Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

53 minutes ago, leki bg said:

I kako branimo onaj pick'n'pop sa Melijem? Koliko ce se pomagati?

Da li cemo preuzimati sve? Da li cemo miksovati odbrambenu strategiju zavisno od njihovog %? Da li ih faulirati svaki put i kad pomisle da sutnu za 3 pa neka izvedu i 50 bacanja? Kako ce oni da brane Milutinova?


Necemo braniti, odgovoricemo na njihov pnp sa nasim pnp i onda revolveraski obracun Melija i Rileta pa ko pogodi vise. 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Wingwalker said:

Naš savez je dužan da oko ovoga digne najveću galamu...

 

Nas savez kad dize galamu...

 

Spoiler

Z4zk9kpTURBXy8yNzU3OThkYmE0MDZjZDE2MTYyN

 

 

😕 

 

 

 

Brz oporavak Borisi! Da se popne sa ekipom na postolje i uzme medalju 😉 

Edited by Kooineeperk
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Manu said:

Možemo li iz ovih rezultata razigravanja da izvučemo neke povoljne zaključke za nas? U najgorem slučaju to da Portoriko neće biti plitak potok ni jednima ni drugima.

 

Meni je zao sto je Juzni Sudan coukovao protiv Portorika, za njih sam poprilicno siguran da bi igrali na 10 poena maks i sa jednima i sa drugima, Portorikanci mozda ako ih krene sut bapnu Dominiku, ali tesko.

 

Sudanci su bas izgazili mucene Filipince koji su odigrali relativno kompetitivno sve utakmice u svojoj grupi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Meni je zao sto je Juzni Sudan coukovao protiv Portorika, za njih sam poprilicno siguran da bi igrali na 10 poena maks i sa jednima i sa drugima, Portorikanci mozda ako ih krene sut bapnu Dominiku, ali tesko.

 

Sudanci su bas izgazili mucene Filipince koji su odigrali relativno kompetitivno sve utakmice u svojoj grupi.

 

Deluje mi da su Portorikanci drugim poluvremenom protiv nas pokazali sebi da mogu i da su u usponu. Protiv Kine su odigrali zaista dobru utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Manu said:

 

Deluje mi da su Portorikanci drugim poluvremenom protiv nas pokazali sebi da mogu i da su u usponu. Protiv Kine su odigrali zaista dobru utakmicu.

 

Ne znam, isuvise su mi jednodimenzionalni, skraceni i indijanci bez individualnog kvaliteta.

 

Italijani su namazani, Dominikanci imaju Taunsa. Bez Taunsa to je skroz otvorena utakmica i kome je bolji suterski dan dobija, ali sa njim, mada ne igra nista specijalno, ipak su bolji.

 

meni je Sudan sigurno bolja ekipa od njih, i dalje mi nije jasno kako su ih ispustili.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Bojdo said:

Jovic je visinski definitivno prestigao Simanica, očigledno je i posljednih godinu dana izvukao jos koji cm. Moja procjena je da u patikama ima 212-213cm.

 

462

 

 

 

Ne znam gde sam pročitao, ali narastao je bar još jedan inch od kada je došao u NBA. Zadnje NBA merenje mu je valjda bilo 6ft 11in bez patika, što je oko 210cm. 

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bojdo said:

Ako neko može da pronadje taj članak o tome kako je izrasza jos inch, bio bih zahvalan.

Tražio sam ga u međuvremenu ali ga ne nađoh. Znam da je bio iz nekog američkog lista, ne našeg. Objavljen u vreme letnje lige valjda.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VISOKOLETAC said:

imam jedno pitanje? Da li i dalje mislite da je posle ovih utakmica doigravanja nasa grupa najslabija ili ima i slabijih?

Izgleda da nije. I Kina i Južni Sudan su pobedili, iako su imali samo dan odmora.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, VISOKOLETAC said:

imam jedno pitanje? Da li i dalje mislite da je posle ovih utakmica doigravanja nasa grupa najslabija ili ima i slabijih?


Nasa grupe je jedna od najslabijih ako ne i najslabija, mozda ne iz razloga sto su "nasi" paceri gori od drugih pacera jer evidentno je posle danasnjeg dana da nisu, vec zbog toga sto su 3 od 4 ekipe u grupi bile aposlutno nezobiljne. Rezultati medjusobnih dulela tih ekipa kojima nije ni mesto na sp ne menjaju cinjenicu da mi nismo imali ozbiljno znojenje u tri utakmice i da SP za nas tek pocinje. 

Edited by fedor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bojdo said:

Iako Markanena ima veci odraz i nesto je atletski napredniji. Jovic ima bolje kretorske sposobnosti i veci IQ, mislim da ima veci plafon.

 

nema, ukoliko ovaj sut koji sada projektuje procentualno, nije izistinski.

 

ukoliko jeste (sumnjam ali bih vol'o), bice legit nba igrac, pa dal je ispred ili iza marakanena, nebitno

 

a i marakanen treba da dokaze da prosla sezona nije fluke. treba nam vise uzorka za obojicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jovic 20 godina, Mrkanen 26. Markenen je odavno gotov igrač. Jovic ima jos puno prostora za napredak, a razviija se u timu koji najbolje radi sa ruki igračima. Suterski, Jovic je nadaren igrač i u kombinaciji sa ballhanlidnog beka i osjecajem za asitenciju i kreaciju, čini ga legitimnim da se razmislja i o dometima Markanena.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Atletika je u komparaciji najmanje bitna. Finnisher je vec dokazani suter, na prakticno svim nivoima. Ne jos i sasvim dokazan igrac u totalu, ali je tesko izvlaciti paralele izmedju njega i Jovica, kako zbog uzorka sto napisa uinij, tako i zbog drugacijr rasporedjenih fortea u igri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je drago sto je Jovic ovde pokazao potencijal i da ce biti dobar igrac ali ajde na osnovu utakmica protiv Sudanaca i Kineza da ne preterujemo. Markanen je pruzao dosta ozbiljne partije u kontiunitetu protiv NBA timova a valjda se svi slazemo da su to 100x ozbiljniji timovi od Cajneza i Sudanaca Juznih?!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

a vidi, pokua i jovica gotivim beskrajno, volim ih vise od ntilkine.

 

samo treba neki kontinuitet za velike projekcije, par tekmi protiv nedoraslih protivnika je neozbiljno.

 

ja se nadam da ce porobiti vec na ovom turniru ali laganeze.

 

E to ti vec ne verujem:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Smrtokapa said:

Meni je ovo potpuno nejasno. Koja može biti negativna strana ovakvog proširenja rostera? Jedino što mi pada na pamet je da ne želi da se daje dodatna prednost već dubokim ekipama, ali da li je to uopšte negativna stvar? Jel' moguće da neko razmišlja na način "super ako neka jača reprezentacija ispadne zbog povreda bitnih igrača, to će popularizovati košarku u Južnom Sudanu"?

 

Veci trosak za FIBU. Takav je bio nezvanicni odgovor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...