Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

1 minute ago, Don Dusko said:

A tooo da... Kad ispadnemo, nemoj slucajno da se sakriva kao proslo EP. 

Nebitno je ove godine. Prosle godine je pukla bruka, sa Jokicem izgubiti od Italijana u 1/8 a bio si u top 3 favorita i onda pobjegnes za Minhen.

 

Sada sta god uradi nebitno je mada bih volio da dobije otkaz dok traje neka utakmica i da se ostavi tamo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Smrtokapa said:

Hm, Pešić ima priliku da posle 21 godine opet naleti na Amere u četvrtfinalu.

 

Varijanta 1: ući će u legendu i mit

Varijanta 2. okrutna ironija sudbine, hladna osveta koja ga šalje u penziju

Varijanta 3: farsična tragikomedija, dok razmišljamo o sudbinskim implikacijama meča sa Amerima, izbacuje nas fakin Dominikanska Republika.

"Mala, kucaj iljadu evri na varijantu 3"

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fedor said:

Ne znam sta ljudi gledaju, mi imamo ubedljivo najbolje i najraznovrsnije akcije i postavku od svega sto sam ja gledao na ovom prvesntvu, tranzicija nam je fenomenalna, ako gledamo celo prvenstvo ne samo ovu utakmicu, ali ne mozes uigrati 40 minuta utakmice, kad se udje iprovizaciju i donesenje odluka u momentu nema nas. 

 

Slažem se što se tiče tranzicije, taj aspekt igre nam je nekako uvek falio u reprezentaciji. Jasno je i da je Pešić toliko forsira zbog određenih prednosti i mana ove ekipe. Sad imamo i neke igrače poput malog N. Jovića koji mogu da iznesu to.

Link to comment
Share on other sites

Jaka sekvenca je bila kad je Bogdan pripalio par trojki i vratio u život Italijane, pa ga Kari izvukao. Verujem da su to svi pozdravili u tom momentu, jer je zaista bio glavni odgovorni da umesto 20 bude 10 razlike.

 

Vraća Bogdana u igru posle par minuta, koji pripaljuje zatim tri trojke zaredom i promašuje ih. U dva minuta. Nakon što je izveden jer je pripalio dve trojke bez bilo kakvog rezona.

 

Izađe Bogdan posle i kaže bio sam glup, izgoreo sam.

 

Postoji li tu trener, koji ga opet, posle te prve pripaljene trojke opet izvede, preiredi mu fen i natera ga da ide na ulaze. U tom momentu ima 3/3 za dva, a Italijani u bonusu.

 

Tako da:

 

"Dva razlike, nije strasno"

 

i

 

"Najgluplje sam odigrao"

 

To može da sumira naše prvenstvo. Uz to da smo bili ekipa sa najviše uigranih akcija i modernom košarkom, na momente i moćnom. Protiv Južnog Sudana, Kine, Portorika i Wakande.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I protiv Italijana smo odbranu igrali bez principa i sa velikim pomaganjima kao sto smo to radili i u grupi. 
Apsolutno 0 prilagodjavanja. 
 

Bukvalno mi je nestvarno da Tonut ide na Milutinova, a sa klupe se cuje “skupi skupi” 

ili da pomazemo kada su Polonara ili faking Rici na niskom postu. 


U ostalom, ona trojka iz coska Severinija za + 5 je highlight nase odbrane na celom turniru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Italijani su na EP kada su nas izbacili odigrali fantastično. Danas su odigrali veoma prosečno i opet nas dobili. Fontekio pokazao klasu jedini dok se naš Furnijeović ispucavao. Vidim niko nije kritikovao Dedu što su mu se skupile mošnice na bacanjima a hladnokrvnost mu manje više jedini kvalitet za reprezentaciju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kari mukica zove TO, startuje nešto sudiju u prekidu kod zapisničkog stola i nakon toga krene ka klupi italijana...a-ha, plavi dresovi...toeto.
Dodje pomoćnik i vrati ga nazad, a on u fazonu: ,,ma znam, samo vas zaebavam..."
Kakve crne Dominikane i kombinacije, ko će od koga da izgubi, mi se sa njim tu ništa ne pitamo...realnije je da će ga staf izgubiti na aerodromu u povratku.


Link to comment
Share on other sites

Posle ovog šuta se videlo koliko im je svima stalo... Hajde da se nadamo da će se resetovati do nedelje. Raduje što je Bogdan naglas rekao da je on najgluplje odigrao, valjda to znači da neće ponoviti.

 

 

(sad pišem hladnije glave, pa mi se vraća i nešto od optimizma) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

Na kraju će biti lagano polufinale za Litvance. Sve kao nama lagan žreb, ustvari njima. Ili Italijanima.

 

Ne pomaže matorom ni žreb kako je Salou pomagao.

 

Kada je to dobar žreb imao Salet Đorđević?

 

Inače osećaj grozan kao posle poraza prošle godine, samo što smo još u turniru, mada nemam neke nade posle poraza Dominikane. Miriše na 2019. i gubljenje nerealno napucanog samopouzdanja nakon poraza od Španije i logičan sled protiv Argentine. 

Ajde bar da uđemo u to qf, pa šta bude. Posle ove pobede Brazila, postoji varijanta da i kao peti odemo na OI.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Chaos Is Me said:

Italijani su na EP kada su nas izbacili odigrali fantastično. Danas su odigrali veoma prosečno i opet nas dobili. Fontekio pokazao klasu jedini dok se naš Furnijeović ispucavao. Vidim niko nije kritikovao Dedu što su mu se skupile mošnice na bacanjima a hladnokrvnost mu manje više jedini kvalitet za reprezentaciju.

 

Da je Bogdan bilo sta pogodio, ne bi niko bio u situaciji da mu se skupljaju mooda. Plus sto mislim da je Bogdan ubio momentum svima koji statiraju u kukuruzu dok Bogdan poteze kao Westbrik. 

Meni je Bogdan omiljeni igrac, ali da sam bio danas sa njim u ekipi, prvo bih mu rekao: kapitenu, molim te oladi malo, danas ti ne ide, pa bih tek onda mozda odigrao nesto, jer da nemo gledam kako se on ispucava jer je kapiten, nema sanse.

Da ne napisem da bi ga 90% ljudi na basketu napusilo sa 3 ladna kurca za ovakvo ponasanje.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Најмањи проблем је кад некога не иде шут, шта ћеш дешава се и много бољима, али ово данас је стварно прави безобразлук од партије. Сад се надам у Вотерсово лудило да избаци Италијане, ако не јебига Амери жао ми је идете кући без медаље.

Link to comment
Share on other sites

Silver lining je da je na ovom prvenstvu izgleda sve moguće. Posle ovakvog dana ko zna šta nas čeka prekosutra.

Zabari ujutru dobijaju Portoriko za 1 mesto
Mi dobijamo Dominikanu i isemo dalje kao drugi

Ameri gube od Litvanije i zakazuju mec sa Italijom a nas salju na Litvance
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...