Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 hour ago, Manu said:

 

Na osnovu onoga što ja znam, Čović je u ovom slučaju za divno čudo u pravu, dogovoreno je dosta ranije između klubova i grada da će se hala ravnopravno deliti ove sezone, a Partizan taj dogovor za sada kulira za šta možda i ima pravni osnov kroz taj višegodišnji zakup Arene, ali o tome već ne mogu da pričam pošto ne znam.

Znaci Ostoja ponovo zaebao naivnog Coksa

Link to comment
Share on other sites

Sut za 3 poena je bas katastrofalan, a nerazumljiv iz perspektive sta smo doveli. Vidljivo je da postoji neki grc kod vecine igraca, promasujemo zicere a kamoli trojke...  Ali da kad su sami i da ne mogu da pogode i to ne 1 igrac vec pola time, prosto neshvatljivo. Doslovno jedino Bolomboj i Mitrovic konstantno doprinose u stvarima u kojima su dobri i trenutno sam dvojica ubedljivo najkorisnijih igraca statisticki gledano.

 

-Jago najmanje odudara i on je dosao sa 39% iz Evrokupa trenutno je na 35%.

-Sabaz je dosao sa 45% za 3, trenutno ima 34%. 

-Tobi je dosao 41% za 3, trenutno je na 18%.

-Teo je dosao sa 39% za 3, trenutno ima 25%.

-Hanga je dosao sa 34% za 3, trenutno je na 24%.

 

Jedino Giedraitis sutira u visokim procentima. Davidovac sutira 50% ali je premali uzorak 4/8, mada kapiram da ce ovako i da nastavi jer je i u Cska imao vrhunskih 46% za 3 poena, tako da ne ocekujem da ce pasti ispod 40% nesto znacajno. Tu je i Lazic koji za sada ima 3/3 i za njega ne sumnjam da ce pasti nesto ispod 40%. Dovoljno je da trojica od ovih iznad pocnu da pogadjaju mi glat sutiramo 35-40% protiv bilo koje ekipe.

 

Uzorci jesu mali, ali vec je odigrano 6 kola. Mi i sa losom igrom, a sa dobrim sutem mozemo da pobedimo skoro svakoga u El, primera takvih utakmica ima mnogo u svakoj El sezoni. Krucijalno je da pogadjamo sut 35-40% (jer za tako nesto itekako imamo kapaciteteta) a narocito u ovom periodu kada je nov trener i daleko smo od neke fluidne igre gde se znaju svi automatizmi u napadu. Dakle osim borbe i zalaganja u cemu je napredak evedintan prosto moramo da pogadjamo otvorene suteve jer su nam naredni protivnici Barselona, Fenerbahce, Olimpijakos, Armani i Efes. Mi tu bez suta tesko da imamo sanse da pobedimo bilo koga.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je plan da se dovede igrač na poziciji četiri, ili kombo 4/5, nadam se da to završavamo u naredna dva kola jer smo ovakvi već ispucali dva od tri zicera u EL.
Trpaće nam redovno 50 poena preko tri amigosa dok mi igramo za raju srcem, Teo vadi zecove a Yago meće sa osam metera. Ono od sinoć možemo prodati eventualno samo još desetkovanoj Baskoniji.
Paćino iz nekog razloga nie faciniran Rokasom, Ilić i Kuz očigledno idu u turšiju...Simketu i Lazareviću sleduju mrvice.
Trenutno bez Laze i Nedovića, sa Tobijem na perimetru, kratki za beka i ovakvim Nejpirom, mi smo najlakše štivo u ligi.
Da je bar osto Parker pa i tamo da se ogrebemo za snošaj ali nas se ovakvih već sada niko ne plaši.
Teo ako upriliči još par Die Hard partija, gde izlazi u završnici na par minuta koliko da mu produvaju škrge...samopolomiće se ubrzo.


  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bucks1337 said:

Mislim da bi idealno resenje bilo:

Tobey silb.

Marko Simonovic ->5

Dovodjenje prave cetvorke.

Mnogo vise ima smisla silbovati Simonovica, po svakom kosarkaskom osnovu.

Cak bi u slucaju dobre sezone obojice lakse bilo zadrzati Tobija nego Marka kome smo apsolutno usputna stanica.

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Wingwalker said:

Ako je plan da se dovede igrač na poziciji četiri, ili kombo 4/5, nadam se da to završavamo u naredna dva kola jer smo ovakvi već ispucali dva od tri zicera u EL.
Trpaće nam redovno 50 poena preko tri amigosa dok mi igramo za raju srcem, Teo vadi zecove a Yago meće sa osam metera. Ono od sinoć možemo prodati eventualno samo još desetkovanoj Baskoniji.
Paćino iz nekog razloga nie faciniran Rokasom, Ilić i Kuz očigledno idu u turšiju...Simketu i Lazareviću sleduju mrvice.
Trenutno bez Laze i Nedovića, sa Tobijem na perimetru, kratki za beka i ovakvim Nejpirom, mi smo najlakše štivo u ligi.
Da je bar osto Parker pa i tamo da se ogrebemo za snošaj ali nas se ovakvih već sada niko ne plaši.
Teo ako upriliči još par ovakvih Die Hard partija, gde izlazi u završnici na minut i po samo da mu produvaju škrge...samopolomiće se ubrzo.

 

9 minutes ago, Manoly said:

Lepo je pobediti, ali ne vidim da cemo u tom ritmu nastaviti tj da imamo potencijal za to u El.

– Jesi l’ čuo da će sutra padati dinari s neba?
– Nisam.

– A je l’ veruješ da ima tica što donosi kolače?
– Ne verujem.

– Jesi l’ čuo da ima negde gde je stalno leto?
– Nisam.

– A je l’ veruješ da u radiju žive mali ljudi?
– Ne verujem.

– Marš odavde iz našeg sokaka kad ne umeš da sanjaš.
Da te pokrljam na pola – kao lebac.
Eto!

😜

Edited by Clash
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Wingwalker said:

Ako je plan da se dovede igrač na poziciji četiri, ili kombo 4/5, nadam se da to završavamo u naredna dva kola jer smo ovakvi već ispucali dva od tri zicera u EL.
Trpaće nam redovno 50 poena preko tri amigosa dok mi igramo za raju srcem, Teo vadi zecove a Yago meće sa osam metera. Ono od sinoć možemo prodati eventualno samo još desetkovanoj Baskoniji.
Paćino iz nekog razloga nie faciniran Rokasom, Ilić i Kuz očigledno idu u turšiju...Simketu i Lazareviću sleduju mrvice.
Trenutno bez Laze i Nedovića, sa Tobijem na perimetru, kratki za beka i ovakvim Nejpirom, mi smo najlakše štivo u ligi.
Da je bar osto Parker pa i tamo da se ogrebemo za snošaj ali nas se ovakvih već sada niko ne plaši.
Teo ako upriliči još par ovakvih Die Hard partija, gde izlazi u završnici na minut i po samo da mu produvaju škrge...samopolomiće se ubrzo.

 

Da ne guglam statistiku valjda je Rokas uz Tea sinoc imao najvecu minutazu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Da ne guglam statistiku valjda je Rokas uz Tea sinoc imao najvecu minutazu.
Na "usage" sam mislio...nisam primetio da smo odigrali nešto sa predumišljajem za njegov šut, jer ga on sam driblingom sigurno neće izboriti. Specijalac za tri poena za 27,5 minuta uzima tri "pokušaja".

Link to comment
Share on other sites

Videlo sa de je jednu akciju iz TO pravio za njega ali nije uspeo da ostvari poziciju iz vise blokova, sad mozda si i u pravu da se manje crta za njega ali svakako je bitan clan rotacije, ne mislim da je skrajnut dolaskom Sferopulosa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Videlo sa de je jednu akciju iz TO pravio za njega ali nije uspeo da ostvari poziciju iz vise blokova, sad mozda si i u pravu da se manje crta za njega ali svakako je bitan clan rotacije, ne mislim da je skrajnut dolaskom Sferopulosa.
Ma ode nam sav fokus u prve tri četvrtke na pokušaje da upalimo Nejpira na gurku i da ne opteretimo Hangu. Čuli smo i od njega da pre dva dana nije mogao valjano da hoda.



Link to comment
Share on other sites

Quote

KK Crvena zvezda Meridianbet postavio je u petak 03.11.2023.godine u svom saopštenju javno pitanje oko termina (shodno dogovoru sa rukovodstvom tog objekta) za sve selekcije našeg kluba u objektima Beogradske Arene – javne ustanove koju izdržavaju svi građani Republike Srbije.

Ne znamo zašto se poslednji u lancu odlučivanja tzv “zakupac” i najmanje bitan u ovom obraćanju KK Crvena zvezda Meridianbet javio, i po svom običaju javno izneo niz neistina kojima može da dovede u zabludu deo javnosti. Počev od činjenice da je ugovor jednostrano raskinut od strane Beogradske Arene – zbog neurednog plaćanja, za šta posedujemo i dokaze!

Ono što pozdravljamo kao klub su dve činjenice koje je “zakupac” izneo : Da ne možemo da budemo kao oni. Slažemo se, KK Crvena zvezda Meridianbet ne izdaje duple karte, ne priča o transparentnom poslovanju – već to radi u praksi izlaganjem svojih dokumenata javnosti, i plaća porez uredno već više od 10 godina (i prolazi bez prijava budžetske inspekcije).

O“ideji” korišćenja Beogradske Arene i “uspešnim modelima poslovanja” (među kojima se posebno ističe ona najuspešniji – rast poreskog duga u visini od skoro 6 miliona evra od 2018.godine) kojih se “zakupac” setio, dužni smo da podsetimo da je KK Crvena zvezda organizovao više od stotinu utakmica Evrokupa i Evrolige u Beogradskoj Areni još od 2013. godine, uz ozbiljne prihode od prodaje karata.

Dakle, KK Crvena zvezda Meridianbet ne zanima “zakupac”(sa kojim je jednostrano raskinut ugovor), već odgovor nadležnih struktura kojima je od republičkih i gradskih organa dat na upravljanje taj objekat – zašto se ne sprovodi dogovor postignut tokom leta 2023.godine?

Konačno, pravo je KK Crvena zvezda Meridianbet koja je Udruženje građana – da potpuno slobodno izabere najbolju dvoranu u Beogradu – onu koja je u vlasništvu grada i republike, dakle koja je JAVNO vlasništvo građana republike Srbije. To pravo nam najmanje neće osporiti “zakupac” posebno ne onaj koji pod “uspešnim” smatra sve ono što se u normalnom poslovnom svetu smatra – neuspešenim.

Uostalom, grafit ispisan pre nekoliko dana upravo na zidinama Beogradske Arene možda govori više od hiljadu reči", stoji u saopštenju.

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

 

– Jesi l’ čuo da će sutra padati dinari s neba?
– Nisam.

– A je l’ veruješ da ima tica što donosi kolače?
– Ne verujem.

– Jesi l’ čuo da ima negde gde je stalno leto?
– Nisam.

– A je l’ veruješ da u radiju žive mali ljudi?
– Ne verujem.

– Marš odavde iz našeg sokaka kad ne umeš da sanjaš.
Da te pokrljam na pola – kao lebac.
Eto!

😜

Znam za ovaj, dobar.

I znam da sam nekad vise sanjao, narocito ciganjske snove...

Al jbg, ima tih rusitelja snova u liku danasnjih jahaca apokalipse u nasim klubovima...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dropkick Murphys said:

Nema veze, bilo je ispod plafona Arene xD
tS1X0nk.png

 

3 hours ago, Manu said:

 

E bravo vidiš, bilo je i to na šta sam zaboravio. Meni to veze nije bilo sa silaznom. 

Ipak, situacija na koju sam ja mislio je bila pri početku utakmice - nedosuđena silazna putanja kada je Bolomboj pokupio loptu, mada evo Nele kaže da je bila ispod nivoa obruča, meni to tako nije delovalo.

 

U svakom slučaju, moja poenta je bila ono što sam napisao u poslednje dve rečenice posta koji si quote-ovao.

 

Edit: Izgleda da sam pomešao Italijana i Portugalca :lol_2:

Ova slika je bas pogresan ugao gledanja na situaciju. Posto sam u liniji tog kosa ta lopta je bila ispred kosa, tj Bolomboj je uhvatio u silaznoj putanji, ali nije bila u cilindru, vec je padala ispred kosa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VISOKOLETAC said:

 

Ova slika je bas pogresan ugao gledanja na situaciju. Posto sam u liniji tog kosa ta lopta je bila ispred kosa, tj Bolomboj je uhvatio u silaznoj putanji, ali nije bila u cilindru, vec je padala ispred kosa.

Ne znam šta si ti gledao, ali ta lopta bi ušla koš xD

Bukvalno se vidi na usporenom snimku da nije ni blizu da bude padne ispred obruča, a i prosto je nemoguće da ne dođe do koša kad se vidi gde je Bolomboj skida.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...