Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Just now, Kiflice said:

Da li mislis da zameram bilo sta njemu kada objasnjava pojedincima kretnju u napadu i sta od njih ocekuje? Sve i da jeste bio u pravu,a mislim da nije,da li mislis da je korektno da defanzivna velicina kenja nekome bilo sta za odbranu? Prvi deo tvog posta-naravno da se svuda koriguje. U ovoj meri sa Teodosicem,NIGDE i NIKO.

 

to što teo igra jako lošu odbranu, ne znači da ne zna ko gde treba da stoji i kako treba da se reaguje.

zašto ne bi prigovorio? to je sve u službi bolje igre ekipe. treba valjda po tebi da ide i kenja ljudima kada bace lošu asistenciju, jer to najbolje radi

 

košarka je timska igra a teodosić je razume i defanzivno, iako ne ume.

1 minute ago, Miki28 said:

Naravno da nije promasaj i itekako moze da igra iza ShabaZZa kao backup ali isto tako i u odredjenim situacijama zajedno. 

 

kad šabaz bude odigrao tekmu na svom nivou (a očekujem to već protiv virtusa, jer ne verujem da može da veže tri loše), druga će se pesma pevati.

mi igramo tesne tekme bez učinka franšiznog igrača, što bi rekli ameri

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo da vas podsetim da je vecina posle Zalgirisa glavnu zamerku imala sto Sabaz i kad ga nije htelo nije bio na terenu. Sinoc kad ga isto nije htelo je ipak bio na teren i opet nam ne odgovara. 

Ocigledno da nama ne moze da se udovolji...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

to što teo igra jako lošu odbranu, ne znači da ne zna ko gde treba da stoji i kako treba da se reaguje.

zašto ne bi prigovorio? to je sve u službi bolje igre ekipe. treba valjda po tebi da ide i kenja ljudima kada bace lošu asistenciju, jer to najbolje radi

 

košarka je timska igra a teodosić je razume i defanzivno, iako ne ume.

Ok,mogu da se slozim. A da li si video,ili mozda ocekujes,da se tokom sezone neko obrati njemu za bilo sta na taj nacin? I ako ocekujes,kakva mislis da ce reakcija biti? Takodje,da li mislis da postoje igraci u trenutnom sastavu koji imaju 'pravo' na tako nesto?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dzonii said:

Samo da vas podsetim da je vecina posle Zalgirisa glavnu zamerku imala sto Sabaz i kad ga nije htelo nije bio na terenu. Sinoc kad ga isto nije htelo je ipak bio na teren i opet nam ne odgovara. 

Ocigledno da nama ne moze da se udovolji...

 

 

Nije tacno. Hanga se trazio na terenu, ShabaZZ na tom mecu nije mogao probiti Lekavicijusa. 

 

@uini ovo malo sto sam gledao Virtus, upravo ocekujem da ShabaZZ bude no1 ime utakmice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kiflice said:

Ok,mogu da se slozim. A da li si video,ili mozda ocekujes,da se tokom sezone neko obrati njemu za bilo sta na taj nacin? I ako ocekujes,kakva mislis da ce reakcija biti? Takodje,da li mislis da postoje igraci u trenutnom sastavu koji imaju 'pravo' na tako nesto?

 

košarka nije teorijski komunizam. neće niko prikenjati teodosiću, kao što niko neće chris paulu npr. neće niko prikenjati napieru, kao što neće steph curryju

 

ne mogu da se setim na koga se baš luka mitrović onako, celi minut izdirao pre 3-4 sezone. neki marginalac je bio u pitanju, koji uđe i da sve od sebe.

samo je njega pikirao celu sezonu a usput je bio i kapiten tima. nije nikada reč rekao nekom od glavnih igrača, bar da sam primetio na tvu.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Kooineeperk said:

Koju dvojicu onda vidis kao kandidate za ispadanje iz tima? Posto si sam rekao da dvojica moraju da odu da bi jedan dosao.

To sto su Lazarevic i Ilic najjeftiniji nije nikakav kriterijum, jer svakako moramo placati plate koga god da eliminisemo. 

 

Davidovca i Simonovića ili Mitrovića, da se ja pitam

 

Lazarević i Ilić su gori košarkaši od ove trojice iznad ali makar su atletski dobri i defanzivno korektni što nam na ovaj roster više treba od bilo čega. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

košarka nije teorijski komunizam. neće niko prikenjati teodosiću, kao što niko neće chris paulu npr. neće niko prikenjati napieru, kao što neće steph curryju

 

ne mogu da se setim na koga se baš luka mitrović onako, celi minut izdirao pre 3-4 sezone. neki marginalac je bio u pitanju, koji uđe i da sve od sebe.

samo je njega pikirao celu sezonu a usput je bio i kapiten tima. nije nikada reč rekao nekom od glavnih igrača, bar da sam primetio na tvu.

Razumem ja da ti mnogo volis Teodosica,i postujem to,samo moras da shvatis da on nema kredit medju zvezdaskom populacijom kao pojedinci koje si gore naveo,u svojim klubovima. Dakle,taj Mitrovic je mnogo vise dao toj Zvezdi od defanzivne velicine koja je u 37. godini zivota dosla da 'cascava pojavom'.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ekipa je u četvrtak odradila trening oporavka u Beogradu, a na put kreće tokom popodneva, i to letom do Milana (let Minhen – Bolonja je otkazan usled štrajka na italijanskim aerodromima) a nakon toga očekuje ih i dvosatni transfer autobusom do Bolonje

Samo nam još to fali, putešestvije do Bolonje.

Link to comment
Share on other sites

Nije da nismo očekivali rupe u odbrani, koje ne mogu da pokriju ni 3 Hange i 2 Bolomboja. Ali isto tako nismo očekivali da se ponavlja prazan hod u napadu, gde u finišu protivnik vezuje seriju i dobija nas. Piše se da je Rokas stao u drugom poluvremenu. I jeste i nije. Svi šutevi koje je uzimao u drugom poluvremenu su bili iznuđeni, ili preko ruke. Organizacija napada je zatajila i retko je dolazi u čistu poziciju za šut, što mu je najjače oružje. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Davidovca i Simonovića ili Mitrovića, da se ja pitam

 

Lazarević i Ilić su gori košarkaši od ove trojice iznad ali makar su atletski dobri i defanzivno korektni što nam na ovaj roster više treba od bilo čega. 

 

Za Mitrovica mogu da razumem i da se slozim, pogotovo ako se dovede taj neki 4 (ili 4/5 igrac kao sto smo opisivali - pokretan, skocan) i jos ako Tobi proigra, Luka nam i ne treba, a svakako nam ne treba Kuzmic.


Ali za Simonovica ne mogu da se slozim jer Ilic ne pruza nista sto Simonovic vec ne pruza bolje. Cak im je i pravljenje glupih faulova na istom nivou 😄 

 

Za DeDu, opet, ne znam da li bih ga odstranio pre Lazarevica, fizicki je bolji, ali kosarkaski nije, BBIQ Lazarevica je slab u odnosu na DeDu, sut mu je losiji. 

 

 

Dakle moje misljenje je Simonovic > Ilic i DeDa > Lazarevic i ako dovedemo tu neku 4/5 opciju onda iz rotacije treba da ispadnu Luka (i Kuzmic pre njega). 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alokin said:

Imam osećaj da dobijamo i Virtus i Partizan 

Moje misljenje je da dobijamo Virtus,prekidamo im seriju pobeda i to vrlo lako moze da se desi,nemaju oni nekog bas poentera jedino sto imaju je meso u reketu,videcemo ali mislim da ih dobijamo sto svakako ne opravdava poraz sinoc koji me bas boli(mozda vise od Zalgirisa)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kiflice said:

Razumem ja da ti mnogo volis Teodosica,i postujem to,samo moras da shvatis da on nema kredit medju zvezdaskom populacijom kao pojedinci koje si gore naveo,u svojim klubovima. Dakle,taj Mitrovic je mnogo vise dao toj Zvezdi od defanzivne velicine koja je u 37. godini zivota dosla da 'cascava pojavom'.

 

ne čašćava on nikoga pojavom, igra iz sve snage. naveo sam namerno chris paula jer će sada u 38. godini, prvi put igrati za skorašnjeg šampiona lige

 

a usput si počeo da mešaš zvezdašku populaciju sa saigračima; kakve ima veze da li ga izuzetno basketaški potkovana zvezdaška populacija ceni ili ne? teokratija je legenda koju cene saigrači, to je jedino važno. makar u ovom kontekstu koji ti ne možeš da prihvatiš, da prigovara nekome zato što nije uradio ono što je trebalo

 

ne pitaju se tu navijači još uvek, hvala bogu i svetosavlju

Edited by uini
  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno i nisam ocekivao da mi igramo u ovom delu sezone Bog zna kako, al ovo sto mi igramo u napadu i odbrani bas ne uliva neki optimizam da cemo izgledati kako treba kad bude bilo potrebno. Mislim da nam je startna 4. sto pre potrebna, jer ovo sto imamo trenutno je EK prosek.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

ne čašćava on nikoga pojavom, igra iz sve snage. naveo sam namerno chris paula jer će sada u 38. godini, prvi put igrati za skorašnjeg šampiona lige

 

a usput si počeo da mešaš zvezdašku populaciju sa saigračima; kakve ima veze da li ga izuzetno basketaški potkovana zvezdaška populacija ceni ili ne? teokratija je legenda koju cene saigrači, to je jedino važno. makar u ovom kontekstu koji ti ne možeš da prihvatiš, da prigovara nekome zato što nije uradio ono što je trebalo

 

ne pitaju se tu navijači još uvek, hvala bogu i svetosavlju

Jel ne mozes da prihvatis da se nekome ne svidja 'teokratija' i da se neko ne slaze sa tim? Jel ne mozes da prihvatis da neko ne voli da gleda legendu srpske kosarke koja mnogo voli zvezdu u koju je dosao u 37. godini zivota,i tako se ponasa prema nekome ko je u toj zvezdi 10+ godina?

Link to comment
Share on other sites

Drugovi Cigani,

 

Bili ste apsolutno užasni sinoć. Stigao sam da gledam samo drugo poluvreme, ali mislim da to ne menja mnogo stvari. Evo šta sam ja primetio:

 

1. Očajne rotacije su mi prve pale u oči - what the fuck was that, Duško? Apsolutno mi ništa nije bilo jasno, ko je predviđen da zatvori, zašto Davidovca nije bilo u igri, pa ga je bilo previše, ili zašto Bolomboj igra previše, pa ga nema nigde; kad i koliko igra Teo, gde je Luka, koga isto nema, pa ga ima kad ne bi trebalo da ga ima, i slično...

 

2. Nema hijerarhije u timu - ok, ajde to i da razumem, novi tim, 10 novih igrača, ali skoro celo drugo mi je ličilo na tešku indijanštinu, puca onaj ko je prvi otvoren, bez obzira ume li ili ne i treba li ili ne;

 

3. Skok (isto kao i kod nas) - neće daleko stići ekipe poput naših koje ne mogu da pokupe skok u odbrani (a o napadačkom neću ni da pričam...).

 

Elem, dosta loše to izgleda, ali opet, iskusni su to igrači i mislim da će se oni međusobno snaći i povezati, međutim, mislim da nije u njima problem. Kod vas je napravljen propust u selekciji i gomilanju igrača (za razliku od našeg nemanja fonda igrača) i ne vidim kako bi to moglo da se sredi osim preko metle za par igrača, a ako zaređa sa porazima, vrlo verovatno će metla stići i trenera, gazda je više puta pokazao da je brz na obaraču...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi otkazi igracima od toga nema nista

Deda, Lazarevic, Luka opet potpisi na tri godine 

Kuzmic ne znam ali moguce i on 

 

Quote

Nema vremena da se plače, ni da se gleda unazad i kad se dobije i kad se izgubi. Igramo protiv ekipe koja igra izuzetno agresivno, odlično u tranziciji, ima izvanredne pojedince, Šengeliju koji može da igra i na niskom postu, šutira, kreira… Imaju izvanredne šutere, Dobrića koji igra odlično. Vrlo kompletna ekipa. Gledao sam sve njihove utakmice. Izgubili su od Žalgirisa kod kuće, ali su jedno vreme vodili 20 razlike. To je ekipa koja igra na mahove, na ukradene lopte, lagane poene. Moramo da imamo strpljenje, da nema izgubljenih lopti, da igramo duge napade i tražimo naše šanse – rekao je Ivanović.

 

 

 

Edited by srlepajce
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Filbi said:

Samo nam još to fali, putešestvije do Bolonje.

 

Nije baš neka putešestvija. Direktan let do Milana 1.5h i još 2h busom do Bolonje.

 

Meni lično to deluje komotnije nego presedanje u MInhenu i dva leta.  Svakako mislim da ne smemo to da prihvatimo kao neki izgovor za eventualnu slabiju igru.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, srlepajce said:

Ma kakvi otkazi igracima od toga nema nista

Deda, Lazarevic, Luka opet potpisi na tri godine 

Kuzmic ne znam ali moguce i on 

 

 

 

 

Plus Dobric i Laza. Oni ce bukvalno do penzije da igraju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Christofer Moltisanti said:

 

Nije baš neka putešestvija. Direktan let do Milana 1.5h i još 2h busom do Bolonje.

 

Meni lično to deluje komotnije nego presedanje u MInhenu i dva leta.  Svakako mislim da ne smemo to da prihvatimo kao neki izgovor za eventualnu slabiju igru.

Osim što stižeš kasno

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...