Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

ja uvek verujem pred tekmu da mozemo da dobijemo, verovao sam i sa daleko slabijim rosterima i trenerima, to je valjda okej kada si navijac.

 

nije "dobijamo" iskazivanje basketaskog znanja, vec basketaske vere. sto je valjda okej.

Edited by uini
  • Like 26
  • Love 3
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

ja uvek verujem pred tekmu da mozemo da dobijemo, verovao sam i sa daleko slabijim rosterima i trenerima, to je valjda okej kada si navijac.

 

nije "dobijamo" iskazivanje basketaskog znanja, vec basketaske vere. sto je valjda okej.

 

Apsolutno. Navijanje nije niti treba da bude - razum, vec samo emocija. Sto znaci, navijati treba i kad si prvi i kad si zadnji. Dakle, opet, Jokic je u pravu, ne volimo kosarku vec pobede.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dokle više s tom Jokićevom izjavom kao nekakvim primerom... Ako toliko voli košarku nek je igra rekreativno ispred zgrade, a ne za ugovor od 250/5 i trudi se da osvaja titule. 

 

Naravno da ljudi više vole da tim za koji navijaju pobeđuje i da im to aktivira "hormon sreće". Kao što često bežimo od realnosti u knjige i filmove, tako radimo i sa sportom. 

  • Like 18
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, uini said:

ja uvek verujem pred tekmu da mozemo da dobijemo, verovao sam i sa daleko slabijim rosterima i trenerima, to je valjda okej kada si navijac.

 

nije "dobijamo" iskazivanje basketaskog znanja, vec basketaske vere. sto je valjda okej.

Pa to nema veze s realnoscu niti uporiste ikakvo.

Nije stvar do znanja, pa cak ni toliko do prostog navijanja nego do objektivnih okolnosti i momentuma.

Krene da se licitira o nekom nizu pobeda, a ne moze ni 2 u nizu da se vezu.

Ova raspadotina od rostera, prosto ne znam kako mozes ocekivati pobedu.

 

Pobede ce dolaziti na nivou izvlacenja poslednjih kapi iz vec prazne tube.

 

Edit- i sve ovo ne umanjuje momenat navijanja. Al navijanje je jedno a ocekivanje sasvim nesto drugo.

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Dokle više s tom Jokićevom izjavom kao nekakvim primerom... Ako toliko voli košarku nek je igra rekreativno ispred zgrade, a ne za ugovor od 250/5 i trudi se da osvaja titule. 

 

Naravno da ljudi više vole da tim za koji navijaju pobeđuje i da im to aktivira "hormon sreće". Kao što često bežimo od realnosti u knjige i filmove, tako radimo i sa sportom. 

 

Zato sto je izjava tacna. Bullseye izjava.

 

Ja nisam ni rekao da pobede ne aktiviraju hormon srece vec da podrsku ne treba bazirati na tome da li se pobedjuje ili ne.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

Zato sto je izjava tacna. Bullseye izjava.

 

Ja nisam ni rekao da pobede ne aktiviraju hormon srece vec da podrsku ne treba bazirati na tome da li se pobedjuje ili ne.

 

Ne baziraju ljudi podršku na tome, već se ljute kad tim gubi jer osećaju kao da oni gube... Kako pobede stvaraju pozitivna osećanja, tako porazi stvaraju negativna. Onda se traži način da se to opravda tj. da se nečemu ili nekome pripiše odgovornost. 

 

Za Jokića ću ponoviti, nek pokaže šta je "prava" ljubav prema košarci pa neka igra ispred zgrade a ne za pare i titule.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Ne baziraju ljudi podršku na tome, već se ljute kad tim gubi jer osećaju kao da oni gube... Kako pobede stvaraju pozitivna osećanja, tako porazi stvaraju negativna. Onda se traži način da se to opravda tj. da se nečemu ili nekome pripiše odgovornost. 

 

Za Jokića ću ponoviti, nek pokaže šta je "prava" ljubav prema košarci pa neka igra ispred zgrade a ne za pare i titule.

 

 

Ja pozive na praznu halu ne vidim kao prostu ljutnju vec kao izlazak iz cipela navijaca.

 

Nasi bi da placaju karte 100 dinara a da im igraju Mirotici. 

 

Jokic moze biti licemer, meni je recimo sramotno sto reklamira kladionicu, ali ovde je meni skroz u pravu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, John Terry said:

Ja pozive na praznu halu ne vidim kao prostu ljutnju vec kao izlazak iz cipela navijaca.

 

Nasi bi da placaju karte 100 dinara a da im igraju Mirotici. 

 

Jokic moze biti licemer, meni je recimo sramotno sto reklamira kladionicu, ali ovde je meni skroz u pravu.

 

Ne ulazim u pozive na praznu halu, nisam ispratila šta je bilo. Pričam isključivo o tome da je potpuno prirodno da volimo pobede. Voliš da budeš najbolji u nečemu, osećaš se dobro. Tako se navijači poistovećuju s timom kao što se poistovete sa nekim superjunakom. 

 

Evo na ličnom primeru, ja ću uvek podržavati košarkašku reprezentaciju ali taj nivo euforije kad smo prošli u finale SP... Da su izgubili polufinale ne bismo ih manje voleli, ali jednostavno je ta pobeda donela neku ogromnu sreću jer mnogima od nas reprezentacija mnogo znači.

 

Tako da meni Jokićeva izjava deluje da on samo sebi racionalizuje stvari na taj način, kao svi mi :classic_smile:

Edited by DameTime
slovce
Link to comment
Share on other sites

Navijanje je vid emotivnog kockanja - uložiš emociju, zauzvrat dobiješ sreću ili tugu. Što više emocije uložiš, to više emocije dobiješ nazad. Ako navijaš za Real, kvota za sreću ti je mala ali dobitak relativno siguran, ako navijaš za Crnokosu kvote su ti veće.

 

Postoje navijači koji vole da podignu ulog svojim optimizmom, postoje i oni drugi koji više vole da se pažljivo igraju svojim emocijama, pa spuste očekivanja da bi eventualni poraz bio lakši.

 

Ponekad se mračenje poistoveti sa ne znam kakvim realizmom i objektivnošću, a ono je u stvari samo jedan od mogućih emotivno-kockarskih sistema.

  • Like 23
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, srlepajce said:

Kakva steta sto ostadosmo kratki za Kampacov dres

stvarno kakvi amateri jbt, da ne iskoriste ič njegov dolazak

Mislim da sam vec pisao oko Fakunda i gostovanja u Vilerbanu.

 

Kad su izasli nasi iz busa, moj klinac i jos 2 se slikaju sa svima i to je to, osim kod Kampaca. Njega docekuje jos 6-7 ljudi iz nekog fan kluba koji su isli da ga gledaju u Dalas, Denver i brdo evropskih gostovanja. Imaju neke albume, limited dresove....

Inace, Kampaco je bio vrlo strpljiv i fin,njima potpisivao neke fotke, slikao se i sa njima i sa svima nama ponaosob.

 

Javljam utiske iz Valensije, ko je drkos, ko se nervira, koga cu da uhvatim kao nekad Elton Brauna kako ne slusa time-out. Bicu pored klupe kao u Vilerbanu, tako da odatle dolaze neprocenjivi tracevi 😀 

  • Like 11
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Pa to nema veze s realnoscu niti uporiste ikakvo.

Nije stvar do znanja, pa cak ni toliko do prostog navijanja nego do objektivnih okolnosti i momentuma.

Krene da se licitira o nekom nizu pobeda, a ne moze ni 2 u nizu da se vezu.

Ova raspadotina od rostera, prosto ne znam kako mozes ocekivati pobedu.

 

Pobede ce dolaziti na nivou izvlacenja poslednjih kapi iz vec prazne tube.

 

Edit- i sve ovo ne umanjuje momenat navijanja. Al navijanje je jedno a ocekivanje sasvim nesto drugo.

Sasvim je normalno da kao navijač veruješ u pobedu tima za koji navijaš. Uopšte nije bitno da li je realno ili ima uporište. Ja prvi redovno kritikujem klub i smatram da je selekcija užasna, ali ako već idem na utakmicu verujem u pobedu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Svi se mi uvijek nadamo pobjedi našeg tima. Čak i kad su šanse objektivno male ili skoro nepostojeće nećemo odustati od te nade. To je ono navijačko u nama i to se ne dovodi u pitanje. Ali upravo zato i ne vidim neku vrijednost u upisima kojima se takav navijački stav reafirmiše. Dođe mi nekako redundantno. Ali dobro, nije strašno ako neko voli pred svaku utakmicu to da napiše. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Za Jokića ću ponoviti, nek pokaže šta je "prava" ljubav prema košarci pa neka igra ispred zgrade a ne za pare i titule.

 

Ako ćemo izjave da se držimo do kraja, Jokić nigde nije ni naglasio da on voli košarku. 

 

A rečeno je potvrđeno milion puta u hali čim ne krene utakmica kako je zamišljeno. 

Pa se psuje sve živo i mrtvo svojim

igračima jer....ne rade ono što sam im rekao. 

 

I to nije samo sa košarkom. Evo baš skoro, u odlučujućoj utakmici kvalifikacija za EP u fudbalu, na kom nismo bili 24 godine, naši vrli navijači zvižde igračima već posle 20 minuta jer rezultat nije bio povoljan. Teška sramota i pokazuje baš ovu Jokićevu izjavu. 

 

Stvarno ne mogu da se setim da sam viđao da navijači zvižde svom klubu/reprezentaciji ili nekom igraču, toliko često kao u Srbiji. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ako ćemo izjave da se držimo do kraja, Jokić nigde nije ni naglasio da on voli košarku. 

 

A rečeno je potvrđeno milion puta u hali čim ne krene utakmica kako je zamišljeno. 

Pa se psuje sve živo i mrtvo svojim

igračima jer....ne rade ono što sam im rekao. 

 

I to nije samo sa košarkom. Evo baš skoro, u odlučujućoj utakmici kvalifikacija za EP u fudbalu, na kom nismo bili 24 godine, naši vrli navijači zvižde igračima već posle 20 minuta jer rezultat nije bio povoljan. Teška sramota i pokazuje baš ovu Jokićevu izjavu. 

 

Stvarno ne mogu da se setim da sam viđao da navijači zvižde svom klubu/reprezentaciji ili nekom igraču, toliko često kao u Srbiji. 

 

Zato što ljudi u ovoj državi žive veoma loše i sport je beg iz te situacije i prozor u nešto bolje. Ima tu i @goldberg-ove tvrdnje da se sport koristi kako bismo održali iluziju da smo negde baš jaki i moćni. Samim tim rezultati tima su supstituti za nešto lično.

 

Jokić koji je pobegao iz ove zemlje i podržava vlastodršca koji je veoma odgovoran za stanje u njoj nije merodavan da priča.

Edited by DameTime
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Zato što ljudi u ovoj državi žive veoma loše i sport je beg iz te situacije i prozor u nešto bolje. Ima tu i @goldberg-ove tvrdnje da se sport koristi da bismo održali iluziju da smo negde baš jaki i moćni. Samim tim rezultati tima su supstituti za nešto lično.

 

Jokić koji je pobegao iz ove zemlje i podržava vlastodršca koji je veoma odgovoran za stanje u zemlji nije merodavan da priča.

Ovo kao da kažeš - pušač nije merodavan da priča da je duvan štetan. 

Meni je nebitno ko je rekao ako je 1/1 tačno. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da svi volimo pobede.
Meni je uvek bila glupavo kad sportisti izjave da ne vole da gube, kao time podvlace svoj pobednicki mentalitet.

Pa ko voli da gube? Zasto bi nekom bilo super ako izgubi u aktivnosti gde je cilj da pobedis?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Meni je nebitno ko je rekao ako je 1/1 tačno. 

 

Nije bitno šta se kaže, već ko kaže. Jokić, kao i većina uspešnih sportista, više nema neke veze sa Srbijom osim što leti dođe da se provede. Samim tim on ne može da razume da je ljudima ovde sport izduvni ventil.

 

Kad bi živeli bolje, verovatno bi i košarku shvatali manje fatalistički.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, DameTime said:

 

Nije bitno šta se kaže, već ko kaže. Jokić, kao i većina uspešnih sportista, više nema neke veze sa Srbijom osim što leti dođe da se provede. Samim tim on ne može da razume da je ljudima ovde sport izduvni ventil.

 

Kad bi živeli bolje, verovatno bi i košarku shvatali manje fatalistički.

Da, pošto se situacija promenila u odnosu na to kad mu je prebivalište bilo u Srbiji. Ranije sport nije bio izduvni ventil. Budimo ozbiljni ipak. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

 

 

 

Za Jokića ću ponoviti, nek pokaže šta je "prava" ljubav prema košarci pa neka igra ispred zgrade a ne za pare i titule.

 

Pa Jokić se i igra košarke kao "ispred zgrade"!

E sad što to neko hoće da plati 200-300mil, nije on kriv:lala2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...