Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

@Stiletto po tome znaci Luka Mitrovic moze da nam bude otet od LA Clippers-a (u trejdu su dobili njegova prava krajem prosle godine, niko ga se nije odrekao). Mislim da je to sumanuto.

 

Trebalo bi ipak to da zavisi i od toga da li igrac u Evropi ima izlaznu klauzulu, sto Vukcevic ocigledno ima, ali isto tako zar nije KKP mogao da se na neki nacin zastiti da postoji "prozor" kada to moze da se desi da bi mogao da reaguje i eventualno dovede zamenu?

 

Mozda je Tristan imao uslov - da potpise ugovor sa klubom bas uz ovakvu vrstu klauzule, da moze da ode kad hoce, sto je onda bas bezveze od strane menadzmenta Partizana da su pristali na tako nesto... 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, zemljoradnik said:

Fina kinta za lika koji je bio bezveznjaković na kraju klupe ( tribinama).

Malo mi je cudno da su dali toliku lovu. Cini mi se da je max sto placaju NBA timovi 600 hiljada. Mozda neko zna neki drugi podatak? U svakom slucaju on ce lakse igrati tamo nego u evropskoj kosarci. Sva sreca Tristanu u nastavku karijere, jednostavno se nije snasao u Partizanu.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, DameTime said:

 

Uh, nisam ja to napisala, ironična sam bila :66:😂

Well, ja sam anaronican. U najboljem slucaju moze da izgura neku Kaminski karijeru, da bude one way igrac i uzme solidnu kintu za to (sto mu od srca zelim). U Evropi za tako nesto ne bi imao mogucnosti

 

edit: sad vidim da je to @Kooineeperk napisao

Edited by jedibojan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Kooineeperk said:

Mozda je Tristan imao uslov - da potpise ugovor sa klubom bas uz ovakvu vrstu klauzule, da moze da ode kad hoce, sto je onda bas bezveze od strane menadzmenta Partizana da su pristali na tako nesto... 

 

Verovatno je imao tako neku klauzulu. Decko je obecavao, doveden kao ogroman talenat, pa i nije cudno da je klub pristao na nesto nepovoljnije uslove.

Sa druge strane, isto tako je moguce da ga prosto iz kluba nisu zadrzavali ako im se vizija njegove uloge u timu nije poklapala.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 po tome znaci Luka Mitrovic moze da nam bude otet od LA Clippers-a (u trejdu su dobili njegova prava krajem prosle godine, niko ga se nije odrekao). Mislim da je to sumanuto.

 

Ne može da vam ga otme dok ima važeći ugovor sa Zvezdom, može da plati obeštećenje za prevremeni raskid ugovora, koliko se klubovi dogovore (ako se dogovore). Dok Klipersi imaju prava na njega, ne može da igra u NBA za bilo koji drugi tim.

Edited by Stiletto
Link to comment
Share on other sites

Još jedan mlad igrač koji odlazi bez da je projekat završen do kraja. Solidan finansijski momenat, ali nedovoljan da nazovem ceo proces uspešnim, za to bi trebalo celo obeštećenje.

Kad je došao iz Reala i kad su spomenuli klauzulu o NBA, zaista sam bio skeptičan, al eto desilo se i to.

 

Kako god, Tristanu sve najbolje. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

 

Ne može da vam ga otme dok ima važeći ugovor sa Zvezdom, može da plati obeštećenje za prevremeni raskid ugovora, koliko se klubovi dogovore (ako se dogovore). Dok Klipersi imaju prava na njega, ne može da igra u NBA za bilo koji drugi tim.

 

Pod otimanje sam mislio na obestecenje... otimanje u smislu sto se to moze desiti bilo kada u toku sezone. Samo pljunes pare. Iako realno, sprdam se sa Mitrovicevim draft pravima, jasno je da on nikada tamo nece otici (osim da pogleda neku tekmu u penziji). 

 

Mislite da je Partizan zaista imao neki uticaj na ovo? Posto @Stiletto kazes "ako se dogovore" klubovi? A @Marvin kaze da ga iz kluba "nisu zadrzavali"? Vredi li 600k usd toga, da se rizikuje zavrsnica sezone, jer sta ako se povredi recimo LeDej? Sad ce morati da guli 30+ minuta non-stop... 

 

Doduse, sad gledam statse, vidim da Tristan nije igrao ni minut ni u EL ni u ABA poslednjih mesec dana, zanimljivo. Nije igrao u EL od pocetka januara a ABA je odigrao u februaru samo protiv Igokee i nastupao je na KRK-u. Mozda se to i kuvalo svo vreme. 

Link to comment
Share on other sites

Hocu da kazem, mozda je klauzula bila da moze da ode na kraju sezone ali ga u klubu nisu videli kao bitan faktor pa bili u fazonu nek ide sad. Ne tvrdim da je to istina, ali moze da bude.

Uglavnom, u poslednje vreme dosta igramo sa dva visoka, tako da to lagano moze da pokrije minute iza Ledeja.

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kooineeperk said:

Mislite da je Partizan zaista imao neki uticaj na ovo? Posto @Stiletto kazes "ako se dogovore" klubovi? A @Marvin kaze da ga iz kluba "nisu zadrzavali"? Vredi li 600k usd toga, da se rizikuje zavrsnica sezone, jer sta ako se povredi recimo LeDej? Sad ce morati da guli 30+ minuta non-stop... 

 

Koliko god NBA klauzule bile redovna pojava, toliko sloboda da se ode u bilo kom trenutku nije. Nemam neki info, ali uveren sam da je ovo bilo uz dozvolu kluba.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad mi pade na pamet - mozda mu je isticao ugovor/pozajmica na kraju godine pa su onda i Partizan i Real shvatili da im je ovaj poziv zapravo jedina prilika za zaradu, tj. da povrate ulozeno. Realu svakako nebitan igrac, a u Partizanu odlucili da rizikuju i da je bolje 600k usd sada nego eventualno neki minuti u igri do kraja sezone. A za narednu svakako izgleda da nisu racunali na njega posle svega... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

Doduse, sad gledam statse, vidim da Tristan nije igrao ni minut ni u EL ni u ABA poslednjih mesec dana, zanimljivo. Nije igrao u EL od pocetka januara a ABA je odigrao u februaru samo protiv Igokee i nastupao je na KRK-u. Mozda se to i kuvalo svo vreme. 

 

1 hour ago, uvrnuto said:

Ako ne računamo kup, Tristan je od 9. januara odigrao samo jednu utakmicu u međuvremenu, tako da su ti pregovori verovatno trajali neko vreme

 

6s7cbc.gif

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kronosa gazdu je odneo ban, nežno ko rukom,
na temi o Gazi, tu negde pred zoru, il pre,
niko ga nije pitao što se na Politici skitao,
neki su žalili, a neki iz mitraljeza palili...

 

 

X47Ozc4.gif

  • Like 10
  • Love 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Obzirom da nam se tim sastoji od ložara koji vole da se busaju u grudi i fleksuju mišiće pred punom Arenom, koje ABA liga baš ne motiviše, ne bih se iznenadio da večeras napravimo dobar rezultat. Ali to apsolutno ništa ne bi značilo na duže staze, pošto su šampionske ekipe retko one kojima se diže samo na jake i atraktivne protivnike, već one koje ne biraju kad i protiv koga da se pojave.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...