Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

16 minutes ago, Beonegro said:

1) priznati sebi da je ovosezonski nastup u EL neuspjeh, pustiti utakmicu u Berlinu da se izbjegne besmisleno mrcvarenje u plej-inu i gubitak vremena za trening, i ujedno poštedjeti ljude kojima je stvarno stalo do KKP blamaže duvagije na domaćem terenu protiv Valensije u poslednjem kolu;

Prosecan Zvezdas bi te za ovo tako napljuvao da se kojim slucajem Zvezda nadje u ovoj poziciji 😄 vidi samo koliko se pljuje nase tankovanje sada... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Prosecan Zvezdas bi te za ovo tako napljuvao da se kojim slucajem Zvezda nadje u ovoj poziciji 😄 vidi samo koliko se pljuje nase tankovanje sada... 

Što, kao prosječan Partizanovac me za ovo ne bi napljuvao samo tako🤣

 

Malo strpljenja, kolega.

 

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Što, kao prosječan Partizanovac me za ovo ne bi napljuvao samo tako🤣

 

Malo strpljenja, kolega.

 

 

Vi nekako retko pljujete jedni druge, vise se fokusirate na igrace (kad zasluze, jel, pogotovo na live temi). Da li je to zato sto vas i nema toliko ovde ili "nismo isti" 😄 nemam pojma, ali nekako nisam to do sada vidjao ovde (napominjem "ovde", druga prica je sirina interneta). Zato je generalno i prijatnija atmosfera ovde. Bez obzira na (ne)uspehe. 

 

Pogledaj nasu temu (ili bolje nemoj), tamo se pljuje kao maksim po diviziji 🙂 ne biraju se ni mete ni sredstva 😄 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

 

Vi nekako retko pljujete jedni druge, vise se fokusirate na igrace (kad zasluze, jel, pogotovo na live temi). Da li je to zato sto vas i nema toliko ovde ili "nismo isti" 😄 nemam pojma, ali nekako nisam to do sada vidjao ovde (napominjem "ovde", druga prica je sirina interneta). Zato je generalno i prijatnija atmosfera ovde. Bez obzira na (ne)uspehe. 

 

Pogledaj nasu temu (ili bolje nemoj), tamo se pljuje kao maksim po diviziji 🙂 ne biraju se ni mete ni sredstva 😄 

Sudbina, poneko se rodi kao grobar i gospodin, većina ne 😜

  • Thanks 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Alek The Great said:

Meni je uspeh samo ucesce u EL i prilika da se odmeris sa najboljima. A toga ne bi ni bilo da nije trenera - odgovorno tvrdim. I plus sto u EL ne budemo neka Alba, Asvel. Ranije sam vec pisao o tome koji smo mi budzet u EL, a sigurno ima 8 sa vecim. Koliko para toliko muzike. Neuspeh bi bio npr ne uci u finale Aba.

 

Iz moje perspektive su to stravicno niski kriterijumi, a rekao bih i sa stanovista objektivne stvarnosti.

 

Nisam siguran kako ekipi koja u sastavu ima najplacenijeg i mozda najboljeg beka EL, jednog od najboljih swingmana i sutera EL poslednjih x godina, cetvorku u top nekoliko, dva igraca frisko dovedena iz NBA u kojoj nisu tek mahali peskirom i gurali kolica sa loptama moze da bude uspeh to sto nije zakucana na dno tabele. Pa jos u ovakvoj EL ciji kvalitet je u padu godinama. To je mozda mogao biti legit uspeh za poslednju ekiopu Duletovih klinaca ili sastave sa pocetka veka (tinejdzeri Krstic, Kosta, Tripkovic, Vule Avdalovic, House, Brown, Mirko Kovac, Goran Cakic, Silobad pred penzijom...) koji su se sudarali sa neuporedivo kvalitetnijim timovima, ono kao sasvim druga liga, divizija...

 

Sto se tice vracanja u EL, slozio bih se da je zbog trenera, usli smo na zadnja vrata, sto je lepo, vratili smo se u elitu i dobili priliku da opet gledamo epske meceve. Samo, to opet nije nikakav timski uspeh, if you catch my drift.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iz perspektive reputacije KKP zaista jeste izuzetno nizak kriterijum samo biti u eliti, posebno kada se realno sagleda situacija u evropskoj košarci a to je da realno od KKP postoje tek možda 5-6 klubova sa većim imenom, Real, Barsa, Olimpijakos, Panatinaikos, Makabi, možda Virtus, CSKA... ko još? Čak i ako ih ima još nema ih mnogo.

 

Tako da vi de facto pripadate eliti evropske košarke.

 

Drugo je kako se upada u tu elitu i da li će biti mesta za vas.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Kakva bre elita? Pa nije to nepromenljiva kategorija koja važi za sva vremena. Evo Efes ima 2 titule šampiona evrolige, a uskoro će osvojiti verovatno i neki Monako ili Dubai. Vremena se menjaju.

 

Naravno da nije za sva vremena, sve se menja ali lično ne volim način na koji se menja. Pokušava se da se na silu ubace neki London Tauersi i Dubai koji su repa bez korena. To mi ni malo ne prija. Pokušaj predstavljanja nekih, ne volim taj izraz ali je prihvaćen, "veštačkih" klubova kao elite je odvratan.

 

Ovaj moj i tvoj klub, kakav god da je ima svoju istoriju i svoje uspehe i ponos. Ovi pijani milijarderi bi da kupe slavu. Fuj.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Kakva bre elita? Pa nije to nepromenljiva kategorija koja važi za sva vremena. Evo Efes ima 2 titule šampiona evrolige, a uskoro će osvojiti verovatno i neki Monako ili Dubai. Vremena se menjaju.

 

True that 👍

 

Elita nije stalna kategorija. Nekada su elita bili Jugoplastika/Split, Cibona, da ne pominjem jedan Vareze, a gde su sada? 

 

Elita si ako u kontinuitetu ucestvujes u top takmicenju i imas zapazene rezultate. Zvezda ima neki kontinuitet ali tanke rezultate, Partizan ima bolji rezultat ali mu nedostaje jos kontinuiteta. 

 

Elita su trenutno Real, Barca, Olimpijakos, Efes, Fener, CSKA, Makabi... pa onda PAO, Armani... Monako koji ide ka tom statusu, Zalgiris i Baskonija granicni... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Elita nije stalna kategorija, ali se isto tako ne može postati elita preko noći, a to je danas izgleda moderno.

 

Ja kad vidim da se nakrca 20 000 ljudi u Areni da gledaju Partizan, i pojave se Dino Rađa i Toni Kukoč, jednostavno imam poštovanje, jer to je tradicija i nit jednog kluba. Ne nužno trofeji, već kultura kluba, poštovanje. 

 

Naravno, ta ista publika nije mnogo reprezentativna kada šalje poruku Čoviću i ciganima, ali je privrženost klubu i onome što za njih predstavlja jako lepa stvar za videti. 

 

I moj klub ima tu privrženost, u manjoj meri naravno, ali svakako smo miljama iznad tradicije jednog Londona. Sami Englezi, kao tradiconalno drušvo, bi to razumeli mnogo lakše nego mi ovde, očito.

Link to comment
Share on other sites

Pa elitu ne cine samo klubovi sa tradicijom nego i oni koji su finansijski najmocniji, i to nije slucaj samo u kosarci i sportu nego u svim sferama drustva. Cak nisam uopste siguran da su uslov da budes deo elite tradicija, istorija i navijaci. Evo recimo Borusija Dortmund je klub koji postoji preko 100 godina, bivsi osvajac LS i klub sa prosecnom posetom od 80 hiljada gledalaca. Da li je u ovom momentu Borusija elita, a Mancester Siti npr nije? Ne bih rekao, i cak ce Siti pre da se svrsta u drustvo Bajerna, Reala, Barse, Milana nego li Borusija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

1) priznati sebi da je ovosezonski nastup u EL neuspjeh, pustiti utakmicu u Berlinu da se izbjegne besmisleno mrcvarenje u plej-inu i gubitak vremena za trening, i ujedno poštedjeti ljude kojima je stvarno stalo do KKP blamaže sa ovim pristupom sasvim stvarne i opipljive opasnosti duvagije na domaćem terenu protiv Valensije u poslednjem kolu;

Recimo da se duboko ne slažem sa većinom stavki. Ajmo redom.

 

Mislim da bi bilo samoubilački da ekipa koja ima problem sa samopouzdanjem, a povremeno i pristupom počne još da tankuje u EL. Kakvi god da smo, daj da izginemo do kraja, očigledno je da imamo veće probleme od nemanja vremena za trening.

 

1 hour ago, Beonegro said:

 

2) svesti ulogu Kevina Pantera na ono što on zapravo može da igra, a to je fizički inferiorni izo usporavač igre koji nije minus za svoju ekipu samo ukoliko pogađa u nerealnim procentima. Dakle, ukoliko prihvata povjerenu ulogu, može da dobije petnaestak minuta ispucavanja kao second unit leader, ukoliko ne - da se ne ljubimo;

Jasno, uvek je najlakše pljuvnuti onog koji pokušava i greši a očekivari čuda od onih kojih trenutno nigde nema. Ima malo i do pogrešnog posmatranja uzroka i posledica. Nije on privatnički dograbio loptu nego je prisutno bežanje od iste.

 

Umeo je Panter itekako da ćoškari i ne smeta ove sezone kad neko drugi preuzme loptu i igru, samo što se to retko dešava. To je posebno primetno u finišu mečeva kad odjednom svi odu po lek.

 

Uostalom, on je sinoć sa mnogo držanja lopte i pod velikim pritiskom imao svega jednu IL, kao i prethodne nedelje, a za to vreme su ih svi ti koji bi trebalo da budu kalifi umesto kalifa ređali kao na traci. Ili ko je to imao brutalnu šut formu pa da mu Panter nije dao loptu dok je u zoni? Meni i dalje deluje da je nažalost njemu najviše stalo. Uz Zeka.

 

Nećeš da priznaš da u stvari veći deo tima često čeka da se stvari same dese. Osim Alekse, on je u svom filmu, dobrom ili lošem, to ne znamo dok ne vidimo.

 

1 hour ago, Beonegro said:

 

3) svesti rotaciju na 8-9 igrača: Hrvoje, Aleksa, PJ, Naneli, Panter, Ponitka, Ledej, Kaboklo, Kaminski. Svi ostali eventualno mogu da uđu da naprave faul.

Jasno, rotaciju od pet-šest igrača koji nešto rade (često različitih 4-5) dok Željko pokušava da nađe ko će im se pridružiti treba svesti na 8-9. Mi da imamo stalno takvu upotrebljivu rotaciju ne bismo se borili za pretkvalifikacije za kvalifikacije.

 

1 hour ago, Beonegro said:

4) napadati protivnički prenos lopte do besvijesti, vrtjeti Aleksu i Hrvoja na 3-4 minuta bukvalno nezavisno od ostalih dešavanja na terenu;

5) u postavkama kada su Kaboklo i Ledej centarski par igrati presing po cijelom terenu;

Ovo deluje zanimljivo, osim dela sa Kaboklom i njegove izloženosti faulovima. Ali da, trebalo bi jače pritiskati prenos, to svakako.

 

1 hour ago, Beonegro said:

6) voditi utakmice na način da završnicu možeš da igraš sa pet od šest sledećih igrača: Aleksa, Hrvoje, PJ, Naneli, Kaboklo, Ledej.

Sinoć su dva od tih šest izgledali kao drogirani, pa ne bismo ni do neizvesne završnice došli. Hrvoje jeste misterija, slažem se.

 

Sve u svemu, češće su nam veći problemi oni koji se ne vide nego oni koje svako primeti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 nema potrebe da četvorimo dlaku, Panter je dobro skautiran i provaljen ove sezone. a sad je već više nego očigledno da nema sposobnost da se prilagodi i odgovori na dodatnu pažnju koju dobija. Kad se na to doda da je inferioran u odbrani i taktički nepismen, jasno nije liability za svoju ekipu samo ukoliko pogađa sve što šutne. 

Šta je racionalan odgovor tome? Ja vidim samo jedan: da ga skloniš i da taj prostor koji on zauzima ponudiš ostalim igračima, u prvom redu PJ-u, Aleksi i Naneliju. Niko od njih neće odigrati na nivou na kojem Panter igra u napadu kad je in the zone, ali ćemo dobiti mnogo u protoku lopte i timskoj igri, kao i u odbrani.

 

Mada nemoj da brineš, ovo što ja pišem za Pantera se neće desiti, jer, da bi se to desilo, prvo trener sebi treba da prizna da je pogrešno koncipirao ekipu i da tu neodrživu koncepciju gura na silu i na uštrb nekih igrača evo već skoro čitavu sezonu. Zato će se i desiti ono drugo što sam pomenuo, zli tučaroš Branko Lazić tokom finalne serije i trijumfalni doktornebojša nakon iste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Beo, ne stižem da od raznoraznih rasprava napišem da smo sinoć, npr. u 1/4 imali sjajan protok lopte i mislim da je to bila jedna od najsmislenije odigranih četvrtina, bez obzira na to što smo opasno isciglarili. A sve to sa Panterom na terenu. 

 

Ne slažem se sa tim da on "zauzima" nečiji prostor. PJ se često isključi iz igre ili se faulovima eliminiše, Naneli nakon pauze se još uvek traži a nije najsrećnije rešenje kad ima puno loptu u rukama a Aleksa je Aleksa (plus što je i on opasan bolstoper). Mi nemamo konstantnu i pouzdanu drugačiju opciju spolja zato on ima toliku rolu i ponekad wtf odluke. Da se ne vraćam po stoti put na prošlu godinu, drugačiji saigrači i veći doprinos istih je i njega postavio u najudobniju ulogu. Tako je i ove godine bilo dok je PJ bio brutalan ili u retkim trenucima kad Aleksa pronađe sebe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Brojke bez konteksta ne znače ništa. Da bi se dobila bolja slika trebalo bi analizirati koliko je prošle godine bila lopta kod njega a koliko ove, koliko se napadalo preko njega i na koji način se napadalo. Tek tada bi se dobila potpunija slika. 

Ovo jeste, ali Panter ove sezone ne igra svoju igru. Mnogo je lakse sacuvati iso strelca koji prevodi loptu, drzi je dobar deo napada pa kreira sebi sut, nego nakon istrcavanja iz blokova Lesora ili nakon drive&kick igre Exuma recimo.

Uz to je Panter i igrac koji voli da inicira kontakt, nogama pogotovo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Beo, ne stižem da od raznoraznih rasprava napišem da smo sinoć, npr. u 1/4 imali sjajan protok lopte i mislim da je to bila jedna od najsmislenije odigranih četvrtina, bez obzira na to što smo opasno isciglarili. A sve to sa Panterom na terenu. 

 

Ne slažem se sa tim da on "zauzima" nečiji prostor. PJ se često isključi iz igre ili se faulovima eliminiše, Naneli nakon pauze se još uvek traži a nije najsrećnije rešenje kad ima puno loptu u rukama a Aleksa je Aleksa (plus što je i on opasan bolstoper). Mi nemamo konstantnu i pouzdanu drugačiju opciju spolja zato on ima toliku rolu i ponekad wtf odluke. Da se ne vraćam po stoti put na prošlu godinu, drugačiji saigrači i veći doprinos istih je i njega postavio u najudobniju ulogu. Tako je i ove godine bilo dok je PJ bio brutalan ili u retkim trenucima kad Aleksa pronađe sebe.

U prevodu, dobri smo kad PJ ili Aleksa ponekad otmu loptu Panteru, a prošle sezone smo bili dobri veći dio sezone zato što je Dante bio tu da ga iskontroliše 😉

Uzgred, slažem se sa time da je i Aleksa počeo da biva bezobrazan u napadu, ali Aleksu bar možeš da napujdaš da igra ozbiljnu odbranu, tako da kad biram između njih dvojice sveukupno biram Aleksu.

 

Što se tiče PJ-a, njegov potencijal je ove sezone ozbiljno ugušen metastazom Pantera na naš napad i guranjem na poziciju koju očito ipak ne može da igra u kontinuitetu (iako i dalje mislim da je za EL uslove nadprosječan sekundarni kreator).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

U prevodu, dobri smo kad PJ ili Aleksa ponekad otmu loptu Panteru, a prošle sezone smo bili dobri veći dio sezone zato što je Dante bio tu da ga iskontroliše 😉

Jesi li to rešio da postaneš političar pa prevrćeš tuđe rečenice? :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Većina današnjih tejkova su na mestu ili dolaze iz nekog činjeničnog aspekta, ali okle to da je kvalitet u EL u padu godinama i da gledamo neizvesno takmičenje zbog manjka kvaliteta? 

 

Gledajući ove dve sezone otkako nema Ruja, jedino su Alba i ASVEL neki fenjeraši koji odskaču nekvalitetom, iako ASVEL ima korektan roster ove sezone ali je pretrpeo mnogo promena i igraju ispod nekog potencijala. Bayern vodi Pablo Laso, sa veteranom Ibakom i nekim zanimljivim igračima, Valensija je skupina fizikalaca i role playera ali imaju tog pleja koji može na nivo iznad i Dejvisa, komšije imaju skup elitnih veterana, prošle sezone imali Kampaca... nešto ne pamtim da su pre-Jasikevičius Žalgiris, Prokom, Himki izuzev jedne-dve sezone, Limož, Strazbur, Unikaha imali ovakve trenere, veterane, glavne igrače.

U gornjem delu tabele isto, imamo 6 ekipa vrlo sličnog kvaliteta, ali ne zato što su loši nego je svaka stacked, + Baskoniu, Virtus, Makabi, Efes, Partizan gde dve ekipe malo prebacuju, druge dve podbacuju neki svoj potencijal... i Armani koji je za mnoge poslednje dve godine u 4/6 ekipa roster-wise. 

 

Jedino što fali svim ovim ekipama je neki legit rising star ala Bogdan, Dončić, Rubio pre 15 godina, ali rekao bih da se malo tržište/tendencije NBA izmenilo. Više love je u ligi, veća gledanost, punije hale, plaćeniji igrači, baš ne vidim ništa što bi išlo onoj EL od pre 10 ili 15 godina u korist naspram ovoga što sada gledamo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

U prevodu, dobri smo kad PJ ili Aleksa ponekad otmu loptu Panteru, a prošle sezone smo bili dobri veći dio sezone zato što je Dante bio tu da ga iskontroliše 😉

 

U prevodu kriju se od lopte kadgod je stani-pani. Tako je bilo i sinoć. PJ je skoro pa nevoljno uzeo onaj šut protiv Baskonije koji nam je doneo na kraju pobedu. Zašto skoro svaki put vraća loptu Panteru umesto da napadne koš je ipak očigledno do njega i skidanja odgovornosti sa sebe. Kaminski i Panter su sinoć jedno 10 napada izvrteli na kraju u blokovima gde se Kaminski po prijemu naguzi i juri Pantera da mu vrati loptu. Gde su tu ostali igrači? Ćoškare i čekaju Pantera da odigra 1 na 1. On je takav kakav je. Voli da uzima te šuteve, ne beži od toga. Što kaže Barkli kada je tu bio Egzum i li kad je Naneli on fire Panteru nije predstavljao problem da se skloni u stranu i igra iz drugog plana. Svi smo svesni njegovih mana, fizičke inferiornosti, defanzivnih slabosti i delimične taktičke neobučenosti ali teško da možeš da mu zameriš na borbenosti za razliku od nekih drugih koji imaju tendenciju da se ne pojave na terenu to veče. Možemo da pričamo o racionalnosti odluke da se njemu daju tolike pare i da se KKP vrti oko njega ali to je tema za prealzni rok.

Inače, kao što smo već konstatovali - zamalo, kao i veći deo ove sezone. Zapravo poslednjih nekoliko utakmica se igra smislena košarka sa dosta rezona. Ovaj dvojac ispod izgleda skroz OK. Ponjitka je pronašao ulogu. Imamo dobar ofanzivno - defanzivni balans ali opet tu fali to nešto. Dobijemo jednog igrača, izgubimo dva. I tako svaki put. Tri četvrtine skoro pa odlične igre. Zatvorene im sve napadačke opcije. Uzeli im brdo skokova - bilo u jednom trenutku 18:2. Kaboklo poništio Pitersa, Kejnan Mekisik, Fal neutralisani...Jeidno faking Gos koji nas opet uništava. I ta defanzivna petorka koja nas je opet dovela do pomračenja u par minuta, dosta primljenih poena iz kontranapada i slobodnih bacanja. Ali ne možeš sa 5 igrača celu tekmu. Crkli su. Avram i Naneli nisu glavom bili na tekmi. Ledej svakako nedostaje i to je to. Bukvalno nam samo malo fali. Neki pametniji igrač (ne daj bože plej). Ili dva. To je ta prevaga zbog koje bismo sigurno kliknuli kao prošle sezone i toliko nas odvaja od gornjih 6-7 ekipa. Aj da se nadamo da će u doselekciji na leto to biti ispravljeno. Ovo sad što igramo do kraja je super onako radi zanimljivosti, kao što sam već pisao ali je očigledno da ova ekipa ne može mnogo više od ovoga čak i da se nekako dovučemo do tog plejofa. Prosto limitirana je nekim stvarima. ABA trofej će odlučivati da li je sezona katastrofalna ili je ono kao "not great, not terrible" teraj dalje.

 

15 hours ago, DameTime said:

 

Baš si mi dao lep šlagvort. Naravno, na koju god utakmicu da odem, garantovano je da ću završiti među navijačima debilima. Tako smo i sad bile kod ekipe Grobari Jug jer smo te karte imale.

 

Ispred nas su nekim devojkama na ulazu za jug 200 rekli da imaju Grobari jug karte i da moraju na zapad. Sledeće godine lepo juri sezonsku za neka mirnija mesta i nema nerviranja.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pendulum said:

Gde su tu ostali igrači?

 

Ostali igrači su u kućici za pse, pošto ih je Obradović pakovao u istu nakon svake greške. Dok je istovremeno Panter jedini bio iznad zakona i imao neograničeni kredit. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...