Jump to content

La Liga


Baros

Recommended Posts

13 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Koliko se Barsa zeznula što ga je ostavila na klupi.

 

Nema para za iole ozbiljnijeg trenera. Da li su mogli da (pro)nađu nekog mlađeg,perspektivnog stručnjaka u Španiji,eto..pojma nemam..?

Čestitam titulu navijačima Reala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pregazili su La Ligu. 4 kola prije kraja imamo sljedeću situaciju: Real matematički osigurao naslov prvaka (4 kola prije kraja ima 13 bodova više od drugoplasirane Girone), zabio najviše golova-> 74 (Girona za sada gol manje), primio najmanje golova-> 22 (Bilbao je drugi s 11 golova više u svojoj mreži), i ima najbolju gol razliku-> +52 (Girona druga s +31).

Što se individualnih nagrada tiče, za najboljeg igrača će vjerojatno dobiti Bellingham. Pichichi- Bellingham zaostaje 2 gola za Dovbykom iz Girone. Za trenera godine Carlo ima šanse, ali ja mislim da ide Michelu ( viceprvak s Gironom) ili Valverdeu (donio Bilbau bitan trofej nakon 40 godina).
U momčadi godine, po meni, sigurno Bellingham, Rudiger i Vinicius. I moguće netko od sljedećih: Camavinga, Valverde, Tchouameni, Carvajal. Mislim da nitko drugi nema šanse. Čak i Vinicius mi je na vagi zbog Dovbyka, Sorlotha, Lewandowskog, Griezmanna.
Btw, išao sam provjeriti koliko je Modrić propao. Top 10 u Ligi u ključnim dodavanjima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Real ga doveo kao svetskog prvaka sa Nemačkom i evropskog klupskog sa Bajernom..sa 24.godine za 25.miliona eura..ako to nije jedan od najboljih transfera ikada,ja evo ne znam koji je?!

A odlazi u igračku penziju na vrhuncu..kao šampion Španije i verovatno i Evrope sa Realom..ništa Katari,ništa Arabije,ništa Amerike..bez nekakve oproštajne sezone.

Ništa sem ogromnog poštovanja za Krosa. :23:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Drug Crni said:

ništa Amerike

Za razliku od Katara i Arabije, Amerike imaju zanimljivu ligu gde ljudi vole fudbal. Plus je fino gledati Mesija, Suareza i Busketsa kako se i dalje igraju i sevaju majstorije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako me secanje dobro sluzi, Bajern je pozurio sa prodajom Krosa kako bi rascistio put Geceu, tada jednom od najperspektivnijih igraca na svetu, koji je tek doveden.

Zanimljiv fakt za Krosa - jedini je osvajac SP u fudbalu iz Istocne Nemacke, ikada.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RatzenStadt said:

Zanimljiv fakt za Krosa - jedini je osvajac SP u fudbalu iz Istocne Nemacke, ikada.


Auuu, ne mogu vjerovati, sjajan i nevjerojatan podatak. Hvala. Btw to se računaju (samo) igrači rođeni u DDR-u za vrijeme postojanja DDR-a ili? Dakle da sad iduće SP s Njemačkom osvoji Musiala koji je (za ovu priliku) npr. rođen u Leipzigu onda se ne bi računao u ovo jer DDR nije više postojao kad se on rodio? Pa da je i tako, opet je nevjerojatan podatak.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, neko me sabotira said:


Auuu, ne mogu vjerovati, sjajan i nevjerojatan podatak. Hvala. Btw to se računaju (samo) igrači rođeni u DDR-u za vrijeme postojanja DDR-a ili? Dakle da sad iduće SP s Njemačkom osvoji Musiala koji je (za ovu priliku) npr. rođen u Leipzigu onda se ne bi računao u ovo jer DDR nije više postojao kad se on rodio? Pa da je i tako, opet je nevjerojatan podatak.

 

Mislim da je ovo drugo, rodjeni u DDR-u, za vreme njegovog postojanja.
Ako se ne varam, kada sam prvi put cuo taj podatak, isto tako sam bio frapiran i dodatno istrazio, i nasao da su trojica Nemaca iz jedne sampionske generacije iz 70-ih bila rodjena u Zapadnom Berlinu xD
Mozda je i ovo prvo, nznm da li je neko iz generacije koja je uzela 2014-e rodjena na teritoriji DDR posle reunifikacije. Mihael Balak je Luzicki Srbin, valda je i iz DDR, ali nije poziveo da zaigra i 2014-e

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
15 minutes ago, Don Dusko said:

Sacekaj Miki da vidimo. Mbappe je strasan igrac.Ali da vidimo kako ce se uklopiti. Nece sad biti glavna zvezda vec jedan od jednakih.

Da vidimo kako ce da iskontrolise svoj ego.

Kod Don Carla? Laganica.

 

Ljudi uzese duplu krunu sa silnim povredama i drvetom kao jedinim klasicnim napadacem. Sad doveli Mbappe, doveli najveceg talenta u Endricku i dovesce jos Daviesa a mozda i TAA. Pakao.

Link to comment
Share on other sites

Konačno završena višegodišnja sapunica.

Florentino Perez je bukvalno ovim transferom pokazao PSŽ-u da nisu u prvom redu elitnih klubova u Evropi.

 

Kao što je Miki naveo,idealan čovek je na klupi koji može da rukovodi sa igračima poput Mbapea.

Mbape donosi dodatnu dimenziju timu koji je upravo osvojio LŠ.

Svestan je i on,najveći trofeji i zlatna lopta će mu sada biti jako dostižni.

 

Nosiće broj 9 prvu sezonu (neko rekao Kristijano),pa kontam da će naredno leto preuzeti Modrićevu desetku kad Luka ode u penziju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Real jedino malo kriticnu odbranu ima. Ovo napred za 2-3 godine niko osim mozda Arsenala nije ni blizu. Pod uslovom da nam ostane mladi core. Siti ide dole za dve godine sigurno (zato i Pep ide), ostali klubovi trenutno ne deluju da je realno da podignu svoj nivo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...