Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

20 minutes ago, Clash said:

Sectorova dubinska cherry picking analiza.

 

Bolje ne prizivajte Gurua sa naprednom analizom, bojim se da ćete se vatati za glavu. 🙂

 

 

19 minutes ago, Naša posla 2.1 said:

 

Od 0 do Sector, stepen nepoznavanja košarke...

 

Luka igra sjajnu košarku 💯

 

💪💪💪

 

 

9 minutes ago, Bishop said:

Pa dobro, brate @Sector, koji od naših centara ima bolju statistiku od Luke? Jedino mu je blizu Bolomboj sa pola skoka više i 3 poena manje u proseku, a priznaćeš da je to poprilično bedno u odnosu na njegovu konstituciju.

 

Pričaš o premalom uzorku, gdje Tobey maltene nije ni igrao a na jednoj utakmici nije ni bio u 12, dok Bolomboy nije igrao protiv Asvela koji je bio zicer za statistiku.

 

Nisam oduševljen ni jednim našim centrom ali je Mitrović 3. po kvalitetu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

 

Bolje ne prizivajte Gurua sa naprednom analizom, bojim se da ćete se vatati za glavu. 🙂

 

 

 

💪💪💪

 

 

 

Pričaš o premalom uzorku, gdje Tobey maltene nije ni igrao a na jednoj utakmici nije ni bio u 12, dok Bolomboy nije igrao protiv Asvela koji je bio zicer za statistiku.

 

Nisam oduševljen ni jednim našim centrom ali je Mitrović 3. po kvalitetu.

 

 

Sedeo bi tebi Jokara na klupi dok ne počne da "pipa vrh table" vidim ja...

 

Dok napredna analiza ne prepozna "livadu" držaću se košarkaških rezona profesora Ace Nikolića...

 

💪💪💪

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Naša posla 2.1 said:

Sedeo bi tebi Jokara na klupi dok ne počne da "pipa vrh table" vidim ja...

 

Jebiga sad, Jokić je maestralan u mnogim košarkaškim elementima, tako da ne mora da "pipa vrh table". Ne mora ni Luka kad smo kod toga. 

 

Ali slažem se da su kritike preterane tj. prešle su u pljuvačinu Mitrovića samo da bi se pljuvao, dok on isporučuje u skladu sa svojim mogućnostima (za razliku od nekih, koji su i više plaćeni od njega).

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ortak ladno stavio Luku i Jokića u istu rečenicu i još našao da drži pridike. Jao

 

Luka više nije dobar dećko, došao da pomogne, nije on kriv što mora da igra toliko (pored kljakavog Martina i još kljakavijeg Kuzmića je možda i morao, pored živih i zdravih Tobeya i Bolomboya ne mora) već je odlično plaćen evroligaški igrač (zlobnici kažu 700k godišnje što je misao koja navodi na suicid lako), koji ne treba da bude izuzet od kritike. Po milioniti put - on je snalažljiv i tehnički dobar lagani centar koji ima dobre ruke i visoki IQ ali je ispodprosečan skakač, izrazito skroman defanzivac i veoma slabašan fizikalac koga svaka ozbiljna EL ekipa može da eksploatiše. Van reketa nema domet, pustio je muda jer je član domaće osovine pa često prikenjava i nervozan je na terenu iz čiste nemoći (nije lako da se non stop guraš sa fizički jačima od sebe) i često zna i sa dodavanjima da se preceni pa gubi dosta lopti na taj način. Dok je igrao za siću moglo je da mu se gleda kroz prste za evidentne mane, sada ne može i nema rezona da u rotaciji bude ispred igrača koji imaju bolje atribute za ono što se u današnjoj košarci traži od centra. 

  • Like 34
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Problem je što svake sezone centri koji su dovedeni kao pojačanja ne mogu da se sastava pa onda Luka naprasno postane prva opcija ali ajde ova sezona je tek počela plus je Bolomboj imao neku lakšu povredu protiv Asvela (ako se ne varam) a Tobi nije nešto ni igrao tako da videćemo još šta će biti.

Link to comment
Share on other sites

Kada igra Luka Mitrovic, Zvezda ponekad ima koristi od njegovog short roll-a, njegovog IQ-q a mnogo cesce imamo problem sa zagradjivanjem skoka. Jeste da Luka ima 3, 4 skoka po utakmici, ali nije sve to tako, kada su u igri Tobey ili Bolomboy, oni grade obruc da bi ne samo oni, vec i ostali igraci dosli do skoka, dok kod Mitrovica to bas nije slucaj.

 

Covek nema sut, te ne moze da igra na poziciji 4, a da ne pricamo o tome sto je spor, radi nas na foru domaceg igraca i coveka sa visokim IQ-om. A za poziciju 5, nema skocnost, sta mu je Lesor radio prethodnih sezona, ali i svaki malo skocniji centar, sramota za gledati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ortak ladno stavio Luku i Jokića u istu rečenicu i još našao da drži pridike. Jao

 

Luka više nije dobar dećko, došao da pomogne, nije on kriv što mora da igra toliko (pored kljakavog Martina i još kljakavijeg Kuzmića je možda i morao, pored živih i zdravih Tobeya i Bolomboya ne mora) već je odlično plaćen evroligaški igrač (zlobnici kažu 700k godišnje što je misao koja navodi na suicid lako), koji ne treba da bude izuzet od kritike. Po milioniti put - on je snalažljiv i tehnički dobar lagani centar koji ima dobre ruke i visoki IQ ali je ispodprosečan skakač, izrazito skroman defanzivac i veoma slabašan fizikalac koga svaka ozbiljna EL ekipa može da eksploatiše. Van reketa nema domet, pustio je muda jer je član domaće osovine pa često prikenjava i nervozan je na terenu iz čiste nemoći (nije lako da se non stop guraš sa fizički jačima od sebe) i često zna i sa dodavanjima da se preceni pa gubi dosta lopti na taj način. Dok je igrao za siću moglo je da mu se gleda kroz prste za evidentne mane, sada ne može i nema rezona da u rotaciji bude ispred igrača koji imaju bolje atribute za ono što se u današnjoj košarci traži od centra. 

Imao je i neku težu povredu ako se ne varam. Ali ne znam koliko je to uticalo na njega i atletiku koju ima. Ako ne grešim zbog te povrede je seckao sa šutem ili pre ozlede.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ortak ladno stavio Luku i Jokića u istu rečenicu i još našao da drži pridike. Jao

 

Luka više nije dobar dećko, došao da pomogne, nije on kriv što mora da igra toliko (pored kljakavog Martina i još kljakavijeg Kuzmića je možda i morao, pored živih i zdravih Tobeya i Bolomboya ne mora) već je odlično plaćen evroligaški igrač (zlobnici kažu 700k godišnje što je misao koja navodi na suicid lako), koji ne treba da bude izuzet od kritike. Po milioniti put - on je snalažljiv i tehnički dobar lagani centar koji ima dobre ruke i visoki IQ ali je ispodprosečan skakač, izrazito skroman defanzivac i veoma slabašan fizikalac koga svaka ozbiljna EL ekipa može da eksploatiše. Van reketa nema domet, pustio je muda jer je član domaće osovine pa često prikenjava i nervozan je na terenu iz čiste nemoći (nije lako da se non stop guraš sa fizički jačima od sebe) i često zna i sa dodavanjima da se preceni pa gubi dosta lopti na taj način. Dok je igrao za siću moglo je da mu se gleda kroz prste za evidentne mane, sada ne može i nema rezona da u rotaciji bude ispred igrača koji imaju bolje atribute za ono što se u današnjoj košarci traži od centra. 

Eto i ti znaša sve o njemu. Kao i treneri. I zašto onda igra,možda sam ustane i udje u igru? 

Po milioniti put, TREĆI CENTAR. TREĆI. III, 3. 

Da može sve to bio bi prvi.

A ovo o visini plate i procene igara na osnovu toga je ono poprilično bezze.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DameTime said:

 

Jebiga sad, Jokić je maestralan u mnogim košarkaškim elementima, tako da ne mora da "pipa vrh table". Ne mora ni Luka kad smo kod toga. 

 

Ali slažem se da su kritike preterane tj. prešle su u pljuvačinu Mitrovića samo da bi se pljuvao, dok on isporučuje u skladu sa svojim mogućnostima (za razliku od nekih, koji su i više plaćeni od njega).

To sto on isporucuje u skladu sa svojim mogucnostima ne znaci da je dovoljno dobar, prosto moze da znaci da nema kvalitet da bude tu gde jeste. Covek nije resenje na poziciji 5, a jos manje je to na poziciji 4. Da bi imao smisla tu gde jeste morao bi ili da ima dobru zastitu reketa, sto ne ide u istu recenicu sa njim, dobar defanzivni skok, u cemu je tragican. Ovako je on samo petica koja ima odredjenu igru ledjima, ali ista prolazi samo kod malog broja centara u EL. Prespor je, nema sut van reketa i jos svasta bi se moglo napisati. Zadnjih par sezone muku mucimo sa visokim igracima i otprilike se taj period poklapa sa njegovim povratkom u Zvezdu. Doprinece on do odredjene mere, ali ako on ostane prva petica ili igrac sa najvise minuta na poziciji 5 Top 10 necemo videti i tesko cemo do titule u ABA. Da li navijaci Zvezde treba da se pomire sa tim, pa mislim da ne. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ali kakva smo samo skakačko-defanzivna mašinerija kad se na parketu pojavi duet "visokih" Davidovac - Mitrović.

Kontam da ni jedna ekipa u EL a možda i u EC nema inferiorniju unutrašnju liniju u gore pomenutom smislu od ove?

 

Kad njih vidim zajedno u igri i ja se naložim dabih mogao sa mojih 180 cm da budem neko skakačko mudo u 47 god.

 

Verujem da će novi trener ubrzo neke precrtati,da će skratiti rotaciju da ne gledamo svih 12 u 1/4 npr. i da će jasno podeliti uloge

onima za koje misli da zavređuju minute i poverenje.Jučerašnja utakmica je pokazala da neće biti rotacija hokejaških,i videlo se da 

je probao sve (sem Kuzmića mislim) da vidi koliko ko može i šta može i da li može da odgovori njegovim zahtevima taktike.

 

Nekako imam utisak da je Simonović (4-ka nije a na petici je iza i Tobija i Bolomboya pa čak i Luke rekao bih) bih ja pre Dedu odjavio,

jer je u ovom momntu jedan od lošijih igrača u čitavom takmičenju EL.

 

 

Za kraj....šta se ovde moglo pročitati posle smene Duška da je bilo mučno čitati i znati da pojedini navijaju za isti klub.

Dušku sve najbolje u daljoj karijeri i živou a novom treneru da se bolje snađe od Duška i da krene sa pobedom u EL naredno kolo.

Edited by Zadnji vezni
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kokodakalo said:

Doprinece on do odredjene mere, ali ako on ostane prva petica ili igrac sa najvise minuta na poziciji 5 Top 10 necemo videti i tesko cemo do titule u ABA. 

 

Slažem se, samo pocrtavam da Luka Mitrović nije adresa za ova pitanja i da ga ne treba nazivati Mukom jer nije dovoljno kvalitetan. :classic_smile: Ivanović mu je davao ogromnu minutažu i to je bilo pitanje za njega zbog čega. Ako Sferopulos nastavi u istom ritmu (mada mislim da neće), onda je i za njega to pitanje.

 

Meni se inače od vaših centara najviše dojmi Bolomboj i mislim da treba biti prvi centar. Tobi je jako kvalitetan napadački ali zbog spoljne linije, gde će uvek faliti bar malo defanzive, je bolje imati Bolomboja koji može fino da zaštiti obruč. Luka je svakako treći po kvalitetu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da srdzba usmerena na Luku treba da ide ka Covicu. On nije u stanju da pronadje evo vec trecu godinu centra za nas upotrebljivijeg od Luke, on mu je dao i toliku platu. 

Tuzno je sto smo poslednji put imali centra koji lici na nesto jos dok je igrao Lendri Noko, covek koji je imao problema sa zdravljem i ko zna gde sada igra.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Clash said:

Eto i ti znaša sve o njemu. Kao i treneri. I zašto onda igra,možda sam ustane i udje u igru? 

Po milioniti put, TREĆI CENTAR. TREĆI. III, 3. 

Da može sve to bio bi prvi.

A ovo o visini plate i procene igara na osnovu toga je ono poprilično bezze.

 

Ja ne bih imao nikakav problem da on ima minutažu trećeg centra, def ima kvaliteta to da iznese. Imam problem ako igra 20 minuta po meču u Evroligi.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ja ne bih imao nikakav problem da on ima minutažu trećeg centra, def ima kvaliteta to da iznese. Imam problem ako igra 20 minuta po meču u Evroligi.

 

Pa jel je Mitrovic stavio pistolj na celo svim trenerima Zvezde u prethodnih nekoliko godina pa ima toliku minutazu? 

 

How Yes No. 

 

Duboko je degutantno ovo sto rade pojedinci na forumu gde prave maltene zrtvenog jarca i dezurnog krivca od Luke Mitrovica za frustracije u vezi sa Zvezdinim timom. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Jos ce ispasti da mi Luka nije drag. Volim ja Luku, steta sto je imao one teske povrede....No covek nije za 1 ili 2 centra EL tima. Kazu neko isporucuje u skladu sa mogucnostima...Slazem se i to niko ne spori. Samo sto te mogucnosti nisu za EL nivo.

 

Da li zbog toga treba Luku nazivati babom, Mukom itd?

Da li on sam sebi daje tu minutažu, možda odbija da izađe iz igre, ili mu je tu minutažu davalo više trenera? Iako su na raspolaganju imali i druge opcije.

  • Like 22
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ja ne bih imao nikakav problem da on ima minutažu trećeg centra, def ima kvaliteta to da iznese. Imam problem ako igra 20 minuta po meču u Evroligi.

Naravno da ne treba da igra 20 min u EL, imao bi bolje statse i on i tim da igra 10 min.

Garantujem da ni on ne bi imao nista protiv da igra 10 min maximalno.

Ali vredjanje ne mogu da shvatim, kao da on sam sebi odredjuje koliko ce igrati. I tako dve godine.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Dusko said:

Jos ce ispasti da mi Luka nije drag. Volim ja Luku, steta sto je imao one teske povrede....No covek nije za 1 ili 2 centra EL tima. Kazu neko isporucuje u skladu sa mogucnostima...Slazem se i to niko ne spori. Samo sto te mogucnosti nisu za EL nivo.

 

Nije ni ovo bas najtacnije.

 

Mitrovic definitivno nije za prvog centra, za drugog vec je debatable jer Evroliga ne pleni bas toliko kvalitetom na centarskim pozicijama a to da nema kvalitet da igra EL uopste pa ni kao treci centar je smesna konstatacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

 

Da li zbog toga treba Luku nazivati babom, Mukom itd?

Da li on sam sebi daje tu minutažu, možda odbija da izađe iz igre, ili mu je tu minutažu davalo više trenera? Iako su na raspolaganju imali i druge opcije.

U pravu je Dame ovde, ajmo sada svi da seremo po Mitrovicu ( i da ga posprdno unizavamo ) koji za svoj kvalitet igra relativno pristojno jer nam ostali centri ne igraju kako se ocekivalo, delom svojom, delom trenerovom krivicom. I ja bih voleo da ga na terenu gledam 6,7 minuta, ali tu krivica nije na njemu.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DameTime said:

 

Slažem se, samo pocrtavam da Luka Mitrović nije adresa za ova pitanja i da ga ne treba nazivati Mukom jer nije dovoljno kvalitetan. :classic_smile: Ivanović mu je davao ogromnu minutažu i to je bilo pitanje za njega zbog čega. Ako Sferopulos nastavi u istom ritmu (mada mislim da neće), onda je i za njega to pitanje.

 

Meni se inače od vaših centara najviše dojmi Bolomboj i mislim da treba biti prvi centar. Tobi je jako kvalitetan napadački ali zbog spoljne linije, gde će uvek faliti bar malo defanzive, je bolje imati Bolomboja koji može fino da zaštiti obruč. Luka je svakako treći po kvalitetu.

Iz tog razloga sto nije dobio ono sto je zeleo vec dobrim delom ono sto su drugi zeleli. Dobio je tezak buckuris i morao je da se snalazi i krpi, a Luka je jedini imao unutrasnju igru za kojom ova ekipa ovako sastavljena vapi. E sad koliko je Mitrovic za tu ulogu toliko smo dobro prosli u EL u prve 4. Ako imamo ambicije za Top 8 mi smo prosto morali dobiti bar jednu od dve na strani koje smo igrali, jer nema jos mnogo gostovanja na kojima mozemo traziti svoju sansu. Monako isto nije ekipa koju ne bismo trebali dobiti na svom terenu. Od 1-3 je mnogo gore saznanje da smo ih ostvarili u izuzetno laganom rasporedu. Lepo neko gore napisa 700k je ogroman novac, plus Davidovac i dodje se skoro do novca za koji igra Lesor koji je extra klasa i sa kojim Mitrovic ne moze u istu recenicu. Da smo u Kaunasu imali igraca koji moze da igra ledjima jedan na jedan, mi bismo odbili nalet Zalgirisa bez vecih problema. Mi smo imali Luku i pokusalo se sa njim, ali je rezultat bio izgubljene lopte i neuspesi i izgubili smo. Sa druge strane kad je Zalgirisu to isto trebalo Ulanovas je to odradjivao i doneo pobedu svom timu. Bar je Dusko to apostrofirao kao razlog poraza. E sad ne znam za koliko igra Ulanovas, ali nisam siguran da ima 700k.

Tako da Mitrovic je dobio pojacan ugovor i to dobrano pojacan, pa samim tim i jeste podlozan kritici. Verovao je da vredi mnogo, onda je i ocekivanja svih podigao mnogo. za sad ne opravdava taj novac, a ostavlja dilemu da li smo za isti mogli dobiti nesta drugo i kvalitetnije. Takav mu je posao, javan, plus zaradjuje ogroman novac. Da igra za 300k ja bih prvi rekao to je to. Lesor je prosle godine igrao za 550k. 

Edited by kokodakalo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kosjan Willavić said:

U pravu je Dame ovde, ajmo sada svi da seremo po Mitrovicu ( i da ga posprdno unizavamo ) koji za svoj kvalitet igra relativno pristojno jer nam ostali centri ne igraju kako se ocekivalo, delom svojom, delom trenerovom krivicom. I ja bih voleo da ga na terenu gledam 6,7 minuta, ali tu krivica nije na njemu.

Nije uredu slazem se da ga nazivaju Muka. Ali nije ni kaznjivo...Jbg ako to krenemo da kaznjavamo onda cemo morati svako vredjanje igraca da sankcionisemo.

 

Ja jedinom mogu da zamolim da se ti izrazi izbace iz upotrebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...