Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Ne znam, meni licno je to pitanje samo problematicno u smislu sto je postavljeno posle utakmice Fenera sa Partizanom, a ne Zvezdom. 

 

A to da Itudisa ne treba pitati takve stvari se ne slazem. Pitanje je oko rostera tima. A jedini koji je mozda nadlezniji od trenera u jednom klubu za taj rejon je GM. 

 

Sigurno ne pr sluzba. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Horium said:

Ne znam, meni licno je to pitanje samo problematicno u smislu sto je postavljeno posle utakmice Fenera sa Partizanom, a ne Zvezdom. 

 

A to da Itudisa ne treba pitati takve stvari se ne slazem. Pitanje je oko rostera tima. A jedini koji je mozda nadlezniji od trenera u jednom klubu za taj rejon je GM. 

 

Sigurno ne pr sluzba. 

 

pa cenim da neće random "novinaru" da se javi gm fenera, već neko iz pr službe koja prosledi pitanje ili odgovori umesto gm-a

a što se tiče rostera za koji je itudis odgovoran, eno ga na sajtu evrolige, npr. ja tamo nisam video bjelicu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

razumeš šta hoću da kažem?

 

Da. Samo kažem da to nije neka katastrofa sad i da je sam Itudis to mogao da dismisuje prilično lagano.

 

3 minutes ago, uini said:

daklem, izuzetno je džukački postaviti takvo pitanje, jer nema veze sa itudisom (a ni tekmom)

 

Nema ni ona jadikovka Žocova o detetu, srednjem prstu i majci koja se smeje veze sa utakmicom već sa stanjem društva, pa je opet čovek rekao ono što mu je na duši i ja sam ga razumeo. 

 

A novinar treba da pita ono što zanima javnost a ne ono što je po bontonu, jer onda, ako je samo potrebno da imaju par pasusa za sutrašnju štampu, dovoljno je da trener iznese utiske sa utakmice i kraj, nema pitanja.

 

5 minutes ago, uini said:

rajko inače često postavlja izuzetno debilna pitanja vezana za igru i utakmicu, pa se neki udostoje gluposti, neki ne; ovo nije nikakvo istraživačko novinarstvo nego idiotizam.

 

Ovo se slažem, ali je meni od svih pitanih stvari jedino ovo stvarno bilo zanimljivo da čujem. Pa nek i nije po bon-tonu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slazem se da pitanje svakako nije postavljeno na pravu adresu ali mogu da razumem zasto je pitano, ne bi se ja mislim digla ovolika buka da nije ludi Rajko u pitanju. Uostalom i Itudis je mogao da iskulira.

Pitali su i novog Zvezdinog trenera koji je iskusno izbegao pitanje i rekao da ce tek da razgovara sa njim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok pljuvanje po Rajku, glupo pitanje ali su i ovi treneri evropski prevelike dive. Pola njih i one najprostije intervjue na poluvremenima daje preko k. možda je krajnje vreme da shvate da im je i to posao a ne samo urlanje na Gudurića. 

 

Ovaj uzeo da nabraja pola tima i nešto da se gubi umesto samo da je jednostavno rekao da je to pitanje za menadžment kluba a ne za njega. 

 

Edited by Bobby Shurda
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jeste, baš je Itudis diva zato što nakon utakmice koju je izgubio na žilet i vrti verovatno sve to u glavi n'ume d'ispoštuje pitanje lokalnog pijanca, a koje pre svega interesuje navijače kluba koji nije imao veze sa tom utakmicom.

 

Trebalo jenda mu odgovori da smanji svinjak.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Bobby Shurda said:

Ok pljuvanje po Rajku, glupo pitanje ali su i ovi treneri evropski prevelike dive. Pola njih i one najprostije intervjue na poluvremenima daje preko k. možda je krajnje vreme da shvate da im je i to posao a ne samo urlanje na Gudurića. 

 

Ovaj uzeo da nabraja pola tima i nešto da se gubi umesto samo da je jednostavno rekao da je to pitanje za menadžment kluba a ne za njega. 

 

Pitanje i jeste za menadjment kluba, ali taj klub nije igrao sinoc, vec igra veceras.

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Digla se bezveze frka. Tog Rajka nikad u životu nisam video niti čuo, odlučio sam da mi je bolje tako jer koliko čitam ovde u pitanju je neki matori attention whore koji nit poznaje košarku nit može da postavi smisleno pitanje, obično imam gnar od takvih pa ih izbegavam u svakom delu života. Pošto je već akreditovan i ima pravo da postavi pitanje na treneru je kako će i da li će da mu odgovori pa tu dijapazon odgovora može da bude od kulturiška kuliranja, do objašnjavanja kao malom detetu, ignorisanja do teranja u kurac (naravno na fin način), sve je legit. 

 

Što se Baskonije tiče i dovoljnosti njihovog rostera, sinoć su dobili poštenom sraćkom CMM kojem bih svaki put dao da šutira iz diblinga preko ruke, ovaj put je pogodio van svakog rezona, narednih puta neće. Definitivno nisam fan pretrpavanja rostera pa i na KKCZ topiku stalno verglam o tome, ali još manje sam fan rostera od 7 upotrebljivih igrača, mada evo i Raieste daje znakove života po prvi put za ko zna koliko godina koliko je u Vitoriji. Opet, ne možeš na svaku povredu da reaguješ potpisivanjem novog igrača. Baskonija je uzela Chiozzu koji je za sada užasan, ali kad se vrate povređeni opet ima tu sa čime da se igra.

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno o cemu vi pisete. Bjelica nije dosao na pozajmicu iz Fenerbahce, pa da smo im ga ''vratili''. Covek je potpisao ugovor sa Zvezdom i tada je prestala svaka njegova konekcija sa Fenerom. To sto ne znamo da li je Nemanja i dalje igrac Zvezde, sta je sa njegovim ugovorom, itd., ima veze sa Fenerbahceom i Itudisom isto koliko sa recimo Bayernom. Mogao je Rajko i Lasa da pita prosle nedelje, isti nivo besmislenosti bi bio.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moj kum ima neoborivu teoriju o mističnosti novinara poznatog kao Rajko petica.
Po njemu Rajko u stvarnosti ne postoji. Na svakoj KZN kada se začuje taj glas (a uvek je prvo pitanje njegovo) svi novinari se, evo već godinama, zaludno okreću i gledaju ko to zbori.
Treneri zato pogledom šetaju po masi tražeći kome da odgovore. A onaj što je poklonio Trinkiju rakiju, inače godinama radi kao taksista na aerodromu.
Tako da, nie do Rajka.
Sve je to orkestrirano i dešava se sa razlogom.



  • Like 4
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Miki28 Teoljub said:

Imao Oly igru u tim trenucima i +11 ako se dobro sjecam. Kad je Milutinov usao prestao protok lopte u napadu, odbrana katastrofalna, Baskonija se osokolila u napadu i usled toga uslijedila serija 17-2 pa onda 12-0.

 

Sad sam usao na play by play na sajtu evrolige jer mi ove brojke za samo 3 minuta zvuce nestvarno i situacija je sledeca: Milutinov je usao na 3:01 pre kraja prve cetvrtine pri rezultatu 20:9 za Olimpijakos, igrao do kraja cetvrine, koja se zavrsila rezultatom 26:20 za Olimpijakos, dakle dok je on bio u igri rezultat je bio 6:11.

I to je sve sto je igrao, do kraja meca vise nije ulazio.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Romantik said:

 

Sad sam usao na play by play na sajtu evrolige jer mi ove brojke za samo 3 minuta zvuce nestvarno i situacija je sledeca: Milutinov je usao na 3:01 pre kraja prve cetvrtine pri rezultatu 20:9 za Olimpijakos, igrao do kraja cetvrine, koja se zavrsila rezultatom 26:20 za Olimpijakos, dakle dok je on bio u igri rezultat je bio 6:11.

I to je sve sto je igrao, do kraja meca vise nije ulazio.

Izasla je negde vest da je Nikola igrao sa slomljenim prstom.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moneke igra nestvarno dobro na pocetku sezone...Ulaz, sut za tri, skokovi, svugde radi sjajan posao. Sinoc je skoro sam pobedio Olimpijakos.

Velika je razlika u Gosu i Slukasu,i to nece nadomestiti Oli do kraja sezone. Goss je samo dobar drugi plej, a Kostas je lider i sjajan igrac.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, realno *w said:

To može da prodje u periodu od par nedelja. Posle polusezone u tom ritmu bi pregoreli svi.

 

Prosle sezone su imali 18-16 i zamalo otisli u TOP 8 bez nekih posebnih zvezda. Sastav im je bio sledeci:

 

Thompson, Henry/Heidegger

Howard, Marinkovic, Kurucs

Giedraitis, Sederkeskis, Raieste, Diez

Costello, Hommes

Enoch, Kotsar

 

Od ovih igraca, Raieste 1,3 poena i 0,5 indeks korisnosti, Diez 2,7 poena i 3,2 indeks korisnosti, Kurucs 1,5 poena i 0,1 indeks korisnosti. Dakle, moze se igrati sa 10 igraca + trojicom likova koji uopste ne doprinose na EL nivou.

 

Jos samo da i u KKCZ to shvate, odaberu 10 igraca koji ce da preuzmu ceo teret i jos maksimum trojicu koja ce biti deo rostera, a ne da 16. igrac bude Lazarevic ili Kuzmic sa toliko EL iskustva.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Prosle sezone su imali 18-16 i zamalo otisli u TOP 8 bez nekih posebnih zvezda. Sastav im je bio sledeci:

 

Thompson, Henry/Heidegger

Howard, Marinkovic, Kurucs

Giedraitis, Sederkeskis, Raieste, Diez

Costello, Hommes

Enoch, Kotsar

 

Od ovih igraca, Raieste 1,3 poena i 0,5 indeks korisnosti, Diez 2,7 poena i 3,2 indeks korisnosti, Kurucs 1,5 poena i 0,1 indeks korisnosti. Dakle, moze se igrati sa 10 igraca + trojicom likova koji uopste ne doprinose na EL nivou.

 

Jos samo da i u KKCZ to shvate, odaberu 10 igraca koji ce da preuzmu ceo teret i jos maksimum trojicu koja ce biti deo rostera, a ne da 16. igrac bude Lazarevic ili Kuzmic sa toliko EL iskustva.

 

 

Niko neće reći da će ti se igrači sigurno povrediti ako ako se bude rotiralo 8-9 igrača, niti da se sigurno neće povrediti ako ih bude 15. Ali su šanse mnogo veće, što za povredu, što zajednostavan pad u formi usled istrošenosti.

Pa evo Partizan prošle sezone, ceđenje nosioca 50+ minuta nedeljno, pa se preživelo.

 

Tompson, Hauard, Vanja, Gidraitis, Homs, Kotsar i Kostelo su odigrali zajedno 234 od mogućih 238 tekmi u EL. Onda na to idu Inok, Kuruc i Sedekerskis sa otprilike 23 tekme svaki. Pjer 13 tekmi sa ozbiljnom minutažom i učinkom. To je bukvalno savršeno "zdravlje" ekipe i nešto što se ne viđa često.

 

Ali upravo tu se vidi upravo ovo o čemu pričam. Baskonija je u momentu kada je Pjer suspendovan, imala skor 11-6. Tu im se onda dodatno skraćuje rotacija, pa dolazi još poneki propušten meč Inoka i Sedekersisa, a oni do kraja regularne 7-10 skor i ispadaju iz plejof zone.  Razlika izmeđju 11-6 i 7-10 je baš ogromna i to je strašan pad u igri.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...