Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

4 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Гилеспи у одбрани кад би био Руди Гобер то не би решило наше проблеме. Дошао је после 4ог кола његова појачања ће заиграти тек од 18ог кола, полако има времена. Тај још један ког спомињеш ако дође уопште ваљда ће заиграти до неког 23-24. кола.

I to je opravdanje da se trener zove dupelizac?

Link to comment
Share on other sites

Sferopulosa mogu da kritikuju samo nemači pojma kako stvari funkcionišu u životu i u sportu. Verovatno bi on trebalo da izađe na konferenciju za štampu i kaže da je NČ udbaška bagra, da su igrači živi kurac i da sa njima ne može da se radi, da ni u mlađim kategorijama nije trenirao ekipu bez pozicije PF, da je roster mekan i neatletičan i da većinu ovih igrača ni u ludilu ne bi selektirao. Pošto je on racionalan čovek a ne random nik na forumu, naravno da to neće da uradi već pokušava ekipu da ohrabri i napuni pozitivnošću jer mu je to jedino preostalo do kraja sezone i da vidi šta će biti dalje. On ne može preko noći Tea, Dedu, Tobišu i Nedovića da napravi čvstim igračima, Yaga da natera da poraste, Lazu i Rokasa da driblaju loptu, Hangu da šutira kao da je Baron, Simonovića da vrati na planetu Zemlju, Lazarevića da obuči osnovnoj košarkaškoj tehnici itd. Može da se trudi da od loših sastojaka napravi iole pristojnu pitu tek da se ne umre od gladi, ne može od nje da napravi delikates svakako. Sferopulos je ubedljivo, ali ubedljivo najmanji problem ovde i po meni radi sve što je do njega pri čemu mi jedino nije jasno kako je i dalje u stanju da uvek čuva smirenost i pribranost. Niko od nas nema pristup treninzima ni timskim sastancima, verujem da je tamo skroz dugačiji. Napier je sjebao mnogo toga i bilo je ili da se on čeka bez ikakve naznake da će ikad da se dočeka ili da se da Teu ekipa u ruke pa makar povremena loženja da se proizvedu. Sferopulos ne može iz svog džepa da izvadi pare i kupi nove igrače, sve što mu ostaje je da pokušava da ekipu skroz ne ubije u pojam i to mu za sada uspeva. Nije sramota izgubiti od PAO u Atini, sramota je sastaviti ekipu koja nema nikakvu šansu da ih dobije tamo a Sferopulos nije adresa za tu vrstu kritike.

  • Like 37
  • Love 2
  • Thanks 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Sferopulosa mogu da kritikuju samo nemači pojma kako stvari funkcionišu u životu i u sportu. Verovatno bi on trebalo da izađe na konferenciju za štampu i kaže da je NČ udbaška bagra, da su igrači živi kurac i da sa njima ne može da se radi, da ni u mlađim kategorijama nije trenirao ekipu bez pozicije PF, da je roster mekan i neatletičan i da većinu ovih igrača ni u ludilu ne bi selektirao. Pošto je on racionalan čovek a ne random nik na forumu, naravno da to neće da uradi već pokušava ekipu da ohrabri i napuni pozitivnošću jer mu je to jedino preostalo do kraja sezone i da vidi šta će biti dalje. On ne može preko noći Tea, Dedu, Tobišu i Nedovića da napravi čvstim igračima, Yaga da natera da poraste, Lazu i Rokasa da driblaju loptu, Hangu da šutira kao da je Baron, Simonovića da vrati na planetu Zemlju, Lazarevića da obuči osnovnoj košarkaškoj tehnici itd. Može da se trudi da od loših sastojaka napravi iole pristojnu pitu tek da se ne umre od gladi, ne može od nje da napravi delikates svakako. Sferopulos je ubedljivo, ali ubedljivo najmanji problem ovde i po meni radi sve što je do njega pri čemu mi jedino nije jasno kako je i dalje u stanju da uvek čuva smirenost i pribranost. Niko od nas nema pristup treninzima ni timskim sastancima, verujem da je tamo skroz dugačiji. Napier je sjebao mnogo toga i bilo je ili da se on čeka bez ikakve naznake da će ikad da se dočeka ili da se da Teu ekipa u ruke pa makar povremena loženja da se proizvedu. Sferopulos ne može iz svog džepa da izvadi pare i kupi nove igrače, sve što mu ostaje je da pokušava da ekipu skroz ne ubije u pojam i to mu za sada uspeva. Nije sramota izgubiti od PAO u Atini, sramota je sastaviti ekipu koja nema nikakvu šansu da ih dobije tamo a Sferopulos nije adresa za tu vrstu kritike.

Кад већ није тренирао екипу без ПФ ни у млађим категоријама што је сада није довео већ је довео петог центра?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Stvarno Grku se nema sta zameriti. Jbg mi smo usli u taj zacarani krub... Imamo trenera na pocetku pa smenimo pa dovedemo drugog i tako ukrug...Ne moze to tako jbg.

To što mu ne treba krilni centar to mu ne zameraš? 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Sferopulosa mogu da kritikuju samo nemači pojma kako stvari funkcionišu u životu i u sportu. Verovatno bi on trebalo da izađe na konferenciju za štampu i kaže da je NČ udbaška bagra, da su igrači živi kurac i da sa njima ne može da se radi, da ni u mlađim kategorijama nije trenirao ekipu bez pozicije PF, da je roster mekan i neatletičan i da većinu ovih igrača ni u ludilu ne bi selektirao. Pošto je on racionalan čovek a ne random nik na forumu, naravno da to neće da uradi već pokušava ekipu da ohrabri i napuni pozitivnošću jer mu je to jedino preostalo do kraja sezone i da vidi šta će biti dalje. On ne može preko noći Tea, Dedu, Tobišu i Nedovića da napravi čvstim igračima, Yaga da natera da poraste, Lazu i Rokasa da driblaju loptu, Hangu da šutira kao da je Baron, Simonovića da vrati na planetu Zemlju, Lazarevića da obuči osnovnoj košarkaškoj tehnici itd. Može da se trudi da od loših sastojaka napravi iole pristojnu pitu tek da se ne umre od gladi, ne može od nje da napravi delikates svakako. Sferopulos je ubedljivo, ali ubedljivo najmanji problem ovde i po meni radi sve što je do njega pri čemu mi jedino nije jasno kako je i dalje u stanju da uvek čuva smirenost i pribranost. Niko od nas nema pristup treninzima ni timskim sastancima, verujem da je tamo skroz dugačiji. Napier je sjebao mnogo toga i bilo je ili da se on čeka bez ikakve naznake da će ikad da se dočeka ili da se da Teu ekipa u ruke pa makar povremena loženja da se proizvedu. Sferopulos ne može iz svog džepa da izvadi pare i kupi nove igrače, sve što mu ostaje je da pokušava da ekipu skroz ne ubije u pojam i to mu za sada uspeva. Nije sramota izgubiti od PAO u Atini, sramota je sastaviti ekipu koja nema nikakvu šansu da ih dobije tamo a Sferopulos nije adresa za tu vrstu kritike.

Poenta je da ne moze nikad to da uradi, a ne preko noći. A ako je to znao, kao sto jeste, zasto se prihvatao posla? Zbog para, reci ces... E ako je samo zbog toga, onda bas zasluzuje da je na tapetu

Link to comment
Share on other sites

Dobro ljudi, ta cetvorka je problem pa je problem ali generalno nema se dosad sta zameriti. Bilo koga da dovedes umesto Janisa imali bi sl rezlutate kao i on. E sad ta cetvorka ne znam...

 

Videcemo jos...

1 minute ago, Cavani said:

Simon kolorizovano

 

b8d159a5f7a34d09a165c3bd979eab6c.gif

Nije dao je kos.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Кад већ није тренирао екипу без ПФ ни у млађим категоријама што је сада није довео већ је довео петог центра?

 

Ne znam, verovatno je Gillespie planiran kao zamena za Tobeya jer je evidentno da pokušavamo da ekipu napravimo čvršćom s obzirom da nas lepršavi roster nije daleko doveo. Izgleda da je bio spreman da gura projekat Mitrović na PF, a 100% sam siguran da je dobio signale da zaslužni repstativac Deda i Miškov pulen Simon moraju da igraju neke minute kako uprava ne bi ispala potpuno retardirana sa letnjom selekcijom na toj poziciji, kao što inače jeste.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Sferopulosa mogu da kritikuju samo nemači pojma kako stvari funkcionišu u životu i u sportu. Verovatno bi on trebalo da izađe na konferenciju za štampu i kaže da je NČ udbaška bagra, da su igrači živi kurac i da sa njima ne može da se radi, da ni u mlađim kategorijama nije trenirao ekipu bez pozicije PF, da je roster mekan i neatletičan i da većinu ovih igrača ni u ludilu ne bi selektirao. Pošto je on racionalan čovek a ne random nik na forumu, naravno da to neće da uradi već pokušava ekipu da ohrabri i napuni pozitivnošću jer mu je to jedino preostalo do kraja sezone i da vidi šta će biti dalje. On ne može preko noći Tea, Dedu, Tobišu i Nedovića da napravi čvstim igračima, Yaga da natera da poraste, Lazu i Rokasa da driblaju loptu, Hangu da šutira kao da je Baron, Simonovića da vrati na planetu Zemlju, Lazarevića da obuči osnovnoj košarkaškoj tehnici itd. Može da se trudi da od loših sastojaka napravi iole pristojnu pitu tek da se ne umre od gladi, ne može od nje da napravi delikates svakako. Sferopulos je ubedljivo, ali ubedljivo najmanji problem ovde i po meni radi sve što je do njega pri čemu mi jedino nije jasno kako je i dalje u stanju da uvek čuva smirenost i pribranost. Niko od nas nema pristup treninzima ni timskim sastancima, verujem da je tamo skroz dugačiji. Napier je sjebao mnogo toga i bilo je ili da se on čeka bez ikakve naznake da će ikad da se dočeka ili da se da Teu ekipa u ruke pa makar povremena loženja da se proizvedu. Sferopulos ne može iz svog džepa da izvadi pare i kupi nove igrače, sve što mu ostaje je da pokušava da ekipu skroz ne ubije u pojam i to mu za sada uspeva. Nije sramota izgubiti od PAO u Atini, sramota je sastaviti ekipu koja nema nikakvu šansu da ih dobije tamo a Sferopulos nije adresa za tu vrstu kritike.

 

Naravno da trener ne treba da vredja svoje igrace, vec da izvuce maksimum iz njih. Ali takodje trener mora da zahteva da se dovode igraci po njegovom ukusu, jer samo tako on moze da preuzme odgovornost za rezultate.

 

Inace, ja se stvarno, najiskrenije nadam da cemo ga zadrzati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko sto smo pricali dolazak Gilespija je jedino imao logike ako bi se shabazzovao Tobi i dovela vrhunska cetvorka ovako nema previse logike koliko god on bio potencijalno koristan. 
Sav besmisao selekcije i nase igre sinoc ja mislim vec u prvoj cetvrtini Luka dobija loptu sam kao duh na trojci i niko od protivnika ni ne pomislja da pridje ni na 3 metra od njega a on kao Alisa u zemlji cuda jedno 5 sekundi ne zna sta ce sa loptom i nema ni kome da doda jer su svi pokriveni. To se desava u svakoj utakmici vise puta i to nije nikakva kritika ka Luki vec ka ocajnoj koncepciji on je takav kakav je i igra trenutno iznad svog maksimuma i svaka mu cast a mislim da nije ni sanjao letos da ce da se vrati da igra cetvorku. 
 

 

Edited by Nele
  • Like 10
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Sa Bobom i Gilespijem mi prilično dobro zatvaramo reket. U napadu imamo i Boba dok da bi se Gilespi iskoristio u napadu ako pored sebe ima Mitrovića ili čuvenog novog dobrog krilnog centra. Sa njima bi reket bio poprilično dobro pokriven i u napadu i u odbrani. Tako malo nam fali a to malo možemo da sanjamo. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

Ne znam, verovatno je Gillespie planiran kao zamena za Tobeya jer je evidentno da pokušavamo da ekipu napravimo čvršćom s obzirom da nas lepršavi roster nije daleko doveo. Izgleda da je bio spreman da gura projekat Mitrović na PF, a 100% sam siguran da je dobio signale da zaslužni repstativac Deda i Miškov pulen Simon moraju da igraju neke minute kako uprava ne bi ispala potpuno retardirana sa letnjom selekcijom na toj poziciji, kao što inače jeste.

Онда се Тобију да отказ. А ако му неко други одређује да морају играти Симоновић и Давидовац у том случају ми је Сферопулос крив исто колико и налогодавац тога. Ја не могу да кривим само Човића за овакав састав већ је томе достао кумовао Душко, а сада то ради и овај коме су три месеца потребна да види где му треба појачање па доведе петог центра, не знам јел обавио разговор и са Бјелицом коначно?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zarco_srb said:

Poenta je da ne moze nikad to da uradi, a ne preko noći. A ako je to znao, kao sto jeste, zasto se prihvatao posla? Zbog para, reci ces... E ako je samo zbog toga, onda bas zasluzuje da je na tapetu

 

Došao je u ekipu koja je 1. evroligaš 2. ima solidno para 3. ima solidan roster koji doduše nije balansiran ali ima sa čim da se radi 4. imala je Napiera kao potencijalnog EL gamechangera koji se ispostavio kao puvanjak kod oba trenera. Nije to tako neatraktivna ponuda, a sigurno je i dobro plaćen. I ja bih probao na njegovom mestu. Šta se dešava iza zatvorenih vrata ne znamo ni ti ni ja, ni Čočo, ni miledelija58zvezdamijesve. Sumnjam da je čovek debil, ozbiljan trener je u pitanju.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nele said:

Ko sto smo pricali dolazak Gilespija je jedino imao logike ako bi se shabazzovao Tobi  Simonovic i dovela vrhunska cetvorka ovako nema previse logike koliko god on bio potencijalno koristan. 

 

Ispravio sam ti.

 

Bolomboy, Tobey, Gillespie - Odlicna centarska linija.

 

Startna cetvorka plus Luka + kad zatreba Deda ili Lazarevic na 4.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Čudo da niko nije letos otvarao oči Kariju da mu ne treba Davidovac, nego je pomenuti imao top 5 minutažu u najvažnijim utakmicama (protiv Litve i Kanade). Nije bio samo deo pobedničke ekipe, već pre svega sistema, iz čega su se i izrodile te pobede. Dakle u nekom sistemu gde je uloga shodno njegovim fizičkim predispozicijama i skillsetu, Davidovac bi i te kako mogao da doprinese. Ali pošto je u nepostojećem sistemu, a patike su većeg broja nego što on može popuniti, gledamo ovo što gledamo. I zato je velikom broju igrača u ekipi totalno opalo samopouzdanje, pa se "skrivaju" na parketu. 

 

Igrači imaju odgovornost shodno ulozi i plati koju su zadužili u dresu ekipe. Dakle Shabazz je imao najveću odgovornost i najmanje je isporučio, a za njega se imalo najviše razumevanja kad se sve uzme u obzir. Dok su na tapetu redovno (bili) Teo, Yago, Mitrović, Davidovac - gle čuda nijedan ne bi trebalo da bude starter na svojoj poziciji.

 

Kad već poredimo sa detinjim ponašanjem, mene sve to podseća na ono kad ćale ili keva kupe igračku detetu, a ono nezadovoljno jer igračka ne fercera baš kako je očekivao, zafrljači je u zid. I onda plače jer eto, igračka zaista više ne radi. 

  • Like 4
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Došao je u ekipu koja je 1. evroligaš 2. ima solidno para 3. ima solidan roster koji doduše nije balansiran ali ima sa čim da se radi 4. imala je Napiera kao potencijalnog EL gamechangera koji se ispostavio kao puvanjak kod oba trenera. Nije to tako neatraktivna ponuda, a sigurno je i dobro plaćen. I ja bih probao na njegovom mestu. Šta se dešava iza zatvorenih vrata ne znamo ni ti ni ja, ni Čočo, ni miledelija58zvezdamijesve. Sumnjam da je čovek debil, ozbiljan trener je u pitanju.

Apsolutno se slazem da je dobar trener, ali mene razocara tako kada vidim da ljudi toliko ne drze do sebe i dodju u situaciju da ti se Covic mesa u posao, jos ga hvalis povrh svega

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajmo malo i dobrih stvari. Što reče čini mi se neko na lajvu, nama je prošle godine falio samo Bolomboj za iskorak u EL i osvajanje ABA lige. Juče kad god je bio na parketu trčao je sa Lesorom u dzepu. Dugo nismo imali kompletnijeg centra od njega. Napad, odbrana i kad treba i šut. Milina mi je gledati ga kako igra i kako se bori. 

Edited by Čočo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nele said:

Ko sto smo pricali dolazak Gilespija je jedino imao logike ako bi se shabazzovao Tobi i dovela vrhunska cetvorka ovako nema previse logike koliko god on bio potencijalno koristan. 
Sav besmisao selekcije i nase igre sinoc ja mislim vec u prvoj cetvrtini Luka dobija loptu sam kao duh na trojci i niko od protivnika ni ne pomislja da pridje ni na 3 metra od njega a on kao Alisa u zemlji cuda jedno 5 sekundi ne zna sta ce sa loptom i nema ni kome da doda jer su svi pokriveni. To se desava u svakoj utakmici vise puta i to nije nikakva kritika ka Luki vec ka ocajnoj koncepciji on je takav kakav je i igra trenutno iznad svog maksimuma i svaka mu cast a mislim da nije ni sanjao letos da ce da se vrati da igra cetvorku. 
 

 

Ja bih voleo da Luka makar jednom odapne za tri svaki mec. Pa ako udje udje...Nece mu kruna pasti sa glave ako promasi.... Jbg...Kad se setim mladjanog Luke koji je bez pardona sutirao trojke...Do povrede...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...