Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Janakopulos i Ataman su u stvari dobar spoj...  Ovom predstavom mu se šlihta malo Ataman, mada generalno to i jeste njegov standardni repertoar.

 

Ne verujem da postoji ikakva šansa da ga se tu nešto promeni pre leta, a verovatno i još jednu sezonu.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

PAO za sad deluje bas rastimovano. Jeste potpuno nova ekipa, ali im se vec previse puta desilo da ubace 25 poena ili manje za poluvreme.

 

Sto se tice Huanca, njemu je ipak potrebno dobro okruzenje da bi dosao do izrazaja, nije igrac koji puca od kreacije i individualnog kvaliteta. Moze da bude vrhunski prasinar u dobrom sistemu. S tim u vezi, on jeste preplacen. I u tom mecu protiv Olimpijakosa kad je imao indeks 25, bio je poprilicno neprimetan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, realno *w said:

 

Ja sam mislio da će mu trebati vremena da se uhoda, ali on obrnuto. Prvi meč 13+10 protiv Olimpijakosa, 25 indeks. Posle sve gore i gore.

 

 

Nije čak ni tu briljirao. Solidna statistika je više posljedica ogromne minutaže (nije igrao Mitoglu) i dodatnih 5 minuta. Mislim da je imao neke poene i skokove kad je Oli već riješio. Sa druge strane Peters MVP partija. 

 

Ali vidjećemo dalje, još je mali uzorak. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

 

Sa njim su došli sistem i struka, videćemo da li je KKP usvojio te postulate kad Žoc više ne bude trener.

 

U KKP je to sve to već došlo sa Trinkijerijem. Imali su tu neuspešnu sezonu izmedju Obradovića i Trinkijerija ali je činjenica da je po pitanju struke uprava Partizana daleko ispred Zvezde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kontra said:

U KKP je to sve to već došlo sa Trinkijerijem. Imali su tu neuspešnu sezonu izmedju Obradovića i Trinkijerija ali je činjenica da je po pitanju struke uprava Partizana daleko ispred Zvezde.

 

Znaš kako, to što su ispred KKCZ i nije velika pohvala, pošto je KKCZ baš loša u tom segmentu. 😄 Zalog KKP za budućnost je da iskoriste što je Obradović tu i voljan da se klub što više izdigne, pa da na tom talasu stabilizuju klub da funkcioniše i po njegovom odlasku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema tu nikakve stabilizacije ni sistema jer su situacije neuporedive. Željko radi sa neuporedivo većim budžetom od bilo kog svog prethodnika na klupi KKP a taj budžet nije posledica dobrog poslovanja kluba nego volje političkih moćnika da se izdvoji mnogo više para za ime sa ogromnom reputacijom. Doduše i Duško Ivanović radi sa mnogo većim budžetom od svojih prethodnika na klupi KKCZ pa džaba. To je ujedno i razlika između Željka i Duška. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Barselona je brutalna. Igraju trenutno najlepšu i najorganizovaniju košarku. Malo su me iznenadili. Pričaju ljudi da je ona Barsa iz prošle sezone jača po imenima, ne slažem se, ova je jača a i kao tim daleko bolja. Ovo je moj utisak do sada, kako će biti u nastavku videćemo. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Ja nikako ne mogu da razumem neprestanu potrebu komsija da se unizi Zeljko Obradovic… 

 

majke mi rodjene…

 

nikakvo patkometrisanje… samo je primetno i i jako je ruzno…

 

isto kao sto ne mogu da razumem grobare koji nogu reci da Piksi nije bio vrhunski igrac, Dejo, Prosinecki… 

 

 

Ja se izvinjavam sto ne velicam trenera protivnickog kluba kojem je placeno da ucestvuje prvo u EC, kojem su od drzavnog novca dovedeni vrhunski igraci za taj nivo, a neki su vrhunski i za EL, te mu je nakon u potpunosti neuspesne sezone placeno da igra i EL i dovedeno jos nekoliko vrhunskih igraca i omoguceno da zadrzi sve najbolje, ponovo drzavnim novcem. I na sve to je za dve godine uz sve te uslove osvojio jedan nebitan trofej. 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, СтелаРоса said:

I na sve to je za dve godine uz sve te uslove osvojio jedan nebitan trofej. 

 

I složio ekipu koja je neko vreme igrala najbolji basket u Evropi i zamalo otišla na F4.

P.S. Ako je ABA trofej nebitan, što se takmičite? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

I složio ekipu koja je neko vreme igrala najbolji basket u Evropi i zamalo otišla na F4.

P.S. Ako je ABA trofej nebitan, što se takmičite? 

Ne slazem se sa tom konstatacijom, bili su sedmi na kraju regularnog dela. Takodje su bili i nadomak F4, jer su za razliku od Reala bili kompletni. Kad god je Tavares mogao da igra Real je pobedio. Drugi mec je Real celo drugo poluvreme igrao bez centra. Poklopilo se, u svakom drugom slucaju ne bi bili na korak od F4.

 

Pa ja ne znam zasto Aba postoji vise ako ces iskreno. Upravo dolaskom Obradovica je i izgubila na znacaju. Nije moja odluka da Zvezda igra Aba.

7 minutes ago, ScepanScekicSto said:

sve i da je tako, kakve to veze ima sa njegovim renomeom kao trenera?

 

Od ovog argumenta, jedini jaci je, dobar trener, ali uzasan covek…

 

odgovorih za stelarosa

Pa ja njega komentarisem kao trenutnog trenera KKP. Sve sto je uradio do tada ne mogu nikako da umanjim niti osporim, svaka mu cast. Po tome je najvece trenersko ime u Evropi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Ne slazem se sa tom konstatacijom, bili su sedmi na kraju regularnog dela. Takodje su bili i nadomak F4, jer su za razliku od Reala bili kompletni. Kad god je Tavares mogao da igra Real je pobedio. Drugi mec je Real celo drugo poluvreme igrao bez centra. Poklopilo se, u svakom drugom slucaju ne bi bili na korak od F4.

 

Partizan je regularnu sezonu završio na deobi 5. mesta sa Makabijem, imali su identičan broj pobeda i poraza, uz nešto lošiju koš razliku. Na osnovu čega tvrdiš ovo poslednje? Sve je to šbbkbb.

 

Činjenica je da je Partizan prošle sezone osvojio ABA ligu, imao odličnu sezonu u EL i jedno vreme bio faktički nepobediv, te da je za to zaslužan prvenstveno Željko. Kao što je činjenica i da su u to zadovoljstvo ulupane ogromne pare.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/21/2023 at 12:59 AM, goldberg said:

 

Mislim da je Partizan morao da bude na 2-2, tj. da zaostaje za tu jednu pobedu. Kao sto si sam rekao, skok i zagradjivanje predstavljaju ogroman problem, ali opet, Barca je imala tezak raspored, a Oly je igrao sa 9 od svojih 12 igraca. Sad slede tri meca koji bi morali da se dobiju, dva kod kuce i jedno od laksih gostovanja, pa cemo videti.

 

Sto se tice kvaliteta ekipa, utisak je sledeci:

 

1. Nivo: Real - iznad svih ostalih. Prosto, koja god je petorka u kojoj igraju Campazzo i Tavares, ta petorka moze da dobije vecinu ekipa. 

 

2. Nivo: Barca, Oly, Armani - ucesnici F4, gomila iskusnih evroligaskih igraca, ispod Reala, ali iznad ostalih.

 

3. Nivo: Fener, Maccabi, PAO, Crvena zvezda, Monaco, Efes, Partizan - na papiru bi jos ove ekipe trebalo da se bore za vrh tabele i tu svako moze da pobedi svakoga.

 

4. Nivo: Zalgiris - nakon Albe najlosiji sastav kada gledamo pojedinacne igrace, ali i prilicno neugodna ekipa koja izvlaci maksimum svojih mogucnosti i koristi svaki raspad sistema kod protivnika

 

5. Nivo: Virtus, Baskonia, Valencia, Bayern - niti imaju neki kvalitet, niti koheziju pa da se kaze da mogu da u kontinuitetu pobedjuju. Bice cudo ako neko od njih zavrsi u TOP 10.

 

6. Nivo: Alba, ASVEL: Samo dokazuju da je prosirenje EL na 18 ekipa bilo glupost. Tu su zato sto su iz Nemacke i Francuske, a jasno je da nemaju ambicije da se bore za vrh u doglednoj buducnosti. Pretposlednje i poslednje mesto.

Zanimljivo. Volim ove podele na nivoe. Tako ih i sam imam, ali nekako mi mnogo 6 nivoa za samo 18 ekipa, pa cu ja probati sa 4.

 

Prvi nivo, direktni ucesnici plej ofa - Real, Olimpijakos, Barselona, Armani, Monako, Fenerbahce

drugi nivo, borci za plej in - Efes, Panatinaikos, Zalgiris, Virtus, Valensija, Baskonija, Bajern

treci nivo, kante za napucavanje - Alba, Asvel

cetvrti nivo, izbaceni iz EL tokom sezone zbog ratnih dejstava na teritoriji drzave iz koje dolaze - Partizan, Crvena Zvezda, Makabi

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...