u klubu. Kad već pominješ Scariola, evo Virtus bez njega gura bolje nego u bilo kom momentu njegove ere, jebiga stvari ne idu u živou linerano niti uvek pravično. Ne mislim da je Duško iskoristio Zvezdu, u šta pokušavaju da te ubede ovi koji su i dalje tu i koji su glavni kreatori ovog protivprirodnog bluda, pokušao je da izgura svoje, nije uspeo kao ni mnogi pre i posle njega i to je to. 

5 minutes ago, DameTime said:

 

Pa prvo u skladu sa ulogom, a kao drugo u skladu sa platom. Što se uloge tiče, je li odgovornost Davidovca što nemate advekvatnu startnu četvorku? A što se plate tiče, navedeni Toby i Gidra su još gori od njega, s obzirom na projektovanu ulogu i kvalitet sa kojim su došli u KKCZ. 

 

Najlakše je sve svaliti na prašinare koji nemaju ni magiju ni šut, ali je problem ove ekipe mnogo dublji od toga. Samim tim što su igrači međusobno maltene neuklopivi, dolazi se u situaciju da sve njihove individualne mane dođu do izražaja.

 

Opet neistina, Giedraitis je mnogo bolji od Davidovca i svakako liči na evroligaškog igrača, igrao bolje ili lošije. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

@robins Nisu stvari u životu idealne. Ponekad imaš motiv da guraš stvari baš uprkos tome što ti postavljaju klipove u točkove. Duško je pristao na kompromise (kao uostalom i svaki trener na svetu, pa i taj Scariolo prethodne sezone), platio poslom loše rezultate a glavni krivci su ostali u klubu. Kad već pominješ Scariola, evo Virtus bez njega gura bolje nego u bilo kom momentu njegove ere, jebiga stvari ne idu u živou linerano niti uvek pravično. Ne mislim da je Duško iskoristio Zvezdu, u šta pokušavaju da te ubede ovi koji su i dalje tu i koji su glavni kreatori ovog protivprirodnog bluda, pokušao je da izgura svoje, nije uspeo kao ni mnogi pre i posle njega i to je to. 

Virtus gura bolje i prodisao je bez Scariola, ali i bez Tea. Cisto da budemo precizni

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nele said:

Prasinar od 700k ne postoji ni u Real Madridu tako da ta prica kako je on back up je bas trula.

Lik ima platu startera u Zvezdi a igra i ponasa se kao 13. igrac u rotaciji.

Da se Simon krije od lopte u napadu kao pradjed nista gori ne bi bio.

 

Znači ipak vam ne fali četvorka? Onda trener lepo kaže. 

Čovek ne može da isporuči to što očekujete od njega kao startera u EL, jednostavno nema te kvalitete. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Za razliku od fudbala košarka je pristupačniji sport za sve klubove ukoliko imaš bar malo više para. Zvezda je veliki klub sa armijom navijača iza sebe. I kao takva je mogla da bude željena stanica za sve igrače i trenere u Evropi i van Evrope. Ove i prošle godine i para smo imali. Da imamo normalan ambijent u i oko kluba, normalnog predsednika koji obavlja samo svoj deo posla, pravog sportskog direktora koji obavlja košarkaški deo u klubu mi bismo sa ovim parama mogli da posle Svetskog dovedemo tog Italijana Banchija iz Letonije. Mogli da dovedemo Kabokla i ostale koji su nas sad odbili i napravimo konkurentan tim. Ali mi nemamo normalnog predsednika, nemamo pravog sportakog direktora. Kod nas je sve normalno nepoznato a nenormalno je normalnost i požuda. Zato smo zadnja rupa na svirali u EL, zato nas niko normalan ne shvata za ozbiljno zato smo tu gde jesmo sa atmosferom kakva je poslednjih godina u klubu i oko njega. Zato igrači beže od nas a oni koji dođu ne možemo da ih registrujemo. Sve počinje i završava se sa jednim čovekom. A samo je na nama da odlučimo do kada ćemo ovo da trpimo i gledamo i zašto to radimo. Jer to je već samo naš problem. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DameTime said:

 

Znači ipak vam ne fali četvorka? Onda trener lepo kaže. 

Čovek ne može da isporuči to što očekujete od njega kao startera u EL, jednostavno nema te kvalitete. 

Jos kad bi nasla gde sam to napisao a ako je to tvoje tumacenje onda ti to nije jaca strana 🙂

Od coveka se ocekuje da igra onoliko koliko je placen, on je tu isti rang ugovora kao i Rokas a i Rokasa ljudi kritikuju, pa cak i ako je podbacio je 15 puta korisniji od ove beskorisne mase.

Covek za manje od pola sata igre nedeljno uzima 13 hiljada evra a indirektno ga svi mi placamo, lika sa najzapustenijim telom u celoj evroligi i jos da prodje bez kritike.
Polonara koji je pobedio tumor i posle hemoterapija izgleda kao terminator u odnosu na ovog.

Bez kritika ce biti kad bude igrao u kini/portoriku ili sto dalje od Zvezde tad nece da me interesuje uopste.

 

Nije njegova krivica sto prima toliki novac ali kad je vec pristao prezivece i komentare koje u zivotu nece procitati.

Edited by Nele
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zarco_srb said:

Poenta je da ne moze nikad to da uradi, a ne preko noći. A ako je to znao, kao sto jeste, zasto se prihvatao posla? Zbog para, reci ces... E ako je samo zbog toga, onda bas zasluzuje da je na tapetu

 

treneri nemaju magicnu kuglu kada preuzimaju tim. a tim se preuzima kada ne ide kako je zamisljeno. po toj logici, niko nikada ne bi preuzeo tim, jer, ne zna sa sigurnoscu da moze da napravi pozitivan pomak. igrali bi timovi bez trenera ili slicno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...