Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

43 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Buduci da si Grobar ocekujem da se podelite na 3 frakcije u roku od 6 meseci 😄 

 

Misliš u roku od tri četvrtine? Nemamo mi toliko vremena, vikend Ultras je u pitanju 😁

 

43 minutes ago, DameTime said:

Evo mogu i ja da krenem, nisam ničija žena ni raspala Ruskinja, ali Bože moj... 🤗

 

Ajde, mi te usvajamo 😜😁 

 

43 minutes ago, DameTime said:

 

To one karte što si kupio za Partizan? 😄 

 

Jebiga, daj šta daš, pa makar i ćelavog Ciganina... 

 

Šalu na stranu, put na F4 je bio planiran još otkako je bilo objavljeno da je i Berlinu, KKP bi bio samo cherry on top. Trebalo je još prošle godine da idemo međ Litvanke, al nam žene zabranile 🤕

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Eddard said:

Ajde, mi te usvajamo 😜😁 

 

Samo da upozorim, ja sam najglasnija... :18:

 

14 minutes ago, Eddard said:

Jebiga, daj šta daš, pa makar i ćelavog Ciganina... 

 

Šalu na stranu, put na F4 je bio planiran još otkako je bilo objavljeno da je i Berlinu, KKP bi bio samo cherry on top. Trebalo je još prošle godine da idemo međ Litvanke, al nam žene zabranile 🤕

 

Sad se setih da si to već pominjao zapravo. :classic_smile:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto Guduric nije igrao vise danas. Jako dobro igra celu ovu seriju i ne libi se da uzme clutch suteve. Jeste zbrzao onaj napad kada je dobio bananu od Hola, ali uz Papajanisa danas najbolji igrac Fenera - 14 poena za manje od 20 min, 3/3 trojke. NHD kriminalan danas - bas se ispromasivao i trebalo je mnogo manje od 33 min da odigra. Mozda da se probalo da Noua uzme par minuta. Takodje i Dorsi jako malo minuta na terenu - mislim da je neophodan u ovakvim utakmicama na manje od 70 poena jer vrlo lako moze da veze par trojki.

 

Sanli je neupotrebljiv i ne znam kakve su sanse da se Motli oporavi do petog meca ? Mislim da je bez njega Monako favorit, jer nema trika da ce James i u petoj da se raspadne + domaci teren ali bi Motlijevih 20-ak min (uz ostatak Papajanisa, bez Sanlija) mogli da naprave kljucnu razliku, pogotovo ako u reketu Monako ne bude mogao da racuna na Brauna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno koliko loše igra James celu seriju kao da mu je neko oduzeo moći, ali je zato sinoć pogodio trojku za game 5.

Pao ukoliko prođe, a Monako ispadne Lesor će biti MVP tako da će James morati da zapne iz sve snage u G5

Link to comment
Share on other sites

Fenerbahče se sinoć sam dobio bjesomučnim šutiranjem trojki i ulaženjem u trkanje sa Monakom. Uz meltdown Barselone preksinoć u Pireju sigurno najgora partija jedne ekipe u svim četvrtfinalnim serijama. Posebno u svjetlu toga da je 1) Monako napadački bio u kanalu, čak i u drugom poluvremenu (iako je u drugom kanal bio maaaaalo plići nego u prvom), 2) Papajanis sinoć za njegove uslove odigrao dobru utakmicu i da su u njemu imali roll-mana za napadanje koša, i 3) Gudurić sinoć bio u zoni što se tiče šuta (3/3 za 3).

 

Stvarno čudne odluke Jasikevičijusa, tolika minutaža i uloga za Biberovića koji nije mogao da se sastavi (1/8 iz igre), gotovo da nije ni probao Sestinu dok se Hayes-Davis raspada (ne samo što je dao 10 poena iz 14 šuteva, nego još gore što je za 33 minuta uhvatio 4 lopte), tolika nedisciplina u selekciji šuta, odnosno ne čak ni šuta nego igrača kojem se daje da završava napad... mislim da je Fenerbahče odigrao drugo poluvrijeme na jedini mogući način koji je Monaku dao šansu da okrene utakmicu.

 

Uzgred, onaj faul koji su svirali Dorseyu na šutu za 3 je najnevjerovatnija sudijska oduka koju sam vidio ove sezone, nije mi jasno zašto Jasikevičijus nije tražio tehničku za flopping, da natjera sudije da pogledaju šta su sudili. Zna li neko da li je imao čelendž u tom trenutku ili ih je već bio ispucao?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

"Nažalost, neko će u krugu sa Partizanom, Crvenom zvezdom, Valensijom, Albom i Virtusom morati da otpadne jer Pariz ulazi. Svi imaju po 20 odsto šansi da ne igraju Evroligu sledeće sezone. Svi su jednaki i partneri će odlučiti. Valensija je igrala dobro u prvom delu sezone i gradi novu, atraktivnu dvoranu. Veliki korak za klub. Rade velike, pozitivne stvari. Valensija je klub sa budućnošću u Evroligi. Ali je istina da će neko od ovih klubova morati da otpadne", izjavio je Motiejunas za španski "As".

 

Poručio je da će spisak učesnika biti poznat sredinom juna, nakon Fajnal for turnira, a upitan je i koja tržišta su u fokusu.

"Trenutno smo fokusirani na Berlin, Pariz i London u Evropi. Nemačka, Velika Britanija i Francuska. To su najzrelija tržista".

 

https://sportklub.n1info.rs/kosarka/euroleague/veciti-imaju-po-20-odsto-sanse-da-se-presele-u-evrokup/

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

"Nažalost, neko će u krugu sa Partizanom, Crvenom zvezdom, Valensijom, Albom i Virtusom morati da otpadne jer Pariz ulazi. Svi imaju po 20 odsto šansi da ne igraju Evroligu sledeće sezone. Svi su jednaki i partneri će odlučiti. Valensija je igrala dobro u prvom delu sezone i gradi novu, atraktivnu dvoranu. Veliki korak za klub. Rade velike, pozitivne stvari. Valensija je klub sa budućnošću u Evroligi. Ali je istina da će neko od ovih klubova morati da otpadne", izjavio je Motiejunas za španski "As".

 

Poručio je da će spisak učesnika biti poznat sredinom juna, nakon Fajnal for turnira, a upitan je i koja tržišta su u fokusu.

"Trenutno smo fokusirani na Berlin, Pariz i London u Evropi. Nemačka, Velika Britanija i Francuska. To su najzrelija tržista".

 

https://sportklub.n1info.rs/kosarka/euroleague/veciti-imaju-po-20-odsto-sanse-da-se-presele-u-evrokup/

Drugim rečima u EC ide Zvezda, Virtus, Partizan. Ako Zvezda osvoji ABA ligu ide Virtus u EC a ako osvoji Partizan ide Zvezda u EC. Očekivano u neku ruku i zasluženo. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

"Nažalost, neko će u krugu sa Partizanom, Crvenom zvezdom, Valensijom, Albom i Virtusom morati da otpadne jer Pariz ulazi. Svi imaju po 20 odsto šansi da ne igraju Evroligu sledeće sezone. Svi su jednaki i partneri će odlučiti. Valensija je igrala dobro u prvom delu sezone i gradi novu, atraktivnu dvoranu. Veliki korak za klub. Rade velike, pozitivne stvari. Valensija je klub sa budućnošću u Evroligi. Ali je istina da će neko od ovih klubova morati da otpadne", izjavio je Motiejunas za španski "As".

 

Poručio je da će spisak učesnika biti poznat sredinom juna, nakon Fajnal for turnira, a upitan je i koja tržišta su u fokusu.

"Trenutno smo fokusirani na Berlin, Pariz i London u Evropi. Nemačka, Velika Britanija i Francuska. To su najzrelija tržista".

 

https://sportklub.n1info.rs/kosarka/euroleague/veciti-imaju-po-20-odsto-sanse-da-se-presele-u-evrokup/

 

Da, bas deluje kao da ce Alba da bude 19. prase. 

 

Ono sto je neverovatno je da svaki put ovaj Moteiunas naglasi kako EL moze lagano bez najjaceg evroligaskog rivaliteta, a onda se javi muceni Barkas sa "dojavama" kako je Alba aut, pa Valencia, ma pocece taj da oduzima a licence samo da nekako uglavi beogradsko rivalstvo trajno u el. 

 

ABA treba da ima 1 predstavnika (sampion ako zeli da igra) + eventualno pobednik EC i cao. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Čočo said:

Drugim rečima u EC ide Zvezda, Virtus, Partizan. Ako Zvezda osvoji ABA ligu ide Virtus u EC a ako osvoji Partizan ide Zvezda u EC. Očekivano u neku ruku i zasluženo. 

Partizan ide u EL, to je gotovo kada je Zeljko potpisao novi ugovor.

E sad vidjecemo dal ce Zvezda uzeti titulu pa kao sampion Aba zajedno sa Partizanom u EL ali ako ne osvoji, to je to od nas u EL.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je stvarno simpatičan taj optimizam čelnika EL da namaknu London kao veliko tržište kada nisu u stanju da unaprede finansijski ništa decenijama ni na tržištima na kojima ima velikog interesovanja za košarku. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Partizan ide u EL, to je gotovo kada je Zeljko potpisao novi ugovor.

E sad vidjecemo dal ce Zvezda uzeti titulu pa kao sampion Aba zajedno sa Partizanom u EL ali ako ne osvoji, to je to od nas u EL.

Pa to. Na to sam i mislio. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
34 minutes ago, goldberg said:

ABA treba da ima 1 predstavnika (sampion ako zeli da igra) + eventualno pobednik EC i cao.

 

ABA ne treba da ima ni jednog predstavnika u Evroligi jer to takmicenje mnogo uslova postavlja a malo toga nudi. ABA treba da kaže ili dva garantovana mesta ili doviđenja. Ovo što se sada radi nije nikome u interesu u regionu osim nekoj patkometriji dva srpska kluba.

Moje misljenje je da je sramotno da ceo region bude ovako blatantno uslovljavan. Ne treba nikome davati blanko licence ali ABA region ne zaslužuje ovakvo nepoštovanje. Dva garantovana mesta (ne za KKCZ i KKP već za finaliste ko god to bio) bi bio osnov za dijalog. Ne može Evroliga da bude NBA, jer je evropska košarka koncipirana potpuno drugačije a NBA klubovi su franšize i to u okviru jedne (+ Torotnto) države.

Edited by Juan Pablo Montoya
*uslovljavan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Partizan ide u EL, to je gotovo kada je Zeljko potpisao novi ugovor.

E sad vidjecemo dal ce Zvezda uzeti titulu pa kao sampion Aba zajedno sa Partizanom u EL ali ako ne osvoji, to je to od nas u EL.

Ne bih se kladio u tu priču, sa EL ništa nije sigurno, nema nikakvih garancija za klubove bez licence.

Valensija je takođe na tankom ledu. Totalno neuređena liga.

Pazi ovo ... :smiley13:

Quote

Ipak, na pitanje kolike su šanse da Dubai već sledeće sezone zaigra u Evroligi, Moteijunas kaže da je prerano – „50-50“.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

ABA ne treba da ima ni jednog predstavnika u Evroligi jer to takmicenje mnogo uslova postavlja a malo toga nudi. ABA treba da kaže ili dva garantovana mesta ili doviđenja. Ovo što se sada radi nije nikome u interesu u regionu osim nekoj patkometriji dva srpska kluba.

Moje misljenje je da je sramotno da ceo region bude ovako blatantno uslovanjavan. Ne treba nikome davati blanko licence ali ABA region ne zaslužuje ovakvo nepoštovanje. Dva garantovana mesta (ne za KKCZ i KKP već za finaliste ko god to bio) bi bio osnov za dijalog. Ne može Evroliga da bude NBA, jer je evropska košarka koncipirana potpuno drugačije a NBA klubovi su franšize i to u okviru jedne (+ Torotnto) države.

Slazem se ali nema ko za to da se izbori, kako od klubova tako i celnika Aba lige. 

 

Pa Aba liga ne postuje svoj kalendar, vidjeli smo prosle sezone a i ove sezone gdje prednost imaju strane ekipe, koncerti i ne znam ni ja sta u odnosu na 1/2 serije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 minutes ago, Kankkunen said:

Ne bih se kladio u tu priču, sa EL ništa nije sigurno, nema nikakvih garancija za klubove bez licence.

Valensija je takođe na tankom ledu. Totalno neuređena liga.

Pazi ovo ... :smiley13:

 

Ma samo parama da zamase Dubai i to je to.

Od nasih klubova se ocekuju stabilne finansije, da imamo obezbijedjen budzet a tu ce prije progledati kroz prste, u vidu cekanja, Partizanu nego Zvezdi.

Imajuci u vidu Expo i sve, nema sanse da ce svevisnji dopustiti da Partizan igra a Zvezda ne nego ce oba kluba ubaciti i razbacivati se sa parama koje nemamo.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Ne bih se kladio u tu priču, sa EL ništa nije sigurno, nema nikakvih garancija za klubove bez licence.

Valensija je takođe na tankom ledu. Totalno neuređena liga.

Pazi ovo ... :smiley13:

 

Evroliga je kao što si sam napisao jedna potpuna papazjanija. Da ima nekog reda ja bih se usudio da kažem da pošteno mi, Zvezda, ničim nismo zaslužili pozivnicu ako ne osvojimo ABA ligu. Ali to kad bi bilo reda. 

Ovo što evroliga radi, da šeni za lovu, to je kao što već napisah, papazjanija, i ja jednim delom jedva čekam da istu papazjaniju više ne igramo, nadajući se da ćemo se srediti i postati ozbiljan klub. Longshot, znam, ali eto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, СтелаРоса said:

Zasto?

 

Zato sto je EL liga bogatasa + relikta proslosti kada je rezultat na terenu imao neki znacaj, pa je svaki region imao bar jednog predstavnika. 

 

Ovaj nas zajednicki region je ubedljivo najsiromasniji i treba da ima tog jednog predstavnika u ovakvoj EL ili da se svi sele u LS. 

 

Dakle ili reforma EL i ukidanje licenci ili jedan predstavnik u drustvu milionera. Sve drugo je toliko besmisleno da se granici sa totalnom infantilnoscu - Srbi bi da gledaju samo veciti derbi od sporta, ali bas obozavaju to da gledaju, pa tata Vucic u ime svih nas pregovara, lobira, razbacuje se, sve da bi razmazena derista gledala ono sto im se gleda. Pa to nema nigde u Evropi, nego ko ima bogatog sponzora taj kupuje zvezde, ko nema krpi se sa onim sto mu je na raspolaganju. 

 

I uopste taj argument o gledanosti je klasican SNS spin - hajde da KKCZ ili KKP imaju tim u kojima su najskuplji igraci Marinkovic i Blazic pa da vidimo kolika ce biti gledanost. Pa hala u Ljubljani je bila puna kada su igrali 1/4 finale EC, dakle do rezultata i pobeda je, a ne do nekalvr zaludjenosti kosarkom i klubovima. 

Link to comment
Share on other sites

EL ne zanimaju nacionalne i regionalne lige, prolaznost već odavno ne postoji ... bitni su im samo klubovi i tržišta.

ABA je potpuno nebitna u toj priči, i to se neće menjati. EL je zatvorena liga, povremeno odškrinu neki prozorčić da se malo proluftira ... i to je to.

Sad ulazi Pariz, sledi London pa Dubai ... čekaju se Rusi i to će biti ključ - katanac.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Moje misljenje je da je sramotno da ceo region bude ovako blatantno uslovljavan. Ne treba nikome davati blanko licence ali ABA region ne zaslužuje ovakvo nepoštovanje. Dva garantovana mesta (ne za KKCZ i KKP već za finaliste ko god to bio) bi bio osnov za dijalog. Ne može Evroliga da bude NBA, jer je evropska košarka koncipirana potpuno drugačije a NBA klubovi su franšize i to u okviru jedne (+ Torotnto) države.

 

Za taj model koji pominjes se zalaze samo Buducnost. 

 

Crvena zvezda i Partizan stalno ponavljaju da vide sve druge u regionu kao nebitne seoske male klubove i rado bi da ABA pretvore u grcku ligu koju niko ne prati do finala. Cedevitu mnogo i ne interesuje da igraju EL, FMP i Mega ni nisu tu da bi se borili za uspehe na terenu, hrvatski i slovenacki klubovi su propali, klubovi iz Srbije imaju istog gazdu kao i dva najveca i oni ni za 200 godina nece nista uraditi jer im je svima namenjena uloga pukih ucesnika. 

 

Samo Buducnost istovremeno zeli da igra EL i dopusta mogucnost da i drugi iz ABA lige igraju EL. 

 

Tako da je u nekom interesu neizvesnosti i zanimljivosti, a i normalnosti takmicenja da oni dobiju priliku da igraju EL, pa da se i drugi klubovi postepeno prikljucuju. 

 

Ako to ne moze, nije realno niti se planira onda lepo ceo region napolje, ionako su nas nivo Unicaja i Galatasaray, a ne Real i Fenerbahce. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...