Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Cestitke komsije na potpisu Ferela, bez zezanja, mislim da ce odlicno da legne na vas tim. 

 

OK, nije Dragic, ali da li je bas bilo realno da se dovede Dragic? Cini mi se da ste se malo razmazili.

 

Zadrzati Pantera, Ledeja, Nanelija, Avramovica, Smajlagica koji je bio u konkurenciji za RisingStar... sve to je vec bio ozbiljan poduhvat, plus doveli ste Kaminskog, Dozera, Ponitku, pa sad i Kabokla. Sve smisleni potpisi. Realno, jedini fejl vam je sto vam je utekao Madar... Exuma i Matijasa zadrzati uz sve ove koji su ostali, nije bas bilo realno. Ok i Mirotic je fejl. Ali da je dosao Mirotic ne bi doslo barem 2 igraca iz sadasnjeg tima, ako ne i vise. 

 

Da se vratim na Jogija, bio je odlican u ABA u one dve sezone. Jeste da je igrao za Cedevitu, ali je ozbiljno nosio taj tim kako u ABA (ne samo protiv vas) vec i u EC. Mislim da se PAO zeznuo sto ga je skartirao posle 5 utakmica ali tamo je bio haos tada, pa i ne cudi. Cudno mi je bilo da je otisao u Kinu, verovatno zbog para, jer je realno materijal za EL. 

 

Skorer (16+ u ABA, 18+ u EC - to mu je donelo lentu EC Top Scorer u prosloj sezoni), dobar sut za 3p (37.2% u ABA na 144 suteva, 6.5 po utakmici; ali u EC jos bolji 40% na 116 suteva, 6.8 po utakmici, a sezonu pre toga u EC dogurao i do 45% za 3p!), odlicno za svoju visinu, a nije operisan ni od asistencija (5.9 u ABA, 5.1 u EC). Indeks 19.2 u ABA i 17.2 u EC. I povrh toga bas pouzdan izvodjac slobodnih bacanja... 

Odlican pik i za fantazi 😄 

 

OK, nije neki defanzivac, jbg, size does matter. Ukrasce neku loptu ali to je otprilike to sto se moze ocekivati od njega u odbrani. Doduse, pored raznih priznanja, verovali ili ne, iz NCAA nosi i jednu All-Defensive team iz svoje poslednje NCAA sezone iz svoje Big Ten divizije. Ali zato imate komplementarne igrace, Dozera, Avramovica, koji ce se kombinovati sa njim. 

 

Neki ga porede sa nasim Jagom koji je mozda imao slicne statse (jedno 10% slabije u EC od Jogija), ali mislim da je Jogi vise od tih 10ak% bolji, jer ima daleko vise iskustva, a to je bas vazno pogotovo za EL nivo (jbg, 5 sezona i 250 utakmica u NBA sa preko 20min u igri) - Jago to nema i vidimo kako se ne snalazi u EL. Ah da, tu su i 1cm razlike u visini 🙂 

 

 

Ukratko: ima da vam legne. Stvarno to mislim. Komplementaran ovom sto imate. Nije prosto natrpavanje igraca.

A kad se vrate povredjeni, pa zaigraju dva Kevina, trebace vam i dve lopte. 😄 

 

 

Eh, da, i Jogi je neko ko ce ostvariti posebnu konekciju sa navijacima Partizana. Pokazao je to vec prosle sezone

 

Spoiler

Dobro bre, malo sale nije na odmet 🙂 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, uini said:

 

fun fact: u partizanu je igrao 13mins i 24sec, na ovoj zglajznuo-tekmi 13mins i 26sec :i

 

U KKP bi imao znacajno vecu minutazu ove godine i to ne samo zbog trenutne situacije sa povredama.

 

Ako pokusam da se izuzmem iz uloge navijaca Partizana (pitanje je koliko mogu, ali pokusavam), njegov odlazak u Fener je apsolutno besmislen iz ugla njegove karijere.

 

Sto se tice dolaska Jogija, nadam se da nije istina, samo nam fali jos 1 lik koji ne igra odbranu a nije ni neki organizator igre- bukvalno bolje nikog da ne dovedemo nego ovakvo besmislen dodatak.

 

Sutra ce nas natamburati, nisam siguran samo ko ce kod njih imati tekmu sezone.

Edited by Magia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Magia said:

 

U KKP bi imao znacajno vecu minutazu ove godine i to ne samo zbog trenutne situacije sa povredama.

 

Ako pokusam da se izuzmem iz uloge navijaca Partizana (pitanje je koliko mogu, ali pokusavam), njegov odlazak u Fener je apsolutno besmislen iz ugla njegove karijere.

 

Sto se tice dolaska Jogija, nadam se da nije istina, samo nam fali jos 1 lik koji ne igra odbranu a nije ni neki organizator igre- bukvalno bolje nikog da ne dovedemo nego ovakvo besmislen dodatak.

 

Sutra ce nas natamburati, nisam siguran samo ko ce kod njih imati tekmu sezone.

Magia u jinx mode, klasika :classic_tongue:
Pa hajde komsije, do pobjede onda :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Magia said:

 

U KKP bi imao znacajno vecu minutazu ove godine i to ne samo zbog trenutne situacije sa povredama.

 

Ako pokusam da se izuzmem iz uloge navijaca Partizana (pitanje je koliko mogu, ali pokusavam), njegov odlazak u Fener je apsolutno besmislen iz ugla njegove karijere.

 

Sto se tice dolaska Jogija, nadam se da nije istina, samo nam fali jos 1 lik koji ne igra odbranu a nije ni neki organizator igre- bukvalno bolje nikog da ne dovedemo nego ovakvo besmislen dodatak.

 

Sutra ce nas natamburati, nisam siguran samo ko ce kod njih imati tekmu sezone.

Ne vidim kako je besmislen potez za njegovu karijeru? Trenutno tamo dobija vise minuta uz slican usage rate, pritom kod Zeljka je cesto umeo da dobija vaspitne pa da mu minutaza i zglajzne na 5 6 minuta po utakmici. Pritom i vece pare pretpostavljam, sigurno je i to bitan faktor. Kada se ostave emocije po strani i kulovski potez Miška, mislim da je odluka da predje u Fener sasvim okej potez sa njegove strane

Edited by kojan
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kojan said:

Ne vidim kako je besmislen potez za njegovu karijeru? Trenutno tamo dobija vise minuta uz slican usage rate, pritom kod Zeljka je cesto umeo da dobija vaspitne pa da mu minutaza i zglajzne na 5 6 minuta po utakmici. Pritom i vece pare pretpostavljam, sigurno je i to bitan faktor. Kada se ostave emocije po strani i kulovski potez Miška, mislim da je odluka da predje u Fener sasvim okej potez sa njegove strane


jesi ti gledao njega ove zadnje 4 utakmice?

 

juce je prodao par lopti, Itudis ga je zakucao za klupi i verovatno ga ne bi ni vracao vise da je on bio na klupi (itudis).

 

to sto pricate igrao vise/manje moze on da igra 40 min, doprinos ekipi i rezultatima mu je uzasan, a igra uopste jer se Netto povredio, plus kamenjar Kalates igra vise od njega…

 

No nebitno, ja mislim da je ostao u Partizanu, imao bi daleko vazniju ulogu nevezano od minuta, i potencijal da sledece sezone npr bude legitiman EL plej… ovako je otisao nedoradjen u sredinu koja ga sigurno nece trpeti koliko ga je Zeljko trpeo dobre dve godine…

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...