Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

54 minutes ago, 1989 said:

Разликују се по томе што никад нису јурили хрватске играче или новинаре по Београду. 

 

Између осталог.

 

A između ostalog su i komisija za ocenu podobnosti igrača po nacionalnoj osnovi, jer

 

SP-PARAUSIC-TRANSPARENT.jpg

 

Ovaj forum i njegov prethodnik nikada nisu bili mesto gde cveta hiljadu cvetova, naročito ne za poštovanje tananih osećanja i nežnih srdašaca navijačkih grupa (svih boja). I nadam se da će tako i ostati.

  • Like 25
  • Thanks 11
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

A između ostalog su i komisija za ocenu podobnosti igrača po nacionalnoj osnovi, jer

 

SP-PARAUSIC-TRANSPARENT.jpg

 

Ovaj forum i njegov prethodnik nikada nisu bili mesto gde cveta hiljadu cvetova, naročito ne za poštovanje tananih osećanja i nežnih srdašaca navijačkih grupa (svih boja). I nadam se da će tako i ostati.


Prvi ovde kritikujem dileje, možda i najoštrije od svih, ali poređenje transparenta/skandiranja sa fizičkim povređivanjem u ovakvom trenutku je u najmanju ruku neprimereno.

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tunji Awojobi said:


Prvi ovde kritikujem dileje, možda i najoštrije od svih, ali poređenje transparenta/skandiranja sa fizičkim povređivanjem u ovakvom trenutku je u najmanju ruku neprimereno.


Narocito od strane publike koja skandira redovno "Ubij Srbina" i "Mi Hrvati ne pijemo vina nego krvi Srbina iz Knina". 
Razlika je transparent, razlika je udariti (inace jako hrabro) novinara ili sportistu ili clana delegacije. Nekim cudom se to uvek desava u Dalmaciji. 

A druga stvar - sledeci put mozda da krenu na clanove sah kluba ili matematicara, imace mozda vise otpora nego kod novinara, veliki zadarski huligani i junaci. Transfer blama. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Tunji Awojobi said:


Prvi ovde kritikujem dileje, možda i najoštrije od svih, ali poređenje transparenta/skandiranja sa fizičkim povređivanjem u ovakvom trenutku je u najmanju ruku neprimereno.

 

Nema moj post veze sa događajem u Zadru, koji jeste gori od transparenta ako je uopšte bitno da pravimo skalu, već sa tim da nije u redu navijačku grupu zvati pogrdnim imenom.

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

mrze hrvate, bosance i albance zato što su bili deo sukoba u kojima su učestvovali i srbi, sa jednakim žarom i govnarijama; generalno su u srbija uber alles fazonu, lože se na retrogradne nacionalističke stavove, nasilni su, regrutno mesto za kriminal i mafijašenje, sarađuju sa najgorim aspektima države i međusobno se koriste, vole da se pitaju oko načina funkcionisanja kluba, ko sme i ko ne sme da dođe, kome treba da se aplaudira a za koga da navija.

 

šta tu ima da se ne voli?

ja zbog delija, tuskog naziva za momčine (to mi je posebno zabavno, s'obzirom koliko mrze i ove), prestao da idem na fudbal 1991 a na košarku 1998;

 

okej, to je vaše mesto gde vam je dozvoljeno da praktikujete vaše izvitoperene stavove i nazore; ja neću da idem da ispravljam krivu drinu ali svakako neću ni da iskazujem poštovanje za grupu koja nema niti jedan aspekt koji bih mogao da gotivim, bilo u životu ili u sportu.

 

kada se uzme u obzir da je većina nabrojanog nešto što se naširoko podržava po srbiji, to je još jedan razlog više da se ne pravim da je takav stav u redu.

 

na kraju krajeva, kako se to delije razlikuju od ovih debila iz zadra??

 I ja sam prestao da idem na sever 1998., žao mi je što si batalio stadion i halu, u mom slučaju je promenjena tribina, prvo istok, pa onda zapad (u nekim godinama natkrivena tribina postane značajan faktor pri odabiru:)

Razumem tvoje argumente i stavove i u dobroj meri ih delim (ne sasvim, pošto ti ističeš isključivo negativne stvari, a i ima i pozitivnih, po neka).

"Šta tu ima da se ne voli?" I ne tražim da ih bilo ko voli, samo bih voleo da se na delu foruma koji je posvećen Zvezdi - ne vređaju. Da se ne nazivaju dilejama (nisam to pročitao kod tebe, nego si mi ti odgovorio).

Posebno da se ne nazivaju tako u vreme kad ništa nisu ni uradili, događaj nema veze s njima, ali se volšebno zna da bi i dileje isto tako grozno postupile. Bzv.

Ako je ovo građanski nastrojen forum (deluje da se za takav izdaje), onda ne može da bude dozvoljeno bilo kakvo vređanje i etiketiranje, bez obzira što se stavovi i postupci neke grupe ili pojedinca tebi, meni, nekom trećem - ne dopadaju.

Ako ne može ćoravi udbaš, rumeni ološ, svinja debela - onda ne može ni dileje.

Ili je tako ili se ne razlikujemo od onih protiv kojih se (svako na svoj način) borimo.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hajda da se i sada nekako mi pospemo pepelom, da mi i takvi, onakvi, ako ne i gori. . Pa se odmah uvede relativizacija "a sta smo mi radili"pa ovo ono... Sada se vec ovde kaze i prorice buducnost u smislu "a sta ce delije  zbog svega ovoga tek da rade" Tako dobra disciplina jos od davnina. Tako omiljeno ciscenje vlastitog dvorista koje nikoga u okolini ne zanima i nkada nije ni zanimalo,  ali je valjda samo nasa obaveza prevashodna.

Raznorazne uvrede sa tribina, od parola do pesama svakakvih... To je sve ono sto se ocekuje i od cega ne moze da se pobegne i sto je, nazalost, normalno. To je tamo kod njih, to je tako ovde. Ali,  ovde se nike desilo da se po gradu jure novinari, da delije jure vateproliste Juga po Beogradu i ovi skaču u Savu da sacuvaju zivot.

Jedan kreten je svojevremeno napao Darka Rundeka u Beogradu. Sta se desilo? Predsednik drzave je pozvao Rundeka i popili su kafu zajedno.

Da se ovo sto je dozivela delegacija Zvezde u Zadru desilo delagaciji Zadra ovde, pa culo bi se do Marsa. Pa ovaj forum bi na gornjim stranama eksplodirao od reakcija koje bi vrvele od analiziranja jos jednog u nizu dokaza kakvi smo, sta smo. 

Neka se sve mirno tamo zavrsi i da nam se svi normalno vrate. Aba liga je takva kakva je, bolje nemamo, nazalost. 

Edited by berti
  • Like 14
  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 Inace za ovakve generalizacije o drugim narodima se dobija ban (tako sam dobio jer sam nazvao sve litvanske navijace robote - iza cega naravno jos uvek stojim jer sam za razliku od onih koji su dali ban te iste navijace neikoliko puta gledao uzivo) - zasto je to dozvoljeno prema navijacima zvezde? Procitao sam da su svi ovaki i onakvi a i da su "navijacka govna" pre par dana.


Ne zelim niti uiniju niti bilo kom drugom ban (daleko bilo, banovi su mi generalno smesni, ovo je samo internet, dokle god neko ne spamuje ili stavlja zakonski zabranjeni content bi trebalo da prodje 99%) - ali idealan pokazatelj dvostrukih arsina preterano politicko korektnih moderatora. Jednostavno ogroman problem selektivne i preterane politicke korektnosti koja se ne persiflira zadnjih godina bez veze nasiroko (Preporucujem kvadraturu kruga dvojke 😄 )

Drugo - ovakve generalizacije samo mogu doci od ljudi koji dugo dugo nisu bili na stadinou i koji ne poznaju ama bas nikog ko ide na sever. Svi kriminalci, svi diluju, svi MMA fajteri, svi nose prangiju, svi nacionalisti, svi ubij zakolji fazon. Na fudbalu sam sada vec jako retko i ako idem sam na istoku, na kosarci sam redovan, znam iz proslosti i preko zajednickih prijatelja sa NBG dosta momaka od onih koji upadaju u tu kategoriju (tj. u neke od ovih kategorija) do onih koji su ljudi kao ti i ja, koji idu na svako gostovanje, rade, imaju decu, funkcionalne porodice i socijalni zivot, placaju porez, koji u zivotu nisu pocinili krivicno delo, koji su ljudine u pravom kontekstu te reci. To je realnost a vama je to totalno nezamislivo. Tuzno je da se to uopste mora objasnjavati. 

Prebacuje se "Informer"izacija drustvu a dosta veliki deo ovog foruma sam pati od tih "Informer"skih stavova sto se njima nepopularnih segmenata drustva tice.
 

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kad kažem "Delije" mislim na organizovanu navijačku grupu koja, između ostalog, ne dopušta da Hrvati ili Bošnjaci igraju za Zvezdu. Te "Delije" imaju još čitav niz na razne načine opasnih i sasvim pogrešnih stavova i o njima nikad ništa dobro neću napisati, a pozdraviću svaku kritiku te grupe. Znam da svi momci koji idu na sever nisu takvi, ali ako se neko prepoznaje kao "Delija" on po meni prihvata i sve javno deklarisane stavove te grupe.

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, quentin said:

Ja kad kažem "Delije" mislim na organizovanu navijačku grupu koja, između ostalog, ne dopušta da Hrvati ili Bošnjaci igraju za Zvezdu. Te "Delije" imaju još čitav niz na razne načine opasnih i sasvim pogrešnih stavova i o njima nikad ništa dobro neću napisati, a pozdraviću svaku kritiku te grupe. Znam da svi momci koji idu na sever nisu takvi, ali ako se neko prepoznaje kao "Delija" on po meni prihvata i sve javno deklarisane stavove te grupe.


Pa ti to radi kako god hoces ali moras prihvatiti da neko drugi ne deli taj stav.
PS: Nisam ni procitao tvoj upis, nije bilo tebi upuceno, gde bi ovde bili da si ti jedini sa takvim stavom.
 

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Не знам како се од напада на те људе дошло на пљување наше навијачке групе. Коју свакако не миришем нешто и престао сам тамо ићи то може у неком периоду средње школе након тога или имаш неког интереса ту или ти памет није јача страна када људи од 30-40 година иду да се шакетају са другим навијачима, шарају по зидовима и остало, али у овом случају не знам како сте их успели окривити. Још та поређења са случајем Омићем, колико знам донели су транспарент нису га никад напали на улици ни њега ни чланове било ког клуба из Хрватске за све ове године.

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Pa ti to radi kako god hoces ali moras prihvatiti da neko drugi ne deli taj stav.
PS: Nisam ni procitao tvoj upis, nije bilo tebi upuceno, gde bi ovde bili da si ti jedini sa takvim stavom.
 

Nisam se danas izjašnjavao. Generalno, razočaran sam da grupa sa otvoreno šovinističkim stavovima uživa bilo čiju podršku, bar na ovom forumu.

 

A što se tiče Zadra, napisao sam da taj klub zaslužuje kaznu.

Edited by quentin
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@berti i @Problem sa licnim greskama, is konteksta se valjda vidi na koje je dileje Arsenije mislio, a to je navijačka grupa koja bojkotuje ABA ligu iz već poznatih šovinističkih razloga (Kikanović anyone). Naravno da se ne odnosi na navijače Zvezde, nego na tu organizovanu grupu. I da, ne vidim zašto je problem nazvati ih dilejama kada zastupaju idiotske ideje i šovinizam. Što takođe znači da niko ne opravdava ove morone iz Zadra. Glupo mi je takmičenje čiji je retard veći. Najbolje je nama (vama, ja sam u Australiji :classic_biggrin:) da očistimo sopstveno dvorište nego da virimo u tuđe i da se hvalimo što naša govna nisu baš pred prednjim vratima nego iza ulaza.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, quentin said:

Nisam se danas izjašnjavao. Generalno, razočaran sam da grupa sa otvoreno šovinističkim stavovima uživa bilo čiju podršku, bar na ovom forumu.

 

A što se tiče Zadra, napisao sam da taj klub zaslužuje kaznu.


Meni je normalno skroz okej da ti mislis sta god hoces i pre svega svojom glavom ali po meni pre svega grupa nema nikakve veze sa dogadjajima u Zadru a naravno uvek ista frakcija ih je panicno uvukla u diskusiju da bi pokusali izjednaciti ovaj skandal u Zadru sa Delijama 😄 U tome lezi tragikomedija ove diskusije. A i zlonamera, da se ne lazemo.

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kankkunen said:

Umesto osude za divljaćki napad na novinare i članove kluba, lopta se munjevito brebacuje na drugi deo terena.

To je bila i poenta mojih postova sinoc.

Kao svi osudjuju i onda obavezno ALI i ovi i oni bi to isto uradili a kazem opet da su uloge obrnute niko ne bi pominjao zadarske mandrile vec bi kamenje letelo samo ka jednoj strani kao sto i treba.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bas ne mirisem Delije (odnosno sve te navijacke grupe ) ali sada pricati o njima je smesno

napadnuti su novinari i stariji lik iz UO 

neki od njih bili sa decom, pa mislim stvarno

 

koliko se igra dugo aba liga bilo je tu glupih transparenata, pesme fosila itd

 

pa pisalo se svasta kad je Bozicu skandirano mvp, mvp 

jak greh i provokacija

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Darko said:

@berti i @Problem sa licnim greskama, is konteksta se valjda vidi na koje je dileje Arsenije mislio, a to je navijačka grupa koja bojkotuje ABA ligu iz već poznatih šovinističkih razloga (Kikanović anyone). Naravno da se ne odnosi na navijače Zvezde, nego na tu organizovanu grupu. I da, ne vidim zašto je problem nazvati ih dilejama kada zastupaju idiotske ideje i šovinizam. Što takođe znači da niko ne opravdava ove morone iz Zadra. Glupo mi je takmičenje čiji je retard veći. Najbolje je nama (vama, ja sam u Australiji :classic_biggrin:) da očistimo sopstveno dvorište nego da virimo u tuđe i da se hvalimo što naša govna nisu baš pred prednjim vratima nego iza ulaza.

Brate naš zvezdaški, zašto je za ovu diskusiju značajno da se istakne da si ti u Australiji? Uglavnom ljudi ne pišu ko je u Beogradu, ko u Bečeju, ko u Nikaragvi.

Izneo si svoje stavove, sve ok, ali ovu potrebu za geografijom baš ne kapiram.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bacio sam pogled na jedan njihov forum koji valjda važi za forum ljudi bližih "blažim" i manje ekstremnim stavovima, i tamo vidim da se zbog sinoćnjeg dešavanja kod većine njih javio inat "e sad ćemo da im pokažemo", "ako nas ovo ujedini ne znam šta će". U sportskom smislu je bilo, ali kakvi si to mozgovi sebi uspeli da predstave da su oni tu ispali neke žrtve...Da li je realna tolika mržnja 30 godina nakon svega, i to je većinsko mišljenje, na manje ekstremnom forumu...Dosta je komentara po principu "nosila je kratku suknju"...

 

Pominjali ste Istru i Pulu, tamo je zaista sve 10. 

Edited by MilošVB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, quentin said:

Nisam se danas izjašnjavao. Generalno, razočaran sam da grupa sa otvoreno šovinističkim stavovima uživa bilo čiju podršku, bar na ovom forumu.

 

A što se tiče Zadra, napisao sam da taj klub zaslužuje kaznu.

Kakve veze ima navijačka grupa Delije, sa ovim sto se desilo u Zadru,  i kako smo dosli do toga da su usta svima puna Delija, posle ovog sramnog cina?

Edited by No name
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...