Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Ja bih pohvalio Tristana i Balšu, sasvim pristojne epizode. Jeste to uglavnom bilo u garbidž tajmu, ali ako smo ih često kritikovali što svoje šanse ne koriste, sada treba reći da su ih iskoristili. Prvo što su imali pristojne individualne učinke, Balša čak najveći indeks u ekipi, a drugo, za vreme za koje su bili u igri odmorili su nosioce i pritom čak i smanjili razliku. Misija uspela, praktično jedina loša stvar je onaj užasan pas Tristana zbog kojeg sam baš odlepio. S druge strane, prijatno me iznenadila ona situacija kad je Tristan krenuo na Tavaresa i iznudio faul, pametno i bez straha.

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Krajnji rezultat je fantastičan imajući u vidu to da smo u drugoj četvrtini bili pogubljeni kao ivica dačić u izbornoj noći, da Ljulju tu nisu izašle 3 trojke u praktično uzastopnim napadima zgazili bi nas 40 razlike, što je gadu očito i bio cilj. Sinoć sam najviše i popizdio zbog našeg kolektivnog skidogaća, kao i zbog činjenice da mi osim Ledeja u ekipi nemamo nikoga ko će da napravi frku kad ništa ne ide, i mislim da zato ova ekipa nikad neće ni napraviti vrhunski rezultat, jer je žogo bonito u regularnoj sezoni jedna stvar, a pravljenje ekipe koja će da uzvrati na sve što baciš na nju nešto sasvim drugo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ScepanScekicSto said:

videli se sinoc da su bas zeleli da nas izgaze zbog prosle godine…

 

 

 

Nadam se da ce hteti i ubuduce. Samo, mi necemo biti jucerasnja ekipa. Jedva cekam revans.

 

Svidja mi se kako je Kaboklo koristio Tavaresa u odbrani, sto je ispeglao 4-5 trojki u facu. Kada ostale bude malo bolje isao sut i kada im ne damo 10 lopti u ruke bespotrebno, onda da ga merimo.

 

Cvrscu odbranu od Valensije sigurno ne igraju, ali tu su ona 2 govnara 3 govnara na raspolaganju kad zatreba, jbg.

Edited by MC Thunder 2
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje ne mogu da shvatim to razmišljanje. Ne mogu da zamislim kako bilo ko može da očekuje da nam, očigledno najteža utakmica u Evroligi ove godine, dolazi kao četvrta tekma u poslednjih 7 dana i da se tu očekuje ne znam kakva pogibija na terenu.

 

Neko je spomenuo Milano prošle godine, kad smo izginuli u vrhunskoj pobedi nad Virtusom, posle bili kao ispušena lula protiv Milana.

Dupla kola su strašno zajebana stvar. Da je duplo kolo sa 2 tekme kući, pa da je još jedan slabiji protivnik, opet bih rekao da je opasno. Duplo kolo protiv 2 jaka protivnika kući, 1 pobeda je ok učinak.

A duplo kolo u Španiji, stvarno posebna priča. Ja sam uveren da će nam se do kraja desiti još koji 20+ poraz i to od neke ekipe iz sredine i ne mislim da je to ništa spektakularno loše, dokle god ima reakcije.

 

 

  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Upravo smo mi njih dobili u duplom kolu kući prošle sezone 14 razlike.

A nešto ranije i Baskoniju 20ak razlike.

Ta druga tekma u duplom kolu na strani je zajebana za sve koji u prvoj troše nosioce 30+ minuta, kao što smo mi protiv Valensije Kevina, Zeka i Džejmsa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Toliko sam zadovoljan dosadasnjim rezultatima, da mi rezultat u Madridu, nijednog trenutka nije bio bitan...Samo sam zeleo da nosioci odigraju sto manje minuta.

Isli smo smisleno da se dobije Valensija, potpuno legitimno, i da u Madridu Balsa, Tristan, pokazu nesto. 

Bolonja je puno bitnija od sinocnje utakmice. Nece biti lako, igraju sjajno, odlican rezultat za sada. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2023 at 10:00 AM, ChrisJudd said:

Mislim da u naredne četiri utakmice sa ovako skraćenom rotacijom treba da igramo all in u Kaunasu i Valensiji (maksimalno raubovanje nosilaca kao protiv Monaka), a "žrtvovati" mečeve sa Budućnosti i Realom gde bi ravnomerno koristili sve raspoložive snage.

Aba prvo mesto u ligaškom delu je verovatno izgubljeno, ali se ne treba time ni opterećivati ako ovi trejleri naše igre na proleće postanu ceo film.

 

Ovaj period je prošao odlično. Sada ide pet utakmica zaključno sa derbijem. Od toga u 3 EL tekme smo favoriti (protiv Virtusa i komšija blagi). Ovde mislim da se na Virtus ide all in, na Asvel proširena rotacija da bi bili nosioci na maksimumu u derbiju. Ni 2-1 nije loše, sa 3-0 smo izdvojeni u top4 i mnogo opuštenije ulazimo u naredni period. Aba naravno usput odrađujemo, partija protiv Budućnosti će biti dovoljna za Zadar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, realno *w said:

Ja i dalje ne mogu da shvatim to razmišljanje. Ne mogu da zamislim kako bilo ko može da očekuje da nam, očigledno najteža utakmica u Evroligi ove godine, dolazi kao četvrta tekma u poslednjih 7 dana i da se tu očekuje ne znam kakva pogibija na terenu.

 

Mi u poslednjih 7 dana:

- gostovanje Kaunas

- kući protiv Budućnosti

- gostovanje Valensija

- gostovanje Real

 

Real u poslednjih 7 dana:

- kući protiv Bajerna

- gostovanje Obradoiro

- gostovanje Beograd

- kući protiv nas

 

Razlika bi bila velika da smo mi imali uzastopna gostovanja npr. u Istanbulu, pa onda u Madridu, ali Valensija - Madrid je 4h vožnje busom, svakako manje cimanje nego njihov povratak iz Beograda u noći između utorka i srijede. U svakom slučaju, ne može da bude opravdanje za onakvo odustajanje od tekme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

 

 

Real u poslednjih 7 dana:

- kući protiv Bajerna

- gostovanje Obradoiro

- gostovanje Beograd

- kući protiv nas

 

 

Da, baš su izginuli protiv Zvezde, isto kao protiv Obradoira. Jedini sa ozbiljnijom minutažom Hezonja, koji je u ovoj formi verovatno u fazonu da bi igrao 3x nedeljno po 35 min.

 

Panter protiv Valensija i Žalgirisa 70 minuta, Ledej 64, Naneli 60. Taman koliko kod njih igrači sa najvećom minutažom nakupe za 3 utakmice.

Pri tome, ne treba objašnjavati da nije isti minut na terenu +20 i u ugel meču poput onog sa Valensijom.

 

Ali ok, neću se ubeđivati više. Generalno sam skontao da je jako puno ljudi pomešalo KKP sa nekim EL kontenderom koji treba da igra na loptu - dve protiv bilo koga, u bilo kojim okolnostima.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Generalno sam skontao da je jako puno ljudi pomešalo KKP sa nekim EL kontenderom koji treba da igra na loptu - dve protiv bilo koga, u bilo kojim okolnostima.

 

Neki čobani, budale:


U narednu sezonu će crno-beli ući sa ambicijom da naprave i korak više, što je u izjavi za "Sport klub" istakao predsednik kluba Ostoja Mijailović.- Najotvorenije ću da vam kažem – naš cilj će sledeće sezone biti Fajnal-for Evrolige.

Link to comment
Share on other sites

Tačno sam znao. Juče sam saznao da je u planu neki potpis a nedugo zatim je Telesport objavio da Smith postaje slobodan igrač i povezao dva i dva.

Još jedan koji traži loptu i minute a ne rješava nam ništa po pitanju organizacije igre.

Ako ništa svježe meso u rosteru, i kvantitet je bitan kao što smo imali priliku da vidimo sinoć.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Tačno sam znao. Juče sam saznao da je u planu neki potpis a nedugo zatim je Telesport objavio da Smith postaje slobodan igrač i povezao dva i dva.

Još jedan koji traži loptu i minute a ne rješava nam ništa po pitanju organizacije igre.

Ako ništa svježe meso u rosteru, i kvantitet je bitan kao što smo imali priliku da vidimo sinoć.

 

Ko kaže da nama treba organizacija igre? 😄

 

Pa imamo drugi napad Evrolige, samo sa PJem na kecu. Ono što nam treba je neko ko može brzo da prevede i pusti prvi pas, eventualno osnovne asistencije iz pika što ovaj svakako zna.

Plus naravno da mnogo lakše juri protivničke najbrže ekipe, nego što to može bilo ko osim Alekse.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...