Jump to content

Konačno USO 2023.


Helena

Recommended Posts

Ne smem ništa da pišem za njega :classic_biggrin:

Cicipas porodi dva seta nekako.

Koliko me nervira kad komentatori pričaju o nečijoj bezgrešnoj igri ili meču, ajde uzmite lepo rečnik srpskog jezika i pogledajte šta to znači :smiley59: isto kao kad kažu za nekog da je ukomponovan, doduše to je izum samo na ES zasad.

 

Edit: e sad mogu da kažem, bravo za Lasla :thumbsup: neočekivano rutinski u oba kola.

Zna li neko kolika je nagrada za 3. kolo?

 

Ako se Novak muči sa vrućinom i vlagom, šta tek reći za Cicipasa...

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

U Cicipasu je sazeto sve sto ne valja sa novim generacijama, i zasto ne mogu da budu konstantni kao oni ranije. Zapravo, zivot se toliko vodi na granici realnog i virtuelnog (i sve ce vise), da je pravo cudo da neki mladi teniser danas bude zagrizen u trening i konstantnost. Zato Djokovic i traje bez problema jer je izdanak nesto starije skole gde je instagram i zivot na socijalnim mrezama bio u zacetku, a kompjuter se koristio da se da oduska izmedju treninga i odigra neka igrica. Nadal i Federer da su citavi i zdravi, uzimali bi jos slemova medju ovom konkurencijom. Cak i muceni Marej i Vavrinka koji su rodjeni kao 60-o godisnjaci, mogu da pariraju ovako kad se pojave kao padobranci sa malo treninga. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Šta se događa s Timom? :classic_ohmy:

Sad vidim, mučnina, neki stomačni virus valjda. Baš je loše izgledao :classic_sad:

 

Strašno me dezorijentiše što su oba Serundola u isto vreme na terenu, a ionako nikad nisam znala koji je koji :smiley5:

 

Liči li još nekome ovaj mali Striker na Runea?

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Virus izgleda , delovao je loše nakon što se vratio iz toaleta.Imao nagon za povračanjem , krenuo da preda a Dumusoa zvao med. tim koji koliko sam ja videla Dominic nije tražio. Čudna situacija

 

 

Novak bolje da se drži imanja u New Jersey-u  tamo trenira , odradi tening pred meč FM complexu i što manje ima kontakata van tima i porodice dok je tamo

Edited by Keira
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da. Od svih načina na koje je dosad ispadao u Njujorku, fali mu još virus da kompletira Marfijev zakon tu :classic_rolleyes:

Sreća je što makar jede svoju hranu a ne u nekoj zajedničkoj menzi.

 

Fučovič igra kao da je i on pokupio virus :smiley33:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Nemoj Ivu (i nemoj tu deklinaciju ☺️).

Moćni Pol gubi dva nula, Kecmanović igra dubl trenutno, Đere danas popodne, to nisam znala, a Banjac briljira da je "Švajcarac osvojio neki turnir u obe konkurencije, singlu i dublu" :classic_rolleyes:

Čudan dan...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Deklinacija je sasvim u redu :classic_biggrin:

Stvarno mi je teško da se koncentrišem na Tijafov tenis, ako nekako i zanemarim garderobu tu su patike, valjda služe da ga neko ne pregazi u mraku :smiley33:

Izvukao se Pol u 5 setova, evo kažu prvi put u karijeri okrenuo 0:2 u setovima.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Helena said:

Što se pak tiče Ive Karlović a, ja poštujem hrvatsku deklinaciju tj kako oni njegovo ime menjaju, a ne crnogorsku ili srpsku.

 

:ajme:

 

Nema veze sa hrvatskim, ima veze sa srpskim padežima.

Ivo je pre svega.. muško.

 

Ivo - genitiv:  Iva

Iva - genitiv:  Ive

 

p.s. https://www.opismenise.com/nedoumice/od-iva-ili-ive-andrica/

Edited by fancy
dodao link
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I Austrijanci kažu Wien dok mi kažemo Beč.

O Grcima i Solunu da i ne govorim... 

 

Ovde je u pitanju samo srpski pravopis i ništa više.

Slobodna si da pišeš kako hoćeš ali baš da nastupaš s pozicije "ja ću da vam objasnim kako se kaže" i pri tom pišeš pogrešno, to je malo too much.

 

 

 

Edited by fancy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 

:ajme:

 

Nema veze sa hrvatskim, ima veze sa srpskim padežima.

Ivo je pre svega.. muško.

 

Ivo - genitiv:  Iva

Iva - genitiv:  Ive

 

p.s. https://www.opismenise.com/nedoumice/od-iva-ili-ive-andrica/

Srpski i hrvatski padeži bi trebalo da funkcionišu po istom principu, jer je to nekada bio jedan jezik.

 

Tako da to što je Helena to negde pročitala, ne znači da je tačno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, alcesta said:

Sreća je što makar jede svoju hranu a ne u nekoj zajedničkoj menzi.

Ako misliš na Novaka,da..dok veliki broj tenisera,teniserki i njihovoh trenera jede upravo u tim zajedničkim menzama,restoranima itd. Nemaju svi budžete top 10 ili top 20 igrača/ica..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...