Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 minute ago, NikolaTest said:

Sve i da pobedimo u ponedeljak ako se od EL oprostimo u decembru nema sanse da ostanemo konkurentni i da se tim ne raspadne do marta.

 

Pobeda protiv Bajerna je pod moranje.

Derbi u Aba i onako uvek sudije useru.

Oprosticemo se od evrolige za 2 nedelje zvanicno sto ce biti rekord od kada igramo ovo takmicenje. Hvala Covari na izuzetnoj selekciji ekipe sta ce biti kada se bude vratio Bjelica kakav ce to tek cirkus biti

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mr.Consular said:

Jos sam u soku posle ovog, au bre, gotov mec, Sferopulos rastavio Zoca penzosa na sastavne delice i onda pomracenje uma 6 minuta, Boze Gospode na sta je ono licilo.. 

 

Teo je kosarkaski Katai, delovalo mi je da mu se nasla uloga da bude koristan i da drzi svlacionicu, a ispostavlja se da je kancer i u igri i u drzanju ekipe da osvoji sta treba... Ono na kraju, izivljavanje i ispucavanje u derbiju EL na posed-dva je nevidjeno nesto...

 

Dovesce to Janis u red verovatno, zna da vodi tim, oseca utakmicu za razliku od repatog, deluje kao da drzi uzde, klupirao Sabaza vrlo brzo koji je izasao na lagano blejanje na nekoj nebitnoj koledz zajebanciji... 

 

Sa Zalgirisom sam pricao sam ja u 3/4 bio oznojaniji od Sabaza uz Tv, Pepsi i Gricka... baja igra 20% mogucnosti, cuva se max, probije prvu liniju, krene u drive i kada treba da udari u. meso pod kosem. i zavrsi/uzme faul, stane i kao nesto kreira i baca krompire... Za 2 miliona ima da pokidas oba prednja ukrstena, aman, covece, znas ti koje su to pare.. Kod Radonje za 300000 su leteli u reklame i kamermane... 

 

Daj da Janis ovo zategne nekako da bude barem gledljivo u EL...

Ne moze Teo da bude kosarkaski Katai, posto Katai ima minuli rad u klubu i zasluge (zajedno sa drugima naravno) za postepeno podizanje FK Crvena Zvezda u Evropi, a i dominaciju na domacoj sceni.

Teodosic ima ona 2 odlaska na sever sa Darkom Milicicem, ali to je u fudbalu isto. U kosarci on je jedan 36-godisnji novi igrac u ekipi, koji bi zeleo da se pita mnogo vise nego sto moze u ovom trenutku.

Za to najvecu krivicu snosi onaj ko ga je doveo, a to je Covic. Nakon toga krivicu snose treneri koji nisu uspeli da ga iskontrolisu. Jedan je vec za svoju krivicu platio, a ako istim putem nastavi, i drugi ce, pogotovo sto je stranac, sta nam je problem sutnuti ga kad vidimo da od EL i zvanicno nema nista.

Pa onda lagano sa domacom osnovom napadamo kup i KLS, isto kao za vreme Zike Pauka samo 20x skuplje.

  • Like 4
  • Thanks 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, СтелаРоса said:

Ja Teodosicu osim forsiranja u zavrsnici nemam sta da zamerim. Nasa igra sa njim na terenu deluje smisleno i organizovano. Ostvaruje saradnju sa svim visokom igracima. Sabaz da igra kako treba ovaj ne bi ni bio na parketu u tim momentima kada siluje sut za 3p. Minutaza mu direktno zavisi, opet, od Sabaza. Teodosic treba da igra 15 do 20 minuta max, umesto toga igra 25 jer prvi plej Sabaz ne moze nista da organizuje, napadi sa njim na parketu uglavnom isticu pa se uzimaju sutevi preko ruke, nema saradnju sa centrima, deluje odseceno od ostale cetvorice. Sa boljim Sabazom bi bilo i manje Teodosica na parketu i on bi konacno dobio ulogu kakvu i treba da ima u ovim godinama - da odmeni prvog pleja, a da nam igra barem u napadu ne trpi previse, sto je slucaj u nasim timovima poslednjih xy godina.

Problematican karakter, krater u odbrani... Da li nam je trebalo sve to

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Na zalost Shabazz daleko od onoga sto smo od njega ocekivali. Ozbiljan bol u preponama kod njega. Teo igra ono sto sam i ocekivao i cega sam se pribojavao. Dobro je odigrao veci deo meca, cak bi se reklo da se kada smo jurili minus cimao u odbrani, ali ne sme da resava, ne sme trener da dozvoli da privatizuje ekipu po cenu da ga izbaci iz 12. Bilo je i dobrih stvari, visoki konacnonpokazali da ima zivota u njima, rotacija skracena, bice dobrih utakmica i pobeda ali nisam sihuran u neki uspeh bez bar dva igraca. Bek pozeljno kombo 1-2 da bi mohli da se ponekad klipiraju Shabazz i Teo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ipak nije do Duska, jos jedan u nizu poraza "dobijenih utakmica" u 4/4, koja je ovo po redu, 15ta? U zadnje dve sezone gomila poraza u Evroligi na isti nacin. Nisam gledao ovo danas, pa ne znam na koji nacin su prosuli prednost, ali u principu nebitno. Nebitan derby , osim za prestiz, tesko ce i jedni i drugi do play in-a, kamoli do play offa ( prvih sest na tabeli), zadnja trecina po kvaliteti u Evroligi su oba tima. 

Iskreno ocekivao sam bar 15,20 razlike za domacina, u kakvoj li su oni formi kad se muce sa ovakvom Zvezdom. Tako da sam prijatno iznenadjen da smo bili kompetitivni , na jedan posed. 

Mozda Zelimir nesto utegne kod njih, ali i oni su prilicno slabiji nego lani, o KKCZ da i ne govorimo, mada ostavljam prostor da Grk zna sta radi, pa da se bar vidi  neka smislena kosarka, bez imperativa play offa, to je toliko nerealno da je bezobrazno i govoriti i tome. 

Bitniji je derby u ABA ligi, u Evroligi je ovo jedna od 34 utakmica, u ABA ligi prostor za greske je minimalan, a oni su vec ispucali sa Megom, tako da bukvalno Sferopulos ima sansu da vec sada osvoji prvo mesto, u slucaju da ih zvekne u  ponedeljak. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Nedopustivo je ovako ponasanje Sabaza...pored uzasne igre u napadu i kriminalne odbrane gde je u 1 pol. razigrao Jaramaza a u 4/4 proslavio Aleksu...On mu ni ruku ne podize na sutu za 3.....teska k....bolja za igraca koji prima 2M

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Ne znam samo sta gori? 

Wow 1-4 skor u EL i izgubiti od komsija na strani.

Ja sam vidio bas masu pozitivnih stvari vcrs gdje gradim optimizam.  

 

Najbitnije dobiti Bayern i graditi od tog meca.

Svestan si valjda da smo jedini klub u EL koji trenutno nema beka u timu, da imamo samo jednu cetvorku i to Davidovca, da nam se plejevi takmice ko je gori, da smo mekana ekipa, da je hemija losa, da prosipamo 10+ poena ko zna koju utakmicu za redom u poslednjih par minuta, da smo primili 25 poena za 5 minuta, itd, itd..

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VukVule1988 said:

Ja ne želim. Ja želim da vidim Tea veterana koji igra 15-ak min. po meču i za to vreme se trudi da proigrava igrace i ne forsira šut.

Problem je što on to ne želi nego hoće da bude i trener i glavni igrač

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ssalle said:

Nedopustivo je ovako ponasanje Sabaza...pored uzasne igre u napadu i kriminalne odbrane gde je u 1 pol. razigrao Jaramaza a u 4/4 proslavio Aleksu...On mu ni ruku ne podize na sutu za 3.....teska k....bolja za igraca koji prima 2M

Ruku na srce Jaramaz je nije dao puno preko njega. Mislim da je trojka iz coska bila preko Jaga a dva prodora protiv Gidraitisa i Tea. 

 

Link to comment
Share on other sites

Sto je najjace kod ove situacije posle TO mislim da je bas i trazen tajmaut da bi se spustala lipta na Bolomboja jer je jednom protiv Trife bio uspesan pa se sledeci napad, dva to nije radilo. Ruku na srce nije najbolji poziciju izgradio Bolomboj ali svaki drugi potez bi bio bolji od ovog suta.

Link to comment
Share on other sites

Utakmicu su rešili loš početak i loša završnica. Na startu Hanga maši dva bacanja i otvoren šut, Gidra zicer, Šabaz otvoren šut, posle toga smo period dobre igre  potrošili da se vratimo iz kanala u koji smo upali početničkim propustima.

U završnici Teu zamerka jedino što nije dodao Jagu. Da je ubacio bacanja bio bi genijalac , niko ne komentariše kako je majstorski izvukao ta dva prekršaja, u 90% situacija sa tim ubačenim slobodnim ili sa 4/5 bi dobili.

Očekivao sam poraz , čak rutinski, pa se nisam ni nervirao , ali posle utakmice ima i razloga za optimizam uz par velikih briga.

Nejpir je baš za sekiraciju, on nije ono što igra. Dosta njih je komentarisalo da je u pitanju bol u kurcu, nije ga briga, ali ja ne bih rekao da je to. On uvek deluje izmučeno, kao da je nateran da igra . Ne deluje srećno, da li je povreda neka ili nedostatak snage ili nešto treće, ne znam.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ni meni,kao ni mnogima,ne smetaju mnogo ta promasena bacanja,to je ono za sta cu reci 'je'iga,desava se'. Na poluvremenu sam hteo da pohvalim igru Teodosica,bilo je razloga za to. Povezao nas je kako je usao,lopta je isla tecnije. Sto se plejmejkerskih mogucnosti tice,on je zaboravio koliko Sabaz nikada nece ni znati. E sad,dolazimo do onog dela gde covek UVEK,ALI UVEK pokusava da dotuce protivnika na pogresan nacin. Prvo,iz naseg tajmauta,u 12. sekundi napada,uzima neku trojku preko ruke,iz okreta. Sram ga bilo za to. Onda,da bi ponistio tu glupost,dva napada nakon toga uzima sut iz izlazne kretnje u desno,sto nikada kroz karijeru nije radio. Jos jednom,sram ga bilo i za to. Vrhunac svega dolazi kada nece da doda loptu coveku koji je sam. Kada sam pricao da je kancer za ekipu i koliko ne postuje ni saigrace ni igru,mnogi su se smejali ovde. Vidim da ga pojedinci hvale za odbranu. Ja stvarno ne znam sta ste vi ljudi gledali?!

Link to comment
Share on other sites

Bas je toksican topik. Razumem bes, frustraciju i ostalo, ali postovi sere mi se od ovoga, kenja mi se od onoga, raspali, odvratan, teraj ga u...i slicno ne doprinose nicemu. Verovatno dosta postova odavde ne bi pustili ni na b92 komentare. Preliva sa svih strana.

Sto se tice Sabaza, ne samo sto je imao 7 izgubljenih lopti, nego nacin na koji je gubio. Razumem ja da je njegov stil igre takav kakav jeste, ali nacin na koji gubi lopte je previse nonsalantan i to nije bas prijatno gledati. Takodje morao bi vise da probija jer ima brzinu i fenomenalnu kontrolu loptu. Sposoban je da probija, ali ide linijom manjeg otpora. I ne nuzno da ide na obruc nego da deli lopte iz prodor igre i malo unese raznovrsnosti u nas napad. Za sada ima jednu asistenciju na svakih 10 minuta na parketu sto je kriminalno.

Kod Teodosica je sve ovo posledica prevelike minutaze, i generalno, ali i u zavrsnici. Teo je oduvek imao tu crtu da zeli da resava i nikad se toga nije plasio. Otuda i ono protiv Slovenije sa 22 godine, onda trojka preko Garbahose, itd. Naravno, bilo je tu i puno promasaja, vise nego pogodaka, ali nije u tome stvar. Stvar je u tome sto Teo ima izuzetno kratak fitilj. Kad kola krenu nizbrdo on ne ume da stane, da povuce rucnu. nego je tip koji ce dati gas do kraja pa da vidimo sta ce da se desi. Njegov prvi instikt kad krenu stvari da ne idu kako treba jeste da opali trojku. I to radi po pravilu. I najcesce masi jer to dize iz nervoze. Ko je pratio Virtus prosle sezone mogao je cesto da vidi da Teo ne igra samu zavrsnicu upravo zbog tih nekih stvari, kao i odbrane koja se sve vise eksploatise kako se mec blizi kraju. 

Sferopulos je ovaj derbi odradio prilicno dobro. Ne moze tu mnogo sta da se promeni, ali i meni su se svidele rotacije. Trebalo je Jago ranije umesto jednog od Teo/Sabaz dvojca, ali dobro. Coveku je ovo druga utakmica, odmah derbi i imao je izbor izmedju igraca koji igra EL 15 godina, igraca koji je medju najplacenijima u EL i igraca kojem je ovo druga utakmica u EL u karijeri. 

Bolomboy je igrao na 4 sa Lukom u petorci. Ima on pristojnu ruku, a i par puta je pokazao da moze da napadne i closeout, sto znaci dosta i donosi jos jednu opciju. Ocekujem u nekom trenutku i kombinaciju Bolomboy - Tobey. Obojica mogu da rasire po potrebi u napadu, a verovatno su par koji bi najbolje kontrolisao defanzivni skok. Meni se cini da nisu veceras igrali zajedno, ako nisam nesto propustio. Nista od toga nije idealno, ali sa ovim rosterom i ovim igracima to nam je sto nam je.

  • Like 33
  • Love 3
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Nista od toga nije idealno, ali sa ovim rosterom i ovim igracima to nam je sto nam je.

 

Dr. Nebojša već dve godine selektira ekipu i bilo bi lepo da sedne na klupu i da povede svog Frankenstajna od rostera ka tom plej of ili fajnal foru koga naglašava od početka sezone.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...