Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

12 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Virtus ima ozbiljnih 20 asistencija po utakmici i daje u proseku 83 poena (naspram 81 nasih). Tu smo negde i po drugim statistickim parametrima.

 

Skok odlucujue, narocito defanzivni. 

Iz nekog razloga sam prilicno optimistican da cemo ih dobiti. Mislim da nam leze.

 

odlucuje i ako sutiramo za tri blize 40% nego 30%

 

puno jos stvari moze da odluci, kosarka je carobna igra.

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa i ja sam u principu Teoljub ali ne može on biti izuzet od kritika u fazonu što ne isporučuju starteri. On nam je strahovit defanzivni problem a više nije tako dobar u napadu da bi kompenzovao i zapravo bio debelo u plusu kao nekad. U Kaunasu je bio sasvim dobar, obe u Beogradu vrlo loš. Aj da vidimo večeras.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pa i ja sam u principu Teoljub ali ne može on biti izuzet od kritika u fazonu što ne isporučuju starteri. On nam je strahovit defanzivni problem a više nije tako dobar u napadu da bi kompenzovao i zapravo bio debelo u plusu kao nekad. U Kaunasu je bio sasvim dobar, obe u Beogradu vrlo loš. Aj da vidimo večeras.

Kritika je jedno, pljuvanje je drugo. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Geronimo said:

A dobri su, recimo, Birutis, Butkevicius, Dimsa ili Lavrinovicius?
Naravno da je nasa 'domaca osnova' blago receno uzasno ogranicena i slazem se da ih ne smemo imati u isto vreme na parketu, ali to nije njihova greska. Svi oni, pa cak i Ilic i Lazarevic (koji bas imaju puno falinki, a premalo kvaliteta) mogu imati ulogu kao srafovi u nekom sistemu. Npr. Mitar bi trebalo da je treca petica za instant trpanje. Kuzmic situacioni centar, koji je btw odigrao fenomenalno svoje minute protiv Asvela. Ali problem je sto kod nas sistem u ovom trenutku ne postoji, vec imamo jedan neuredjeni haos. A taj haos nastaje sto nosioci ne isporucuju dovoljno, pa onda oni koji ne treba da igraju mnogo igraju previse. A bude ruzno kada ovi igraci iskoce iz uloge u ono sto ne znaju i ne mogu.

Btw, Deda je isto prilicno situacioni igrac. Protiv atleticnih igraca ponekad izgleda kao penzioner. Saplitao se, preskakao je trojke u napadu... Deluje mi da jos nije usvojio sta se od njega trazi i da je po njega bolno sto je preskocio pripreme sa timom. Ali, pre samo par meseci je isti taj Davidovac igrao protiv zveri iz Kanade i Nemacke. U eliminacionog fazi Svetskog prvenstva imao 19min u proseku. Ali sa drugacijim saigracima i drugacijim zaduzenjima.

Već sam vodio tu diskusiju i ne želim ponovo. Razlika između npr Butkevičijusa i bilo kog od nabrojanih mogla se videti i prošle nedelje, kad je u poslednjoj četvrtini dao 11 poena, što npr. Kuzmić, Lazarević u celoj prošloj sezoni nisu imali za ceo meč. 

Koliko je Lazarević zalutao u košarku može da se vidi po tome što je uvežbao šut za tri poena u kojem mu je desna noga za skoro celu dužinu isped leve, pa sem ako ne šutira sa osam metara, gazi liniju prilikom svakog pokušaja za tri.

Porediti turnirsko takmičenje i EL je je neozbiljno, da se dovede kvalitetan dvosmerni igrač na poziciji 4, prvi bi trebalo da ispadne Davidovac jer nije bolji od Simonovića u napadu i nije bolji od Ilića u odbrani.

A tek mi nije jasna logika po kojoj nosioci ne isporučuju dovoljno pa treba da igraju oni koji isporučuju još manje. To pada na proveri kod činjenice da Bolomboj ne bi ni igrao više od par minuta da Luka nije tražio izmenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MC Thunder 2 said:

Ako pobedite veceras, obecajte mi da se necete (igraci) napucati samopouzdanjem pred derbi.

 

Neka bude derbi i u emotional criple fight kategoriji.

 

To bi bilo bas idealno, da gledamo mec dve ekipe koje ce sve dati da ne izgube.

 

Uzivao sam u evroligaskim derbijima, a bukvalno sam prekidao svaki abaligaski jer nisu bili vredni pomena. Na jednoj strani prvo KKP, pa KKCZ odlaze u ambis nakon poraza, na drugoj nikoga nije briga sto je izgubio 10+ razlike u gostima i to x7.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nele said:

Repati ne zna gde tera 😕

 

Ne zna on gde tera jos od prelaznog roka kada nije mogao da se odluci za 12 igraca, nego je potpisivao koga je stigao. No, tada je bilo, trpaj samo igrace, ima mnogo meceva, nema veze sto imamo jedno 7 igraca na dve pozicije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 Teoljub said:

Ne vjerujem da ce dobiti jer izgleda Laza igra a u ovom mecu je bitniji Lazarevic nego Jago. 

 

Vrvt ShabaZZ/Teo

Laza/Neda

Roka/Hanga

Simonovic/Lazarevic/Deda

Bolombo/Kuzmic/Luka

Lazarević, Tobi i Ilić su out.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...