Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

16 minutes ago, Sector said:

Može li mi ko objasniti zbog čega Bayern dopušta da bude gost na svom parketu?

 

To se bukvalno desi samo kad gostuje KKP ili mi, doduse u nasem slucaju malo blaza varijanta.

 

Sta treba da rade, da zabranjuju ulaz gostima kao Barsa? Ljudi lepo objasnili sta moze sta ne moze u halu, i dobrodosli ljudi... bez kompleksa bez stvaranja tenzija.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Igor_ said:

Nisam gledao ponovljeni snimak, ali je delovalo da je u finisu lopta od Ledeya otisla u aut, Laso dobija tehnicku plus Dozier pravi ocigledne korake iz kojih daje dva poena. 

Ocajna sudijska sekvenca koja je mogla da resi mec.

Ako je lopta izasla od ledeja mrzi me da vracam. 

 

Ja bih rekao da je bio aut. Ne znam samo što se nije gledalo.

 

Zanemarite ovog 1244 imbecila, ko god da je. Samo sam tu naleteo na snimak. 

Edited by NMX
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

@NMX strasno, jos dadose coeku tehnicku jer reagova na pogresnu sudijsku odluku. Jesu imali challenge na raspolaganja u Bayernu? Nisam previse pratio

 

Ne znam da li su imali čelendž. Laso kao i Žoc jaše sudije celu utakmicu, sere, pridikuje. Samo što Žoc nema tu teatralnost, nego dobacuje, negoduje, sve što je u opisu trenerskog posla a Laso ima ona teatralna mahanja rukama, hvatanja za glavu, odmahivanja, ubrzano šetanje pored klupe, bukvalno je zreo za tehničku ceo meč. Samo je ovde bio u pravu, kakav crni aut za KKP.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Igor_ said:

Nisam gledao ponovljeni snimak, ali je delovalo da je u finisu lopta od Ledeya otisla u aut, Laso dobija tehnicku plus Dozier pravi ocigledne korake iz kojih daje dva poena. 

Ocajna sudijska sekvenca koja je mogla da resi mec.

Ako je lopta izasla od ledeja mrzi me da vracam. 

 

Jeste od Ledeja.

 

Ne znam za korake, znam na koju situaciju misliš, ali mislim da je samo bio ukršteni korak.

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Cenim da će se nadasve objektivni komentarori suđenja osvrnuti i na držanje PiDžeja u bloku kod onih 2+1 za Franciska na kraju.

 

Ili ipak neće...

 

Inače, kod te situacije, možda je glupo da pitam tako nešto, ali da li se faul na prvom koraku dvokoraka računa kao faul pri pokušaju šuta, ili samo kad je na drugom?

 

Taj faul je bio na prvom koraku očiglednog kretanja u dvokorak Franciska, ali ja kao kroz maglu se sećam da ranije nije priznavan prvi korak? Ili pričam bezveze?

Link to comment
Share on other sites

Nemam ga, na minut i nešto do kraja, ako možeš da vratiš SK.

 

12 minutes ago, John Terry said:

Inače, kod te situacije, možda je glupo da pitam tako nešto, ali da li se faul na prvom koraku dvokoraka računa kao faul pri pokušaju šuta, ili samo kad je na drugom?

Iskreno, ne znam, ali vidim da se svira i ovako i onako. Verovatno zato što je imao čist put ka obruču.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Ne znam jesi li ih gledao protiv Fenera, kao da se igralo u Istanbulu.

 

Ne znam, meni je to čudno ali ako njima ne smeta, meni još manje. Svakako bih se bunio da je Zvezda preključe pustila 5000 navijača Fenera u Arenu.

Pa ako ne bi pustali te gostujuce navijace hala bi im bila poluprazna/prazna. Jbg.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Moze klip?

 

Situacija je bukvalno sledeći napad Bajerna nakon ovih ukrštenih koraka Doziera. Tu je nekoliko situacija sumnjivo.

 

Prvo to držanje u bloku što pominje Barkli, pa onda potencijalno nameran faul Doziera jer nije bio ni blizu lopte, pa onda da li je continuation ili nije. Sudije su ignorisale prve dve situacije a ovu treću okarakterisale kao continuation i priznale dva poena.

 

Inače i to su jebenih 5 minuta gledali snimak. Još malo duže i morali bi igrači na zagrevanje.

Link to comment
Share on other sites

Po meni su to ispravno dosudili, jeste bilo kontakta između igrača koji je pravio blok (mislim Booker) i Doziera ali ako bi se tu svirao faul u napadu onda bismo češće videli faulove u napadu nego od odbrane jer često u tim blokovima bude i nekog produženog kontakta. Continuation je po meni ispravno dosuđen, Francisco je već prošao Doziera i započeo dvokorak a Dozier nikako nije mogao da ga zaustavi osim faulom. Po meni nema govora o namernoj/nesportskoj, košarkaški je faul iako nije bio ni blizu lopte Dozier. U svakom slučaju, kao što smo već pričali ranije, potpisao bih odmah da Zvezda ima suđenje kao KKP.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

Ja bih rekao da je bio aut. Ne znam samo što se nije gledalo.

 

 

 

Jedina mogucnost da je ovo aut za Partizan jeste da je Ledej gurnuo loptu na Gifijevu ruku, ali s obzirom da je Gifijeva ruka sa strane lopte a ne ispred putanje kad je Ledej izbija ovo definitivno nije slucaj. Neverovatno je koliko su sudije bile ubedjene da je aut za Partizan da nisu htele ni da pogledaju. Vrv zato sto su dali Lasu tehnicku pa da ne bude da je i njegova reakcija bila ispravna - sta onda, ne mogu da poniste tehnicku ili mogu? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

PAO je vrlo loš i da sinoć Šmits nije zabagovao u jednom momentu i umesto otvorene trojke krenuo na neki prodor gde je Lessort isflopovao za sve pare pa su Letoncu svirali petu ličnu bilo bi čupavo. Baš nemaju igru i dosta se svodi na individualna rešenja. Lessort je od prošle sezone počeo opasno da flopuje, stalno se nešto bacaka a fizički jedan od jačih igrača u EL.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Znači, očigledno držanje s leđa u bloku je produženi kontakt i nije faul u napadu? Ok.

 

Nastavite da se zabavljate sa suđenjem, neću vas uznemiravati. Nismo izgubili zbog toga samo mi je bilo zanimljivo da proverim nešto.

Kako moze biti ono ocigledno drzanje sa ledja u bloku? Onakvih situacija imas masu na mecu, onaj kontakt se ne svira. 

Ni sam Dozier se nije bunio za to nego da je faul na zemlji odnosno da se ne prizna 2+1.

 

Okej, nek budemo mi Zvezdasi neobjektivni ali moram opet ponoviti ovo sto Chaos pise, potpisao bih da imamo 50% od sudjenja kakvo vi imate.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...