Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

35 minutes ago, pendulum said:

Očekivano je da pokušaju Pantera da isključe udvajanjima pa će dosta zavisiti od njega kako će reagovati na te situacije a i od Doužera i Nanelija kako će to da iskoriste.

Mislim da će dosta igrati i sa Smitom u paru, kako bi ga oslobodio pritiska prevođenja a i u celini mu smanjio nepotrebne periode sa loptom, jer će, jelte, ovoga opasno nagaziti. Smit je u u ovo malo pokazao da je pismen igrač koji će znati kako da postavi napad ako baš najašu na kepa. Takođe, imaćemo i opciju da im tada jače pritisnemo spoljnu liniju u odbrani.

 

Bilo bi dobro da ih ne krene šut na našu očekivanu visoku postavu na startu. Tada očekujem da iskoristimo dužinu. U suprotnom, moraće da se rilja i guši njihov napad još u postavci.

 

Ako ne bude Ledeja, moraće Tristan da odigra svoje minute maksimalno ozbiljno, a red bi bio i da ubode nešto spolja.

 

Produkcija Doužera je jako bitna, zato ga molim da bude maksimalno skoncentrisan. Nekako imam osećaj i da će Ponitka dobiti više minuta nego do sada, osim ako baš ne ode u kanal u prvom delu meča.

 

44 minutes ago, pendulum said:

Na stranu rivalstvo i ceo taj folklor oko derbija ovo je objektivno gostovanje gde moramo da idemo na pobedu. Igraš protiv tima koji ima 7 pobeda i koji igra u hali u kojoj i ti svakodnevno treniraš i igraš utakmice.

Ovo svakako važi. Međutim, dobiti Makabi, kao i Fener u Carigradu nije mačji kašalj i to pokazuje potencijal ekipe, bez obzira na broj pobeda do sad. Uvek mogu da kliknu. Sutra će se igrati kao da su obe ekipe na 0-0 i prvo je kolo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Očekujem i nadam se da će PJ, Panter i Bruno igrati preko 30 minuta. Mislim da nemaju četvorku da kazni kada na terenu budu zajedno KaKa duo, a mi ćemo tako smanjiti razliku u skoku. Takođe očekujem spolja u nekim momentima Smita, Pantera i Dožera koji mogu redom da čuvaju kod njih Tea, Lazića i Gedraitisa, a za napad ćemo se nekako snaći. Probati večeras maksimalno, bez velikog pritiska, imamo kad da se vidimo i ako izgubimo.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wingwalker said:

At times, the willingness to hustle on the basketball court knows no bounds, even if it means crossing the line occasionally.

In a poll aimed at identifying the dirtiest players in the EuroLeague, plenty of players received mentions. However, Nikola Kalinic and Facundo Campazzo shared the top spot, both securing 16.7% of the votes.

Other notable mentions included Rudy Fernandez, Dzanan Musa, Charles Kahudi, Jan Vesely, Branko Lazic, Guerschon Yabusele, and Donta Hall.

https://basketnews.com/news-196246-basketnews-players-survey-overratedunderrated-stars-and-unlikeable-coaches.html

 

imas i 'kod kuce' primjera za blindness pa ih ne potezes, ali nije da nismo navikli

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ne sam Safete said:

At times, the willingness to hustle on the basketball court knows no bounds, even if it means crossing the line occasionally.

In a poll aimed at identifying the dirtiest players in the EuroLeague, plenty of players received mentions. However, Nikola Kalinic and Facundo Campazzo shared the top spot, both securing 16.7% of the votes.

Other notable mentions included Rudy Fernandez, Dzanan Musa, Charles Kahudi, Jan Vesely, Branko Lazic, Guerschon Yabusele, and Donta Hall.

https://basketnews.com/news-196246-basketnews-players-survey-overratedunderrated-stars-and-unlikeable-coaches.html

 

imas i 'kod kuce' primjera za blindness pa ih ne potezes, ali nije da nismo navikli

"23 EuroLeague players (od oko 270 igraca) shared their candid thoughts anonymously on various aspects of the league"

 

Svakako znamo da si se sprdao za ono "zbog koje ga volimo", no hard feelings.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barkley#34 said:

Mislim da će dosta igrati i sa Smitom u paru, kako bi ga oslobodio pritiska prevođenja a i u celini mu smanjio nepotrebne periode sa loptom, jer će, jelte, ovoga opasno nagaziti. Smit je u u ovo malo pokazao da je pismen igrač koji će znati kako da postavi napad ako baš najašu na kepa. Takođe, imaćemo i opciju da im tada jače pritisnemo spoljnu liniju u odbrani.

 

Problem je što Smit još uvek ne zna ogroman broj akcija i postavki. Protiv Asvela to ne može da dođe do izražaja, ali u ovakvom meču može.

I protiv Asvela smo imali situacije gde Iskijerdo "visi" na ivici terena i samo pokazuje ovome gde da stane.

 

Kako god, trebalo bi da nam znači njegovo prisustvo.

 

 

10 hours ago, Barkley#34 said:

Produkcija Doužera je jako bitna, zato ga molim da bude maksimalno skoncentrisan. Nekako imam osećaj i da će Ponitka dobiti više minuta nego do sada, osim ako baš ne ode u kanal u prvom delu meča.

 

Doužer aspolutno. Vezao je nekoliko loših, mora da se trgne i iskontroliše. Ponitka odličan mečap za Hangu.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, ScepanScekicSto said:

Ono sto sam sinoc video jeste Smit ali i Jaramaz koji igraju ludacku odbranu i videcemo kako ce Teodosic reagovati na takav pritisak…

 

Nije Teo igrač kojeg ćeš da poremetiš pritiskom. Lako čuva loptu telom, pritom je hladnokrvan, ne paniči, odličan ballhandler i naravno vidi sve. Bitno je kako ćemo da branimo pick, short roll Mitrovića, da ne idemo na udvajanja ili na pomaganja na Teu jer će to da kazni. U principu je najmanja šteta pustiti ga da šutira ili ako ide na ulaz sprečiti dodavanja odatle. Pa ako nas pobedi trojkama i ulazima, svaka čast majstore.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja se ne sećam kad je Teodosić odigrao dobro protiv Partizana. Imam utisak da je samo na oko miran a u sebi gori na tim utakmicama i posebno uleće u svoj instinkt za junačenjem. Vi imate dosta fizikalnih igrača spolja koji mogu da ga umaraju, možda čak i potpuno odseku kako je to Grant uradio u Atini. Možda se isplati i žrtvovati npr Dozierov napadački učinak da bi se ostvario taj cilj jer mi Zvezda trenutno ne deluje kadra da dobije jakog evroligaša bez Teovog dobrog doprinosa. Tu vam recimo dosta fali Aleksa, baš tip defanzivca koji zna da unervozi Tea posebno ako mu se pusti i malo ozbiljniji kontakt. Dozier još uvek igra odbranu na nekim NBA postulatima gde se dosta kocka sa ukradenim i šamaranjem po rukama što se u EL sudi uglavnom kao faul a u NBA ne tako često, pa se kao cigan nadam da bi Teo mogao da proda par tih situacija i natera ga na faulove. Biće baš zanimljiv duel.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Nije Teo igrač kojeg ćeš da poremetiš pritiskom. Lako čuva loptu telom, pritom je hladnokrvan, ne paniči, odličan ballhandler i naravno vidi sve. Bitno je kako ćemo da branimo pick, short roll Mitrovića, da ne idemo na udvajanja ili na pomaganja na Teu jer će to da kazni. U principu je najmanja šteta pustiti ga da šutira ili ako ide na ulaz sprečiti dodavanja odatle. Pa ako nas pobedi trojkama i ulazima, svaka čast majstore.

 


novi @Miki28 Teoljub? 😁

 

salu na stranu, meni on bas deluje kao neko ko moze da se iznervira konstantnim pritiskom na njega i na granici faulova…

 

sto ponavljam nije garancija da ce biti zaustavljen…

 

mi imamo priliku da se vadimo, ali realno ako pucamo na to neko 5-6 mesto ovo su utakmice koje bi mogli/trebati da dobijemo…

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, MC Thunder 2 said:

Sutra Goofy nastupa. Znate sta trebate da uradite. 

 

Jebiga, bez Avrama, Trife i Zeke Ledenog, van forme smo...

 

Što se tiče današnje utakmice, mi ćemo tu utakmicu izgubiti.

Edited by goofy
  • Like 3
  • Love 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da smo van forme.

 

Izgubili smo u EL od trenutno dve prvoplasirane ekipe, i to drugu utakmicu na jednu loptu.

 

Rutinskih 28 minuta protiv Asvela, kakav god da je.

 

A sad vidim da je interna fora hahahah

Edited by MilošVB
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

mi imamo priliku da se vadimo, ali realno ako pucamo na to neko 5-6 mesto ovo su utakmice koje bi mogli/trebati da dobijemo…

 

Partizan je kadar igrati egal protiv bilo koga na strani, ima vremena za vadjenje, ali ako pogledas raspored i ako izuzmes gostovanje Albi, pobeda u vecerasnjoj tekmi bi daleko bila manje iznenadjenje nego li da se dobije Monako, Barsa, Pao, Fener ili Virtus.

Po meni, u odsustvu Zakarija, jako je bitno kako cemo iskontrolisati njihov ofanzivni skok i pre svega Mitrovica. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...