Jump to content

UEFA Champions League 2023/24


Don Juan

Recommended Posts

45 minutes ago, Bugl Khan said:

Djelomično. Tvorac ovoga što je Bayern danas je Branko Zebec (osvojio Bundesligu nakon 37 godina, osvojio prvu duplu krunu u povijesti kluba). Uglavnom, od Bayerna su silu stvorila dva Zagrepčana, trenera Dinama.

https://www.bbc.com/sport/football/52970612

Ovog danas monstruma su stvorili Hoeness i Rummenigge. Bayern je uvek bio dominantan klub u DE, ali ni blizu onomo sto je postao nakon 2000te. Za 25 godina su osvojili 19 titula u Bundesligi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posto je Bajern bio proganjan kao "Jevrejski klub", trebalo im je dosta da se oporave nakon nacista, a sama cinjenica da su dva Jugoslovena izabrana da budu prva dva trenera Bajerna od osnivanja Bundeslige govori kakav smo ugled imali u fudbalskom svetu u to vreme. 

 

I dugo smo taj ugled drzali, bar sto se trenera tice. Mislim da smo i poslednji atom priznanja i ugleda unistili sa teranjem Muslina pre svetskog prvenstva. Niko nas od tada ne smatra ozbiljnim i relevantnim u trenerskim okvirima, a prodajemo neke trenerske prevare uglavnom koji rade po slabijim evropskim i azijskim ligama.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Selina said:

Smeta mi sto se potencira da je neko Hrvat ili Srbin,

Ko je to potencirao? Bugi je rekao da je Zagrepčanin, što je istina, na šta ti pišeš da je Jugosloven iz nekog razloga.

Ja sam ti rekao da je Hrvat, i nemam pojma zašto ti toliko smeta. Jeste Hrvat je. Hrvat koji je igrao godinama za Partizan, nešto manje za Zvezdu. I Hrvat koji je pisao istorju Bajerna, a  i to je činjenica.

Link to comment
Share on other sites

Čajkovski i Zebec su udarili temelje Bajerna kakvim ga danas poznajemo.

Prvi je dao šansu klincima koji su postali veliki igrači,drugi je uneo taktičku disciplinu koja je došla do izražaja 70-ih.

Kevin Kigen kaže da ne bi bio najbolji igrač na svetu da nije bilo Branka Zebeca iako ga se plašio.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
4 hours ago, Selina said:

Smeta mi sto se potencira da je neko Hrvat ili Srbin, a narocito za ljude rodjene u nekakvoj Jugoslaviji ( ili Kraljevini)

i koji su karijere pravili sirom zemlje iz koje poticu. U samom ovom kontekstu oko Zebeca totalno je nevazno to i

naglasavati.

"Bayern were not considered a top club back then. They had not seriously competed for the German league title since their first national title of 1932 in the pre-Bundesliga era. After president Wilhelm Neudecker appointed a promising young Croat as manager in the summer of 1968, everything would quickly change."

 

Reci BBCu da je nebitno.

A ja sam napisao da su Zagrepčeni i treneri Dinama. Ne znam zašto ti smeta gdje su ljudi rođeni i koga su trenirali.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
5 hours ago, Selina said:

Zebec je bio samo jedna kratka epizoda ( godinu dana) u Bayernu, nije bio omiljen medju igracima ( kasnije su svi

tadasnji igraci tako i pisali o njemu), a isto vazi i za druge klubove u kojima se zadrzavao uglavnom jednu sezonu.

Zebec implemented a patient passing style that is described by veteran Kicker journalist Raimund Hinko as "tiki-taka before its time". He found the best position for Hans-Georg Schwarzenbeck by turning a left-back into one of the best centre-backs in the world, with Franz Beckenbauer maturing alongside him.

Defence was more important than attack for Zebec, and his Bayern were a cautious presence in a division used to very open games. However, he also helped get the best out of Gerd Muller's prowess in the penalty area and the striker flourished into a scoring machine, netting 30 goals in 30 Bundesliga matches over 1968-69.

 

"We respected him whether he was drunk or not," recalls Breitner, who played under Zebec later in the coach's career, at Eintracht Braunschweig in 1977.

 

Borussia Monchengladbach won their maiden title at Bayern's expense that term, led by the genius of Gunter Netzer - a man who greatly appreciated Zebec even though he never played under him.

Eight years later, Netzer became a successful sporting director at Hamburg and his most important decision was to appoint Zebec as manager in the summer of 1978, when the club was in deep crisis. Hamburg had finished 10th, looked disorganised, and Kevin Keegan - only purchased a year earlier from Liverpool - was close to leaving.

But just like at Bayern, his impact at Hamburg was immediate. The north German side incredibly won their first Bundesliga title in his debut season in charge. Keegan scored 17 goals and won the Ballon d'Or in 1978 and 1979.

Felix Magath, the dominant midfielder at the heart of that success, recalls: "Nobody knew where we were going and some even feared we could be relegated. Not even the most optimistic of fans dared dream about winning the title.

"Zebec was the main reason behind our success. Winning was his only priority and he taught us how we needed to play in order to do so. He was very intelligent. He turned an average team into one of the best in Europe."

In his second season at Hamburg, Zebec nearly led the club to the 1980 European Cup. The German champions outplayed Nottingham Forest in the final in Madrid, but Brian Clough's team scored early and managed to keep a clean sheet despite Hamburg's best efforts.

Italian newspaper La Gazzetta dello Sport amusingly summed up the event by claiming that "Forest showed how English teams can implement Catenaccio

Magath says: "There is no doubt that Zebec and Clough were the most influential coaches of their time. It is possible to compare them as two strong personalities who had their own ideas and followed their principles, no matter what. They would even defend their opinions against the chairmen of their clubs."

His influence lived on, at least as far as Magath is concerned. The midfielder became a tough and demanding coach himself, winning two Bundesliga titles with Bayern and leading unfashionable Wolfsburg to their sensational league triumph in 2009.

"Zebec was the most important person in my career and his ideas definitely formed the foundation for my work as a coach," says the former Fulham manager. "Like Branko, I aspired to develop teams through hard work and dedication and always improve players personally."
 

4 hours ago, DJORDJE said:

Ovog danas monstruma su stvorili Hoeness i Rummenigge. Bayern je uvek bio dominantan klub u DE, ali ni blizu onomo sto je postao nakon 2000te. Za 25 godina su osvojili 19 titula u Bundesligi.

Toliko dominantan da im je Zebec donio naslov prvaka nakon 37 godina čekanja, i prvu duplu krunu u povijesti kluba.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Za Ovreboa znaju svi (a griješio je i na štetu Barcelone) ali šta su napravili Mađari Bayernu te 2017. je nešto nečuveno. Malo je reći oružana pljačka. Samo naravno njih i njihova zlodjela nitko ne pamti (osim mene 😁).

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, diego said:

Posto je Bajern bio proganjan kao "Jevrejski klub", trebalo im je dosta da se oporave nakon nacista, a sama cinjenica da su dva Jugoslovena izabrana da budu prva dva trenera Bajerna od osnivanja Bundeslige govori kakav smo ugled imali u fudbalskom svetu u to vreme. 

 

I dugo smo taj ugled drzali, bar sto se trenera tice. Mislim da smo i poslednji atom priznanja i ugleda unistili sa teranjem Muslina pre svetskog prvenstva. Niko nas od tada ne smatra ozbiljnim i relevantnim u trenerskim okvirima, a prodajemo neke trenerske prevare uglavnom koji rade po slabijim evropskim i azijskim ligama.

Tudor je u Laziu (prije toga u OMu, Veroni, Udineseu, Galatasarayu, PAOKu, Hajduku) Kovač je u Wolsburgu (prije toga u Monacu, Bayernu, Eintrachtu), Jurić je u Torinu (prije toga u Veroni i Genoi), Bjelica je u Union Berlinu (prije toga Trabzonspor, Dinamo, Lech Poznan, Austria Wien), Ivan Leko je u Standardu(prije toga Hajduk, Antwerp, Club Brugge). Tako da se ide stopama Zebeca, Ivića i drugih velikana. Što se tiče alkohola, tu je Prosinečki kao izbornik CG (prije toga Kayserispor, Denizlispor, Bosna, Azerbajdžan)

1 hour ago, neko me sabotira said:

Za Ovreboa znaju svi (a griješio je i na štetu Barcelone) ali šta su napravili Mađari Bayernu te 2017. je nešto nečuveno. Malo je reći oružana pljačka. Samo naravno njih i njihova zlodjela nitko ne pamti (osim mene 😁).

Al ne znaju za onog što je isključio Mottu dok se Busquets igrao skrivača. Ili onog što je isključio Van Persiea jer nije čuo zviždaljku.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Bugl Khan said:

 

Toliko dominantan da im je Zebec donio naslov prvaka nakon 37 godina čekanja, i prvu duplu krunu u povijesti kluba.

Od 72ge do 2001ve kada je Rummenigge postao GM uzeli su 13 titula, vise nego bilo koji drugi tim u Nemackoj, na to sam mislio. Da je Zebec sa dve godine u Bayernu stvorio tim, je isto kao kada bi tvrdio da je Miljanic stvorio Real.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, DJORDJE said:

Od 72ge do 2001ve kada je Rummenigge postao GM uzeli su 13 titula, vise nego bilo koji drugi tim u Nemackoj, na to sam mislio. Da je Zebec sa dve godine u Bayernu stvorio tim, je isto kao kada bi tvrdio da je Miljanic stvorio Real.

1970 te Beckenbauer je u ime suigraca koji nikako nisu zeleli da ih treneira Zebec insistirao da trener bude Udo Latek koji je odmah

u tim doveo i Breitnera, Hönesa tako da je zapravo taj tim postao i reprezentacija i prvak sveta. ( 6 Bayernovih igraca bili su srz reprezentacije)

Udo Latek se slovi najuspesnejim nemackom trenerom jer je Bayern bio 4x prvak pod njegovom upravom, a 4x Mönchengladbach.

 

 

Link to comment
Share on other sites

U, je, ladno sam zaboravio ove pljacke Bajerna i Juventusa. 

 

Real ima tu gotovo magicnu moc da, pored njih. klubovi kao su pomenuti Bajern i Juve deluju ultra simpaticno i gotivno 😀

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, DJORDJE said:

Od 72ge do 2001ve kada je Rummenigge postao GM uzeli su 13 titula, vise nego bilo koji drugi tim u Nemackoj, na to sam mislio. Da je Zebec sa dve godine u Bayernu stvorio tim, je isto kao kada bi tvrdio da je Miljanic stvorio Real.

Mislim da navijači i bivši igrači Bayerna znaju više o tome od nas ovdje. Toliko.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da ih je on odveo do finala bas i nije. Mogli su da ne igraju finale zbog njega, a bogami i polufinale, iako je ukupno gledano odradio posao korektno. Sa zdravim Kurtoom bi i protiv Sitija i protiv Bajerna pogotovo bila rutina. Potpuno normalna odluka. Lik je treci golman. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cudi me sto pocinje Kurtoa pre Lunjina.
Poceo bih radija i sa Modricem. Njegovo iskustvo i znanje su neprocenjivi u ovakvim utakmicama, dokazao je da se dobro snalazi, a i u proteklih nekoliko meseci, koje je isto odigrao sa smanjenom minutazom, je pokazao da i dalje moze da igra na visokom nivou i jednim potezom resi stvari kao malo ko.

Link to comment
Share on other sites

Vratio se Aca Informacija!

 

31 minutes ago, RatzenStadt said:

Cudi me sto pocinje Kurtoa pre Lunjina.

 

Priča se da je Lunjin bolestan, pokupio neki virus.

 

32 minutes ago, RatzenStadt said:

Poceo bih radija i sa Modricem.

 

Modrić je već duže vreme kod Ančelotija džoker sa klupe od nekog 60-70 minuta.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...