Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Iskreno, nadao sam se nekoj pobedi, ali ne i nekom procvatu od igre. Jednostavno, nisam video na koji nacin mozemo da uradimo nesto bitno razlicito u odnosu na sve ono sto radimo i kako izgledamo u poslednjih mesec-dva. Medjutim, cak i od od ovako izgubljene utakmice veci utisak mi je ono na kraju sa idiotima koji su sebi dali za pravo da pozivaju igrace na obracun. U tom smislu se nadam da ce se Arena malo procistiti posle ove tekme, pa mozda ovo ispadne i ok. Ima tu ozbiljan broj zalutalih likova, ako me razumete...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PatrickStar said:

Zeljko upravo priča da je tražio faul, ali problem je što je sastavljena ekipa kojoj je neinteligencija najjača stana.

Covek je bukvalno od pocetka napada sve vreme rukama gestikulirao faul, ali ostace nejasno kako Punter to nije video ili skapirao 😟

Link to comment
Share on other sites

Odgledah ponovo zadnji minut. Ovo je teže bilo izgubiti nego dobiti.

 

49 sekundi do kraja 4 razlike za nas

  • Francisco dobija faul za dva bacanja iako je pre toga napravio duplu? Gde je čelendž? Gde je pritisak?
  • U napadu imamo žestok mismeč koji nismo ni pokušali da iskoristimo, umesto toga Panter šutira tešku trojku preko ruke.
  • Željko došao do centra viče Panteru da pravi faul ovaj ništa. Svaka logika nalaže da se pravi faul u ovakvoj situaciji, ali kod nas logika ne stanuje.

Da smo bilo šta od navedenog uradili drugačije, dobili bi. Ali onda to ne bi bio ovaj tim.

 

Ne znam šta da kažem, sećam se i prošle godine, koliko puta smo pizdeli kad primimo trojku u zadnjoj sekundi a nismo izašli iz bonusa. Cela sala viče "faul! faul!" a oni ništa. Svi vidimo šta ne valja, samo onaj ko treba da vidi ne vidi. I sad ja kao treba da se nerviram. 

 

 

Edited by mfmilan
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1887478/Grobari-postrojili-igrace-ciji-grb-nosite-bre.html

 

Ko je ovaj istetovirani na slici u raspravi sa Ponjitkom?

 

Stalno ga vidjam na utakmicama i stalno nesto kenja i pokazuje...

Ne znam ko je, ali iskreno ze nadam reakciji kluba, kao i onomad sa onim likom koji je napusavao Trifu. Po kratkom postupku. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

dobro.  nakon bolonje, koja je bila poslednja stanica, da mozda, eventualno, slucajno, nie ono sto svi vidimo... jeste. bilobi i da smo dobili.

sto se grdo rodi, vreme ne ispravi.  idemo dalje.

za licnu satisfakciju, sledecih 3 meseca agonie, ce  njima teze pasti nego meni. ja ih necu ni konstatovati. doduse, oni ce uzimati 200k evra mesecno. jbg... mozda ipak njima bolje.

p.s. naravno da se ova, protiv ovih klosara (svaka cast brt lasu i brt ibaki, vladi kapitenu), nie trebala izgubiti, al bilo je bar 5, protiv boljih od sebe, koe nie trebalo dobiti.  bolji je skor no sto vredimo. 

Edited by mipivi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2024 at 3:13 PM, Kosta said:

Zelis reci da bi Jaramaz, da igra u Zadru, imao bolju statistiku od Luke Bozica? Potpuni nonsens.

 

Naravno da to nisam zeleo da kazem, nego ti to tako tumacis da bi poentirao.

 

Lepo pise za sve koji zele posteno da se raspravljaju o ovoj temi - svi pomenuti igraci, a to su i Jaramaz i Andjusic i Vukcevic, a pogotovo Smith i Smailagic bi bili bitan faktor i u Cedeviti, a kamoli da bi ispali iz lige igrajuci u Splitu ili Krki.

 

Inace, pomenuti Bozic nije radio nista u Buducnosti, bas zato sto nije imao loptu u rukama nego je cekao sa strane da mu neko dobaci da sutne tih 3-4 puta po mecu.

 

On 2/6/2024 at 3:27 PM, realno *w said:

Da, kad igraju za Partizan, onda se uglavnom raspadnu protiv bilo koje ABA ekipe, ako baš nisu ušli na 20+, ali ako bi ušli za neku drugu ekipu, onda bi razbijali :lol_2:

 

Da, razbijali bi jer igraci vole kada se sve vrti oko njih i kada su bitni za tim mnogo vise nego ako im trener kaze "e, slusajte, sad ulazite na teren i gledajte da nesto ne zabrljate", kao da su u pitanju igraci od 18-21 godinu.

 

To se i u praksi pokazivalo iznova i iznova - evo Ponitka ubijao u Poljskoj na SP, bio pristojan u raspalom Panathinaikosu, ne vidi se u Partizanu. Sve je stvar uloge.

 

Izvinjavam se svima na ovom zakasnelom odgovoru, to je to od mene sto se tice rasprave na temu "uzasno losih Smitha, Smailagica i Jaramaza".

 

Sto se tice meca i razvoja situacije u EL, pitanje je koliko je volje ostalo za borbu da se izbegne totalna katastrofa od sezone i obezbedi taj Play In koji vodi na Real u 1/4 finalu. U svakom slucaju i KKP i KKCZ su sami sebi nametnuli ogroman pritisak na pocetku sezone, opet je bilo najava F4 i taj pritisak je jednostavno pojeo igrace i trenere obe ekipe.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne moze se mnogo kriviti Kaminsky za tu poslednju odbranu, ali ne bih rekao da je bila dobra odbrana. Francisko ga je odmah izbacio van balansa i onda ga malo lomio i na kraju uzeo potpuno otvoren sut. To u ovoj situaciji nije dobra odbrana iako je veliki mismatch. Kaminsky nije smeo da dozvoli sut za 3, sto znaci kad vec nije pravljen faul onda je morao da mu izadje visoko i natera ga da udje unutar linije za tri poena. Umesto toga on je pokusavao da mu zatvori sve i na kraju je dao najgori moguci sut. I Francisko je posle meca izjavio da nije planirao da sutira trojku, ali da je takva odbrana bila da je to na kraju bila najbolja opcija.

Najveci krivac je Punter.  Prvo mu je Zeljko vikao da napravi faul jos dok je Francisko bio na svojoj polovini, a onda je mlatarao rukama i pokazivao isto to, ali Punter bukvalno ne reaguje, sto mu se ne desava prvi put. 

Edited by Del Piero
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Šta očekivati protiv Efesa i Armanija koji su realno jači od Bajerna a mora da se pobedi. Bojim se da je porazima u poslednje dve otišao poslednji voz i da nažalost Željko nema više bilo kakvu kontrolu nad ovom ekipom. Kapitenu ekipe vices da napravi faul i on to ne uradi. Šta reći više?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

 

Naravno da to nisam zeleo da kazem, nego ti to tako tumacis da bi poentirao.

 

Lepo pise za sve koji zele posteno da se raspravljaju o ovoj temi - svi pomenuti igraci, a to su i Jaramaz i Andjusic i Vukcevic, a pogotovo Smith i Smailagic bi bili bitan faktor i u Cedeviti, a kamoli da bi ispali iz lige igrajuci u Splitu ili Krki.

 

Inace, pomenuti Bozic nije radio nista u Buducnosti, bas zato sto nije imao loptu u rukama nego je cekao sa strane da mu neko dobaci da sutne tih 3-4 puta po mecu.

 

 

Da, razbijali bi jer igraci vole kada se sve vrti oko njih i kada su bitni za tim mnogo vise nego ako im trener kaze "e, slusajte, sad ulazite na teren i gledajte da nesto ne zabrljate", kao da su u pitanju igraci od 18-21 godinu.

 

To se i u praksi pokazivalo iznova i iznova - evo Ponitka ubijao u Poljskoj na SP, bio pristojan u raspalom Panathinaikosu, ne vidi se u Partizanu. Sve je stvar uloge.

 

Izvinjavam se svima na ovom zakasnelom odgovoru, to je to od mene sto se tice rasprave na temu "uzasno losih Smitha, Smailagica i Jaramaza".

Da, samo sto si profulao 'minornu' cinjenicu da je Bozic mvp lige bio prosle godine, a ne godinu pred prelazak u Buducnost 😉

 

Sto se tice tekme, zaista tuga. Iako postoji jos sansa za plejof i ne treba se odavati pesimizmu.

One spodobe koje na kraju prozivaju igrace...😶

Link to comment
Share on other sites

Da smo na Boga kamenje bacali ne bi nam se ovo desavalo…

 

Bajern je dobra ekipa, sa vrhunskim trenerom, i znao sam ds ce biti tesko, ali ovako da izgubis dobijenu utakmicu… i to ko zna koji put ove sezone…

 

steta, bas steta, ali i dalje stoji da ovaj tim ima problem u osnovi, da kao mehanizam koji kad u osnovi ima problem svi njegovi delovi ne mogu da funkcionisu istovremeno, tako i mi…

 

isto tako mislim da ne moze to ni da se napravi, iako jos uvek imaju neke sanse, licno mislim da cemo tesko u prvih 10

 

Jos jednom steta, i meni je sinoc bio pritisak i puls na hiljadu, a zapitam se kako je Zeljku… sta on da radi… da sedne i da place od muke

Link to comment
Share on other sites

Čisto sumnjam da će Ostoja sada smeti da odstrani sa utakmica tog tetoviranog ili one iz kopa koji su na kraju gađali igrače jer će tako okrenuti taj deo protiv sebe. Idealno bi bilo da prestanu da dolaze. Navijanje u drugom poluvremenu najgore ikada, kad su počeli transparentom da pokazuju svoj kvazi patriotizam ostatak hale ih poklopio sa Vučiću pederu, posle su više za sebe pevali neke pesmice bez ikakvih osećaja za utakmicu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Razumem ljude koji su uputili po koji zvižduk protiv Splita, ali sinoć pristup meču igrača je bio najmanji problem. Zbog mučnih scena na kraju neki će da osećaju još veći pritisak i strah od greške, a neki će jedva čekati da se završi sezona i da promene sredinu. Ozbiljan klub ne bi smeo da poremeti jedan loš period, pa ni jedna loša sezona, a bojim se da mi svi zajedno nismo ozbiljni i da više ličimo na one druge nego što želimo da priznamo.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Zdravo drugari.

 

Utakmica očekivana, neočekivan i bolan poraz. Problema imamo na svim nivoima, počev od trenera koji ponovo pokazuje da mu tim manje više nema odgovor na dobru zonu, pa preko igrača koji pokazuju da nisu koncentrisani i da zbog toga (ponovo) gube utakmicu, pa do navijača kojima su podignuta očekivanja a oni za koje navijaju im ne vraćaju pa se stvara nervoza i nepoverenje i sve ide dođavola.

 

Kako se izvući? Nemam pojma.

Da li je neprolazak u 8 neuspeh? Da.

Da li je katastrofa? Ne.

 

U principu tu smo gde igrama (a i rosterom, manje više) zaslužujemo da budemo, i to je sva istina. Znam da je lakše tražiti neke skrivene razloge i slično, ali je prostija istina da je pozicija na tabeli realan prikaz našeg kvaliteta, vođstva i igara do sada.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Čuj oni teletabisi postrojili nekog... Inače zalaganje, želja i pristup igrača nisu problem već neko vreme. Vidi se da im je stalo, daju sve od sebe da dođu do pobede, ali prosto ne ide. 

 

Nekad pobediš, nekad izgubiš, it's basketball. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kaboklo jeste ispao mentol, prosto druže, ne dira se lopta jbg, mada je išla van. Gledao tekmu sa ćaletom, ćale u fazonu ovako bez naočara ovo ide u koš. Ipak nije išla.

 

I PJ je malo zabagovao poslednji vaš napad, drkao loptu i na kraju Panteru vruć krompir a dole Kaminski u mismeču, baš serija jako loših odluka.

 

I sem wtf momenta da vi niste pravili faul, možda i veći wtf momenat je da u ovih 1.1 sekundi Laso nije pravio faul a nije bio u bonusu nego još pustio da mu kroz 3 bloka najbolji protivnički šuter ostane sam ko duh na trojci. Više sreće nego pameti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

Čuj oni teletabisi postrojili nekog... Inače zalaganje, želja i pristup igrača nisu problem već neko vreme. Vidi se da im je stalo, daju sve od sebe da dođu do pobede, ali prosto ne ide. 

 

Nekad pobediš, nekad izgubiš, it's basketball. 

 

5 minutes ago, Barkley#34 said:

's ti gledala protiv Splita? 

 

Realan argument Barklija. Ovo postrojavanje je trebalo biti nakon Splita, jer je to nedopustivo. Ovo sinoc je jednostavno nesrecan poraz. Protiv Splita je bila blamantna nezainteresovanost i nepostovanje protivnika, sto je rezultiralo time da se isti razigrao i odneo djavo salu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

Kaboklo jeste ispao mentol, prosto druže, ne dira se lopta jbg, mada je išla van. Gledao tekmu sa ćaletom, ćale u fazonu ovako bez naočara ovo ide u koš. Ipak nije išla.

 

I PJ je malo zabagovao poslednji vaš napad, drkao loptu i na kraju Panteru vruć krompir a dole Kaminski u mismeču, baš serija jako loših odluka.

 

I sem wtf momenta da vi niste pravili faul, možda i veći wtf momenat je da u ovih 1.1 sekundi Laso nije pravio faul a nije bio u bonusu nego još pustio da mu kroz 3 bloka najbolji protivnički šuter ostane sam ko duh na trojci. Više sreće nego pameti.

Nije pravio faul jer su sudije ove sezone izuzetno labave da sve i svašta dosudjuju kao faul pri šutu. Uzimajući u obzir pritisak sa tribina, 1.1 sekundu, nije bilo baš prostora za “siguran” mali faul.

 

Dobra odluka El Pabla.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...